Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wcieczka do Kwidzyna
PostNapisane: 27 marca 2007, o 12:59 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
A ja podczas ostnej wizyty nabyłem fajną książkę i płytę. Bilioteka o Kwidzynie rośnie mi nieubłaganie, zdjęć mam już dziesiątki, chyba czas zacząć filmowanie.
Z książeczk jestem bardzo zadowolony bo wiem o czym piszą, prawia moja epoka.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2007, o 14:08 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 3 lutego 2007, o 22:03
Posty: 379
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Oooo na pierwszej płytce wprowadzenie- Justyna Liguz. Uczyła mnie historii w SP nr.1 :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2007, o 14:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
rafał12 napisał(a):
Oooo na pierwszej płytce wprowadzenie- Justyna Liguz. Uczyła mnie historii w SP nr.1 :-)

poszukaj dobrze w internecie to dowiesz się dokładnie czym sie zajmuje na dzień dzisiejszy ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2007, o 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
rafał12 napisał(a):
Oooo na pierwszej płytce wprowadzenie- Justyna Liguz

Też dobrze ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 kwietnia 2007, o 22:28 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Po lekturze dzisiejszej Rzeczpospolitej chciałbym powrócić do tematu poruszonego przez pascudę. Na stronie A8 znajdujemy artykuł "Wszyscy wrogowie Józefa Mackiewicza"
Wynika z niego iż głównym powodem braku publikacji Mackiewicza w Polsce jest zupełnie niejasna postawa Niny Karsov-Szechter - właścicielki londyńskiego wydawnictwa Kontra, wykonawczyni testamentu żony (towarzyszki życia?) Józefa Mackiewicza Barbary Toporskiej.

Dziś miała odbyć się rozprawa w procesie apelacyjnym o ustalenie praw autorskich z powództwa córki Józefa Mackiewicza - Haliny.

Dziwnym trafem Nina Karsov-Szechter jest wdową po Szymonie Szechterze - stryju Adama Michnika. W artykule przywołane zostały wspomnienia publicysty Grzegorza Eberhardta "Pisarz miał potężnych wrogów, którzy nie ułatwiali mu życia. W PRL praktycznie nie istniał. Nawet powstanie podziemia wydawniczego nie pomogło. Gdy na zebraniu Nowej w 1981 roku któryś z uczestników spotkania zgłosił chęć druku książki Józefa Mackiewicza, obecny tam Adam Michnik pomysł uciął kategorycznym: <<Po moim trupie, Mackiewicz nigdy>>"

Cóż takiego napisał Mackiewicz? Komu może zaszkodzić jego twórczość? Chyba czas powiększyć biblioteczkę...

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwietnia 2007, o 21:37 
Offline

Dołączył(a): 17 lutego 2007, o 19:46
Posty: 18
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Cóż takiego napisał Mackiewicz? Komu może zaszkodzić jego twórczość? Chyba czas powiększyć biblioteczkę...


Mackiewicz może być dla Szechterów niewygodny może dlatego że bardzo lubił pisać o prawdzie. Polecam zajrzeć najpierw na stronę z podpisu u Budslawskiego. Poprzez ten link można znaleźć parę e-booków i dużo informacji o samym Mackiewiczu. Warto zainteresować się tą literaturą chociażby na piękny język pisarski.

Ja dotarłem do książek z biblioteki uniwersyteckiej UMK. Można skorzystać z wypożyczalni między bibliotecznej, ew. można kupić książki w dwóch księgarniach internetowych:

http://dextra.pl/sklep/sklep.cgi?lang=pl
http://www.arwil.waw.pl/mackiewicz.html
no i czasem coś jest na Allegro.
Co ciekawe w archiwum emigracji BU UMK znajdują się listy JM do których nikt nie ma dostępu nawet córka po pisarzu. Myślę że p. dyr. Supruniuk ma w tym swoje zasługi. zamiast pomagać w poznawaniu pisarza tylko przeszkadza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2007, o 08:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
W temacie pojawiło się nazwisko Władysława Gębika. W zeszłym roku nakładem wydawnictwa olsztyńskiego Edytor Wers ukazała się książka o Gębiku Jana Chłosty "Warmiak z Podhala". Książki nie będę oceniać bo nie mam takiej wiedzy - to tylko informacja dla zainteresowanych ewentualnie :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2007, o 19:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Zaczęłam czytać wspomnienia o klanie Kisielewskich i przypominała mi się książka "Władysław Bartoszewski – wywiad rzeka”. Mój szacunek dla Bartoszewskiego był zawsze ogromny. Po przeczytaniu tego wywiadu jestem pod jeszcze większym wrażeniem tego człowieka. Opowiada o Żegocie, konspiracji, AK, i oczywiście wszystkim tym, co po wojnie... Dziesiątki nazwisk, faktów, dat... Czasem wydaje się, że to zbyt dużo jak na jedno życie. Ile trzeba mieć sobie mądrości w podejmowaniu wyborów.... A jeszcze to życie opowiedzieć w taki sposób. Z pasją, zacięciem i humorem.
Więc tylko kilka krótkich cytatów.....
Jednym z jego najwcześniejszych wspomnień był np. pogrzeb S. Żeromskiego.
Opowiada, jak pytany kim chce zostać – odpowiadał, że mężem córki Gebethnera i Wolffa. To podobno z miłości do książek ;-). Opowiada, jak w Oświęcimiu spotkał swojego nauczyciela matematyki. I ten – stojący na granicy życia i śmierci (nie przeżył obozu) – zapytał Bartoszewskiego: „Powiedz, czy ty nie mogłeś się tej matematyki nauczyć czy nie chciałeś”?
O ciekawej znajomości w więzieniu (1948r.) z przedwojennym kieszonkowcem. Jak to któregoś dnia Edzio wziął rękę Bartoszewskiego, przyjrzał się jego długim, chudym palcom i powiedział – „Ty frajerze, z takimi palcami zajmowałeś się polityką? „

