Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 4 listopada 2021, o 12:16 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 343
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam,
mamy za sobą trzecie Zaduszki Jazzowe w Kwidzynie, pierwszy dzień wypadł zgodnie z dniem Zadusznym.
z życzliwością wysłuchałem pierwszego zespołu. Cieszę się, że w Kwidzynie jest Quintet Quedin. Młodzi ludzie grają muzykę niepopularną i to już duży plus. Bardzo dobry jest pomysł udostępniania takim zespołom miejsca w trakcie Kwidzyńskich Zaduszek. Mnie się podoba. Może w przyszłym roku będą kolejne lokalne zespoły ewentualnie soliści?
Zespół Zbigniewa Namysłowskiego pozwolił usłyszeć mnóstwo dobrej muzyki. Ja miałem porównanie do Ich występu w Studiu S3 z wiosny tego roku. Muzyka Namysłowskiego towarzyszy mi od lat. Mam kilka płyt i pamiętam koncerty z telewizji lub na Jazz Jamboree. O muzyce nie powinno się mówić czy pisać tylko słuchać. Słychać nawiązania do muzyki ludowej, obecne w muzyce Namysłowskiego od zawsze. Począwszy na "Kujawiak Goes Funky", poprzez występy z góralskimi zespołami - muzyka góralska staje się oczywistym wyborem, gdy wrócimy do przeszłości Jazzu. Jazz/ blues to muzyka ludzi biednych, a nie było bardziej biednych niż Górale. Ich muzyka to nasz polski blues.

Drugi dzień to, jak się okazało, nie był jazzowy, a potwierdziła to Organizatorka i Dobry Duch Kwidzyńskiej kultury Iwona Glinka. Rozpoczął „Art Voice” z towarzyszeniem, jak się domyślam, MARCIN SAWICKI SEXTET. Osb występujących nie przedstawiono. Dla pamięci:
ZESPÓŁ WOKALNY ART VOICE:
Blanche Altass, Milena Frej, Zosia Świechowicz,
Zuza Adamczyk, Radek Grosz, Mateusz Świokło

MARCIN SAWICKI SEXTET:
Marcin Sawicki - instrumenty klawiszowe
Mateusz Krawczyk – perkusja
Antoni Olszewski – bas/kontrabas
Maciej Olesiński – gitara
Kajetan Sobieraj – trąbka
Alan Balcerowski – saksofon

tu motywów jazzu na lekarstwo, czyli mini, ale oba zespoły mają potencjał = dobre głosy i dobre brzmienie. Proponuję, aby na 2022 przygotowały set 40 -60 minut standardów jazzowych. i powinni się pokazać innej strony. Moim zdaniem dadzą radę i będą pasować do Koncertów Jazzowych
Po nich zagrał zespół z Mołdawii, przedstawili się sami. Pani Iwona wspomniała, że grają dużo cygańskiej muzyki, a jak siedli w kolejności skrzypce, skrzypce, gitara i kontrabas, pomyślałem Stephane Grappelli i Django Reinhardt. I się mi zgodziło, przed jednym z utworów wymieniono obu Muzyków. Nie da się ukryć, że publiczność reagowała ciepłymi oklaskami, na koniec owacją na stojąco, nie obyło się bez bisów. Jeśli planowano godzinny występ, to był o pół godziny dłużej. I fajnie.

Na przyszły rok potwierdziła występ Pani Urszula Dudziak. :!:

dziękuję Pani Iwonie Glince i organizatorom z KDK oraz sponsorom. Sponsorów nigdy nie za wiele.

pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 5 listopada 2021, o 07:24 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Domek.,
Doskonały opis zadyszek. Oczywiście byłem we wtorek.

Zespół Namysłowskiego to doskonały skład. Sławek Jaskułke za klawiszami pokazał wirtuozerię fortepianu.
Pozostali członkowie zespołu grali mistrzowsko i odnosiło się wrażenie, że grali od niechcenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 5 listopada 2021, o 16:16 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 343
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam,
to cechuje najlepszych,robią coś ot tak, lekko, niespoceni, od niechcenia. Przypominam słynny koncert Keith'a Jarretta w Köln, został nagrany w 1975 roku i opatrzony tytułem The Köln Concert. To jedna z najważniejszych płyt w historii jazzu. Wiele jego koncertów można nazwać mianem „performance”. Jarrett jest bowiem mistrzem improwizacji. Na jednym ze swych solowych koncertów, siedział przez kilka minut przy fortepianie w ciszy. Gdy publiczności zaczynało się robić nieswojo, ktoś krzyknął: „Es-dur!”. Jarrett odpowiedział: „Dziękuję!”, i szybko zaczął w tej tonacji improwizować.

Dziś wysłuchałem parę płyt jazzowych, teraz leci Keith Jarret TrioSomewhere Before, to mi się przypomniał ten koncert z Kolonii
pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jazz
PostNapisane: 8 listopada 2021, o 10:47 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 343
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Na dziś polecam płyty:
Brad Mehldau Songs: The Art Of The Trio Vol. 3
Charles Lloyd & The Marvels I Long To See You

domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.