Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zielony skarbiec ograbiony przez ekologów.
PostNapisane: 3 marca 2008, o 11:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jako, że od piątku jestem również posiadaczem kolejnego „dzieła” kwidzyńskich ekologów, grzechem byłoby nie napisać paru ciepłych słów. W porównaniu do kompletnego knota jakim była nie tak dawno wydana mapa , widać znaczącą poprawę w „Zielonym Skarbcu Powiatu Kwidzyńskiego”.
Dziwnym trafem w tekstach skopiowanych wprost z nieszczęsnej mapy zniknęły takie błędy kardynalne opisywane przeze mnie jak „pradolina Wisły”, ważka niebieska zrobiła się w końcu płaskobrzucha a Wisła już nie jest nigdy nie zamarzającą rzeką i parę innych. Zapewne o tym „dziwnym zbiegu okoliczności” mógłby dużo więcej napisać nasz Oki. Aby nie być gołosłownym celowo w moim opisaniu tego mało chwalebnego wydawnictwa pominąłem jeden błąd kardynalny i jak się okazało dalej kaleczy on kolejne „wybitne dzieło”. I celowo go nie ujawnię, poczekam na kolejne wydanie. Lepiej dla tego wydawnictwa byłoby aby „dobry duszek” przekazał cały mój tekst a nie tylko wybrane uwagi. Niezależnie od formy w jakiej to napisałem. Trzeba in plus przyznać, że wynajęcie bardziej zorientowanych w mowie ojczystej autorów, jako tako złagodziło „ekologiczny bełkot” jakim uraczyli nas autorzy tekstów na mapie. Niestety tylko połowicznie. Wiele z opisywanych „kwiatków językowych” nadal pozostawiono i dalej ośmiesza „dzieło”.
Warto uświadomić autorkę tekstów tak namiętnie szafującą słowami „ krawędź doliny Wisły”, że krawędź to ma wysoczyzna morenowa otaczająca dolinę a sama dolina jako forma wklęsła krawędzi nie posiada. Uświadomić też trzeba autorkę tekstów o znaczącej różnicy pomiędzy mostem a wiaduktem. To, co przedstawia na zdjęciach to są mosty a nie wiadukty. szkoda, że tak prosta kwestia nie jest możliwa do ogarnięcia przez średnio rozgarniętego ekologa. Myślę, że rychło zajmie się tym pewien nasz przesympatyczny forumowicz.
Zacznijmy jednak od spraw istotnych, niektórzy użytkownicy forum oburzają się na elitarną dystrybucję. Nic bardziej mylnego. Aby otrzymać unijną dotację w projekcie musi być bardzo dokładnie określony sposób dystrybucji. Czyli albo jest za darmo albo kosztuje określoną kwotę, która pokrywa różnicę pomiędzy dofinansowaniem a rzeczywistymi kosztami. W ramach projektu też określa się grupę odbiorców. Wszystkim forumowiczom chcącym wejść w posiadanie tego wydawnictwa proponuję udać się do siedliska Stowarzyszenia na Miłosnej 1i grzecznie poprosić o książkę. Jeżeli sympatyczny pan lub pani wspomni coś o cegiełce lub jakimś datku równie grzecznie odpowiedzcie, że może się w rzyć pocałować i ewentualnie za fatygę jaką jest wyjęcie książki z paczki w sąsiednim pokoju łaskawie możecie dać tej osobie złotówkę napiwku. Możecie się powołać przy tym, że jesteście użytkownikami forum e-kwidzyn jako nieformalnej grupy wspierającej ekologię, co nietrudno jest udowodnić. Gdyby jednak trafił Wam się osobnik wyjątkowo uparty i mało kontaktujący (a tam prawie wszyscy są tacy) powiedzcie , że jesteście zmuszeni poinformować o tym organizacje współfinansujące wydawnictwo od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej po Starostwo Powiatowe. Żądanie jakiś cegiełek w zamian za otrzymanie czegoś za co już w sumie zapłaciliśmy (np. w formie podatkow) z daleka pachnie przekrętem i ordynarną próbą wyłudzenia pieniędzy.
Tyle na temat jak zdobyć książkę.
Na koniec parę moich subiektywnych uwag na temat zdjęć. W większości mamy do czynienia z odgrzewanym kotletem. Dużo z tych zdjęć było już publikowanych w tym najlepsze z tego albumu.
Zdjęcia Piotra Opaciana, czy Macieja Rodziewicza to są perełki w całej masie amatorszczyzny. (Szkoda, że nie wydali autorskiego albumu, myślę, że byłby ciekawy)
Jak widać w Stowarzyszeniu brak jest odważnych, którzy powiedzieliby „król jest nagi” szefowej i posłali by jej zdjęcia tam gdzie ich miejsce. Standardowe przypalenia, brak głębi ostrości mogą zdarzyć się amatorowi ale nie komuś, kto bierze za to pieniądze. Na galerii są setki zdjęć przyrodniczych Lorda, Darka, Drosika, Małgosi i paru innych użytkowników, które o kilka klas przerastają te zaprezentowane w tym wydawnictwie. I nic tu nie pomoże usilne wyciąganie komputerowe czy kredowy papier. Jak mawiali starzy oficerowie „jednak mimo szczerych chęci z gó...na bicza nie ukręcisz”. Poza tym zdjęcie jakiejś muchołówki czy innego robala na rozmytym tle
to mogę sobie setkami obejrzeć w internecie w dużo lepszych odsłonach. Dla mnie cenne byłyby zdjęcia w których przynajmniej z tła wynika, że jest to gdzie w okolicach Kwidzyna.
Jak wszyscy zresztą wiedzą dobór zdjęć odbywa się w zaufanym kręgu „znajomych królika” a królik musi mieć z tego najwięcej.
Kończę, bo jak zwykle pewien forumowicz zarzuci mi czepialstwo, uprzedzając jego słowa przypomnę, że gdyby to było wydane za prywatne pieniądze nie miałbym nic do tego ale skoro idzie na to publiczny grosz to akurat nie będę poklepywał po plecach.

