Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Własny biznes
PostNapisane: 23 sierpnia 2011, o 22:40 
Przyjaciel forum

kapec napisał(a):
Dobry marketing i odpowienio jak na nasze warunki skonstruowany cennik to chyba klucz do sukcesu. Masz chec, zapal - dzialaj ! Nie stekaj jak ci, ktorzy pracuja jako wyrobnicy i narzekaja, ze im sie zaklad sypie.

Nie zgadzam się do końca z Twoja teorią.
Nie można handlować wszystkim w tych czasach, bo nie jest się profesjonalistą w żadnej dziedzinie, na dobry cennik trzeba sobie zapracować, bez wkładu własnego może się opłacać tylko dobra i profesjonalna usługa, której nie ma na danym terenie lub też usługa na pograniczu zysku.
Jak więc startujący człowiek może z czymś wystartować na pograniczu zysku ? Tylko jakością i renomą, którą się zdobywa przez lata.
Nie można być pazernym, ale również nie można szmacić swoich umiejętności ;)
Każdy myśli że im tańsze tym lepsze dla niego (dla klienta), to nie jest tak, nie raz się sparzyłem biorąc sobie "papruna", który zrobi mi coś za przysłowiową flaszkę i źle na tym wychodziłem po dzień dzisiejszy (cennik miał dobry) a ja dalej mam problem po kilku latach.
Nie raz zlecałem komuś, kto potrafi wszystko zrobić (dobry marketing) i zawsze były poprawki.

Niech każdy robi to, czego się nauczył i to co robić potrafi (nie można łapać wszystkich srok za ogon) źle się na tym wychodzi ;)

Niech murarz buduje domy, krawiec niech szyje ubrania, piekarz niech piecze chleb etc..

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 24 sierpnia 2011, o 18:30 

Sebek36 napisał(a):
Niech murarz buduje domy, krawiec niech szyje ubrania, piekarz niech piecze chleb etc..

A znasz jakas szkole gdzie ksztalca pomoc domowa, sprzataczki, itd?
To akurat jest fachem, w ktorym przede wszystkim liczy sie sumiennosc i dokladnosc. Nigdzie nie napisalem, ze ma byc tanio, bo przede wszystkim ma byc odpowiednio do poziomu uslugi.
Zwykle jest tak, ze nikt niz my sami dookola siebie lepiej nie posprzata, ale juz pare lat temu obserwowalem ludzi, ktorym sie najnormalniej w swiecie nie chcialo ogarniac wlasnej chaty wiec raz/dwa w tygodniu przychodzila do nich pani X i sprzatala. Jak to wyglada obecnie nie wiem.

PostNapisane: 24 sierpnia 2011, o 22:03 

Moim zdaniem ciężko będzie z takim biznesem. Wynika to z tego, że jesteśmy społeczeństwem tradycyjnym,gdzie sprzątanie jest jedną z naturalnych rzeczy jaką wykonuje się w domu. Do tego Kwidzyn to nie metropolia, managerów wyższego szczebla nie jest zbyt dużo. Myślę jednak, że jako dodatkowe zajęcie mogłabyś spróbować. Moja propozycja to wysokiej jakości usługi, dla osób zamożnych, oraz próba dotarcia do osób starszych, które nie mają siły umyć okien na święta, a najbliższych do pomocy nie ma w najbliższej okolicy. Tak to widzę, powodzenia. ;)

PostNapisane: 24 sierpnia 2011, o 22:12 
Przyjaciel forum

Dominik napisał(a):
Moim zdaniem ciężko będzie z takim biznesem. Wynika to z tego, że jesteśmy społeczeństwem tradycyjnym,gdzie sprzątanie jest jedną z naturalnych rzeczy jaką wykonuje się w domu. Do tego Kwidzyn to nie metropolia, managerów wyższego szczebla nie jest zbyt dużo. Myślę jednak, że jako dodatkowe zajęcie mogłabyś spróbować. Moja propozycja to wysokiej jakości usługi, dla osób zamożnych, oraz próba dotarcia do osób starszych, które nie mają siły umyć okien na święta, a najbliższych do pomocy nie ma w najbliższej okolicy. Tak to widzę, powodzenia. ;)

