Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 108  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2006, o 12:07 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
No przeciez nie samym Kwidzynem e-kwidzyn zyje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2006, o 12:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
jarekm to twój kącik czuj się w nim jak moderator, żaden admin niczego Ci tu nie ruszy. No chyba, że w sposób rażący zostanie naruszony regulamin Forum :razz:

Wachu napisał(a):
No przeciez nie samym Kwidzynem e-kwidzyn zyje


Niektórzy żyją Tczewem Tczewem co?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2006, o 13:34 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Niektórzy żyją Tczewem Tczewem co?


A nie wiem, nie znam takowych :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2006, o 23:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Powracając do tematu, to dzień dzisiejszy przyniósł mi pewne refleksje… Mianowicie po programie „Załóż się” w TVP2 zaimponowalo mi zestawienie wątku Alphaville z naszym miastem, bo któż z nas (na pewno mój rocznik i wcześniejsze) nie bujał się z panną lub facetem w rytm „Forever Young” czy innego przeboju...

A powracając do krzewienia muzy wśród Kwidzyniaków propozycje na nadchodzący weekend przedstawiają się w sposób następujący:
1. Minor Threat – wszystko, a jest tego niewiele…;
2. Fugazi – również wszystko (wyjątek stanowi płyta „End Hits”, którą proponuję przesłuchać na końcu);
3. Bed Brains – tu warto się chwile zatrzymać, iż jest to “krok milowy” w tym gatunku, zarezerwowanym w korzeniach dla „białych wykonawców”, a przypominam, iż rzecz się tworzy długo przed Ice T i jego projektem Body Count.

Anegdota muzyczna na nadchodzący weekend::
Napiszę tak: Carnivore… Jeśli ktoś z was słucha Type O Negative, to wie kim jest Peter Steele (jego prawdziwe nazwisko to Ratajczyk, niestety z Rosji). Otóż, rozpad formacji Carnivore nastąpił na skutek nacisków „panów” z KKK, w odpowiedzi na utwór pt. Jesus Hitler, gdzie na wstępie na przemówienie Adolfa Hitlera został nałożony chorał gregoriański (będący czymś w rodzaju hymnu KKK).

A to Wachu dla ciebie: :
Jeśli nie znasz to polecam – formacja ANGEL DUST – płyta „The Human Bondage” – jeśli nie zachwyci, na pewno nie rozczaruje (w świetle twoich poprzednich propozycji)…

Cdn…


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2006, o 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2006, o 15:28
Posty: 879
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
No dobra - u mnie leci Pink Floyd, Led Zeppelin, Santana, Hendrix, Dire Straits i Beatlesi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2006, o 23:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Aleksander napisał(a):
No dobra - u mnie leci Pink Floyd, Led Zeppelin, Santana, Hendrix, Dire Straits i Beatlesi


dodać Deep Purple, Black Sabbath czy chociażby Motorhead i jest OK... na tym co napisałeś i na tym co dopisałem wychowywałem się, iż w okresie dojrzewania jak i dorastania (lata 70 i 80) uświadamiał mnie starszy brat... Chociaż wcześni Beatlesi (do "Yellow Submarine") to moja mamusia :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2006, o 23:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2006, o 15:28
Posty: 879
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
Aleksander napisał(a):
No dobra - u mnie leci Pink Floyd, Led Zeppelin, Santana, Hendrix, Dire Straits i Beatlesi


dodać Deep Purple, Black Sabbath czy chociażby Motorhead i jest OK... na tym co napisałeś i na tym co dopisałem wychowywałem się, iż w okresie dojrzewania jak i dorastanie (lata 70 i 80) uświadamiał mnie starszy brat... Chociaż wcześni Beatlesi to moja mamusia :-D