Porcellus

W załączeniu "najlepsze" moim skromnym zdaniem zdjęcia z albumu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zielony skarbiec ograbiony przez ekologów.
PostNapisane: 3 marca 2008, o 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2006, o 12:09
Posty: 226
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
Zdjęcia Piotra Opaciana, czy Macieja Rodziewicza to są perełki w całej masie amatorszczyzny. (Szkoda, że nie wydali autorskiego albumu, myślę, że byłby ciekawy)


Co do albumu zdjęć Piotra Opaciana, można trochę znaleźć na jego stronie, nie wiem czy widzieliście: Piotr Opacian

Z tego co widać strona się rozwija, ale i tak jest już bardzo interesująca :grinka:

_________________
John Archibald Wheeler's First Moral Principle: "Never solve the problem until you know the answer"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 14:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
Jako, że od piątku jestem również posiadaczem kolejnego „dzieła” kwidzyńskich ekologów...

:-D :-D :-D Dobrze cz źle - byłe po nazwisku - mawiał pewien znany mistrz reportażu :-D :-D :-D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Czepiacie się. :)
Czyżby chodziło wam o takie drobizgi jak ten:

"...Kwidzyn(...) Podczas II wojny światowej uległ znacznemu zniszczeniu, na starym mieście ocalał jedynie gotycki zespół katedralno-zamkowy."

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 15:12 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
warzek napisał(a):
Czepiacie się.

Ty mi lepiej powiedz gdzie jest rzeka Miłosna :grinka:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 15:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Małgoś, gdzie jest rzeka na Miłosnej - mogę Ci powiedzieć :-D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 15:16 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
oki44 napisał(a):
mogę Ci powiedzieć


eeee... tyle to ja też wiem że jest... przed Kwidzynem, za Kwidzynem, obok Kwidzyna i dookoła Kwidzyna :grinka: :grinka:
prawie... :-P

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 15:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No widzisz :-D I że jest mokra, i zaśmiecona, i że ją lubimy :-D
I może doprowadzimy do tego by była bardziej nasza :-D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 15:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
eeee... tyle to ja też wiem że jest... przed Kwidzynem, za Kwidzynem, obok Kwidzyna i dookoła Kwidzyna :grinka: :grinka:
prawie... :-P

Czyli po prostu na krawędzi doliny... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
Ty mi lepiej powiedz gdzie jest rzeka Miłosna


Tutaj: :grinka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Love_River

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 15:32 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
warzek napisał(a):
Tutaj:

a to faktycznie koło Kwidzyna :grinka: :grinka:

Pobawiłam się jednym ze zdjęc wrzuconych wyżej: :razz:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
electro_nick napisał(a):
Czyli po prostu na krawędzi doliny...


Jak im nasz sympatyczny forumowicz przekaże moje uwagi to nie jeden i nie jedna w Stowarzyszeniu Cwanej Ekologi znajdzie się na krawędzi "doła". :grinka: :grinka: :grinka:

Swoją drogą przesympatyczny forumowicz przekazując im moje uwagi dotyczące mapy uchronił całe to towarzystwo przed kolejnym blamażem.
Gdyby byli faktycznie uczciwi to przekazaliby jakąś ilość albumów dla tych forumowiczów,
którzy by ją chcieli mieć w swojej biblioteczce. (Ja nie potrzebuję, bo mi to oni to w zębach przynoszą :grinka: :grinka: :grinka: ).
Może jeden z drugim, by się sympatyczny forumowiczu udoł do Ciebie i naprawił tą gafę. :grinka: :grinka:

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Ostatnio edytowano 3 marca 2008, o 15:50 przez Porcellus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 16:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Porcellus, wojna z kwidzyńskimi ekologami - to Twoja wojna.
Nic im nie będę przekazywał, zechcą, to sami sobie poczytają,
ale mogą nie zechcieć, bo nie wszyscy lubią wojowanie :-D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 16:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
wojna z kwidzyńskimi ekologami - to Twoja wojna.


Oki, jaka wojna to tylko merytoryczna wymiana poglądów.
A porównanie mapy z albumem pokazuje, że z korzyścią dla ekologów.
Cytuj:
ale mogą nie zechcieć, bo nie wszyscy lubią wojowanie


Jasne oni tylko "peace and love" z przewagą love.


Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2008, o 16:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
oni tylko "peace and love" z przewagą love.

A, to jest akurat cecha pozytywna :-D Powinni tak trzymać, Tobie też doradzam :-D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.