Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2007, o 17:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja też mam takie obawy. Kupno podkładu do zastosowania w internecie to koszt przekraczający nasze możliwości.
Zobaczymy jak będzie wyglądała tworzona właśnie nowa, na dobrym podkładzie mapka Powiatu Kwidzyńskiego.
Spróbuję doprowadzić do umieszczenia na niej zaproponowanych przez nas tras rowerowych,
a potem uzyskać zgodę do umieszczenia skanów na stronce. Mówię - spróbuję...

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 września 2007, o 17:35 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Mnie wydaję się że nie ma obaw, zapytam prawników, jeżeli się poda źródło a przekaże (jej fragment) nieodpłatnie.
Przecież publikacja jakiejkolwiek fotografii z książki była by niemożliwa, jeżeli robi się to nieodpłatnie i z podaniem źródła sprawa jest czysta. :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2007, o 23:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Gdyby komuś się chciało poczytać wątek od początku, to była w nim uwaga dotycząca braku szlaków rowerowych
na naszym terenie. Odpisałem, że się tym zajmiemy (KTR), pisałem też, że będą problemy z mapką...

Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak: zaprojektowane przez nas szlaki rowerowe, przy naszym udziale -
zamieściła EkoInicjatywa na swej przyrodniczej mapie. Mapy już są w Kwidzynie, większość w Starostwie, trochę u mnie.
Są na niej nasze szlaki rowerowe. Od wiosny zabieramy się od wytyczania (malowania) ich w terenie :-D :-D :-D

Za jakiś czas będę ją miał także w wersji elektronicznej.


Załączniki:
mapka2.JPG
mapka2.JPG [ 172.09 KiB | Przeglądane 5848 razy ]
mapka1.jpg
mapka1.jpg [ 223.68 KiB | Przeglądane 5848 razy ]

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2007, o 00:21 
oki44 napisał(a):
Mapy już są w Kwidzynie, większość w Starostwie, trochę u mnie.

u mnie też są :-D :-D dali mi gratis za drugie miejsce w konkursie fotograficznym :smile: oczywiście oprócz nagrody pieniężnej :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2007, o 01:19 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
nowm napisał(a):
za drugie miejsce w konkursie fotograficznym :smile:


A cóż to był za konkurs? Pochwalisz się?

oki44 napisał(a):
trochę u mnie


Mogę się uśmiechnąć? :-) Jako świr na punkcie map nie mogę sobie darować, że jej nie mam. :-)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2007, o 02:06 
Piotr_J napisał(a):
A cóż to był za konkurs? Pochwalisz się?

a no pewnie, że się pochwalę :-D jako, że był to konkurs powiatowy, dotyczył on "piękna naszego powiatu". Moje zdjęcia zrobiłem w Dankowie :grin: , oczywiście tej ładniejszej części Dankowa :-D :-D . Jak zawsze dowiaduję się o konkursach dzień przed upływem terminu składania prac.. mimo to 2 bańki do portfela wpadły :cool:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2007, o 21:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Mogę się uśmiechnąć? :-)

Oczywiście że możesz. jak mówiłem - są u mnie :-D

Swoją drogą, cieszę się że mapka, w której powstaniu miałem mikro udział
jest mikro nagrodą w konkursie fotograficznym.

Jest jeszcze drugi temat. Burmistrz zwrócił się o wskazanie miejsc, w których należało by
postawić stojaki na rowery.
Osobiście mało jeżdżę po mieście, więc ten temat spycham
na forumowiczów. napiszcie, proszę - gdzie Waszym zdaniem należało by w tym roku
umieścić stojaki na rowery. Obiecuję, że informację dostarczę odpowiednim czynnikom.

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2007, o 22:31 
oki44 napisał(a):
mikro nagrodą

nie zgadzam się :smile:, pomimo swojej "wartości rynkowej" :-D, mapka jak dla mnie nie jest "mikro" lecz "makro" nagrodą z tego względu, że jest pierwszą (o ile sie nie mylę) tak szczegółową mapą naszego powiatu z tak bogatą legendą. Rozwiesiłem sobie ją na ścianie :wink: :smile:

a co do rozmieszczenia stojaków na rowery, myślę, że przydały by się one na stadionie w rejonie boiska do koszykówki oraz przy kościołach, gdyż często widzę osoby wnoszące rowery do kościoła(przyjeżdżają na nich na msze).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2007, o 23:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
Burmistrz zwrócił się o wskazanie miejsc, w których należało by
postawić stojaki na rowery.

