Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nasze plany
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 07:24 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
Witam wszystkich,
co prawda z Kwidzynem nie mam wiele wspólnego, jednak wybrałem to forum, ponieważ z okolicznych miast jest ono najbogatsze w ludzi, którzy aktywnie i przede wszystkim ciekawie spędzają czas.
A piszę to dlatego, że sam mam czasem pomysły, które bardzo trudno zrealizować w pojedynkę. Niektóre z nich urastają to rangi marzeń i przykro by było, gdybym nie mógł ich zrealizować z powodu braku kompana. Niestety...
Dlatego też, postanowiłem założyć tu temat, w którym mogli by pisać ludzie w podobnej sytuacji. Może któreś z Was również chciało by zorganizować jakąś wycieczkę, wyprawę czy - jak kto woli - wypad, a nie może znaleźć ani jednej zainteresowanej osoby?
Myślę, że to dobry pomysł. Piszcie!

Nawet nie udało mi się nikogo namówić na żaden spływ kajakowy, więc jeśli będziecie się wybierać gdziekolwiek to chętnie się przyłączę. Myślę, że po pierwszym spływie będę szukał coraz ciekawszych rzek.
A na pierwszym miejscu jest chęć zdobycia Orlej Perci, Rys czy (nie wiem czy to nie za mocne słowa) Gerlachu.

Fajnie było by znaleźć tu kogoś o podobnych fascynacjach.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 08:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
Nawet nie udało mi się nikogo namówić na żaden spływ kajakowy, więc jeśli będziecie się wybierać gdziekolwiek to chętnie się przyłączę. Myślę, że po pierwszym spływie będę szukał coraz ciekawszych rzek.
A na pierwszym miejscu jest chęć zdobycia Orlej Perci, Rys czy (nie wiem czy to nie za mocne słowa) Gerlachu.


Dobrze trafiłeś dołączając na nasze forum. Tu na pewno znajdziesz chętne osoby na takie wypady. Często na spływy Oki44 zapraszał, więc na wiosnę z pewnością będzie jakąś akcję kajaki na rzece Liwie szykował.

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze plany
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 09:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
Myślę, że po pierwszym spływie będę szukał coraz ciekawszych rzek.
A na pierwszym miejscu jest chęć zdobycia Orlej Perci, Rys czy (nie wiem czy to nie za mocne słowa) Gerlachu.

Jeśli to miałby być Twój pierwszy spływ, to proponuję zacząć od Liwy. Obserwuj temat turystyka.
Na pewno w stosownym czasie się coś pojawi. Zimowe spływy będzie też organizować Nowe Miasto Lubawskie

Witam i pozdrawiam :-)

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 09:29 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
Na pewno będę go obserwował :wink:

Hmm... jak zaczynać kajaki to raczej w nieco cieplejszej wodzie :smile:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 09:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
Hmm... jak zaczynać kajaki to raczej w nieco cieplejszej wodzie :smile:

Dlaczego? Po drugiej wywrotce już nie czujesz zimna :-D :-D :-D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
Hmm... jak zaczynać kajaki to raczej w nieco cieplejszej wodzie


Towarzystwo, o którym pisze oki44 jak i on sam na pewno nie dadzą Ci zamarznąć :-D


Ostatnio edytowano 14 listopada 2007, o 11:01 przez jarekm, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 12:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
A na pierwszym miejscu jest chęć zdobycia Orlej Perci, Rys

Dobrze by bylo realizacje Twoich marzen rozbic na male kroczki. Nie wiem jakie gory juz odwiedzales ale Wysokie Tatry nalezy szanowac i nie pchac sie od razu w te trudne partie (chociaz wiem ze to bardzo kusi ;) Jesli upierasz sie na Tatry to proponuje zaczac od Zachodnich, ktore tez potrafia niezle dac w kosc ale w zamian oferuja super widoki (o ile pogoda dopisze) i sa latem stosunkowo bezpieczne. Dopiero pozniej, jesli bedziesz pewny kondycji i obycia z wysokoscia uderzaj w Tatry Wysokie np: Zleb Kulczynskiego
Powodzenia! Fajnie ze na forum sa osoby, ktore tak jak ja kochaja gory :grin:

