Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Schody Kawowe Nr 1/33 (styczeń-marzec 2008 r.)
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, o 14:08 
Otrzymałem najnowszy numer Schodów. Poniżej załączam spis treści tego kwartalnika.
Moją uwagę zwróciły dwa artykułu Bogumiła Wiśniewskiego. Pierwszy: „Wyniki badań z krypty północnej w prezbiterium” podaje ustalenia znane już z publikacji w prasie codziennej, ale z fotografią szkieletu przypisywanego Wielkiemu Mistrzowi Wernerowi von Orselen. Ponieważ taki nick obrałem sobie na Forum „Marienburg”, więc teraz będę też miał stosowny do niego awatar. (Pozazdrościłem Małgosiowej przygody z jej b.avatarem)
Drugi artykuł Bogumiła Wiśniewskiego w tym numerze („Św. Jacek Odrowąż w Kwidzynie”) wart jest polecenia dla interesujących się „pra-początkami” krzyżackiej lokacji miasta.
Ciekawy jest też list mieszkańca Czernina na temat przykrego incydentu, jaki spotkał tam potomków rodziny Donimirskich. Gdy przyjechali na uroczystość nadania miejscowej szkole imienia Rodziny Donimirskich, to obecny dzierżawca ich rodowego majątku „powitał” ich psami i zatrzaśniętą bramą pomimo uprzedzenia o wizycie.
Donimirscy, to wielce zasłużona szlachta polska w Prusach, a zwłaszcza na Dolnym Powiślu.
Przy okazji kwidzyńskich zjazdów poznałem wielce sympatycznego nestora rodu, Pana Stanisława Donimirskiego (ucznia przedwojennego Polskiego Gimnazjum w Kwidzyn-Marienwerder), co dało mi okazję kontaktów, także korespondencyjnych, z osobą wielkiej klasy, co jest już nieczęsto spotykanym przez nas doświadczeniem w społeczeństwie, któremu ton nadają ludzie całkiem odmiennego a bardzo demokratycznego pokroju.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, o 14:41 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Zjazd-Kwidzyniaków.jpg
(Drugi z prawej p. Stanisław Donimirski)


Muszę Ci pokadzić, wyglądasz najbardziej nestorsko z całej wesołej paczki :grinka:
Może przez to że nie potrafisz obsługiwać maszynki do golenia :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, o 15:00 
To co napisałeś Darku, to jedna sprawa. A druga to fakt, że już dawno
wytłukłem w domu wszystkie lustra,
gdy zauważyłem, że inaczej człek wygląda, niż siebie wyobraża,
a przecież i tak coraz bardziej upodabniam sie do sfotografowanego ostatnio
Wernera von Orselen. :sad:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, o 15:11 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
że inaczej człek wygląda, niż sobie wyobraża,


Ale to nie sprawa wieku ewentualnie Twojego wyglądu, wszyscy to mają w różnym nasileniu.

Jednak kobiety częściej posiadają tę przypadłość :grinka:

Nie bądź więc babą i twardy bądź jak Roman Bratny :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, o 15:30 
Aleś mi idola zafundował. :570:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2008, o 15:38 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Aleś mi idola zafundował. :570:


To nie ja, czuję że nie słyszałeś piosenki Kuby Sienkiewicza.
Ja tylko cytuję teksty muzykalnego prześmiewcy :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.