Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2007, o 14:09 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Krzaq, bardzo spodobała mi się twoja
KrzaQ napisał(a):
romantyczna wersja wyjaśnienia tego zjawiska.


Fantastyczne! :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzieci widzą więcej?
PostNapisane: 11 marca 2007, o 15:03 
Corzano napisał(a):
Trytonit napisał(a):
Dziecko bawiło się, i raptem jakby coś usłyszało/zobaczyło obracało się w danym kierunku i uśmiechało na przykład w pusty kąt pokoju. Dodatkowo parę razy w takich momentach włączała się zabawka z melodyjką, którą normalnie można było uruchomić tylko naciskając (dość mocno) włącznik.

Jestem ojcem od 74 miesięcy :wink: i zauważyłem podobne zjawisko.
mRqS napisał(a):
Wiele (niezależnych od siebie) osób mówi coś takiego (z ich własnego doświadczenia). ... każdym razie nie jest to nic złego. Po prostu, jak to mówi tytuł wątku: dzieci widzą więcej.


Wydaje mi się, że jest to zjawisko telekinezy wielokrotnie opisywane przez autorów zajmujących się parapsychologią (zwana czasami psychotroniką). U niektórych dzieci przenosi się to do dorosłego życia i wówczas popisują się "wzrokiem" zginając np. łyżeczki lub przesuwając tym sposobem przedmioty.
Też byłem poruszony gdy u mego wnuka Ignasia(5l.) odkryliśmy pewną niewytłumaczalną zdolność. Kiedyś przy zakupie kinder-niespodzianki odmówił jej przyjęcia mówiąc, że on zbiera samochodziki a nie krasnale. Wybrał kilka czekoladowych jajek i przed ich rozbiciem bezbłędnie opisał zawartość. Te umiejętności trwają do dzisiaj i są jedynie atrakcją przy zakupach.
Inną (lekko zatrważającą) niezwykłą umiejętnością Ignasia jest zdolność bieżącego podglądu wybranych miejsc mimo ich znacznego oddalenia. Nie można mu zrobić niespodzianych zakupów bo w progu wita: widziałem jak mi kupowałeś i bezbłędnie opisuje przedmiot. Ten podgląd odnosi się głównie do osób blisko z nim związanych emocjonalnie.
Wielokrotnie po jego "podglądaniu" mnie (poprzez 1200km) natychmiast weryfikowano te wizje telefonicznie i okazywało się, że nie fantazjował. To niewiarygodne zjawisko jest skrzę tnie ukrywane poza środowiskiem domowym. Podobnie jak to było z matką Ignasia gdy po przyjęciu jej do MENSY w IIkl.LO trzeba było kryć się z tym w trosce o jej maturę.
Z rozpoznanych umiejętności Ignasia chciałem wywieść jakieś praktyczne wnioski. Perfidnie testowałem go, czy doświadcza także prekognicji numerycznej. Są jednak trudności z zalogowaniem się Ignasia w Studio Lotto,z którym chyba nie czuje sie związany emocjonalnie w przeciwieństwie do mnie szukającego środków na remont chałupy.


Załączniki:
Ignaś wizjoner zmniejzony.jpg
Ignaś wizjoner zmniejzony.jpg [ 49.31 KiB | Przeglądane 2248 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, o 16:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Widzę Budslavsky, że ciągnie Cię do bardzo praktycznego wykorzystania zdolności młodego człowieka. :-D
Jak już wykształcisz w nim te zdolności, to podziel się nimi z forum.
My tu też mamy do wykończenia wiele rzeczy. :-D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, o 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 września 2006, o 01:25
Posty: 1454
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja chcialbym kupic cos co bede mogl wykonczyc, wiec chetnie bede przy "dzieleniu" tych informacji :grinka:

_________________
"They got money for wars but can't feed the poor" T. Shakur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, o 16:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Czasami do paczek czipsów wkładają kasę, może wizyta z Ignasiem w jakimś dużym sklepie i wybór "tych" paczek pozwoli Ci Budslavsky wykończyć chałupę :)
Swoją drogą ciekawa historia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2007, o 17:23 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Swoją drogą ciekawa historia

A ja tam, niestety, małej wiary jestem, opowieści wszak uwielbiam :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Dzieci Indygo
PostNapisane: 15 września 2007, o 08:14 
Bardzo interesujący artykuł w Interia.pl nie tylko dla rodziców i dziadków małych dzieci.

Nadeszły Nowe Dzieci
/Skrót art./

Cytuj:
Są bezkompromisowe, buntownicze i świadome swojej wartości. Nie reagują na dyscyplinę, nie wstydzą się mówić o swoich potrzebach. Frustrują je rytuały. Przychodzą na świat z poczuciem królewskiej godności. Ich mądre oczy o niezwykłym, hipnotycznym spojrzeniu zdradzają wyjątkowe zdolności. To dzieci Indygo, zwane też Dziećmi z Krainy Oz, Dziećmi Światła lub Nowymi Dziećmi. O tym fenomenie rozpisuje się prasa na świecie. W Polsce temat dopiero raczkuje.

