Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Naprawmy to
PostNapisane: 4 lipca 2012, o 13:58 
Ciekawa inicjatywa, w której uczestniczą internauci już z 32 gmin. Portal „Naprawmy to” gromadzi problemy pojawiające się w przestrzeni publicznej mieszkańców. Daje on możliwość dialogu z lokalną władzą i jej agendami w celu rozwiązywania owych problemów.

Do tej inicjatywy przystąpił już Malbork, z którego stron przytaczam FAQ portalu oraz INSTRUKCJĘ UŻYTKOWNIKA.

Pomysł wydaje się ciekawy, gdyż wykracza poza internetowe interwencje, zazwyczaj kończące się na wirtualnym biadoleniu bez żadnego dzewu, a daje szansę monitorowania lokalnych problemów przez osoby poczuwające się do społeczeństwa obywatelskiego wespół z lokalnymi decydentami i in. podmiotami społecznymi. (Jeśli zechcą uczestniczyć w przedsięwzięciu, nad którym nie będą mieli całkowitej kontroli.)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Naprawmy to
PostNapisane: 4 lipca 2012, o 14:12 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Ciekawa inicjatywa, w której uczestniczą internauci już z 32 gmin.



I na razie więcej nie będzie. To jest pilotaż:
Cytuj:
Serwis Naprawmyto.pl znajduje się obecnie w fazie pilotażowej, która potrwa do końca 2012r. W tym czasie serwis jest aktywny w wybranych gminach położonych w różnych częściach Polski. Operatorami instancji są lokalne organizacje pozarządowe, które brały udział w budowie serwisu oraz uczestniczące w 10. edycji akcji Masz Głos, Masz Wybór. Ich zadaniem jest przetestowanie działania serwisu w kontekście lokalnym, w tym administracja podstronami gmin, budowa partnerstwa z samorządem i promocja serwisu wśród mieszkańców. Pilotaż jest czasem na zbieranie uwag na temat funkcjonalności zaprojektowanych rozwiązań. Po jego zakończeniu planujemy objąć zasięgiem serwisu całą Polskę.


Poczekamy, zobaczymy jak to wszystko będzie działało. :)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Naprawmy to
PostNapisane: 5 lipca 2012, o 18:11 
Piotr_J napisał(a):
Cytuj:
Ciekawa inicjatywa, w której uczestniczą internauci już z 32 gmin.
I na razie więcej nie będzie.
A skąd ta pewność, że więcej nie będzie, jakby ta inicjatywa miała paść już na początku? Może mówisz o samym Kwidzynie, ale w kraju jest 2.478 gmin. Może nie wszędzie myślą podobnie. :roll:

Cytuj:
Poczekamy, zobaczymy ...

Nie wiem dlaczego, ale czytając forum, ciągle przypominają mi się scenki ze sztuki Sławomira Mrożka "Indyk" :
Cytuj:
Pierwsza rozmowa chłopów
CHŁOP II - Może by zasiać co...
CHŁOP I - Jjiii tam...
CHŁOP III - E, mówicie...
(Chłopi podnoszą, potem stawiają dzbany i milkną)

Druga rozmowa chłopów
CHŁOP III - Może by zaorać co...
CHŁOP I - A co?
CHŁOP III - Ano, czy ja wiem... Choćby i pole...
CHŁOP I - liii...
CHŁOP III - Albo co...
CHŁOP II - Eeeee...
(podnoszą dzbany)


Trzecia rozmowa chłopów
CHłOP II - Może by coś skosić?
(pauza)
CHŁOP I - A co, na ten przykład?
CHŁOP II - Ano, co z brzega. Może być i trawa.
CHŁOP III - Eeee...
CHŁOP II - Albo co insze...
CHŁOP I - Aaaale...
CHŁOP II - Ja ino tak...
(podnoszą dzbany)


Czwarta rozmowa chłopów
CHŁOP I - Może by wyhodować co?
CHŁOP III - A co, jakby już?
CHŁOP I - Co podleci. Choćby i świnię.
CHŁOP II - Eee, też mówicie...
CHŁOP I - No to co insze. Może być i świnia futerkowa...
CHŁOP III - Yyyy...
CHŁOP I - Albo co...
CHŁOP II - Eeee...
(podnoszą dzbany)