Tak jak moj 'przedpiszca' :) uwazam, ze rowerowe parkingi powinny byc pod kosciolami, ale tez pod wszelakimi urzedami, szkolami, bibliotekami i wiekszymi skupiskami sklepow. Nie jestem pewien jak wyglada sprawa przy wejsciu do zamku i pod kinoteatrem. Ja co prawda nie zostawilbym mojego roweru przypietego nawet 10ma metrami lancucha, ale mysle ze to najbardziej typowe miejsca.

oki44 napisał(a):
Mapy już są w Kwidzynie, większość w Starostwie, trochę u mnie.

Oki, czy ta mapa jest gdzies do kupienia? Ja chce!, ja chce! :-D :-D

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2007, o 17:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
nowm napisał(a):
jest pierwszą (o ile sie nie mylę) tak szczegółową mapą naszego powiatu z tak bogatą legendą. Rozwiesiłem sobie ją na ścianie :wink: :smile:

Możliwe. Jeśli chcesz mieć ją na ścianie, to mam też w wersji nieposkładanej :)

Mega napisał(a):
czy ta mapa jest gdzieś do kupienia?

Nie jest do kupienia. Możesz uśmiechnąć się do Starostwa, EkoInicjatywy, PTTK lub do mnie.
Mogę jeszcze dodać, że mapki te będą rozdawane uczestnikom wycieczek rowerowych i spływów
kajakowych organizowanych przez KTR :-)

Co do miejsc umieszczenia stojaków. Wolał bym otrzymać odpowiedź
z konkretnymi wskazaniami miejsca i od osób, które odczuwają potrzebę ich używania.

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2007, o 17:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
Możesz uśmiechnąć się do Starostwa, EkoInicjatywy, PTTK lub do mnie

Usmiecham sie zatem (szeroko) :grin:
oki44 napisał(a):
Wolałbym otrzymać odpowiedź z konkretnymi wskazaniami miejsca i od osób, które odczuwają potrzebę ich używania

No wiec forumowi cyklisci piszcie gdzie chcielibyscie parkowac :?:

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 grudnia 2007, o 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 grudnia 2007, o 22:34
Posty: 155
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ja też się uśmiecham :grin: bardzo bymi zależało na tej mapce,ale nie dla siebie tylko dla męża-byłby to idealny prezent...Uwielbia jeździć na rowerze...a dzięki temu ja była bym spokojna, bo dokładnie bym znała trasę jego wycieczek :razz:
Jako dowód wysyłam Jego zdjęcie z wyprawy :-D


Załączniki:
lato 2007.JPG
lato 2007.JPG [ 27.36 KiB | Przeglądane 5723 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 grudnia 2007, o 11:53 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2006, o 23:22
Posty: 381
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
Jest jeszcze drugi temat. Burmistrz zwrócił się o wskazanie miejsc, w których należało by
postawić stojaki na rowery.


Napewno przy każdym urzędzie (urząd miasta, urząd pracy etc.).

Tylko żeby postawienie stojaka niech się nie wiąże z postawieniem betonowych "półdupków" w które sie wkłada koło (nie każdy rodzaj opony wchodzi).
Najlepsze byłyby takie rurowe "bramki"/bariery tak jak to jest na zachodzie. Można przypiąć praktycznie cały rower (robi się to przy użyciu stalowej linki powlekanej). Widziałem sam na własne o czy że jak zostawi się rower przypiety tylnym kołem/przednim. I ma sie szybko zamykacze to tlko koło zostawało. A reszta poszła...

No i ważne żeby te miejsca były robione w widocznym dla ludzi miejscu (najlepiej w zasiegu jakiejś kamery przemysłowej/policyjnej/bankomatowej/sklepowej) a nie za jakimś ciemnym zaułkiem. :neutral:

Co do elektronicznej mapy to fajny pomysł:)

Wczoraj byłem na spacerku na miłosnej (nie bede ukrywał że ostatnimi czasy nie mam czasu na jazdę rowerkiem :mad: ) zauwazyłem że pojawiło się oznakowanie ścieżek rowerowych co jest bardzo dużym pozytywem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 stycznia 2008, o 13:39 
Offline

Dołączył(a): 20 grudnia 2007, o 14:42
Posty: 206
Lokalizacja: Northern Ireland
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Są na niej nasze szlaki rowerowe. Od wiosny zabieramy się od wytyczania (malowania) ich w terenie :-D :-D :-D

Za jakiś czas będę ją miał także w wersji elektronicznej.


Moglbym o taka elektroniczna mapke poprosic?
Podrzuc prosze na maila: artur.mlodzianowski@gmail.com

Pozdrawiam!


Ostatnio edytowano 1 stycznia 2008, o 13:56 przez Troper, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 stycznia 2008, o 16:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mówisz - masz. Na razie to jest szczotka przygotowywanej mapki
bez legend. Jak będę miał produkt finalny, to też podeślę :-)

Zastrzeżenie:
Mapka nie może być używana do celów komercyjnych

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.