Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, o 14:47 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
Wielkie dzięki Piotrek :wink:

Mega, sądzisz, że miałbym szanse wdrapać się na Kościelec? Jak mówiłem - oglądałem Twoje foty i muszę przyznać, że robią wrażenie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 listopada 2007, o 15:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
wdrapać się na Kościelec?

Pewnie, ze mialbys szanse. Koscielec wyglada na bardzo trudny a tak naprawde to jak spacerek po duzej ilosci schodow. Jest tylko jeden bardzo istotny szczegol: POGODA. Jesli pojawi sie najmniejsza oznaka deszczu nalezy sie szybciutko ewakuowac. Na koscielcu nie ma zadnych zabezpieczen typu lancuchy, czy drabinki i Twoje bezpieczenstwo zalezy tylko od przyczepnosci obuwia.
Wiem, ze jestem nudny ale polecam Orla Perc, Koscielec, Rysy czy Przelecz pod Chlopkiem ale dopiero po upewnieniu sie jak reagujesz na wysokosc, zawsze z szacuneczkiem i pamietaj ze tym, ze najwazniejsza jest umiejetnosc wycofania sie !!
Po Twoich wypowiedziach widac ze juz jestes napalony :grinka:
Do zobaczenia na szlaku!
Koscielec

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2007, o 08:08 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
Hmm... Mega, powiem Ci, że pierwszym postem jakim mi odpisałeś, zdusiłeś mój zapał na rzucanie się na Gerlach itd. ;)
Teraz wiem, że mój wypad w Tatry będę musiał rozibć na dwie części:
Pierwszą - na rozgrzewkę Kasprowy i Giewont do tego przydało by się jeden albo dwa dwutysięczniki (jeszcze nie wiem które, ale myślę o Kościelcu czy Zawracie)
Drugą - te dwutysięczniki z pierwszej części na rozgrzewkę, a potem już ambitniej :grin:

Fakt, mam lęk wysokości i nie wiem jak sobie poradzę, jeśli będę miał problemy to może wybiorę się na bungie aby go przełamać, oczywiście wiem też, że będzie mnie to kosztowało trochę przygotowania zarówno fizycznego jak i taktycznego.

Nadal pozostał największy problem - muszę znaleźć przynajmniej jednego zapaleńca :wink:
Może jeśli już będę wiedział czego chcę, założę konkretny temat...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2007, o 08:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
mój wypad w Tatry będę musiał rozibć na dwie części

Dobrze kombinujesz. Nie bylo moim zamiarem Cie zniechecac, tylko troche 'ostudzic'. Kroniki TOPR sa pelne nazwisk ludzi, ktorzy na pierwsze wyjscie wybrali cos ponad swoje mozliwosci.
Rambo napisał(a):
mam lęk wysokości

Oczywiscie, ze masz :) i to oznacza, ze jestes jak najbardziej normalnym czlowiekiem. Ja tez mam. Pytanie tylko, jak sie pod jego wplywem zachowujesz. Najgorsza mozliwosc to panika lub totalny paraliz. Taki delikwent potrafi wejsc calkiem wysoko i tam na gorze cos sie takiego dzieje, ze nie da sie go namowic na zejscie (nawet ta sama droga). Co ciekawe nie dowiesz sie jak na to reagujesz, dopoki nie znajdziesz sie tam na gorze.
Dlatego uwazam, ze dobrze kombinujesz z tym rozbiciem na kilka etapow. :-D

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2007, o 09:13 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
To prawda, nie wiem. Myślę, że jeśli już to zwyczajnie się zatrzymam i w pewnym momencie nie wszedłbym dalej. Jak dotąd patrzę na to w ten sposób - wchodzę tam, skąd nie będę bał się zejść. A jeśli już to pewnie z wielkim oporem, ale no co... jak się weszło to trzeba zejść.
Poczytam jeszcze trochę i wybiorę sobie jeden dwutysięcznik a drugi w razie gdyby mi dobrze poszło - taki "plan B" ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2007, o 10:23 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
Poczytam jeszcze trochę i wybiorę sobie jeden dwutysięcznik


Jeśli zależy Ci na tych dwóch tysiącach, to zasuwaj na Kasprowy, a z niego na Beskid (2012). ;)
Jeżeli okaże się, że rzeczywiście masz lęk wysokości objawiający się tak:
Mega napisał(a):
najgorsza mozliwosc to panika lub totalny paraliz.

to stamtąd nawet taczką Cię zwiozą. :-) Od Kasprowego biegnie tam tzw. ceprostrada. Jest szeroko i bezpiecznie.

Dotychczas myślałem, że lęk wysokości to jakiś wymysł. Tak było do zeszłego weekendu. Mój kumpel wlazł na most komandorski zawieszony 4 metry nad ziemią i wtedy go dopadło. Z zejściem nie było już tak milutko. W końcu spadł i zawisł na asekuracji. Przeżywał sprawę do końca dnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2007, o 10:42 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
heh nie zależy mi na dwóch tysiącach, ale na jakimś stosunkowo trudnym "przeciwniku". Takim, ktorego pokonanie da ogromną satysfakcję :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze plany
PostNapisane: 20 listopada 2007, o 07:43 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
piszę to dlatego, że sam mam czasem pomysły, które bardzo trudno zrealizować w pojedynkę. Niektóre z nich urastają to rangi marzeń i przykro by było, gdybym nie mógł ich zrealizować z powodu braku kompana. Niestety...
Dlatego też, postanowiłem założyć tu temat, w którym mogli by pisać ludzie w podobnej sytuacji. Może któreś z Was również chciało by zorganizować jakąś wycieczkę, wyprawę czy - jak kto woli - wypad, a nie może znaleźć ani jednej zainteresowanej osoby?
Myślę, że to dobry pomysł. Piszcie!



Kurde ja nie wiem... czy faktycznie nikt nie ma żadnych planów podróżniczych na przyszły rok czy może boicie się ich obnażyć? :???:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.