Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2006, o 09:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
chciałbym zobaczyć 5 najciekawszych miejsc/obiektów w mieście


Myślę, że powinieneś na wstępie nakreślić krąg zainteresowań, bo ...

Corzano napisał(a):
kapliczki, tory kolejowe z przełomu minionych wieków czy coś innego w tym klimacie


... nie są obiektami zainteresowania przeciętnego turysty. Widzimy jednak, że nie mamy do czynienia z przeciętnym turystą.

W związku z tym proponuję zobaczyć dodatkowo :

1. Tereny rekreacyjne Miłosna. Można tam znaleźć miły nocleg z dala od zgiełku. Miłosna to oczywiście stadnina koni, która może poszczycić się kilkoma olimpijczykami. Stajnie dla koni otwarte dla zwiedzających. Można tez trafić na przedwojenne studzienki.

2. Mareza. Można się przejśc piechotką z zamku ulicą Gdańską z widokiem na mury obronne i Schody Kawowe i dalej ulicą Wiślaną z ciekawą architekturą, pozostałościami spichlerza (spłonął kilka lat temu) i kanałem Palemona. Mareza przywita Cię stacją kolejki wąskotorowej.
Za stacją "punkt widokowy" na zespół katedralno-zamkowy. Z tego miejsca można wykonać pamiątkową fotografię z zamkniem w tle.

3. Trasa ulicą Piastowską (w kierunku Kamionki), częściowo oznakowana czerwonym szlakiem. Po drodze zobaczysz most z początku ubiegłego wieku. Zaraz za mostem uliczką w dół w prawo ku rzece Liwie stary młyn wodny przerobiony po wojnie na elektryczny. Koło młyna szczątkowe pozostałości po jazie. Idąc dalej drogą wzdłóż działek "Nad Ruczajem" dochodzimy do drogowskazu Piekarniak-->. Na skrzyżowaniu kapliczka, która w ubiegłym roku straciła niestety swój urok z powodu "remontu". Schodzimy w dół "kocim łbem" napotykając czynny jaz (wys. 2,5m) spiętrzający wodę na potrzeby położonego obok młyna. Tak jak poprzedni został przerobiony na elektryczny. W ostatnich latach jednak ponownie spiętrzono rzekę w tym miejscu i zaprzęgnięto siły natury do napędu młyńskich żaren. Na ścianie, gdzie wlewa się woda do młyna widoczne miejsce po kole (?).

Jeśli wystarczy Ci siły proponuję wycieczkę na pruski poligon. Na forum przeczytasz o jednostce pruskiego regimentu piechoty stacjonujcej w kwidzynie przed i w trakcie II WŚ. Jeśli dysponujesz wykrywaczem, gwarantuję ciekawe fanty. http://www.e-kwidzyn.pl/forum/viewtopic.php?t=80

W drodze powrotnej proponuję odwiedzić "współczesny" poligon zlikwidowany po opuszczeniu jednostek artylerii i łączności. Zobaczyć tam można dobrze jeszcze zachowaną strzelnicę, rzutnię granatów oraz pozostałości po budynkach wojskowych.
Większość elementów betonowych zbrojonych stalą została rozbita przez złomiarzy w celu pozyskania surowca:)

Jeśli zaopatrzysz się w przedwojenne mapy możesz poszukać śladów po majątku Ludwigshof. Jedynym pozostałym i niezaprzeczalnym dowodem istnienia wielu gospodarstw na terenie omawianego poligonu są zdziczałe sady owocowe. Równierz ciekawe miejscówki dla posiadaczy wykrywaczy metali.

To na razie tyle z mojej gamy pomysłów na nietypowe obiekty. Proponuję zaopatrzyć się jednak w rower bo piechotą wszystkiego nie obskoczysz.... Jeśli coś Cię zainteresowało to się cieszę. Celowo nie zamieszczam fotek, żeby wyostrzyć apetyt.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2006, o 12:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Wielkie dzięki KrzaQ. Ciekawy opis.
KrzaQ napisał(a):
Miłosna to oczywiście stadnina koni

To było jedyne miejsce i jedyny raz w życiu, kiedy jeździłem na koniu. Nigdy więcej! Przekoanałem się, ze koń i ja mówimy różnymi językami. :-D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2006, o 16:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
KrzaQ napisał(a):

W związku z tym proponuję zobaczyć dodatkowo :

(...)