:grin: Coraz więcej mamy wspólnego ! :grin: Oczywiście Purple i Black Sabbath i jeszcze Uriah Heep to moja młodość, ale często słucham tego i teraz. Zresztą tych kapel było tyle fajnych, że trudno wszystkie wymienić... Ale z Kwidzynem kojarzą mi się głownie Novi Singers - nie wiem dlaczego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2006, o 23:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Aleksander napisał(a):
Ale z Kwidzynem kojarzą mi się głownie Novi Singers - nie wiem dlaczego


za daleko "pojechałeś"... gdyż ze staroci niewiele jest polskich formacji, które cenię (może powinienem napisać "mi sie podobają"). Oczywiście lata te mają swoich faworytów, chociażby Breakout i niepowtarzalny "Na drugim brzegu tęczy" , ale preferuję lata 80 w polskiej muzyce czyli chociażby TSA, o których między innymi przygotowuje felietonik na forum, jednakże nie w tym dziale :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2006, o 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2006, o 15:28
Posty: 879
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
Aleksander napisał(a):
Ale z Kwidzynem kojarzą mi się głownie Novi Singers - nie wiem dlaczego


za daleko "pojechałeś"... gdyż ze staroci niewiele jest polskich formacji, które cenię (może powinienem napisać "mi sie podobają"). Oczywiście lata te mają swoich faworytów, chociażby Breakout i niepowtarzalny "Na drugim brzegu tęczy" , ale preferuję lata 80 w polskiej muzyce czyli chociażby TSA, o których między innymi przygotowuje felietonik na forum, jednakże nie w tym dziale :-D


No tak - rzeczywicie było to "daleko" - moje głębokie dzieciństwo :grin: (chociaż pamiętam i starsze rzeczy typu "Volare" albo "Quando, quando" :grin: ). Z czasu, który podajesz w polskiej muzie, to oczywiście SBB i Breakout - najbardziej lubię "Nocą puka ktoś" i "Takie moje miasto jest"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2006, o 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 13:04
Posty: 275
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Plyty, ktorych w chwili obecnej najczesciej slucham:
- ULVER "Kvelsdssanger" - piekny, norweski folk (polski akcent: A. Dziubek z De Press uzycza wokalu),
- ROZE EUROPY "Poganie! Kochaj i obrazaj" - perelka polskiego rocka lat '90 - kwintesencjia tamtych czasow i gatunku,
- OPETH "My arms, Your hears" i "Mourningrise" - najlepsze w ich dorobku!
- CLOSTERKELLER "Scarlett" i "Cyan" - patrz wyzej,
- MYSLOVITZ "Myslovitz" - swietne, "stare granie,
- PARADISE LOST "Icon" i "Draconian times" - duuuzy sentyment,

...na zmiane klimatow na bardziej wesole nie zanosi sie w najblizszym czasie:) :smile:

_________________
"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2006, o 14:20 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
To rozumiem.

Jak rmniemam Blood Inside Ulver'a i Ghost Reveries Opteh'a juz przerobiles ? Jak wrazenia ?

Blinded by Blood.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2006, o 11:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 13:04
Posty: 275
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
I tu Cie zaskocze, bo nie slyszalem tych materialow. Ulve skonczylem na "Nattens Madrigal" (Bergtatt > Kveldssanger > Nattens Madrigal - koncepcyjna trylogia), a Opeth na "Blackwater Park" i tu juz mnie znudzili. Wole ich wczesniejsze albumy - drapiezniejsze, dziksze, ale nie pozbawione inteligencji i dobrego smaku (Deamon of the Fall!), czyli polaczenia mocnych, motorycznych, doomowo-deathowych momentow z tymi akustycznymi, bardzo lirycznymi fragmentami. To jest wlasnie ich unikalny styl. Na "Blackwatter Park" jeszcze byly takie momenty, a teraz nie bardzo wiem, w ktora strone poszla ich muza (pewnie mocno stonowali). Czytalem nuudne recki tego albumu, ale nie przemawiaja do mnie opinie innych. Poslucham, zobacze i ocenie sam.

_________________
"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2006, o 12:46 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Tak czy inaczej polecam goraco ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2006, o 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2006, o 20:19
Posty: 49
Lokalizacja: Oja nie powiem
Płeć: Mężczyzna
A nie lepiej sobie pozakladac profile na tym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 07:36 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Profile ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1610 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 108  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.