Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Żeglarskie impresje prosiaczka
PostNapisane: 12 czerwca 2006, o 13:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dopiero teraz po powrocie, przyszło mi skreślic parę słów. Trasa mojej wyprawy jak co roku biegła spod Iławy (jak nie ma łóżka dobra i ława) przez pochylnie na Zalew Wiślany, tam tydzień harców i powrót. Jacht może nie najszybszy ale za to stabilny i wygodny Tango F zwane „żaglowcem-tapczanowcem”. W sumie dwa tygodnie dobrej żeglarskiej zabawy. W międzyczasie jeszcze „załapanie” się na zlot motocyklowy w Tolkmicku. Gdyby nie niesamowite upolicyjnienie akwenu jakim jest Zalew Wiślany, przez co ilośc łódek można policzy na palcach, frajda byłaby jeszcze większa. Upolicyjnienie, związane zresztą z zaostrzoną sytuacją polityczną osiąga cechy jak za realnego socjalizmu. W portach bosmani sprawdzają za każdym razem środki bezpieczeństwa (wymagane dwa koła, pławka dymowa, świadectwo kwalifikacji łodzi i jeszcze kilka innych pierdołek) tak jakby ludzie, którzy pływają byli idiotami. Jednego dnia naliczyłem, siedem jednostek uprawnionych do kontroli (trzy kutry MOSG, jeden poduszkowiec MOSG, dwa RHIB'y celne i jeszcze plątała się między nimi jakaś motorówka policyjna z Elbląga) przy czym na wodzie były jakieś cztery żaglówki. Jak mówili wtajemniczeni chłopaki musieli na koniec miesiąca „wyjeździc” paliwo co by na czerwiec i lipiec nie obcieli im limitów. Ciekawostką był zlot motocyklowy, zorganizowany przez grupę entuzjastów, przy zupełnie minimalnym zaangażowaniu miasta i sponsorów. Po prostu nikt im nie przeszkadzał i nikt nie chciał na tej imprezie zarobic.
Wzór do naśladowania dla niektórych kwidzyńskich „działaczy kulturalno-oświatowych”.
Kończę bo praca wzywa.
Pozdrawiam wszystkich starych i nowych forumowiczów.
Porcellus


Załączniki:
Komentarz: No to startujemy...
Obraz 003.jpg
Obraz 003.jpg [ 49.46 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: Binduga w Miłomłynie
Obraz 009.jpg
Obraz 009.jpg [ 57.71 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Obraz 012.jpg
Obraz 012.jpg [ 93.51 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: Wieczór w Buczyńcu
Obraz 021.jpg
Obraz 021.jpg [ 74.49 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: S/Y "Agatka" na pochylni Buczyniec
Obraz 026.jpg
Obraz 026.jpg [ 73.09 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: Jezioro Druzno
Obraz 035.jpg
Obraz 035.jpg [ 62.59 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: Jezioro Druzno
Obraz 038.jpg
Obraz 038.jpg [ 52.77 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: Między Elblągiem a Zalewem
Obraz 044.jpg
Obraz 044.jpg [ 81.47 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: Oczekiwanie na otwarcie mostu
Obraz 051.jpg
Obraz 051.jpg [ 55.3 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Obraz 053.jpg
Obraz 053.jpg [ 55.96 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: A ci dbają o bezpieczeństwo pływających po Zalewie. SAR Tajfun
Obraz 020.jpg
Obraz 020.jpg [ 65.28 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: Ale mi się ręce trzęsły ze śmiechu ;]
Obraz 025.jpg
Obraz 025.jpg [ 33.52 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Komentarz: Załoga testuje nowe wynalazki
Obraz 034.jpg
Obraz 034.jpg [ 68.09 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Obraz 045.jpg
Obraz 045.jpg [ 49.78 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Obraz 049.jpg
Obraz 049.jpg [ 55.93 KiB | Przeglądane 4873 razy ]
Obraz 058.jpg
Obraz 058.jpg [ 98.38 KiB | Przeglądane 4873 razy ]

