Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2006, o 12:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wybacz KrzaQu ale wiem jak w naszym mieście trudno wypromować się takim ludziom jak np. bloszek i ile oddolnych inicjatyw padło ponieważ jakiś nisza była już zajęta przez "właściwe" osoby lub Towarzystwa. Nie zdziwi mnie wcale kiedy chłopaki Bike-team pójdą po kasę to im powiedzą - na rowery, przecież na rowery dostali już panowie np. R.czy K. a wy spadajcie na drzewo.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Ostatnio edytowano 21 września 2006, o 12:53 przez Porcellus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2006, o 12:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Myślę jednak, że członkowie Towarzystwa zdają sobie sprawę z konsekwencji grożących im za jazdę po pijanemu.

A ktoś tam jeździł po pijanemu? Ja na zdjęciach widziałem tylko, że ktoś sobie pił piwo na kilkudniowej wycieczce. To chyba nie jest zabronione. Ja piwa nie piję, ale nie widzę nic złego w tym, że ktoś po dniu pedałowania się go napije.

KrzaQ napisał(a):
Nie znam też "członków założycieli" Towarzystwa i tak jak większość dopiero
dowiaduję się o powstaniu takiej organizacji ale czy na pewno zasłużyli na
takie komentarze ?

Ja nie znam nikogo, ale uważam, że to świetna inicjatywa. Fajnie, że komuś się chce.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2006, o 13:01 
Offline

Dołączył(a): 11 września 2006, o 20:21
Posty: 498
Lokalizacja: Iława / kiedyś Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
Wybacz KrzaQu ale wiem jak w naszym mieście trudno wypromować się takim ludziom jak np. bloszek i ile oddolnych inicjatyw padło ponieważ jakiś nisza była już zajęta przez "właściwe" osoby lub Towarzystwa. Nie zdziwi mnie wcale kiedy chłopaki Bike-team pójdą po kasę to im powiedzą - na rowery, przecież na rowery dostali już panowie np. R.czy K. a wy spadajcie na drzewo.

Porcellus
Porcellus Ty myslisz, ze wszystko spada z nieba. Ci ludzie pracowali na to cale zycie. Nikt niczego nie ukradl, nikt nie krecil walow. Dlatego naprawde nie rozumiem Twoich uwag. A jesli masz jakies przykre doswiadczenia z tymi osobami to ja moge Ci jedynie wspolczoc. Poza tym czy Ty wszedzie widzisz tylko negatywne aspekty?

_________________
Zgodnie z netykietą sygnaturka (podpis) powinna liczyć nie więcej niż 4 linie po 80 znaków każda. Czasami w sygnaturkach umieszcza się ascii-art i wtedy mogą one być nieco dłuższe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2006, o 13:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kulasie pokaż mi w któym miejscu napisałem, że ludzie z Towarzystwa coś ukradli lub zrobili jakieś wałki. Opisuje pewien mechanizm w naszej społeczności zawłaszczania pewnych obszarów przez pewne grupy interesów. Jeżeli piszesz, że ci ludzie pracowali całe życie żeby założyć Towrzystwo (bo tak to zrozumiałem) to może lepiej żeby zrobili to młodzi i aktywni a starsi niech idą na emeryturę. Jakoś tak to co zakładają lub się udzielają ci działacze nie ma długiego żywota np śp Liwa nie wspominając już o ZSMP.


Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2006, o 08:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 września 2006, o 23:01
Posty: 263
Lokalizacja: KWIDZYN
Płeć: Mężczyzna
Zamiast się gryźć Panowie dajćie się tej młodej organizacji jeszcze rozwinąć. Ja ich popieram i polecam wszystkim rowerki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2006, o 09:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Panowie dajćie się tej młodej organizacji jeszcze rozwinąć.


