Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 7 lipca 2013, o 20:10 
Offline

Dołączył(a): 30 marca 2011, o 19:37
Posty: 12
Płeć: Nie wybrano
Szukam sprawdzonego i zaufanego biura podróży , które nie zrobi niespodzinki przed lub podczas podróży ?
Czy może ktos może cos polecic ??
Bardzo proszę o odpowiedź


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 7 lipca 2013, o 20:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 września 2007, o 17:49
Posty: 121
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
W tym roku po raz pierwszy korzystać będziemy z biura podróży. Wycieczkę zamowilismy w Itace. 1,5 miesiąca do wyjazdu a oni już kilkakrotne zmieniali godzinę wylotu, na późniejszą. Póki co stanęło na tym, że wylot będzie o godz. 23:40. I oczywiście ten cały dzień liczy się jako pierwszy.. To nie fair.

_________________


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 7 lipca 2013, o 20:47 
Offline

Dołączył(a): 30 marca 2011, o 19:37
Posty: 12
Płeć: Nie wybrano
A czy korzystali Państwo z jakiegoś pośrednika biur podrózy tutaj u nas w Kwidzynie ??
My też planujemy skorzystac pierwszy raz i stad też ten wątek żeby uniknąć przykrych niespodzianek . :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 7 lipca 2013, o 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 września 2007, o 17:49
Posty: 121
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Wycieczkę zarezerwowaliśmy przez internet. Myślę, że nie ma co dorabiać pośredników. Tym bardziej że łatwo zamówić taką wycieczkę, wszystko jest krok po kroku jasno napisane.

_________________


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 8 lipca 2013, o 08:50 
Offline

Dołączył(a): 30 marca 2011, o 19:37
Posty: 12
Płeć: Nie wybrano
Ok dziękuję Pani bardzo za odpowiedź .
Pozdrawiam ;)
I czekam na dalsze odpowiedzi może ktoś sie jeszcze podzieli swoimi spostrzeżeniami .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, o 15:53 
Offline

Dołączył(a): 17 grudnia 2009, o 22:36
Posty: 67
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Nie zgodze się z martyna1985mw... kilka razy korzystałam z biura podroży w Kwidzynie czy w innych miastach i jedno potwierdza się że cena w internecie a cena w miejscowym biurze jest zawsze taka sama. Nawet kilka razy jak znalazłam ofertę w internecie to i tak zakupiłam ją u pośrednika, bo osoba pracująca w takim biurze jest na bierzaco z sytuacją danych organizatorów i dla dobra klienta nie wpakuje go na mine i nie sprzeda biura KRZAK aby klient do niego wrocił. W Kwidzynie korzystałam z biura turystycznego Elżbieta na ulicy Targowej koło lodów :). i było OK.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, o 16:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to co napisałaś...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, o 10:04 
Offline

Dołączył(a): 17 grudnia 2009, o 22:36
Posty: 67
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
dlaczego? jakiś argument? wypowiedziałam tylko swoją opinię. A każdy i tak postąpi tak jak woli. Przecież nie zmuszam aby kupować tu czy tam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, o 10:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bo jakoś z niej wysnuć można wniosek że pośrednicy w tej dziedzinie pracują charytatywnie, dla dobra społeczności. Skoro nie mają zysku na pośrednictwie to na czym zarabiają na działalność?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, o 10:58 
Offline

Dołączył(a): 11 września 2006, o 20:21
Posty: 498
Lokalizacja: Iława / kiedyś Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Od kilku tygodni przyglądałem się ofertom biur podróży zarówno stacjonarnych jak i w Internecie. Moje 3 wnioski:

1. Cena zawsze była taka sama, porównując internet, biura w Kwidzynie, Gdańsku i Iławie.
2. Pytając telefonicznie nie usłyszałem żadnego negatywnego zdania o ofercie/hotelu/atrakcjach.
3. Podczas żywej rozmowy w biurze pracownik często mówił, co w tym hotelu może nam się nie podobać. Np głośna muzyka przy basenie lub wszędzie dużo dzieci, które nie wszystkim podczas urlopu do końca odpowiadają. I nie na zasadzie, że tańszą ofertę negował i proponował droższą. Oni swoje i tak zarobią na jednej czy na drugiej, ale jeśli dziś mi świadomie wciśnie słabą ofertę to następnym razem szeroko ominę to biuro.

Ostatecznie kupiliśmy wycieczkę na miejscu w Iławie. Umowa na papierze od razu, płatność też i wszystko jasne. W razie problemów zawsze możemy zadzwonić do właściciela. Wylot w poniedziałek z samego rana. Trzeba patrzeć czy ilość dni faktycznie się zgadza bo wylot wieczorem i przylot rano to już są dwa dni z oferty.

Odnośnie zmiany godzin wylotu to może się to zdarzyć jak wiele ludzi zrezygnuje i "przerzucą" resztę do innego rejsu. Zawsze można napisać reklamację.

