Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1610 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 108  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czego słuchają "Kwidzyniaki"...
PostNapisane: 21 kwietnia 2006, o 20:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Na początku polecam Suicidal Tendencies, a przede wszystkim drugą w ich "dorobku" płytę pt. Join the Army.

Info o kapelce Suicidal Tendencies.


Ostatnio edytowano 26 września 2009, o 19:31 przez jarekm, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwietnia 2006, o 18:47 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Na poczatek polski, progrockowy Riverside, to tak dla wytchnienia od mandaryny, cycatej dody, maslanego wydry i jak im tam... calej reszty polskich AAArtystow :|

Milego sluchania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2006, o 21:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wachu zgłebiłem ten temat i jestem pod wrażeniem po przesłuchaniu 3 płyt proponowanej przez ciebie ekipy ("Second Life Syndrome", "Voices In My Head" oraz "Out of Myself").
Szczerze pisząc to dość "ciężkie w odbiorze" klimaty jak dla mnie, ale jest to jak najbardziej muzyka "odprężająca", a i na pewno bardzo odbiegająca jak zwykłeś pisać od "mandarymanii".
Ponadto zastanawia mnie fakt, dlaczego kapelka ta jest mało popularna (bynajmniej dla mnie) w naszym kraju, a ma takie wzięcie za granicami naszego państwa (i to po stronie zachodniej). Sam gatunek muzyki przeżywa swego rodzaju renesans jednakże uważam, iż powinienem jeszcze wiele posłuchać... zadawalające jest to, iż do "dyskografii" tejże formacji trafiłem poprzez to forum (jest to dobry znak, ale przede wszystkim sygnał dla adminów co do zasadności takich wątków).
Pozdrawiam i jeszcze raz (przy okazji) dziękuję malgos.

Idąc za ciosem i perspektywą długiego weekendu rzucę jakieś propozycje... a tym samym zachęcam pozostałych forumowiczów o dzielenie sie swoimi doznaniami w sferze Muzy (duża litera M nie jest tu przypadkowa).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2006, o 22:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przed nami długi weekend, w związku z czym przygotowałem najdłuższy (jak narazie) post na forum. To moje propozycje na wieczór, ewentualnie nieprzychylną pogodę podczas wypoczynku... a więc:

Dla sympatyków muzy (po całodobowych spacerach po mieście i nie tylko..):
Zacznę od zespołu Alice In Chains, a w szczególności płyta Dirt z kultowym kawałkiem Would (zespół ten będzie gościł w Polsce 7 czerwca, niestety bez wokalisty Layne'a Staley'a, który zmarł w w wyniku przedawkowania narkotyków w roku 2002).
Z bardziej mocniejszych klimatów można polecić płytę Dimension Hatross formacji Voivod – to kapelka, którą w czasach swojej największej światłości nazywano Metalem XXI wieku (a były to lata 80 poprzedniego stulecia, niestety ani muzyka metalowa nie poszła w tym kierunku, a i zespół nie przetrwał „próby czasu” po osłabieniu składu w roku 2005 śmiercią „kręgosłupa zespołu” Denis’a "Piggy" D'Amour’a, gitarzysty).
Dla ludzi nie sympatyzującymi z ciężkimi klimatami proponuję Depeche Mode [to formacja, a właściwie już Qltura, której przyglądam się i przyklaskuję od wielu lat – polecam jakiekolwiek płyty od roku 1986 - zespół ten ostatnimi czasami zagrał koncert w Warszawie w 2001r. (tam byłem), niedawno, czyli 14 marca br w Katowicach, a kolejny koncert w Polsce odbędzie się w Warszawie w dniu 9 czerwca tegoż roku (prawdopodobnie tam będę)].

Dla kochających literaturę:
Już wspomniana przeze mnie książka :Listonosz Charles’a Bukowski…

Dla sympatyków DVD (tudzież kina):
Barfly (pol. „Ćma barowa” również pisałem o tym w innych postach) ze wspaniałą rolą Mickey Rourke (reżyseria Barbet Schroeder, scenariusz Charles Bukowski).
A dla lubiących kino spod znaku HC polecam The Devil's Rejects (pol. „Bękarty Diabła”) w reżyserii Rob’a Zombie (poniekąd grający w filmie ze swoją żoną Sheri Moon Zombie, jak również tworzący projekt muzyczny o nazwie Rob Zombie a wcześniej White Zombie).

