Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: O książkach temat ogólny
PostNapisane: 15 grudnia 2006, o 19:32 
Offline

Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 14:43
Posty: 61
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Kobieta
Jakie książki czytacie obecnie? Które polecacie? Co lubicie, a co absolutnie was w literaturze mierzi?

Ja ostatnio poznaję twórczość Stanisława Lema :) (choć przyznaję, że wcześniej nie znosiłam s-f) oraz Andrzeja Stasiuka ("Jadąc do Babadag").

O moich wrażeniach- troszkę później ;)


Ostatnio edytowano 4 października 2009, o 18:11 przez Czysty Absurd!, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2006, o 20:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ja juz od kilku miesiecy czytam i nie moge dogryzc do konca "rodzine borgiow" mario puzo...chyba nie skoncze jej cos tak czuje, przewaznie bralam ja do autobusu i jakos konca nie widac :)
a co lubie czytac...ksiazki z watkiem kryminalnym ;) oczywiscie jako baba kiedys w szkole sredniej czytalam harlekiny heheh...najlepsze do odstresowania sie, nie trzeba zbytnio myslec przy nich, takie czytadla..idealne na wakacje, lezac na kocyku :)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2006, o 20:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ja niemam czasu na czytanie, ostatnia ksiazką jaka przeczytalam z jakis rok temu był "kod da vinci" a ostatnio kupilam tylko ksiazke o fotografii i nawet na nią niemam zbytnio czasu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 06:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Ostatnio głównie czytuję historię regionu. Beletrystyki dawno nie czytałem, ale jak mam na nią ochotę to jest to ochota na książki autorów jak: Dostojewski, Bułhakow, T. Mann, O. Wilde, Eco, Capote, Grass, Steinbeck, Remarque, Kafka, Huxley i in. Szczególne miejsce w tym gronie zajmuje J.R.R. Tolkien i jego Silmarillion. Jak widać, czytuję klasykę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ja jestem teraz w trakcie czytania "Pogody dla bogaczy" ... tak się miło czyta, że aż żal mi kończyć. Wczesniej był "Wybór Zofii": W. Styrona - nie wiem co lepsze - książka czy film. Polecam listy van Gogha do brata - poruszające - czytałam z bijącym sercem. Obraz tego, jak rodzi się szaleństwo....Lema zaczynałam od "Dzienników gwiazdowych" - i wtedy stwierdziłam, że mieli rację ci, którzy twierdzili, że facet jest geniuszem. No i pomimo tematów które poruszał - bardzo poważnych - jego poczucie humoru zwalało mnie z nóg. "Ochędożywszy się, zwól do bawialnego - poigramy pospołu" - to cytat z Lema ;-).
Polecam bardzo gorąco Kapuścińskiego - np. "Heban" - zupełnie inna Afryka niż ta z mediów - gdzieś pomiędzy piękną sawanną a skrajną nędzą. Genialny. Z tego gatunku też "Modlitwa o deszcz" W. Jagielskiego.
No i mój ulubiony - różnie oceniany przez krytyków - J. Pilch rozpity na żołądkowej gorzkiej ;-). Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie - ale jest w jego pisarstwie coś co skłania do przemyśleń. Mnie urzeka jego nieprzeciętna inteligencja i lekkie pióro.
No i iberoamerykańska... i "Sto lat samotności" na czele...
Na razie tyle ;-)

[ Dodano: 16 Grudzień 2006, 18:36 ]
Acha... a z romansideł zdecydowanie pierwsze miejsce ma "Zaklinacz koni" - i zdecydowanie książka nie film. W przeciwieństwie do "Co się wydarzyło w Madison County" - tutaj - moim zdaniem - książka się nie umywa do filmu. A scena na światłach w końcówce filmu - dla mnie bomba - ale tak mogła zagrać tylko Meryl Streep ;-)............. ech....

