Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2007, o 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 listopada 2006, o 23:38
Posty: 123
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No najlepiej nic nie budować tylko linę do promu tawotem smarować i dalej się bujać po 3 fury (no chyba ze się 5zł. da kierownikowi promu na 4 wrzuci) na drugą stronę i stać godzinami w kolejce. Dziękuję bardzo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2007, o 22:27 
Offline

Dołączył(a): 7 grudnia 2006, o 14:43
Posty: 61
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Kobieta
rafał12 napisał(a):
Hmmmmmmmm :idea: Gdzieś już to czytałem, ale nie pamiętam gdzie :???:


Może tutaj
:wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2007, o 22:45 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Kurde, ale gafę walnęłam! :oops:
Brawa dla czujnego forumowicza!
Dobrze, że przynajmniej to umieściłam w innym temacie, niż Corzano :razz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2007, o 22:46 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 3 lutego 2007, o 22:03
Posty: 344
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Właśnie Czysty Absurd!, wiedziałem, że gdzieś na forum nawet zacząłem szukać :arrow: ale nie znalazłem. Dokładnie o post Corzano mi chodziło. Dzięki :arrow: zapraszam na piwko do Hyde Park'u jest tam taki imprezowy temacik :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2007, o 07:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
I oto mamy kolejne pisi patent na rozwiązanie problemu Rospudy.

Cytuj:
PiS zawłaszcza referendum o Rospudzie
Jakub Medek, Białystok


W podlaskim referendum o obwodnicy Augustowa głosy policzą... zwolennicy drogi przez Dolinę Rospudy. Tak postanowiło MSWiA.
20 maja mieszkańcy województwa podlaskiego mają odpowiedzieć w referendum, czy są za budową inwestycji przez torfowiska Rospudy ]. Ponieważ to pierwsze referendum lokalne, okazało się, że nie ma przepisów, jak powołać komisje wyborcze.
W wyborach do Sejmu czy do samorządu sprawa jest prosta: komisje wyborcze są wyłaniane z kandydatów zgłoszonych przez komitety wyborcze. Chodzi o to, by byli tam przedstawiciele wszystkich stron. W przypadku referendum wojewódzkiego MSWiA wybrało jednak inny wariant - komisje zostaną powołane tak jak w lokalnych referendach o odwoływaniu wójtów, burmistrzów i prezydentów. Czyli połowę składu wskaże inicjator referendum, a drugą połowę - władze gminy. Przepis logiczny: dzięki niemu w komisji są i zwolennicy odwołania lokalnych władz, i reprezentanci tych władz.
Ale co będzie, gdy wedle tych przepisów powoła się komisję do referendum w sprawie drogi przez Rospudę? Połowę miejsc dostanie PiS, inicjator referendum i zwolennik budowy drogi ustaloną przez rząd trasą. Resztę - przedstawiciele gminy. Może znajdzie się wśród nich przeciwnik budowy takiej drogi, ale nie jest to pewne. Można założyć, że wiele komisji będzie się składało wyłącznie ze zwolenników budowy drogi w wersji rządowej.
- Nie powinno tak być, bo to stawia pod znakiem zapytania wiarygodność całego referendum. Należało wydać osobne rozporządzenie, które pozwoliłoby uniknąć takiej sytaucji - uważa profesor Piotr Winczorek, konstytucjonalista. Jego zdaniem źle się w ogóle stało, że sprawa obwodnicy ma być poddana referendum w sytuacji, w której jej zgodność z prawem rozpatruje unijny trybunał.
- Ale jeżeli już zdecydowano się na takie rozwiązanie, to należało zrobić wszystko, by uniknąć podejrzeń o wiarygodność wyników takiego głosowania - mówi profesor.

Gazeta WyborczaNieważne jak, byleby było zgodnie z kaczym myśleniem ...
tfu "Bezprawie i Niesprawiedliwość".

Porcellus

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Ostatnio edytowano 20 kwietnia 2007, o 07:36 przez Porcellus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Okolice Rospudy
PostNapisane: 20 kwietnia 2007, o 12:08 
Mam tu pewne zaległości i winien jestem pewnie parę wyjaśnień odnośnie swego chaotycznego postu w tym temacie (pewnie nie bez racji bezpieka ochrzciła mnie: figurant - "Roztargniony", co wyczytałem w swoich kwitach w IPN.)

pascuda
Wysłany: 25 Luty 2007, 18:53 Okolice Rospudy
Miałem wtedy problemy z łącznością z forum i dopiero z pomocą zaprzyjaźnionego pascudy ukazał się mój post pod jego nickiem.