Pokolenie z energią
Zjawisko dzieci Indygo jest jeszcze w Polsce mało znane, chociaż poświęcono mu w ostatnich latach na świecie wiele uwagi. Pisze się o ich pojawieniu, potrzebach i celach. Poświęca nie tylko artykuły, lecz także książki, a nawet filmy. Pozornie nie ma w tym nic dziwnego. Większość rodziców, pedagogów, psychologów i lekarzy jest zdania, że dzisiejsze dzieci są inne niż te urodzone jeszcze 30 lat temu. Ale różnice widać nie tylko w zachowaniu, ale i w psychice, emocjach, a nawet wyglądzie.
Zdaniem specjalistów dzieci Indygo to pokolenie, którego główna fala narodzin pojawiła się około 2000 roku. Nazwa pochodzi od koloru ich aury. Dzieci takie miewają zdolności jasnowidzenia i widzenia energii. Najważniejszą cechą, która je wyróżnia, jest jednak ich temperament. Z natury buntownicze i wojownicze mają jako pokolenie wspólny cel, burzyć stare systemy. Inaczej czują, mają inne potrzeby. Spokojne, charyzmatyczne, niezwykle silnie działają na otoczenie.
Dzieci Indygo doskonale wyczuwają nieuczciwość, wiedzą, kiedy są okłamywane. Nie chcą też podporządkować się niezdrowym relacjom w domu, pracy czy szkole. Wysoce utalentowane, o niezwykłej intuicji i uduchowieniu, często są poważne i nad wiek rozwinięte.
Trudne życie Indygo
- Jeśli masz dziecko, które trudno zrozumieć, wie wszystko lepiej, żyje według swoich zasad i nie podporządkowuje się regułom, to masz prawdopodobnie dziecko Indygo - piszą znawcy problemu. Właśnie tak zachowuje się Mateusz. Nie daje się do niczego zmusić, nie reaguje na autorytety. - Można mu dać klapsa, a on dalej robi swoje i pyta "Dlaczego mnie bijesz, to mnie bolało. Będę płakał, jeśli zrobisz to jeszcze raz" - opowiada mama chłopca. Choć jest przyjazny, to nie pozwala się zaczepiać i potrafi oddać z dużą siłą. Gdy czuje się skrzywdzony, zachowuje się brutalnie i agresywnie..
Niestety z powodu kłopotów z koncentracją i szkolną dyscypliną często u dzieci Indygo stawia się diagnozę ADHD (zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) lub ADD (zespołu zaburzeń koncentracji uwagi). Życie dzieci Indygo nie jest łatwe - tradycyjny model edukacji nie przewiduje specjalnego podejścia, które odpowiadałoby ich typowi wrażliwości. Dlatego mogą uchodzić za trudne i nieprzystosowane. Tymczasem, zdaniem badaczy zjawiska, wśród dzieci Indygo na pewno znajdują się przyszli wybitni przywódcy i jednostki obdarzone charyzmą, które zburzą obecne struktury społeczne, popchną świat do przodu.
[u]Kolor Indygo, osobowość Einsteina[u]
Dr Krystyna Kmiecik-Baran, psycholog z Uniwersytetu Gdańskiego: - Problem dzieci Indygo nie został do końca opisany. W polskiej literaturze fachowej nie spotkałam się z badaniami na ten temat. Wiemy, że Indygo to dzieci biologicznie ukształtowane, które więcej widzą, mają wybitną indywidualność, przez co często nie są rozumiane przez otoczenie. Zarzuca się im antyspołeczność, bo są uodpornione na dyscyplinowanie i poczucie winy. To dzieci, które przychodzą do szkoły w zielonej i niebieskiej skarpetce. Może się to nie podobać nauczycielom, ale oni i tak się nie zmienią. Do tej pory dziećmi wybitnie inteligentnymi czy zdolnymi, ale trudnymi mniej się interesowano. Przeciwnie, skupiano się na ośrodkach specjalnych dla dzieci opóźnionych. Jaki może być efekt tego podejścia, widziałam, badając osoby o osobowości Einsteina, które były długotrwale bezrobotne i zagubione życiowo, którym nikt nie mógł pomóc. Teraz trochę zmienia się koncepcja podejścia do takich dzieci. Zwraca się na nie uwagę i dostrzega ich problemy emocjonalne, oferuje pomoc w rozwoju ich talentu. Inaczej mogą źle skończyć...
/Joanna Rokicka/


P.S. Wspominając własne doświadczenia, dodam od siebie, że polska szkoła nie dostrzega problemu nietypowych dzieci. Moja Gośka, którą przyjęto do MensyPolskiej już w II kl. LO budziła zainteresowanie własnej rodziny i (jak się okazało po latach) tylko JarkaM. :grinka:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, o 08:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Popatrz na oczy "Pana Sowy" może to też Indygo.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, o 10:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2651
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
O tym temacie jest wiele artykulow na stronie http://www.nautilus.org.pl/ wystarczy tam troche poszukac...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.