Dla internautów i nie tylko:
Któregoś razu (z nie do końca znanych mi przyczyn) wprowadziłem w wyszukiwarkę słowo angielskie ill (pol. chory). Oniemiałem, gdyż okazuje się, iż „skomercjonizowane” lata 90 ubiegłego stulecia wcale nie były wolne od filozofii… tu proponuje zgłębić nurt Ill Bethisad .

I to by było na tyle... cdn


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2006, o 08:42 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Fakt, to nie jest latwa muzyka, ale sie ciesze, ze sie podobalo :)
Nastepne w kolejce w podobnych klimatach :

Dream Theater (Awake)
Pain of Salvation (Be)

Troche mocniej :

Opeth (Damnation, Ghost Reveries)
Novembre (Dreams D'azur)

I zupelnie inaczej, ale naprawde bardzo polecam :

Ulver (Blood Inside)

Na dlugi weekend powinno wystarczyc - ale uwaga, bo to dosyc depresyjna skladanka ;)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2006, o 16:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jakis czas temu (niedawno) uakazal sie nowa plyta Tool-a jak kazda ich plyta jest fantastyczna, najnowszy album nosi tytul 10,000 Days goraco plecam :)

zapewne nie kazdemu podpasuje taki klimat ale i tak polecam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2006, o 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
lordziku drogi tu nie chodzi o to aby komuś podpasować, póki co mamy możliwość wymiany powiedzmy "doznań" jak i możliwość podzielenia się tymego słuchamy, oraz innych rzeczy... Co do muzyki Tool to oddaje ona klimat tego co dzieje się w ten weekend za oknem. Dodając do tego propozycje Wacha to jest mieszanka jak najbardziej "wybuchowa"... oby nikomu nic sie nie stało (hehehe)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2006, o 11:05 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
lord vader napisał(a):
jakis czas temu (niedawno) uakazal sie nowa plyta Tool-a jak kazda ich plyta jest fantastyczna, najnowszy album nosi tytul 10,000 Days goraco plecam :)

zapewne nie kazdemu podpasuje taki klimat ale i tak polecam :)


Wiele roznych glosow nt. tego albumu w sieci - mi sie podoba mniej niz poprzedni, ale i tak Tool to klasa sama w sobie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2006, o 17:34 
Offline

Dołączył(a): 11 kwietnia 2006, o 14:13
Posty: 167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
SYSTEM OF A DOWN ... nic dodać..nic ujać.... klasyka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2006, o 07:59 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
W zwiazku z faktem, ze wspomnialem o tym w innym watku.

Bardzo mocno, bardzo technicznie - uwaga na gacie bo moga zleciec ;)
A, no i polecam przebrnac przez album od poczatku do konca.

Meshuggah (Cath 33)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2006, o 17:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Catch 33 zaliczone :-D ... powiem więcej dotarłem do wcześniejszej płytki z 2002r. Nothing (trzeba przyznać że ta pozycja jest bardziej melodyjna :twisted: )...
Ogólnie super może nie na słoneczne popołudnie ale wiater dmie i to pokrywa się z tymi klimatami... hehehehe

tak na marginesie to dobry wstrząs bynajmniej dla mnie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2006, o 07:51 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Ano, warto sobie czasem dac wycisk. Widze Jareczku, ze chwytasz cos z tych moich propozycji ;)

Teraz inaczej :

Antimatter (Lights Out, Saviour)
Lustmord (Metavoid) KONIECZNIE - chocby tylko w celach poznawczych ;)

Minimal i drum, ale jaaaaki :

Photek (Modus Operandi, Solaris)
Plastikman (Closer)

Jak ktos lubi dobra i techniczna gitare to

John Petrucci (Suspended Animation)

Pozdrowionka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2006, o 08:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Wachu, nie znałem cie z tej strony :) Qrcze jak to stary Qmpel potrafi drugiego Qmpla zaskoczyć jak sie nie widzą kilka latek ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2006, o 10:24 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Trzeba to raz na zawsze zakonczyc... znaczy sie te niewidzenie sie przez kilka latek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2006, o 11:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wachu napisał(a):
Widze Jareczku, ze chwytasz cos z tych moich propozycji

a jakże... :-D

Tak bardziej serio to o to mi chodziło, gdyż wiedziałem, iż w ludziach z Kwidzyna jest potencjał z którym chcieliby się powdzielić... :571: , a to są klimaty które mi się podobają, i co tu więcej gadać, oby więcej takich informacji, chyba że moderatorzy stwierdzą, iż uciekamy od Kwidzyna, ale to ma swoje dobre strony... hehehe... :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1610 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 108  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.