Po pierwsze chciałem udostępnić opinię Andrzeja Czyżewskiego w tej sprawie, który był uczestnikiem pierwszych czynności przetargowych dotycz. obwodnicy. Reprezentował on niemiecki koncern, doświadczony w realizacji unijnych dyrektyw ekologicznych, który proponował obwodnicę po trasie omijającej Augustów (30 km) oraz tereny chronione. Projekt odrzucono, bo trasa była o ileś tam km dłuższa a i kapitał brzydki, bo obcy. Wybrano wariant najbardziej konfliktogenny z utajonym gigantycznym mnożnikiem kosztów realizacji. Gdyby wybrano tamtą dłuższa trasę, to już od wielu lat w Augustowie wywietrzałby smród po "tirach", nie niepokojone ptactwo "świergoliłyby się" nad Rospudą a partyjni "gęgacze" wszystkich maści musieliby zrezygnować z używania tego tematu w portretowaniu swych politycznych konkurentów.

Uważam za nieszczęście (pewnie większości) ruchów ekologicznych w Polsce ich
podskórne upolitycznienie, które znacząco szkodzi samej ekologii.
Śledząc prezentację stanowisk, argumentację i całe tło dyskusji nie jest trudna identyfikacja ekologii pisowskiej, platformowej, eseldowskiej i innych. Priorytetem stało się instrumentalne wycieranie sobie buzi ekologiczną argumentacją z wyraźną szkodą dla kondycji Matki Ziemi, której święto pojutrze http://www.zb.eco.pl/zb/7/7dzziemi.htm

PS. Wymieniłem w swoim poście Bogu ducha winnego zacnego Adama Wajraka, tylko dlatego, że jego akcja dość nachalnie jest wykorzystywana przez środowisko Gazety Wyborczej w próbie wykreowania nowej partii politycznej (wygląda, że na kształt niemieckich Zielonych).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, o 13:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ciekawy felieton z Wirtualnej Polski:

Cytuj:
Ekologowie spadajcie na drzewa!


Do łże-elit, lumpenliberałów, ubeków i komunistów, tkaczy szeroko rozumianej szarej sieci i innych wrogów naszej ojczyzny dołączyli w weekend oficjalnie ekologowie. Przyjrzyjmy się bliżej tej zdeprawowanej grupie stojącej na drodze dynamicznego rozwoju IV RP.
Za miesiąc w województwie podlaskim odbędą się wybory do sejmiku wojewódzkiego, a przy okazji referendum w sprawie budowy obwodnicy Augustowa przez unikalne przyrodniczo tereny Doliny Rospudy. Ponieważ zbrodniczy ekologowie donieśli na nasze Państwo do europejskich organów, które pozostając pod wpływem antypolskiego lobby pseudoekologicznej międzynarodówki zaatakowały nasz kraj za to, że nie dajemy sobie narzucić roli europejskiego skansenu, konieczne okazało się przeprowadzenie regionalnego referendum.
Taniość jako wartość nadrzędna jest rzeczywiście ważnym elementem naszej tradycji narodowej i żadne płacze i krzyki, o tym, że w Konstytucji RP mowa jest o rozwoju „zrównoważonym” a nie „tanim i szybkim” nie przekonają nas o tym, że zielone jest zielone, a żaba jest ważniejsza od człowieka.
Zresztą powoływanie się na Konstytucję RP (trzeciej!) i donosy do Komisji Europejskiej świadczą o perfidii ekologicznych radykałów. Wykorzystują oni prawo przeciwko człowiekowi, jakby nie rozumieli, że prawo stanowione nie może stać przed prawem naturalnym, a wielkich budów socjali... - tfu! - IV RP nie powstrzyma jakiś nieopatrzny podpis niedbających o nasze interesy byłych władców Polski pod jakimiś tam międzynarodowymi traktatami.
Ekologiczny radykałowie są na tyle bezczelni, że nie tylko blokują różne strategiczne dla naszego rozwoju budowy i wykazują ich niezgodność z obowiązującym prawem, ale również ośmielają się proponować alternatywne warianty, jakby nie wiedzieli, że najlepiej na wytyczaniu dróg znają się drogowcy, a na ochronie środowiska – minister środowiska. Ekologowie nie dopuszczają do siebie myśli, że w sprawnie funkcjonującym państwie organizacje pozarządowe są w zasadzie zbędne, a kontrola władzy niepotrzebna.
I taka ich, tych krwiożerczych ekologów zawiść z tego powodu ogarnęła, że postanowili pozabijać swoich przeciwników i w tym celu zablokowali budowę obwodnicy. I teraz pędzące po ulicach Augustowa tiry, nie zważając na bezradnych policjantów, niepowstrzymywane przez światła uliczne, których władze lokalne nie mogły zamontować, rozjeżdżają w imieniu ekologów ich politycznych przeciwników – pieszych.
Te antycywilizacyjne, antyhumanistyczne, nieludzkie i zbrodnicze zachowania garstki desperatów można oczywiście tłumaczyć tym, że ekologowie nie jedzą mięsa i jeżdżą na rowerach. Takie dziwactwa muszą się jakoś negatywnie odbijać na ich umysłach. Jednych wysyłaliśmy na Madagaskar, innych na Księżyc. Ekologów natomiast natychmiast, w zgodzie z narodowym interesem, należy wysłać na drzewa.

