Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kwidzyn dla Rospudy
PostNapisane: 21 lutego 2007, o 21:55 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Dziwny wybrałam dział i tym bardziej dziwny to będzie post...

Chyba zdurniałam na starość że dałam się w przeciągu trzech godzin namówić na wariacki wyjazd. Tak, chyba faktycznie nie jest ze mną najlepiej, ja, rozlazła klucha kochająca ciepełko jutro w nocy jadę na bagna Rospudy.
Krótkie telefony do paru osób, "zaciągnięcie języka" na miejscu, co potrzeba, co przywieźć, co załatwić. Trochę już rano tego będzie, ale jeśli macie jakieś koce, śpiwory, wegżarełko, chcecie pomóc ludziom tam będącym chętnie to w Waszym imieniu im zawiozę (dajcie znać na pw). Jeśli nie, trudno... jakoś sobie na pewno poradzimy z pomocą tych którzy już się do nas dołączyli.

Więc...
jutro, godz. 23 albo i później pakuję bambetle, ludzi, kota, aparat i jedziemy - trzymajcie za nas kciuki.

Obrazek

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2007, o 23:00 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
trzymajcie za nas kciuki

Trzymamy, tylko że ja z racji wieku niezbyt wierzę w takie hece, ale cóż każdy wiek ma swoje prawa. Zrób dużo fotek będziemy wiedzieli jak naprawdę tam było. :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2007, o 23:08 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
No tak, od razu widać na kogo zawsze mogę liczyć - dzięki Darku że choć Ty się odzywasz w tak niewygodnym (jak widać ostatnio) temacie :wink:
Nie jestem "twardym ekologiem" i raczej nie mam zamiaru przywiązywać się do drzew ale w tym jednym przypadku - Rospudy popieram ich działania w pełni. Ktoś kto tam był wie o czym mówię - nie chciałabym aby pozostały jedynie piękne wspomnienia bo może jeszcze kiedyś tam pojadę zobaczyć niezmienione miejsca gdzie spędziłam najfajniejsze i najbardziej rozbrykane swoje młode lata :roll:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Ostatnio edytowano 21 lutego 2007, o 23:32 przez malgos, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2007, o 23:19 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
gdzie spędziłam najfajniejsze

Eee kasztanisz te najfajniejsze to jeszcz przed Tobą, możesz mi wierzyć.
A tak w ogóle to śledź temat bo może nie będziesz musiała jechać.
Kaczor dostał opiernicz od unii i zaczyna zmieniać zdanie. :!: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2007, o 23:24 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Darek napisał(a):
Kaczor dostał opiernicz od unii i zaczyna zmieniać zdanie


to niestety falstart :mad:
Jeden wyraża dezaprobatę drugi olewa sprawę i nie ma zamiaru cofać decyzji :roll:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2007, o 23:31 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
to niestety falstart

Coś mi stare serce mówi że jednak będzie musiał cofnąć.
Ale jak mówi poeta "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy".
Śpij dobrze, powodzenia. :grinka: :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2007, o 00:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Małgoś, a ja mam prośbę.
Będą tam ludzie, będą rozmowy, widzisz - interesuje mnie
jaka jest alternatywa budowy tej obwodnicy?
Jakoś nikt rozsądnie nie chce wyartykułować lepszego rozwiązania.

Namiętnym zwolennikiem protestów ekologów nie jestem,
ale Tobie - jako przedstawicielce e-forum (tak je nazywam na swój prywatny użytek)
będę kibicował. Trzymaj się ciepło :-)

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2007, o 00:18 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
oki44 napisał(a):
jaka jest alternatywa budowy tej obwodnicy?


mapka jest do obejrzenia na stronie viabaltica plus małe wyjaśnienie ale o tym już się głośno nie mówi :evil:

Cytuj:
Uwaga! Informacje rozpowszechniane przez GDDKiA jakoby wariant ekologów był analizowany i został odrzucowny ze względu na konieczność wyburzenia co najmniej 30 gospodarstw i poważnych ingerencji na terenie około 10 wsi, jest niezgodny z prawdą. Wariant, który wymagałby takich zniszczeń przebiega w okolicach miejscowości Raczki. Tymczase wariant organizacji pozarządowych dotyczy miejscowości Chodorki i nigdy nie był analizowany przez GDDKiA.