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, o 13:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
hihi lodeczka (czy co to tam jest, nie znam sie :P) baardzo ladnie ochrzczona :D
fajnie musialo byc, patrzac na fotki az teskni sie za beztroskim latem :)
i pochylnie...mile wspomnienia z dziecinstwa..co prawda malo co pamietam, ale jakies skrawki zostaly w pamieci :)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, o 13:52 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Kiedys dawno, dawno temu - jakies 3 lata bedzie - spedzilem tydzien na Jezioraku pod zaglem. Bylo rewelacyjnie. Chcialbym sie kiedys jeszcze na taki rejsik wybrac.

Elegancka fotorelacja. Napisz wiecej w wolnej chwili.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, o 14:16 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Hehe, swojskie klimaty. Kuzyn stacjonuje w HOW Bryza w Elblągu. Parę razy oraliśmy razem zalew. Nawet Bałtijsk udało nam się zaliczyć (regaty z okazji 200-lecia ros. floty bałtyckiej).
A trasę z Elbląga do Siemian i z powrotem zaliczaliśmy 2 razy Omegami na pagajach :mrgreen: Ale to było ładnych parę lat temu.

Cytuj:
Oczekiwanie na otwarcie mostu

Następnym razem jak będziesz płynął to daj znać. Dam Ci numer tel. na most. Dzwonisz 10 minut przed dopłynięciem i most jest otwarty. Tylko musisz zwolnić, postawić 2 browary na przęśle i pomachać chłopakom w podzięce za szybkie załatwienie sprawy. ;)

Co do kontroli sprzętu bezpieczeństwa to... hm, w życiu czegoś takiego nie widziałem. Powiem więcej. Bosmana nigdy nie widziałem :mrgreen: Chyba Was przetrzepali bo byliście z zewnątrz i się bali, że to jakaś kontrola.

Co do upolicyjnienia to chyba rzeczywiście musieli paliwo wyjeździć bo normalnie to jest tam spokój. W sumie przeszliśmy kontrolę tylko podczas powrotu z Bałtijska. Polegała na podpłynięciu motorówki z patrolowca stojącego na kotwicy na granicy. Chłopaki spytali skąd płyniemy i kazali podłynąć na odprawę do Fromborka.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, o 14:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Porcellus, super relacja i pewnie super sie wypoczywało :) miałem kiedyś okazje spędzić weekend w Siemianach u znajomego, a w tym roku nadarza mi się okazja spędzenia tygodnia na łódce i cały czas się zastanawiam czy skorzystać z zaproszenia :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, o 14:33 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Nie wachaj sie ani chwili !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, o 14:33 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
cały czas się zastanawiam czy skorzystać z zaproszenia :)


Ty się nie zastanawiaj tylko dzwoń czy jest jeszcze miejsce :grin:. Ja skorzystałem z takiego zaproszenia jak miałem 10 lat i już mi zostało. Tęsknię za żaglami każdego lata. Przynajmniej raz w roku muszę choć na jeden dzień wskoczyć na łódkę. Od paru lat planuję dłuższą wyprawę ale zawsze jakieś przeciwności wyskakują. Może w tym roku się uda...

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, o 14:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Powiem szczerze, Jeziorakiem jestem już zmęczony, od kiedy proporcja co do żagli i motorówek jest jak 1 do 1. Jeżeli chodzi o ten akwen jeszcze Płaskie i Ewingi, jakieś takie klimatyczne. Poza tym nawet najfajniejszy rejs może popsuć jakiś upierdliwy załogant.
Dlatego podstawą jest pływać z doborową załogą i w miarę pełną beczułką na pokładzie.

Porcellussssssssssssss

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Ostatnio edytowano 12 czerwca 2006, o 14:50 przez Porcellus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.