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 13:34 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
Nie no ale mnie kopnął zaszczyt :wink:
Mega, oglądałem dziś Twoje albumy na fotosik'u - Kapitalne!
Dzięki, że napisałeś :wink: A mógłbyś napisać jakieś szczyty z Tatr zachodnich albo coś ciekawego i stosunkowo bezpiecznego z wysokich? Byłbym wdzięczny :wink: Chciałem najpierw poszukać kogoś chętnego, a potem poczytać trochę o warunkach itd. Hmm... i jeszcze jedno pytanie: czy w Tatrach Zachodnich są takie ciekawostki jak drabinki, łańcuchy itp?

A tak Odnośnie Orlej Perci to widziałem kiedyś filmik, gdzie ekipa nastolatków "wspinała się" z plecakami pełnymi browarów :lol:


Ostatnio edytowano 14 listopada 2007, o 14:25 przez Rambo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 18:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rambo,
witaj na forum :) zaglądaj tu często i staraj się czytać wszystko co się da :)
My forumowicze często się spotykamy, ostatnim przykładem, może być wspólny wypad na focenie w Prabuckie lasy ;) i to nie było tylko focenie, ale wspólne spotkanko :)

Do zobaczenia wkrótce :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 18:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
Nie no ale mnie kopnął zaszczyt

Kopnac to ja Cie moge za to podlizywanie sie. :-D :-D :-D
Przyznam sie szczerze, ze Tatry Zachodnie znam tylko z tras zimowych i nie jestem pewien co tam pod sniegiem bylo :) Polecam przewodnik (wg mnie najlepszy jesli chodzi o Tatry): Jozef Nyka: Tatry Polskie. Przewodnik Turystyczny. No i mapa on-line: klik
Proponuje, zebys sie zapoznal z powyzszymi pozycjami i pochodzil troche 'palcem po mapie' :) Na pewno cos znajdziesz dla siebie.
Powodzenia

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, o 08:02 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
:grin:

Hmm... jeśli już kupie przewodnik, to się za bardzo napalę, a problem w tym, że póki co nie znalazłem nikogo chętnego :-(
Wiesz, najbardziej ciągną mnie góry, w których "zdobywanie" wkłada się jednak trochę wysiłku, na które włazi się pół dnia, a na koniec ogromna radocha :grin:

Generalnie szczyty, gdzie spotyka się laski w szpilkach itp. (patrz. Giewont czy ludzi wjeżdżających na Kasprowy) jakoś mnie zniechęcają, dlatego też wolałbym abyś polecił mi coś prostszego z Tatr wysokich. Choć jeden - please :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, o 10:59 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rambo, jak wygrzebię gdzieś z piwnicy mojego Nykę, to zapodam Ci kilka trasek na zmęczenie. Mam tam zanotowane moje przejścia z 96-tego z czasami. Łaziłem sam, byłem pierwszy raz w Tatrach. Na plecach nosiłem Zenitowego Fotosnajpera. Startowałem między 7 a 8, w namiocie na Chycówce byłem po 21. Traski wychodzą z Kuźnic. Liczyłem wg Nyki traskę na 14 godzin i zamykałem ją w 10-11. Wszystko w czasie deszczowego sierpnia. Lepszego tygodnia kondycyjnego w życiu nie miałem :grin: Tylko wtedy byłem o 20 kg lżejszy :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, o 11:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Rambo napisał(a):
coś prostszego z Tatr wysokich

