Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lutego 2008, o 07:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
Przed koncertem spowiedź obowiązkowa? :roll: ... Jeśli nie - też przyjdę :grinka:

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lutego 2008, o 07:59 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
ofi napisał(a):
spowiedź obowiązkowa?


o 16 jest msza z udziałem chóru, o 18 również. Dlatego idę na 17 bo o tej porze zapowiedzieli sam koncert z "opowieścią" :grinka:

Gwoli uzupełnienia:

Cytuj:
Piątek, 29 Lutego 2008 - Niedziela, 02 Marca 2008

Koncert chóru gregoriańskiego

KWIDZYN. 2 marca, w wielkopostną niedzielę, w kościele ojców franciszkanów pw. Świętej Trójcy w Kwidzynie wystąpi chór gregoriański "Schola Cantorum Gymevensis" z Gniewu.


W tym dniu chór przygotował oprawę muzyczną na msze święte o godz. 16.00 (Missa de Angelis) i o godz. 18.00 (Missa orbis Factor). O godz. 17.00 chór da koncert połączony z opowiadaniem o liturgicznym śpiewie Kościoła.
Chór gregoriański "Schola Cantorum Gymevensis" powstał w 1991 roku w Gniewie z inicjatywy Jarosława Struczyńskigo i Augustyna Rąbały. Jego członkami zostali ludzie różnych profesji, wówczas był to jeden z pierwszych amatorskich świeckich chórów gregoriańskich. Wytrwała praca dała wyniki w postaci serii występów w murach odbudowywanego zamczyska w Gniewie. Chór tworzył oprawę liturgii sprawowanych w kaplicy zamkowej i kościołach. W roku 1995 roku koncertował we Francji oraz w Niemczech. W roku 1996 chór nagrał kasetę "Jubilate Deo". Nagrania te zostały ponownie wykorzystane w 1998 roku przy powstaniu płyty "Gregorian Angeles Blus" w nowym opracowaniu. W 2002 roku chór nagrał płytę "Cantemus Domino".
Oto co o swojej pasji mówi Eligiusz Machlus – obecny kantor i dyrygent scholi: -Zauroczenie melodią chorału i niekonwencjonalnym brzmieniem skal modalnych nawiązującym do tradycji muzyki kościelnej, zainspirowało byłego dyrygenta chóru pana Augustyna Rąbałę oraz obecnego prezesa zamku pana Jarosława Struczyńskiego wraz z panem Jerzym Krause do założenia chóru w styczniu 1991 r. – tak o swojej pasji mówi Eligiusz Machlus, obecny kantor i dyrygent scholi.
Od 1991 roku chór wykonał około 300 koncertów (msze kościelne, koncerty publiczne, specjalne zlecenia firm), cały czas koncertuje, co tydzień odbywają się próby. Wiele razy byli zapraszani na różnego rodzaju specjalne programy, uroczystości, m.in.:
- 1994 r. współudział w realizacji filmu o zamkach europejskich, w tym niektórych polskich (Wawel, Malbork, Gniew), realizowanego przez filmowców holenderskich dla jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych. Film został emitowany na wszystkie kontynenty.
- 09.1996 r. i 09.1997 r. dwukrotny udział w programie telewizyjnym „Kawa czy herbata”.
- 1997 r. udział w programie „Małe Ojczyzny” 2 program TV.
- 1997. występ dla Programu 1 Polskiego Radia.
- kwiecień 1998 r. występ i wywiad dla Radia Gdańskiego.
- maj 1996r. nagranie kasety magnetofonowej przez firmę „Image" Studio Nagrań Radio i TV. Teatr - Krzysztof Duda Gdynia w Kościele Parafialnym w Gniewie.
- 1997 r. Sopot, współudział w nagraniu płyty kompaktowej pt. - Gregorian Angels Blues - Firma „Image" i Firma Wydawnictwo Muzyczne - Futurex.
- czerwiec 1999 r., występ chóru w imprezach organizowanych z okazji przyjazdu Papieża Jana Pawła II do Pelplina.
- 10 lipca 1999 r. udział chóru w otwarciu wystawy Sankt-Gallen
- 06.06.2000 r. występ w kaplicy zamkowej na otwarcie wystawy tronów papieskich na zamku w Gniewie
- 2002 rok dzięki pomocy Zakładów Farmaceutycznych „Polpharmaâ” w Starogardzie Gd. oraz zamku w Gniewie, nagranie płyty CD „Cantemus Domino”.
Opr. (ad)
http://www.portalpomorza.pl/wydarzenia/1/852


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2008, o 18:47 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Ano byłam i jestem z tego powodu zadowolona :grinka:
Z "bandy" widziałam tylko Ofików. Sam "koncert" jak dla mnie perełka, szkoda tylko że Kwidzyn jeszcze nie dorósł do takich "dźwięków" i gro słuchaczy wyglądało jakby znalazło się tam przypadkiem :roll:
Z aparatem nie biegałam :-) W przeciwieństwie do przeszkadzających dzieci i trzeszczących ławek znalazłam się tam aby posłuchać i każdy niepotrzebny dźwięk irytował mnie :razz:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2008, o 19:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ja również miałam okazję ich posłuchać ...dzisiejsza msza na godzinę 16:00 była wzbogacona o śpiew chóru, dlatego też sam koncert odrobinę się opóźnił :) najbardziej mi się podobają zawsze momenty, gdy śpiewają na dwa głosy :)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2008, o 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
grin_ajz napisał(a):
najbardziej mi się podobają zawsze momenty, gdy śpiewają na dwa głosy


Zielonooka, nie świntusz :grinka: :grinka: :grinka:

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2008, o 19:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Porcellus napisał(a):
Zielonooka, nie świntusz :grinka: :grinka: :grinka:

Porcelli, nie czepiaj się :P :P

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2008, o 19:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
"de gustibus non est disputandum"

Jak mawiali starożytni :grinka: :grinka: :grinka:

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2008, o 20:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
Byłem , widziałem, słuchałem... Wydaje się, ze w lepszej akustycznie Katedrze koncert byłby jeszcze ciekawszy :roll: - kto nie był...niech żałuje :-P

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2008, o 20:36 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Żałuję, a jakże. Znów minęła mnie tak miła dla mych uszu perełka. :sad:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.