Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przyjęcie weselne...inaczej
PostNapisane: 10 stycznia 2012, o 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 stycznia 2012, o 13:05
Posty: 8
Płeć: Nie wybrano
Rok temu wzięliśmy z mężem ślub cywilny. Teraz chcielibyśmy wziąć ślub kościelny ale nie stać nas na huczną uroczystość dla 100 osób. Dlatego decyzja na dzień dzisiejszy - ślub w kościele, potem poczęstunek dla najbliższej rodziny ok.35-40osób, bez poprawin, bez orkiestry, tańców. Nie chcę żeby to był tylko obiad i do domu, ale żeby trochę z tymi gośćmi posiedzieć, więc potem kawa, ciasto, alkohol..może ktoś z Was był na takim przyjęciu, bądź podobne wyprawiał..? Zastanawiam się czy nie wyjdzie z tego nudna posiadówka...Są osoby, które zabierają tylko rodziców i świadków na obiad ale aż tak znowu okroić bym tego nie chciała. Ślub bierzemy z własnych przekonań, planujemy powiększyć rodzinę i chcielibyśmy najpierw zawrzeć związek małżeński w kościele. Doradzicie coś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyjęcie weselne...inaczej
PostNapisane: 10 stycznia 2012, o 16:26 
A co tu doradzać.
Dobra zabawa zależy tylko od towarzystwa. No i gorzale musisz mieć zimną .
Reszta planu dobra:)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Przyjęcie weselne...inaczej
PostNapisane: 10 stycznia 2012, o 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 20:59
Posty: 42
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
u mnie na "przyjęciu weselnym" w Maximie były 33 osoby :) ja przystawałam przy obiado-kolacji i do domu :) Jednak mój mąż lubi wesela, tańce itp. Musieliśmy dojść do jakiegoś porozumienia. Ustaliliśmy, że będzie obiado-kolacja, ale z tańcami w drugiej salce. Nie było orkiestry, ale muzyka z głośników i laptopa :) Wszystko trwało do 1 w nocy. Bez oczepin itp. (nie lubię tego ;p) Oczywiście część rodziny miało swoje zdanie (jak zawsze) - że nie ma orkiesty, że oczepin, że poprawin (w niedzielę pojechaliśmy w podróż poślubną i temat skończony). My mimo to zorganizowaliśmy wszystko po swojemu i do tej pory myślimy, że to była dobra decyzja :) A najważniejsze z tego wszystkiego, że rodzice byli naszymi gośćmi a nie sponsorami. Za wesele zapłaciliśmy sami, nie braliśmy kredytów i mogliśmy bez długów wejść na nową drogę życia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyjęcie weselne...inaczej
PostNapisane: 10 stycznia 2012, o 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 stycznia 2012, o 13:05
Posty: 8
Płeć: Nie wybrano
Martucha821 właśnie o to mi chodzi, żeby nikt nie musiał mi pomagać, wolę zrobić takie przyjęcie na jakie mnie stać bez pomocy i kredytów. A możesz opowiedzieć coś więcej o Maximie? możecie polecić? Jak się dogadaliście z właścicielami i ile Was wyniosło to przyjęcie? Będę wdzięczna :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyjęcie weselne...inaczej
PostNapisane: 10 stycznia 2012, o 21:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
m***,
Czy nie będzie prościej tam podjechać i pogadać o szczegółach? to wszystko przecież zależy od menu...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyjęcie weselne...inaczej
PostNapisane: 10 stycznia 2012, o 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 20:59
Posty: 42
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
m*** musisz iść do kierowniczki :) W ciągu dnia jest w biurze -kelner Cię poprowadzi. Ona da Ci menu i cena zależy od zestawu jaki sobie zażyczysz dla gości. Czy I i II danie, kawa, ciasto... chociaż my ciasto kupowaliśmy samemu, alkohol (wódkę), piwo (beczułki), napoje też. Atmosfera jest miła, elegancka, ale nie sztywna... w zależności od liczby gości jest obsługa kelnerska, bardzo miła :) Pamiętam, że jeden z Panów kelnerów pożyczył nam prywatne głośniki do laptopa. Nie pamiętam ile płaciliśmy za ślub, ale robiliśmy tam też chrzciny synka i mam rachunek - z 2010 r. :) np. za rosół z makaronem - 8 zł, schadowy - 14 zł, ziemniaki - 2 zł, surówki - 3 zł, kawa, herbata - 4 zł. Ceny są przystępne - nie takie jak w samej restauracji Maxim. Jeśli będziesz miała jakieś pytania, to chętnie odpowiem :) To były miłe chwile :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przyjęcie weselne...inaczej
PostNapisane: 11 stycznia 2012, o 13:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 stycznia 2012, o 13:05
Posty: 8
Płeć: Nie wybrano
drosik napisał(a):
m***,
Czy nie będzie prościej tam podjechać i pogadać o szczegółach? to wszystko przecież zależy od menu...


Oczywiście drosik, wiem, że tak byłoby najprościej i otrzymałabym najbardziej konkretną odpowiedź, ale jak wspomniałam, nie jestem na miejscu na co dzień i nie tak łatwo dopasować moje dni wolne do dni męża, dlatego póki co zbieram informacje o różnych punktach i pewnie któregoś dnia podjedziemy i obejdziemy wszystko na raz :)
Martucha821 baaardzo dziękuję za pomoc ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.