Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Luźne myśli myśliciela
PostNapisane: 9 października 2011, o 09:56 
Cytuj:
„Czas wielkich decyzji”
Steve Jobs nie tylko zostawił nam świetne technologie, ale również inspirujące przemówienie na Stanford Univeristy, gdy przyjmował doktorat honoris causa, jak podejmować najważniejsze decyzje. Krótki fragment na dziś:
Kiedy miałem 17 lat przeczytałem cytat mniej więcej tej treści: "Kiedy żyjesz każdego dnia tak, jakby to był twój ostatni dzień, któregoś dnia najpewniej będziesz miał rację." Zrobiło to na mnie wrażenie i od tego czasu, przez ostatnie 33 lata, patrzyłem w lustro każdego ranka i pytałem siebie: "Gdyby dziś był ostatni dzień mego życia, czy chciałbym zrobić to, co mam do zrobienia dzisiaj?" A kiedy odpowiedź była "nie" przez zbyt wiele dni z rzędu, wiedziałem, że muszę coś zmienić.
Pamiętanie o tym, że wkrótce będę martwy jest najważniejszym narzędziem jakie kiedykolwiek napotkałem do pomocy w podejmowaniu wielkich decyzji. Ponieważ prawie wszystko - wszystkie zewnętrzne oczekiwania, cała duma, cały strach przed wstydem lub porażką - te wszystkie rzeczy po prostu odpadają w obliczu śmierci, zostawiając tylko to, co ważne. Pamiętanie, że umrzesz jest najlepszym sposobem poznania jak unikać pułapki myślenia, że możesz coś stracić. Jesteś już nagi. Nie ma powodu, żeby nie iść za głosem serca.
A to już ode mnie: Idź na wybory. Zmień kraj. (Krzysztof Kłopotowski) – Salon24 09.10.2011 godz.10:08



Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.