Przeceniasz nasze możliwości, miło nam. Niczegi im nie zabraniamy.
Tylko pisanie o nich "młoda" to chyba żart.
Jak mawiano onegdaj "stare prącie w nowym froncie"
Zapytaj ich tylko w jakich już Towarzystwach działali i co się z tymi organizacjami stało
kiedy powysychały strumyczki z kasą.
Pytaj śmiało bo żyją jeszcze ludzie, którzy co nieco pamiętają.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 13:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam po raz pierwszy na tym forum. Aby było jasne: nazywam się marian roszak, lat 55. Razem z kolegami, w trakcie wyprawy na Woodstock, urodził się nam pomysł na założenie Kwidzyńskiego Towarzystwa Rowerowego. Moim pomysłem było aby komunikować się poprzez portal internetowy. Portal powstał za moje własne pieniądze i prowadzę go osobiście, poświęcając na to połowę nocek. Możecie sprawdzić, nocami często zalogowany jest tam oki44. KTR też jest prowadzony całkowicie społecznie.
Teraz odpowiem na poruszane tu tematy:
1. KTR nie ma nic wspólnego z polityką, samorządem itp (chociaż polityką czynnie, lecz społecznie zajmowałem się 25 lat). Nie interesuje też mnie i moich kolegów promocja naszych nazwisk. Ani ja, ani nikt z moich kolegów nie zamierza startować w żadnych wyborach, więc w tej sprawie mamy sytuację czystą.
2. KTR działa za pieniądze swoich członków i nie zamierza nabywać, jako stowarzyszenie żadnych dóbr materialnych, a pieniądze, jeśli się jakieś pojawią, będą wsparciem organizacji wycieczek.
3. Błędy na stronce mogą się czasem pojawić, ponieważ nie jestem ideałem i w zasadzie robię ich dość dużo, a nocne, zmęczone pisanie, może zaowocować jakimś babolem. Potem staram się to poprawiać.
4. Sprawa ważna - piwo na zdjęciach. Przyjmuję słuszną krytykę, choć pite było zawsze pod koniec dnia, ale przyznaję, że nie należy tego propagować.
5. Jako KTR, bawimy się na wycieczkach a ja dodatkowo bawię się układając tę stronkę. Jest to dla mnie zupełnie nowe i ciekawe doświadczenie, na pewno popełniam wiele błędów, ale dopiero się tego uczę.
No i podsumowanie. Kochani, przecież KTR jest grupą otwartą, pojedźcie z nami, zobaczcie jak to wygląda, może Wam się spodoba. Wszelkie bieżące sprawy dotyczące wycieczek byłych i przyszłych, obiecuję zamieszczać regularnie na stronce. Proszę o dalszą porcję uwag, na żadną się nie obrażę, na uzasadnione - odpowiem, pozdrawiam, marian :-) roszak.
Acha, pływamy również na kajakach.


Ostatnio edytowano 11 listopada 2006, o 03:18 przez oki44, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 13:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Witamy pana Mariana na naszym Forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 13:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzięki KrzaQu.

Jeszcze odpowiedź dla: Porcellus.

"Opisuje pewien mechanizm w naszej społeczności zawłaszczania pewnych obszarów przez pewne grupy interesów. Jeżeli piszesz, że ci ludzie pracowali całe życie żeby założyć Towrzystwo (bo tak to zrozumiałem) to może lepiej żeby zrobili to młodzi i aktywni a starsi niech idą na emeryturę."

- Przecież KTR założyli prywatni ludzie za swoje prywatne pieniądze, po to aby zintegrować pasjonatów tyrystyki rowerowej. Nie widzę tu żadnej konkurencji, pragnął bym aby takich towarzystw powstało w naszym mieście dziesiątki. A młodzi ludzie, jeśli nie chcą jeździć z nami, to mogą załozyć swoje towarzystwa. Tu nie ma żadnych "obszarów" i limitów, jedynie chęć do społecznej pracy. Jeśli ktoś w naszej inicjatywie widzi jakiś "interes", no cóż, ja go nie będę leczył. :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 13:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Zastanawia mnie ta chęć czy nawet pęd do zakładania wszelkiego rodzaju towarzystw, stowarzyszeń, fundacji
(choć ten ostatni przykład tu nie bardzo pasuje).
Integrować można się nieformalnie bez sztandaru oficjalnej organizacji.
Przykładem tego jest nasze Forum. Mamy za sobą jedno spotkanie zorganizowane na zamku.
W dniu jutrzejszym organizujemy kolejne dla pasjonatów fotografii. Forum i Galerię finansujemy
z własnych środków a nie jesteśmy stowarzyszeniem czy inną "formalną grupą".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 17:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzakQ odpowiem tak jak było w kawale z maścią na szczury:
Można tak i można tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 21:45 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2006, o 23:22
Posty: 381
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
To niech wpiszą w statucie uczciwie propagowanie picia browca w trakcie rajdów.
co można wywnioskować ze zdjęć. Podobna ekstrema jak w przypadku bloszka jeżdżenie bez kasku.
Po takich zdjęciach widzę brak profesjonalizmu a tylko chęć wypromowania się (zresztą nie po raz pierwszy) u członków założycieli KTR.
I oczywiście chęć przyssania się do cycka z kasą.

Porcellus


Odp.

O mama mijo (jakby to ktoś powiediał z bajki)
Ja bez kasku, chyba że jadę do sklepu po bułki (może jescze kiedyś, ale ogółem staram siejeździć w kasku). Jak jadę do lasu albo na "trening" to zawsze w kasku - moja głowa nie ze stali:)
Jeśli nie wiesz który to ja, to moze mnie widziałeś...

