Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: LOT Kwidzyn
PostNapisane: 25 maja 2006, o 18:56 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje w naszym mieście... Już nie nadążam za tymi nowymi tworami... :twisted:



Cytuj:
Kwidzyn. Nowy prezes z branży turystycznej

wczoraj

Starosta Leszek Czarnobaj nie pełni już funkcji prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zastąpił go na tym stanowisku Henryk Michalik, wieloletni prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej i wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Starosta w ten sposób dotrzymał obietnicy złożonej przy zakładaniu LOT, że będzie przewodniczył Stowarzyszeniu tylko przez kilka miesięcy.
- Nie zamierzałem jej przewodniczyć dłużej niż to było konieczne. Początki działania każdej organizacji są trudne. Trzeba było przekonywać gminy oraz inne podmioty związane z turystyką do wspólnego działania. Obiecałem, że kiedy LOT zacznie funkcjonować zrezygnuje z przewodniczenia - tłumaczy Leszek Czarnobaj, były już prezes LOT.
W dodatku spawowanie tej funcji przez starostę nie było do końca zgodne z prawem. Problem ten podnosili podczas kilku sesji radni SLD. Ich zdaniem należało sprawdzić pod względem prawnym, to czy starosta może pełnić obie funkcje naraz.
- Staroście podlegają organizacje pozarządowe. Do takich organizacji zalicza się także Lokalna Organizacja Turystyczna. Przecież starosta nie może rozliczać czy oceniać organizacji, której sam przewodniczy, a kontrola organizacji pozarządowych jest w jego kompetencjach. Nie naciskaliśmy na rezygnację, gdyż na rozwoju turystyki w powiecie kwidzyńskim bardzo nam zależy. Tym bardziej, że starosta obiecał, że po rozruchu organizacji zrezygnuje z jej przewodniczenia - wyjaśnia Jerzy Śnieg, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, przewodniczący SLD w powiecie kwidzyńskim.
Zdanie SLD w tym względzie podzielił starosta Leszek Czarnobaj.
- Poprosiliśmy o opinię prawną. Zgodnie z nią starosta nie może być szefem żadnej organizacji pozarządowej, nawet jak w LOT, gdzie pełniłem tę funkcje społecznie. Byłbym jednocześnie po stronie kontrolowanego i kontrolującego. Stowarzyszenie ma za sobą trudny organizacyjny okres. Wytyczyliśmy kierunki, a teraz przyszedł czas zmiany prezesa. Mój następca to osoba doskonale znana w turystycznym światku. Jestem przekonany, że duże doświadczenie w tej branży pozwoli mu na dobre przewodniczenie LOT i jego rozwój - twierdzi starosta.
Głównym zadaniem Lokalnej Organizacji Turystycznej jest promowanie walorów turystycznych powiatu kwidzyńskiego oraz znajdujących się na terenie powiatu gmin.
- Objąłem stanowisko po dłuższym zastanowieniu. Na razie zapoznaję się z działalnością i realizuję wcześniej przyjęty program. Więcej będę mógł powiedzieć już pod koniec tego tygodnia - mówi Henryk Michalik, nowy prezes LOT Kwidzyn.

Andrzej Chmielewski - NaszeMiasto.pl


http://kwidzyn.naszemiasto.pl/wydarzenia/605232.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 20:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
spawowanie
:twisted: :twisted:

Cytuj:
Henryk Michalik, nowy prezes LOT Kwidzyn

bardzo serdecznie mu gratuluje i mam nadzieje, że ożywi jeszcze bardziej tą dziedzine, znam go osbiście i naprawde wierze w niego :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 21:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
heh a ja myslalam zanim strona sie zaladowala, ze otwieraja nam lotnisko ... :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2006, o 07:29 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Sami prezesi, przewodniczacy i inni władycy. Chyba sam zostane jakims prezesem.
No, a tym czasem czekam na promowanie walorow.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2006, o 07:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Wachu napisał(a):
Chyba sam zostane jakims prezesem


Ty sie tu nie wyrywaj :) Zapomniałes już jak to jest być prezesem?
Piastowałeś tą funkcję w latach 1997-1998 w jednej z kwidzyńskich firm i jak to się skończyło ? hihi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2006, o 07:48 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Doswiadczenia sa bezcenne :D
Znowu to zrobie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2006, o 08:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Cytat:
spawowanie


..nie wiesz o co chodzi?... to słowo pochodzi od spawacza, a jak powszechnie wiadomo takowych specjalistów brakuje w UE i polscy spawacze są tam na topie.
To jest jeden z walorów naszego regionu, ponieważ zważywszy na jego infrastrukturę mamy paru takich speców. :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2006, o 19:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
to ja moze dodam link :) lot-liwa.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2006, o 07:49 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
lord vader napisał(a):
to ja moze dodam link :) lot-liwa.pl


Dzięki za link :wink:
Choć widząc "członków" to mam wrażenie iż jest to kolejne stowarzyszenie "wzajemnej adoracji" :evil: a zapaleńców można policzyć na palcach jednej ręki :???:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.