Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Jazz
PostNapisane: 19 maja 2013, o 23:03 
Tak mnie ciekawi czy ktoś z was oprócz mnie słucha tego cudownego gatunku? Słuchałam wiele gatunków i stwierdzam, iż jazz jest najambitniejszy. Mistrzowie dla mnie to:
instrumenty dęte - Miles Davis
klawiszowe - Herbie Hancock
Oczywiście słucham wiele, wiele więcej muzyków z tego gatunku. :)

Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 20 maja 2013, o 11:11 
Przyjaciel forum

W tym samym czasie, gdy Jurek Owsiak robi swój Przystanek Woodstock, w Sulęczynie jest Jazz w Lesie.
Dwie piękne noce - mniam, mniam dla ucha i nie tylko. Bywa tam Urbaniak (nagrał kiedyś jedną płytę z Milesem),
bywają wszyscy seniorzy polskiego jazzu. Jest klimacik...

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 20 maja 2013, o 20:17 
O dziękuję za info muszę się wybrać :)

PostNapisane: 20 maja 2013, o 21:05 

W najbliższą sobotę 25 maja w Teatrze Leśnym we Wrzeszczu będzie Wojciech Karolak, Maciej Sikała, Bogdan Hołownia ,Cezary Konrad, Anna Serafińska i wielu innych http://www.teatrlesny.pl/ Wjazd jest symboliczny 5zł a atmosfera w leśnym amfiteatrze niecodzienna. Byłem w poprzednich latach na takich koncertach jak Michała Urbaniaka, Anny Marii Jopek, Włodzimierza Nahornego , ostatniego koncertu zespołu Miłość z L.Możdżerem i wielu wielu innych. Klimat niesamowity w lesie a prawie w centrum miasta przy ul Jaśkowa Dolina.
W póżniejszym czasie zapowiadane są też koncerty jazzowe i Bluesowa Noc Świętojańska:
http://www.winda.gda.pl/,52.htm

PostNapisane: 4 stycznia 2020, o 14:05 

Dzień dobry,
na 2020 polecam:
(jeszcze nie potrafię wkleić linku)
https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/

mam nadzieję na jakieś koncerty jazzowe w Kwidzynie, a zwłaszcza liczę na drugie Zaduszki Jazzowe

z poważaniem
domek

-- 4 stycznia 2020, o 14:36 --

Witam,
ostatnie nabytki CD:
1. "An easy introduction to jazz" Dziesięciopłytowy box zawiera aż 18 oryginalnych wybitnych klasycznych albumów jazzowych od połowy lat 50-tych do wczesnych lat 60-tych. Dość wymienić takie albumy jak "Kind Of Blue" Milesa Davisa, "Time Out" Davida Brubecka, "Giant Steps" Johna Coltrana czy "Somethin' Else" Cannonballa Adderleya.
2. "An Easy Introduction To Blues" -Płytowa, zremasterowana kolekcja składa się aż z 16 pełnych bluesowych płyt, z których wszystkie są już klasykami, Wszystkie z nich zostały nagrane od połowy lat 50. do wczesnych lat 60., kiedy techniki nagrywania znacznie się rozwinęły w stosunku do poprzednich lat. Okres ten był także początkiem ery LP. Reprezentowane są tutaj niektóre z najważniejszych postaci jazzu, które można usłyszeć na ich najlepszych płytach. Wśród największych gwiazd występują między innymi Muddy Waters, Etta James, B.B. King, John Lee Hooker, Howlin' Wolf, Jimmy Reed, Ray Charles i inni. Box zawiera 20-stronicową książeczkę.
3. John Coltrane "Ballads".

1 i 3 dostałem pod choinkę :lol:

pozdrawiam
d

PostNapisane: 4 stycznia 2020, o 17:00 

Witam raz jeszcze,
to spis koncertów w 2020
https://www.kiwiportal.pl/wydarzenia/muzyka/jazz
na koncert Brandforda Marsalisa w marcu w Gdańsku zostało kilka biletów
z poważaniem domek