Krzysztof Cibor


Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, o 14:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Mam pytanie. :twisted: Czy jakakolwiek partia parlamentarna sprzeciwia się budowie obwodnicy Augustowa w wersji proponowanej przez rząd? Z tego co czytałem Tusk i Lepper obwodnicę popierają. A pozostali?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, o 15:18 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
A pozostali?

To będzie zależało jak będzie wygodniej żeby koryta nie stracić, bo czego innego już dawno nie mają. :grinka: :grinka: :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Okolice Rospudy
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 07:21 
W przerwie między kolejnymi rundami walki o Rospudę widać jak tylko doraźnie instrumentalnie i politycznie jest to wykorzystywany temat.
Degradacji środowiska dokonują tam zarówno tubylcy jak i liczni turyści ściągnięci sławą miejsca. Nawet ekolodzy wypięli się tym razem, choć przy innych okazjach w świetle kamer sprzątają cudze śmieci. "Rospuda to wysypisko śmieci"


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 08:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Nie za bardzo zrozumiałem Twoje przesłanie. Domagasz się, by ekolodzy pojechali nad Rospudę i posprzątali?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Okolice Rospudy
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 14:02 
Nie jest to przesłanie, tylko spostrzeżenie wynikające z lektury tego artykułu. Zauważyłem, że różne szlachetne akcje i protesty ekologiczne odbywają się głównie tam, gdzie mogą liczyć na medialne nagłośnienie. Coroczne "Sprzątanie świata", blokady i pikiety w miejscach, które jeszcze tego samego dnia będą we wszystkich programach TV mogą już liczyć u nas na spory odzew.
Nie słyszałem o pikietach przy skandalicznie zlokalizowanych zlewiskach ścieków, szamb i in. nieprzyjemnych świństwach. Widzę natomiast brak zainteresowania ogółu codzienną troską o ochronę przyrody nazajutrz po "uroczystym" zakończeniu święta sprzątania lub po doraźnej akcji protestu.
Tak jak dostrzegam manipulacyjny sposób nagłaśniania tych problemów przez media, tak samo widzę odświętne i okazjonalne zajmowanie się swym statutowym przesłaniem przez skądinąd odważnych i zdolnych do poświęceń ekologów. Myślę tu przede wszystkim o tych dyżurnych i "zawodowych".


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Okolice Rospudy
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Zauważyłem, że różne szlachetne akcje i protesty ekologiczne odbywają się głównie tam, gdzie mogą liczyć na medialne nagłośnienie.

Chyba o to chodzi - zwrócić uwagę na problem.
Budslavsky napisał(a):
Nie słyszałem o pikietach przy skandalicznie zlokalizowanych zlewiskach ścieków, szamb i in. nieprzyjemnych świństwach.

Ja słyszałem i widziałem, np. u mnie, po sąsiedzku: http://www.fosfi.prv.pl/ i http://www.greenpeace.org/poland/kampan ... e/wislinka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, o 17:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2006, o 22:43
Posty: 219
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Azaziz napisał(a):
Cytuj:
Dowolny ekologiczny np:
bo ptakom wędrownym się popieprzy nawigacja ?
bo zeszpeci krajobraz pradoliny Wisły?
bo zablokuje ekologiczną żeglugę ?
bo z mostu desperaci będą skakać i ryby się będą płoszyć i stresować ?


lekka paranoja pod wpływem newsów w TV Panie Havranek? ;-)

Porcellus - tak mi się przypomniało - a nie wygrałem ja czasem już flaszki ? :wink: :cool:

_________________
Nie dyskutuj z głupcem - bo ludzie mogą nie zauważyć różnicy ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.