Piąta rozmowa chłopów
CHŁOP III - A wyjdzie co z tego?
CHŁOP I - A coby nie miało wyjść? Wyjdzie.
CHŁOP II - A co?
CHŁOP I - A kto to może wiedzieć? Poczekać trza.
CHŁOP III - No, to poczekamy.
CHŁOP II - Ano, poczekamy.
CHŁOP I - No, to czekajmy...
(podnoszą dzbany)
Uprzedzając ewentualny komentarz dodam od siebie, że: - Ja ino tak ... :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Naprawmy to
PostNapisane: 7 lipca 2012, o 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Wydaje mi się, że Kwidzyn dzięki licznym stowarzyszeniom, i tak jest miastem dosyć dobrze aktywnym społecznie i lokalnie, co nie zmienia faktu, że ten portal to byłaby świetna rzecz i zapewne przyczyniłby się do jeszcze większej aktywności i zwracania uwagi na to, co można w regionie jeszcze poprawić, zmienić, ulepszyć.

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Naprawmy to
PostNapisane: 8 lipca 2012, o 00:00 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky, nie wiem co Cię gryzie, ale stajesz się zgryźliwy.

Napisałem wyraźnie, że "na razie", a cytat wyraźnie wskazał, że owe "na razie" będzie trwało do końca 2012 roku. Jak najbardziej cieszą mnie takie narzędzia, ale nie ma co się cieszyć, skoro "na razie" nie mamy szans, aby z nich skorzystać. Obecnie pozostaje nam korzystać ze standarowych ścieżek, jak bieganie po UM, telefony do SM itp.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Naprawmy to
PostNapisane: 8 lipca 2012, o 11:22 
Piotr_J napisał(a):
Budslavsky, nie wiem co Cię gryzie, ale stajesz się zgryźliwy.
Nie pierwszy to raz, w odpowiedzi na postawienie jakiegokolwiek problemu, czy też na wskazanie jakiegoś zjawiska, przede wszystkim słyszy się uwagi odnoszące się raczej do autora, niż do tematu.
Trudno jest się oswoić z tym, nie tylko tutejszym zwyczajem, gdy wszelkie próby polemiki, czy krytyki skutkują jedynie nieprzyjaznymi epitetami zamykającymi rozmowę. (Żadna żmija nie ma tyle jadu, ile mnie przypisało tu parę osób przewrażliwionych na krytykę.)
To taki zabieg (haters gonna hate), który służy do natychmiastowego oznaczenia dowolnego głosu krytycznego, który w ten sposób zostaje zakwalifikowany do kategorii stwierdzeń niegodnych uwagi. W następstwie mamy gwarancje, że będzie przeważało ble-ble i turlanie kasztanów.
Wertując strony forum możemy znaleźć pokaźny katalog, czy raczej cmentarzyk pomysłów, projektów i wniosków, które zostały tu krótko skwitowane mrożkowskim Eee… tam. Stąd moje skojarzenie z cytatem Mrożka.

(Piotrze, najpierw trochę zadziwiło mnie pierwsze zdanie Twojego wpisu, ale jak przypomniałem sobie Twoją szczerą charakterystykę mojej niecnej osoby (a nie będę przecież powtarzał czegoś, co miało mi uwłaczać, poleciłeś to usunąć?), którą w swoim czasie zamieściłeś tu przy okazji rozmowy o mylnych podpisach fotografii muzealnych, to wiem, że kwestia tzw. zgryźliwości nie jest Ci obca, i przestałem się dziwić. Przy rzucaniu kamykami, to warto pamiętać o rykoszetach. )


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Naprawmy to
PostNapisane: 8 lipca 2012, o 21:49 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dziękuję Ci za jakże ciekawy obraz sytuacji pt. całe forum przeciw Budslavskiemu. :)

Dalej nie będę kontynuował dyskusji. Skoro nie lubisz przyznawać się do błędów i uważasz, że jedynie Ty masz rację, to nie będę Ci już przeszkadzał.

A wystarczyło opisać inicjatywę, wskazać, że to pilotaż, napisać, od kiedy będzie dostępny dla wszystkich gmin i byłaby to ciekawa, rzetelna informacja. Zamiast tego poczęstowałeś nas instrukcją użytkownika, która jest nam zupełnie niepotrzebna do zakończenia pilotażu (czyt. do otrzymania grantu na obsługę serwerów dla kilku tysięcy gmin).

Pozdrawiam!

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.