Załączniki:
ROSPUDA_WERSJA_polska465.jpg
ROSPUDA_WERSJA_polska465.jpg [ 41.92 KiB | Przeglądane 13975 razy ]
Via-baltica_mapa_1.jpg
Via-baltica_mapa_1.jpg [ 46.7 KiB | Przeglądane 13980 razy ]

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2007, o 00:33 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Czytam, czytam i nadziwić się nie mogę. Jak to możliwe, że nie czytałem tego wcześniej skoro napisałaś to wczoraj o 21:55. Dopiero teraz zajarzyłem, że jest po północy :grinka:

Szkoda, że nie mogę z Wami jechać. :sad: Nigdy tam nie byłem, ale jak już uratujecie tę dolinę to obiecuję, że pojadę. :grin: Reszta na priv.


Załączniki:
rospuda.gif
rospuda.gif [ 1.56 KiB | Przeglądane 13973 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2007, o 09:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Trochę więcej informacji:

http://www.pracownia.org.pl/prac/index. ... 424&id=662

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2007, o 11:43 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Słuchajcie, skoro już będziemy mieli tam Małgosię, to proponuję aby zaangażować się w tą akcję z sercem.

Nie wiem jaka jest pojemność Małgosi bagażnika, ale coś tam na pewno upcha. Przeszukajcie szafki i stryszki. Może znajdziecie niepotrzebną, ciepłą odzież, koce, czapki itp.

Cytat ze strony podanej przez Porcellusa:
Cytuj:
Potrzebny jest sprzęt - ubrania, koce, śpiwory, butle turystyczne zakręcane, skarpety zimowe, rękawice, czapki, karimaty, materace, termosy, bluzy polarowe, sprzęt wspinaczkowy (karabinki), baterie AA oraz jedzenie - pasztety, miód, dżem, kasza, makaron, słodycze, czekolady.


Jeśli coś będziecie chcieli przekazać, to piszcie do mnie. Zorganizuję odbiór.
Jeżeli chodzi o jedzenie dla protestujących, to nie sądzę, aby był sens wieźć to z Kwidzyna. Łatwiej zrobić zaopatrzenie na miejscu. Proponuję zrzutkę. Nawet drobne sumy się liczą. Dla przykładu 5 zł to dwa pasztety. Jeśli ktoś jest chętny, to również zapraszam na priv. Żeby nie było żadnych niedomówień - będzie lista, a kwoty przekazane prześlecie do Małgosi na priv. Małgosia sprawdzi czy wszystko się zgadza i poda ostatecznie zebraną kwotę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2007, o 13:46 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Pierwsze koty za płoty. Już coś mamy. Czekamy nadal. Otwórzcie szafy i portfele. W końcu ci ludzie marzną tam dla nas i naszych dzieci. A marzną diabelnie. Poniżej sytuacja pogodowa na najbliższe dni dla Augustowa. Temperatura odczuwalna w nocy do -35 st.


Załączniki:
Prognoza_Augustow1.jpg
Prognoza_Augustow1.jpg [ 86.42 KiB | Przeglądane 13910 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn dla Rospudy
PostNapisane: 22 lutego 2007, o 14:07 
malgos napisał(a):
jutro, godz. 23 albo i później pakuję bambetle, ludzi, kota, aparat i jedziemy - trzymajcie za nas kciuki.

Obrazek

ja pojechac nie moge :-( za duzo zwierzat jest na mojej glowie by to komus zostawic ale Ciebie podziwiam, a ludkow tam bedacych ode mnie pozdrow i dodaj im otuchy :oops:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2007, o 15:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Najciekawszy sponsoring zaproponował nasz forumowy kucharz imprezowy.
Ooooolbrzymi termos gorącej zupy.
Brawo Leszku.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2007, o 16:29 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Brawa dla Leszka! Tylko nie podjadac po drodze! :grinka: Dobre termosy musi miec, skoro zupa ma dojechac ciepla.
A jak reszcie idzie przekopywanie szaf? Tylko nie mowcie, ze nic nie macie.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.