_________________
Zgodnie z netykietą sygnaturka (podpis) powinna liczyć nie więcej niż 4 linie po 80 znaków każda. Czasami w sygnaturkach umieszcza się ascii-art i wtedy mogą one być nieco dłuższe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, o 12:47 
Offline

Dołączył(a): 17 grudnia 2009, o 22:36
Posty: 67
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ojjj jakoś nie chce mi się tłumaczyć, ale napewno niejeden rozumie, że oni nie pracują charytatywnie. Tak jak różni ubezpieczyciele, pracownicy banków tak napewno pośrednicy biur podróży mają prowizję za daną sprzedaż, za każdą umowę.
Dlatego tak jak zaznaczył KULAS w biurze podróży stacjonarnym masz osobę która Ci doradzi i na którą ewentualnie możesz nakrzyczeć jak coś Ci się nie będzie podobać w ofercie którą Ci sprzedał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 23 stycznia 2014, o 15:13 
Offline

Dołączył(a): 30 marca 2011, o 19:37
Posty: 12
Płeć: Nie wybrano
My kupiliśmy wycieczkę w biurze podróży EuroTravel na Targowej 22/1b , wszystko dopięte na ostatni guzik , fachowa pomoc , bylismy naprawde bardzo zadowoleni z zaangażowania i Fachowej pomocy Pani Agnieszki ;) Szczerze polecam !;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 23 stycznia 2014, o 18:15 
Offline

Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 10:58
Posty: 81
Płeć: Nie wybrano
abdelmegid40 napisał(a):
A czy korzystali Państwo z jakiegoś pośrednika biur podrózy tutaj u nas w Kwidzynie ??
My też planujemy skorzystac pierwszy raz i stad też ten wątek żeby uniknąć przykrych niespodzianek . :roll:


Osobiście korzystałem dwukrotnie z malutkiego biura na przeciwko PLUSA. Zawsze 100% zadowolenia z urlopu. Jednego razu za pośrednictwem przemiłej pani zwracaliśmy się o domek nad samym morzem. I dostaliśmy 20m od plaży. A hotel na 20 ha. Lata praktyki i znajomość w temacie. Polecam

martyna1985mw napisał(a):
Wycieczkę zarezerwowaliśmy przez internet. Myślę, że nie ma co dorabiać pośredników. Tym bardziej że łatwo zamówić taką wycieczkę, wszystko jest krok po kroku jasno napisane.


Żyjemy w kapitalizmie, każdy chce zarobić, a jak wszyscy mówią ceny są identyczne czy to w necie czy w biurze. Ty nie płacisz tylko touroperator biuru. Z tym pisaniem krok po kroku to bym się zastanowił. Raz miałem przypadek, że doba hotelowa kończyła się o 12 a wylot miałem o 2 w nocy. I do wyboru: albo dopłacasz za dobę hotelową, albo z walizkami czekasz w recepcji. O tym nas nikt nie poinformował. Dlatego warto sprawdzić dany hotel w necie i dokładnie o to dopytać.

kasia2108 napisał(a):
Nie zgodze się z martyna1985mw... kilka razy korzystałam z biura podroży w Kwidzynie czy w innych miastach i jedno potwierdza się że cena w internecie a cena w miejscowym biurze jest zawsze taka sama. Nawet kilka razy jak znalazłam ofertę w internecie to i tak zakupiłam ją u pośrednika, bo osoba pracująca w takim biurze jest na bierzaco z sytuacją danych organizatorów i dla dobra klienta nie wpakuje go na mine i nie sprzeda biura KRZAK aby klient do niego wrocił. W Kwidzynie korzystałam z biura turystycznego Elżbieta na ulicy Targowej koło lodów :). i było OK.


Zgadzam się z tobą kasia2108. Pośrednicy mają mowy z touroperatorami i zarabiają prowizję od sprzedanej ilości wycieczek.

Ja polecam taki tok postępowania:
1. Znajdujesz kontynent i kraj do którego chcesz jechać, a nawet miejsce (pod kątem zabytków, atrakcji turystycznych, plaż, kurortów narciarskich)
2.Szukasz hoteli, które się tam znajdują
3. Czytasz opinie o nich np. na http://www.holidaycheck.pl/
4. wybierasz kilka które Ci pasują
5. Szukasz który touroperator ma je w ofercie
6.Idziesz do biura i załatwiasz sprawę

Tu uwaga. Warto sprawdzić niemieckie biura. Są o wiele tańsze niż polskie. Lecz zawsze unikamy hoteli gdzie są Niemcy i Anglicy bo hałasują.

No i dużo słońca życzę 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 11:04 
Offline

Dołączył(a): 17 grudnia 2009, o 22:36
Posty: 67
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Witam.

Widzę że temat rośnie w miarę jedzenia :)

Cromags bardzo mądrze piszesz.
Ja polecam taki tok postępowania:
1. Znajdujesz kontynent i kraj do którego chcesz jechać, a nawet miejsce (pod kątem zabytków, atrakcji turystycznych, plaż, kurortów narciarskich)
2.Szukasz hoteli, które się tam znajdują
3. Czytasz opinie o nich np. na http://www.holidaycheck.pl/
4. wybierasz kilka które Ci pasują
5. Szukasz który touroperator ma je w ofercie
6.Idziesz do biura i załatwiasz sprawę

My postępujemy zawsze podobnie. W dobie internetu samemu wszystko latwo jest znaleść. Można dopytac się o szczegóły w danym biurze podrózy. Ale to my najlepiej wiemy co nam odpowiada. I wtedy udać się do biura na miejscu. Skoro ceny takie same to po co wspomagać internet. :)

Dodatkowo natknęłam się na stronę biura Elżbieta. Mają fajną i praktyczną wyszukiwarkę. Bo na każdej innej można dostać mętliku. Ja tutaj aktualnie szperam i szukam odpowiedniego miejsca na lato :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biuro Podróży - Kto może polecić ?!
PostNapisane: 24 stycznia 2014, o 11:46 
Offline

Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 10:58
Posty: 81
Płeć: Nie wybrano
A biuro na przeciw plusa to Mirtur, za pośrednictwem którego dwukrotnie wczasowaliśmy w pełni zadowoleni. Zawsze do tego przyłożyła rękę Pani Mirka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.