Jego rozsądny głos wobec wszechobecnych oskarżeń, teczek, archiwów.......
O tych, którzy donosili : „Był tam pewnie jakiś procent ludzi z odchyleniami psychicznymi. Byli też ludzie słabi, złamani. Byli też nikczemni... Trzeba rozróżniać. Dla przyzwoitości.”
„Starać się patrzeć na ludzi, nie żeby oskarżać, ale żeby zrozumieć. Miałem przed oczyma los Tadeusza Borowskiego, mojego rówieśnika, uwikłanego – aż po tragedię śmierci. Ni ebył przecież jedyny. Patrzyłem na los Miłosza, który podjął decyzję zerwania z PRL. Mogłem być krytyczny wobec młodego marksisty L. Kołakowskiego, ale widziałem jak dokonuje wyboru, który w konsekwencji przyniósł jego pomnikowe dzieło o genezie i upadku tej ideologii, pomnikowe... I dochodziłem do wniosku, ze racja jest po mojej stronie.”

Darku, może znane Ci jest to miejsce?....
„Budowano też na ulicy Chocimskiej, przy linii kolejki wąskotorowej, która łączyła Warszawę z odległym Piasecznem i odległym Konstancinem. Jeden z tych domów zachował się. Ma ścięty narożnik do wysokości pierwszego pietra, bo pod tym narożnikiem musiał zmieścić się komin lokomotywy. Po kolejce nie ma już dziś śladu , ale charakterystyczny narożnik pozostał. „


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2007, o 19:41 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
agniesz-ka napisał(a):
Darku, może znane Ci jest to miejsce?....

Pokażę Wam fotkę ale po wakacjach, teraz będzie Kołobrzeg i Bornholm, musicie poczekać :grinka: :grinka: :grinka: PS. zabieram ze sobą książkę Alojzego Srogi pt. Na drodze stał Kołobrzeg bez mała 800 stron i dużo historycznych fotografii :-) :lol: :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2007, o 10:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Wpadł mi teraz w ręce dziennik z internowania Bartoszewskiego. Nie umiem się nie śmiać… Tak samo z Kisielewskimi – czasem chichoczę w głos :grin: . Przecież zajmowali się poważnymi sprawami – ale fantazję mieli nietuzinkową.
Przytoczę tutaj wpisy A. Drawicza z Księgi Pamiątkowej, którą wręczyli Bartoszewskiemu współinternowani w Jaworzu:

„Laudatio angelica, czyli
pienia pochwalne chórów anielskich, archanielskich, cherubińskich i serafińskich po spożyciu małego conieca

Nie da ci ojciec, nie da ci matka
Nie da ci sąsiad, ani sąsiadka
Nie da ci żona, ni narzeczona
Ani ptak żaden (na przykład wrona)
Nie da ci babka, nie da ci dziadek
- Co Bartoszewski daje ci Władek!!!”

I dalej
„Supplementum finale, czyli przesłanie końcowe i morał:
CZY LOS CIĘ PIEŚCI
CZY KOPIE W ZADEK
NIECH ZA PRZYKŁADEK
STANIE CI WŁADEK”


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, o 17:45 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Mam pytanko do telewidzów w Kwidzynie, jakie programy możecie oglądać za pomocą kablówki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, o 22:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek,
po pierwsze to o "repertuar" jakiej kablówki dostępnej w naszym mieście pytasz, bo takowe są dwie :-) Ponadto co to ma wspólnego z książkami i czytelnią :?:

PS
Przepraszam, że tak pytaniem (a właściewie dwoma pytaniami) na pytanie :!: :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2007, o 09:01 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
Ponadto co to ma wspólnego z książkami i czytelnią

Wydaje się że nic, a jednak. Niejednokrotnie mam chęć zaproponować Wam jakąś pozycję telewizyjną (mającą związek z książką) i żeby nie wyjść na głupa, to powinienem proponować to co Wy możecie obejrzeć. W moim przypadku to ok 80 programów więc trudno było by się wstrzelić. Ponadto pytanie z czystej ciekawości.
Może uzasadnienie głupie ale za to szczere. :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2007, o 10:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
powinienem proponować to co Wy możecie obejrzeć.

To w moim wypadku nic nie możesz zaproponować. :grinka:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2007, o 21:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
Może uzasadnienie głupie ale za to szczere.


W żadnym wypadku głupie :!:

Ponadto polecaj jak leci, bo po pierwsze TV to nie jedyne medium w dzisiejszych czasach, które pozwala na oglądanie filmów, a po drugie może to być ciekawy wątek. :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.