Moim zdaniem jest temat, który jest w tym mieście przyszłościowy, ba nawet nie tylko w Kwidzynie bo w wielu innych większych i bogatszych miastach.
Nie wiem jakie kto ma predyspozycje na taki zawód, ale wszystko jest do dopracowania, pomysł puszczam na filmie, on będzie najbardziej obrazowy dla tej profesji ;) duży szmal :grin:

:D :D :D :D :D

PostNapisane: 24 sierpnia 2011, o 22:16 
Panowie, nie ma co narzekać na brak pracy. Otwierajcie biznes :D

-- 24 sie 2011, 2011 23:17 --

Rewelka i kaska na bank z tego nielicha :D :D :D

PostNapisane: 2 września 2011, o 14:57 

Nie tak dawno temu w TVN pokazywali usługi porządkowe topless. Bagatela 200 zł za godzinę. Uważam to za poniżające, ale widać nie wszystkie panie tak myślą.

PostNapisane: 2 września 2011, o 15:04 
Przyjaciel forum

Sawa napisał(a):
Nie tak dawno temu w TVN pokazywali usługi porządkowe topless. Bagatela 200 zł za godzinę. Uważam to za poniżające, ale widać nie wszystkie panie tak myślą.

Panie i Panowie też :D

a zawód Pana sprzątającego (śmieciarza) też jest poniżający ? albo sprzątaczka ?

Nie oceniaj jeśli nie chcesz być oceniany (na) 8)

PostNapisane: 2 września 2011, o 20:18 

Żadna praca nie hańbi...

PostNapisane: 3 września 2011, o 11:17 
Przyjaciel forum

Lilith napisał(a):
Żadna praca nie hańbi...

Pod warunkiem, że jest wykonana sumiennie i dokładnie.

PostNapisane: 3 września 2011, o 21:32 

Pomysł jak najbardziej ok. Jednak za sprzątanie mieszkania bierze się za godzinę pracy a nie za metr :PP
Jestem jak najbardziej za tym aby rodziło się coraz więcej nowych pomysłów na własny biznes. Nie jest łatwo, jednak warto próbować. Jestem tego doskonałym przykładem, kiedy w 2009 r. zaczęłam pracę na własny rachunek. Na początku nikt nie wierzył że się uda, a jednak udało się :))
Ważne....dotrzeć do świadomości mieszkańców Kwidzyna.
Bardzo dobry pomysł, reklama (najlepsza poczta pantoflowa(po 10 tys.ulotek;)) też sprawdzona;)) no i punkt bardzo ważny świadomość tu trzeba włożyć najwięcej pracy. Powodzenia. Trzymam kciuki aby udało się :grin: :grin: :grin:

PostNapisane: 4 września 2011, o 07:54 
Przyjaciel forum

czwartanadranem,
Co to za bardzo dobry pomysł ? który zadebiutował w 2009 roku, bo jakoś nie kojarzę :roll:

PostNapisane: 4 września 2011, o 17:22 

" sklep odzieżowy " na Mieszka :570: :D

PostNapisane: 4 września 2011, o 18:00 

drosik napisał(a):
czwartanadranem,
Co to za bardzo dobry pomysł ? który zadebiutował w 2009 roku, bo jakoś nie kojarzę :roll:

Centrum Kreatywnego Myślenia. Warsztaty i zabawy edukacyjno-rozwojowe dla dzieciaczków.
Zapraszam na moją stronę http://www.agmar.edu.pl
Wszystkim życzę wytrwałości w dążeniu do celu. Marzenia prócz tego że się goni, trzeba umiejętnie pochwycić w dłonie. Ja złapałam :grin: :grin: :grin:

-- 4 wrz 2011, 2011 17:08 --

Kropka napisał(a):
" sklep odzieżowy " na Mieszka :570: :D

Zajdę zobaczyć jak sobie radzisz na Mieszka z tym sklepem odzieżowym :D :D :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1