Mowisz i masz :-D
Trasa pomiedzy Zachodnimi a Wysokimi. Super widoki z Liliowej Przeleczy i z Kasprowego: Zakladajac nocleg w Zakopanym lub okolicach startujesz z Kuznic (dowiaza Cie tam busiki spod dworca za 2 zlote):
1. Kuznice - Schronisko Murowaniec (ok 2h) tam obowiazkowo najlepszy zurek na swiecie :)
2. Murowaniec - Liliowe 1:20 troche meczace bo pod gore
3. Liliowe - Kasprowy Wierch 0:20 Jesli pogoda dopisze to proponuje zrobic maly popas na Beskidzie. Nie ma to jak herbatka z rumem z termosu podczas podziwiania super widokow :-D Kasprowy z racji sporego zaludnienia przebiegamy szybciutko, zatrzymujemy sie tylko na chwilke zeby zrobic fotke na slowackiej stronie np.: Kasprowy
4. Kasprowy Wierch - Myslenickie Turnie 1:15 To juz tylko z gorki. Jesli trafi Ci sie wracac o zachodzie to mozesz trafic np na cos takiego: klik
5. Najgorsza czesc na koniec: droga polna z Myslenickich do Kuznic.
Calosc to teoretycznie 6 godzin ale ja jestem zwolennikiem spokojnego i relaksujacego spacerowania, dletego mi zawsze wychodzi wiecej niz na mapie. Polecam wyjscie jak najwczesniej rano, zeby uniknac dzikich tlumow no i jesli idziesz latem (lipiec/sierpien) to mozesz sie spodziewac deszczu/burzy miedzy 14 a 16 :)

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, o 14:36 
Offline

Dołączył(a): 9 listopada 2007, o 07:20
Posty: 12
Lokalizacja: Pelplin
Płeć: Mężczyzna
Dzięxy dla Was :piwo:

Mega, tak kurde patrzę na foty szczytów i nie widzę nic powalającego :-(
Są tam gdzieś chociaż jakieś trudniejsze wejścia typu drabinki na strome ściany (jeśli w Tatrach Zachodnich takowe bywają)?
Oglądałem foty z wejścia na Orlą Perć i tego typu szczyty mnie podjarały :grin:

Wiem, że może nie powinienem rwać się na takie szczyty, ale sam wiesz jak jest ;) byłem w Sudetach, Beskidach, Pieninach i chciałbym raz dla odmiany coś o trudniejszym charakterze :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 listopada 2007, o 14:38 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Popatrzyłem na mapę i mam do zaoferowania traskę z mojego pierwszego dnia w Tatrach:

1. Na początek rozgrzewka poprzez "wbiegnięcie" na Kasprowy trasą odwrotną do tego co napisał Mega: Kuźnice-Myślenickie Turnie-Kasprowy
2. Kasprowy-Liliowe-Świnica
3. Świnica-Zawrat-Zawratowy Żleb-Czarny Staw Gąsienicowy-Murowaniec
4. Żurek w Murowańcu ;-)
5. Murowaniec-Kuźnice przez Dolinę Jaworzynki (żółty szlak od Karczmiska).

Jak jesteś dobry kondycyjnie, to da się zrobić w 9-10 godzin. Ja najwięcej straciłem na Kasprowym (pierwszy dzień w górach i te widoki :-) ) Drugi przystanek na Beskidzie (znów te widoki) gdzie podczepiłem się pod trzech maniaków (dwóch młodych i jeden starszy, ale z odznaką TOPR) z dużymi plecakami. Szli przez Świnicę i Zawrat do Pięciu Stawów. Stwierdziłem, że skoro oni dadzą radę dojść do Zawratu z tymi plecakami, to ja też. Na Zawracie się pożegnaliśmy.

Jedna uwaga ad. 1 trasy Mega. Podejście na Halę Gąsienicową najlepiej robić przez Skupniów Upłaz (niebieski szlak), a zejście przez Dolinę Jaworzynki. Zwłaszcza, jeśli idziesz z dużym plecakiem.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.