P.S. Jeśli sie nie mylę to dziś drosika widziałem na Chopina jak komuś/czemuś robił fotke :D

A wiesz jak to jest z kaskami i ogólnie kolarstwem w naszym mieście?? Chyba nie...
Patrz on ma kask :570: jakiś wariat i dziwne spojżenie, a jak się wbijesz w Kolarskie ciuchy to też krzywo patrzą. Pojechać do Gdańska, Bydgoszczy to jest zupełnie inna atmosfera. Nawet nieznajomy Rider Ci powie "cześć" a u nas?? b.k.

Porcellus napisał(a):
Ale przynajmniej wiadomo w którą stronę popłyną pieniądze.
-Ciekawe czy taki bloszek i jego ekstremy rowerowe spotkają się ze wsparciem.
-Ciekawe to towarzystwo jakieś takie połączenie sfery budżetowej i biznesu.
-Ciekawe co z tego wyniknie?

Porcellus


Odp.
Tak nasza inicjatywa spotyka się ze wsparciem. W sprawie naszego projektu byliśmy już u Burmistrza i wyraził zgodę i chęć pomocy nam, aby zrealizować nasz projekt toru 4X...
W grudniu powinno być coś wiadomo

I to nie jest tylko tak że Bloszek się angażuje w ekstrema - staram się angażować też w resztę inicjatywa zw. z rowerami w naszym mieście (scieżki rowerowe itp. itd.). Lubię, żeby nie powiedzieć kocham rower :grin: daltego chcaiłbym, aby w naszym mieście zarówno mi jak i reszcie rowerzsytów było łatwiej...

Niedawno byliśmy u dzieci w przedszkolu:)
Miały coś tam zorganizowane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Więcej info na naszj stronce w newsach www.bike-team.kwidzyn.pl


A pozatym ja prezentuję stl XC - Cross Country czyli coś w stylu maratony - takze nei "latam";-)
Ale jazdę z zawrotną prędkością lubię.


Bike Team Kwidzyn nie jest zarejestrowanym klubem/stoważyszeniem itp. itd.
staramy się w miarę możliwości wszystko załatwiać...
czasem ciężko, a czasem z górki, ale to juz tak jest...
Składek itp. nie ma chyba ze na wodę :D

Koszulki zostały wykonane z naszych pieniędzy - nikt nie finansował

Baner, który wisi na stadionei ufundowany jest przez Firmę Bobas Trans.

Żadnych pieniędzy na dizałanie naszego "klubu" nie dostajemy.

Chciałęm pojechać na dwa maratony, ale niestety nei było na to $

Reszta chłopaków pewnie i by też startowała w zawodach, ale na to potreba funduszy, dlatego rozwijamy się na "własnym" podwórku...



W zeszłe wakacje zaliczłyłem Transcarpatię (>470 km) Ustrzyki Dolne - Zakopane taka przygoda niestety kosztuje około 700 tegoroczna edycja cenowo kosztowała >1300 zł ;(

A przygoda naprawdę przednia i jakie widoki. Czasem po oski w błocie, jak nie tylko po ośki:)


Pozdrawiam,
Bloszek


Ostatnio edytowano 27 października 2006, o 21:57 przez bloszek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 21:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bloszek, dwa normalne ludzie (towarzystwa) się porozumieją, a prześmiewcy zawsze będą swoje... Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2006, o 07:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
oki44,
witaj na forum, fajnie, że naświetliłeś nam wszystko o Waszym towarzystwie :)

jedna moja uwaga:
Cytuj:
4. Sprawa wazna - piwo na zdjęciach. Przyjmuję słuszną krytykę, choć pite było zawsze pod koniec dnia, ale przyznaję, że nie należy tego propagować.

napisałem już wczesniej, żeby lepiej takich fotek nie dodawać, bo zawsze może się to spotkać z takimi opiniami i wnioskami jak ten mój wcześniejszy....

Pozdrawiam serdeczenie i mam nadzieje, że będziesz tu częstym gościem :)

Cytuj:
P.S. Jeśli sie nie mylę to dziś drosika widziałem na Chopina jak komuś/czemuś robił fotke

:) nie mylisz sie, wczoraj sobie tamtędy spacerowałem i akurat w tamtym rejonie robiłem fotke ciekawego (wg mnie) autka :)
pozdrowioneczka i życze powodzenia z realizacją projektu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2006, o 22:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
oki44 pozwoliłem sobie skopiować zdjątko z Twojej strony.
Wybacz ale jeżeli takimi zdjęciami masz zamiar kaperować młodzież to nie wątpię,
iż za jakiś czas bedziesz miał dziesiątki zwolenników.

Z poważaniem prześmiewca jak raczyłeś mnie nazwać
Porcellus


Załączniki:
ostatni trzezwy.jpg
ostatni trzezwy.jpg [ 96.11 KiB | Przeglądane 9963 razy ]

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Ostatnio edytowano 28 października 2006, o 22:28 przez Porcellus, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.