Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: o książkach
PostNapisane: 10 marca 2007, o 11:58 
oki44 napisał(a):
Jesli mówimy o Władysławie Gębiku, to zdjąłem właśnie z półki jego książeczkę pt "KWIDZYNIACY Opowieść o Młodzieży Walczącej".


Również sięgnąłem po tego autora (do swego skromnego zbioru quidinaliów) i znalazłem tam dokumentację spotkania sprzed 28 lat pod moim domem.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, o 12:31 
Offline

Dołączył(a): 17 lutego 2007, o 19:46
Posty: 18
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
A to i ja dorzucę swoje co nieco. Teraz siedzę w książkach Józefa Mackiewicza. Autor ciekawy, wybitny ale praktycznie nie do dostania w księgarniach. Dlaczego? Patrz opis u Budslavskiego: Tylkoprawda.akcja.pl. Jak ktoś tylko dotrze do tych książek to polecam. Piękne barwne opisy przyrody i historie tak wciąające że jak raz wszedłem do WC z książką co by sie nie nudzić wyszedłm po godzinie :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, o 14:07 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Również sięgnąłem po tego autora (do swego skromnego zbioru quidinaliów) i znalazłem tam dokumentację spotkania sprzed 28 lat pod moim domem.

Ponawiam swoje dawne pytanie może Ty wiesz o co pytam. Przyd laty czytałem książkę wypożyczoną w bibliotece wczasowej jej tytuł brzmiał coś jak "Znak Rodła" lub "Z pod znaku Rodła". Więcej danych nie pamiętam, a chciałbym do niej dotrzeć.
Tak mi się nasunęło po symbolu Rodła na fotce, którą zamieściłeś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, o 14:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2006, o 22:43
Posty: 219
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
:-)
Może chodzi o tą ksiązkę
http://www.vivarium.com.pl/sklep/index.php?SessID=&mode=1&kategoria=2&indeks=51177&str=no&PHPSESSID=b1ea21b550241bab98b92d56d8893b96

_________________
Nie dyskutuj z głupcem - bo ludzie mogą nie zauważyć różnicy ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, o 14:53 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
pascuda napisał(a):
praktycznie nie do dostania w księgarniach


ale w odpowiednich miejscach i owszem :-)
„Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy”, ''Sprawa pułkownika Miasojedowa'', "Ściągaczki z szuflady Pana Boga", "Nie trzeba głośno mówić", "Optymizm nie zastąpi nam Polski", "Lewa Wolna" i mnóstwo, mnóstwo innych - to tylko allegro :wink:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2007, o 16:23 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
PanHavranek napisał(a):
Może chodzi o tą ksiązkę

Niestety nie o tą, pamiętam że okraes to nawet by pasował, ale była to monografia powiślan, tak dobrze utkwiła mi w pamięci bo Kwidzyn się załapał.
Tej natomiast też poszukam, bo po antykawriatach włuczę się jak pijak po barach.
Może upoluję na allegro, coś fajnego ostanio złapałem z dziedeziny konserwacji zabytków, nie pmieszkam się pochwalić jak tylko doleci. Dzięki. :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2007, o 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Dzisiaj zorganizowałam sobie Bartoszewskiego, Odojewskiego i Anais Nin....jak przeczytam i jak mi się ten "misz-masz" ułoży w głowie to podzielę się wrażeniami :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2007, o 10:11 
Offline

Dołączył(a): 17 lutego 2007, o 19:46
Posty: 18
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
ale w odpowiednich miejscach i owszem :-)
Jak ktoś szuka bez problemów znajdzie, czy to na allegro, czy w !!! dwóch !!! ksiegarniach internetowych. Rzecz w tym że taki autor w wolnym kraju jest blokowany ze swoimi książkami. Chociażby książka o Katyniu - Mackiewicz był jednym z niewielu naocznych świadków tego co tam się stało - została wydana po niemiecku, angielsku, nie doczekała się do tej pory pełnego wydania w języku polskim. I w tym miejscu postawie pytanie. Czy to wciąż jest drażliwa sprawa?

Przepraszam że wprowadzam tu mały offtopic :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: zabytki
PostNapisane: 15 marca 2007, o 12:52 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Obiecałem więc informuję, że doleciała do mnie książeczka, jest w niej 14 stron poświęconych tematowi:
Problematyka konserwatorska malowideł w chórze katedry w Kwidzynie w kontekście historycznym oraz w świetle najnowszych odkryć.
Jak ktoś chętny to zcyfryzuję i podeślę.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2007, o 09:50 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darku, ja bardzo poproszę.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2007, o 11:52 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Darku

Ja wiedziałem że tak będzie, ja wiedziałem że tak będzie.
Dzisiaj wieczorkiem siędę i wykonam, potem podrzucę Ci na priv, czy w pdf Cię zadowala? :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2007, o 11:59 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darku, w dowolnej formie mnie zadowala. Może być nawet fota Graflex'em z pokłonami :grinka: :grinka: Oczywiście z pokłonami będę Ci wdzięczność wyrażał :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2007, o 15:00 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J, Czy doleciało jestem ciekawy, bo nie miałem potwierdzenia. :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: znowu o Mackiewiczu
PostNapisane: 18 marca 2007, o 23:00 
Offline

Dołączył(a): 17 lutego 2007, o 19:46
Posty: 18
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
A ja nawiązując do mojego postu chciałbym polecić coś dla zainteresowanych Mackiewiczem. Jeżeli ktoś lubi czytać z ekranu albo może sobie wydrukować. Tu jest parę tekstów autora:
Droga donikądl (to jest link do całej powieści; pozostałe mozna znaleźć poprzez wejście przez stronę główną: www.nasz-czas.lt i stamtąd na stroę fundacja zbiory wileńskie.)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2007, o 09:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 13:04
Posty: 275
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Obecnie zatapiam się (poza XII cz. Nekroskopa) w nowej pozycji na tematy mitologiczne. Mitologia germańska - opowieść o bogach mroźnej Północy Artura Szrejtera jest kolejną książką, którą karmię swój nieokiełznany głód tegoż tematu. Pozycja ta w bardzo epicki i obrazowy sposób przedstawia porządek, relacje i mity (od powstania po Ragnarok - Zmierzch Bogów) germańskiego świata.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.