[ Dodano: 19 Grudzień 2006, 15:20 ]
..oj, coś się nie rozwinął temat książkowy hmmm........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 grudnia 2006, o 13:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 13:04
Posty: 275
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ooo! Temat ksiażkowy! A więc mamy na forum chyba wszystko ;)
Bardzo lubię czytać i o dziwo w moim zaganianym życiu zawsze znajduję czas na to, aby zanurzyć się w światy kreowane na papierze. Ksiażki historyczne i taką tematyke poruszające, biografie, a z drugiej strony fantasy (bardziej chyba dark fantasy), czy nawet horror, choc w tym gatunku myśle, że wiekszosć została powiedziana/napisana, dużo jest gniotów, a takie wielkie nazwiska jak Masterton, czy King dawno się wypaliły. Poza tym jestem wiernym fanem Ksina (K.T. Lewandowski) i wszystkiego, co dotyczy Suminoru. W tym miejscu należy wspomnieć o wybitnym dziele Tolkiena - Silmarillionie, które to wciągnęło mnie w cały ten świat fantasy razem z książkami Howarda, Wagnera, Smitha i Moorcocka.
Obecnie Czytam 3 książki:
- Prusy. Dzieje państwa i społeczeństwa (Salomonowicz) - jedna z najlepszych ksiażek jakie kupiłem w tym roku zaraz obok...
- Nekroskop (Lumley) - jak zobaczyłem, że wydawnictwo "vis-a-vis" wypuściło nowe wydanie, to od razu zgarnąłem 11 tomów za jednym zamachem z księgarskiej półki, bo szukać tego po bibliotekach (lub czekać na łaskawe oddanie jakiegos tomu przez czytelnika) jest ponad moje nerwy ;)
- Atlantyda Północy. Dawne Prusy Wschodnie na fotografii (Brakoniecki, Nawrocki) - moj prezent pod jodłę :-D Może cieżko tu napisać o czytaniu tego albumu, ale pozycja ta poza fotkami zawiera opisy, zarys historii Prus Wschodnich oraz poezję - niemiecką i polską - odnoszącą się do Prus Wschodnich, Warmii i Mazur - bardzo ciekawa sprawa.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 grudnia 2006, o 14:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
DunkelWald, ciekawie wyglądające pozycje. Zainteresuję się nimi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 grudnia 2006, o 15:01 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
DunkelWald napisał(a):
11 tomów


O czyms nie wiem ? Rozbili na wiecej ksiazek ? Bylo 5 z tego co zerkam na poleczke ?
Tak czy inaczej rewelacja ;)

Ja glownie sf, fantasy, horror, sensacja, ot tak zeby odreagowac szara codziennosc - Howard, Lovecraft, Wells, Sapkowski, Filipiuk, Masterton, King i wielu, wielu innych innych.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2006, o 03:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 13:04
Posty: 275
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Panie ShreckPL - Sugerujesz mi kłamstwo!?

_________________
"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2006, o 09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cosik mnie się wydaje, że już o tym pisałem, albo to poalkocholowe deja vu :-D , ale godnym polecenia jest twórczość Charles'a Bukowskiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2006, o 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 13:04
Posty: 275
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ShrekPL napisał(a):
DunkelWald napisał(a):
11 tomów


O czyms nie wiem ? Rozbili na wiecej ksiazek ? Bylo 5 z tego co zerkam na poleczke ?
Tak czy inaczej rewelacja ;)

:-D :wink: oczywiście tych emotek zabrałko w moim poprzednim "wpisie" :wink:
Nie dziwię Ci się kolego ShreckPL, że owych 5 tomów uważasz za cały cykl "Nekroskop", gdyż własnie one są najbardziej spójnymi i najciekawszymi tomami tej serii (wciąż jest tam Harry Koegh i akcja dzieje się w naszym świecie.. i to JAKA akcja :twisted: ). Ale pragnę poinformować, że na szczęście nie rozbio tomów na ksiązki-rozdziały :wink: . Tych następnych kilka tomów przenosi nas w świat spoza bramy, a tam główni wrogowie tracą wiele ze swej niesamowitości, a sama książka staje się baaaardzo fantasy i z dużo mniejszym zapałem się ją czyta (zwłaszcza tom VII i VIII). Obecnie czytany przeze mnie IXt. od samego wstępu jest elektryzujący - akcja wraca do naszego świata, a to wróży dobry tom :wink:
Tak czy inaczej - polecam Ci następne tomy - nie stracisz nic :!:

_________________
"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 stycznia 2007, o 09:38 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Hehe, nic nie sugerowalem :) To naprawde dobre info dla mnie, zabieram sie za namierzanie tych brakujacych tomow, bo nie wyobrazam sobie zeby ich nie przeczytac !

Dzieki ! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2007, o 19:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 stycznia 2007, o 19:29
Posty: 508
Lokalizacja: Malbork
Płeć: Mężczyzna
Ja ze swej strony polecam (obecnie czytam):

Anne Frank - Dziennik
Michał Komar - Władysław Bartoszewski - wywiad rzeka

rewelacja :idea:
książki w sprzedaży

_________________
Życie jest naprawdę bardzo proste. Otrzymujemy to, co dajemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, o 11:18 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Cześć, wszystkim zainteresiwanym historią II wojny światowej, polecam coś nietypowego.
Wojna widziana oczami agresora. Bardzo dobrze się czyta jak powieść, ale jakie klimaciki, jak w "Na zachodzie bez zmian".


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, o 11:52 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No to i ja dorzucę coś wojennego. Podobnie jak powyższa książka jest to historia widziana oczami agresora. "Okręt" ("Das Boot") Lothara Gunthera Buchheima jest książką, do której wracam co kilka lat. Pewnie niektórzy z Was znają film lub serial Wolfganga Petersena zrealizowany na jej podstawie. Film również dobry, ale książka jest o niebo lepsza.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.