3. Trasa ulicą Piastowską (w kierunku Kamionki), częściowo oznakowana czerwonym szlakiem. Po drodze zobaczysz most z początku ubiegłego wieku. Zaraz za mostem uliczką w dół w prawo ku rzece Liwie stary młyn wodny przerobiony po wojnie na elektryczny. Koło młyna szczątkowe pozostałości po jazie. Idąc dalej drogą wzdłóż działek "Nad Ruczajem" dochodzimy do drogowskazu Piekarniak-->. Na skrzyżowaniu kapliczka, która w ubiegłym roku straciła niestety swój urok z powodu "remontu". Schodzimy w dół "kocim łbem" napotykając czynny jaz (wys. 2,5m) spiętrzający wodę na potrzeby położonego obok młyna. Tak jak poprzedni został przerobiony na elektryczny. W ostatnich latach jednak ponownie spiętrzono rzekę w tym miejscu i zaprzęgnięto siły natury do napędu młyńskich żaren. Na ścianie, gdzie wlewa się woda do młyna widoczne miejsce po kole (?).

Jeśli wystarczy Ci siły proponuję wycieczkę na pruski poligon. Na forum przeczytasz o jednostce pruskiego regimentu piechoty stacjonujcej w kwidzynie przed i w trakcie II WŚ. Jeśli dysponujesz wykrywaczem, gwarantuję ciekawe fanty. http://www.e-kwidzyn.pl/forum/viewtopic.php?t=80

W drodze powrotnej proponuję odwiedzić "współczesny" poligon zlikwidowany po opuszczeniu jednostek artylerii i łączności. Zobaczyć tam można dobrze jeszcze zachowaną strzelnicę, rzutnię granatów oraz pozostałości po budynkach wojskowych.
Większość elementów betonowych zbrojonych stalą została rozbita przez złomiarzy w celu pozyskania surowca:)

Jeśli zaopatrzysz się w przedwojenne mapy możesz poszukać śladów po majątku Ludwigshof. Jedynym pozostałym i niezaprzeczalnym dowodem istnienia wielu gospodarstw na terenie omawianego poligonu są zdziczałe sady owocowe. Równierz ciekawe miejscówki dla posiadaczy wykrywaczy metali.(...)

.


hm mi tez by sie przydala taka wycieczka krajoznawcza, bo tak was czasem czytam i nie wiem o czym mowicie :)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, o 22:35 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
KrzaQ napisał(a):
(...) pozostałościami spichlerza (spłonął kilka lat temu) i kanałem Palemona. (...)


KrzaQ, możesz mi nieco rozjaśnić który spichlerz masz na myśli - coś nie mogę sobie takowego przypomnieć :???: :???:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2008, o 21:17 
KrzaQ napisał(a):
coś nie mogę sobie takowego przypomnieć

odkopałem temat.. :-D
też nie wiem o jaki spichlerz chodzi :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2008, o 21:37 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
nowm napisał(a):
też nie wiem o jaki spichlerz chodzi


sprawa gdzieś już na forum była wyjaśniana. Mianowicie chodzi o elektrownię

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2008, o 21:38 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
na ulicy wiślanej, zaraz nad wodą. Idąc od miasta po prawej stronie zaraz po tej łączonej kamienicy które od strony gdańskiej kiedyś miała namalowaną wielką reklamę PKO - jeśli się nie mylę. ;)

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 stycznia 2008, o 22:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
magzeust napisał(a):
PKO - jeśli się nie mylę. ;)

mylisz się :) ale tylko ten się nie myli co nic nie robi :)
Reklama PKO jest na ulicy Słowiańskiej :) a na budynku o którym piszesz jest reklama "Społem" :)

Poniżej fotka zrobiona 27-ego października 2007 :)


Załączniki:
IMG_2864.JPG
IMG_2864.JPG [ 250.48 KiB | Przeglądane 12126 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2010, o 08:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
jako drobną pomocą możesz się posłużyc tym: http://www.drosik.msi.pl/index.php?go=2 znajdziesz tam kilka ciekawych budynków z krótkimi opisami :)

Czy ta strona jest jeszcze w sieci?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2010, o 08:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
drosik, czy Twoje opisy budynków można jeszcze gdzieś znaleźć?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2010, o 08:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przyznam nieśmiało, że tak :oops: strona od dawna nieaktualizowana i pozostawiona sama sobie.

Ciekawi mnie ile jest takich osób jak Ty, które poszukują takich informacji :roll: może warto by było nad nią popracować i ją nieco zaktualizować.


Link: www.kwidzyn.drosik.net

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2010, o 19:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
strona od dawna nieaktualizowana i pozostawiona sama sobie

Dzięki! Mi to wystarcza.
drosik napisał(a):
Ciekawi mnie ile jest takich osób jak Ty, które poszukują takich informacji

Podejrzewam, ze na sukces komercyjny nie masz co liczyć. ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.