Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 01:18 
Co by tu nie dumać, to tak czy siak, ale jest wrażenie, że Forum jakby buksowało na piachu. Kasztaniarskie tematy. Odważne przedruki z najbardziej badziewiarskiego portalu Kwidzyn nasze miasto i samozadowolenie adm. , że nikt tu nie mąci, Wszystko gra i na stację wjechała dziś lokomotywa, a wczoraj nawet dwie. A jedna z nich była nawet niebieska.
Tyle się dzieje w sprawie przyszłości , wszak już nie mojej, a dziwnie tak obojętnej tym, których ona dotyczy w szczególności.
Nie ma tematów. Zakazane. Politykę zostawmy politykom, a my jak barany zbierajmy tylko jej skutki i liczmy lokomotywy.
Przystosowując swoje wnuczęta do życia, unikam odpowiedzi na ich kłopotliwe pytania i zachęcam je raczej do liczenia składów przejeżdżających przez naszą wiochę. I oto wczoraj spotkaliśmy w lesie, gdzie „ustrzeliłem” jakiś taki pojazd w niebieskim kolorze.
Za ten wyczyn oczekuję tu zwyczajowych wyrazów uznania , bo czyż nie jest piękna ta ST 45-11 / 3 - 630 303 – 7 / 2151 srutu-tu-tu
Zanim nastąpi tu R.I.P. dla statutowej idei Forum trzeba się cieszyć takimi różnymi infantylnymi zabawkami.
Taka luźna myśl.


Załączniki:
lokomotywa.jpg
lokomotywa.jpg [ 205.4 KiB | Przeglądane 9513 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 06:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To Ci się myśli znowu rozluźniły ;) Zapomniałeś jeszcze dodać, że admini siedzą po nocach tak jak Ty, ale nie obmyślają tu tragedii forum, tylko czytają prywatne wiadomości. :573:

Jedyny zakaz na tym forum, to polityka i odkąd pożegnaliśmy się z tym działem mamy mniej wyzwisk i wzajemnego obrzucania się błotem.
Powiedz mi dlaczego na swoim blogu nie piszesz o polityce? z chęcią odeślę tam wszystkich "pseudodyskutantów" i wtedy bądź sobie tam Panem dla samego siebie i moderuj to co obraźliwe, niewygodne i sru tu tu tu.

Lokomotywa super, w odpowiedzi na Twoje zdjęcie dodaje moje, zrobione w Twoich magicznych Białkach w których kiedyś tętniło pozytywnymi myślami ;)


Załączniki:
DSC_0399 copy.jpg
DSC_0399 copy.jpg [ 247.2 KiB | Przeglądane 9487 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 06:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Wszystkim miłośnikom kolei , polecam program dla dzieci " Stacyjkowo " .
Tam lokomotywy są śliczne , mój wnuczek nie może od nich oderwać oczu .

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 09:17 
Co by tu nie dumać , miło że w dalszym ciągu śledzi Pan nasze.forum.
Zapraszamy częściej o każdej porze.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 14:33 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
Budslavsky, z całym szacukiem do Pana, ale... czy nie można zacząć posta ot tak- bez
żadnych uwag i pretensji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 14:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
Fajne zdjęcia, ale niebo Wam się nieciekawe trafiło ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 15:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 11:28
Posty: 274
Lokalizacja: Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
Jurek, zamiast pisać o kolorach lokomotyw, powiedz co sądzisz o zbliżającym się referendum w sprawie naszego szpitala. Mnie się wydaje, że ta cisza w mediach kwidzyńskich, w tym i na naszym forum - źle wróży powodzeniu tego przedsięwzięcia. Przypominam, że to już 12 sierpnia.

_________________
Każdy problem ma swoje rozwiązanie,
jeżeli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu (znalezione w sieci).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 17:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Slay napisał(a):
Fajne zdjęcia, ale niebo Wam się nieciekawe trafiło ;)

No bo moje, było robione w pełnym deszczu ;)


Załączniki:
IMGP68777.jpg
IMGP68777.jpg [ 290.48 KiB | Przeglądane 9385 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 27 lipca 2012, o 00:14 
drosik napisał(a):
w Twoich magicznych Białkach w których kiedyś tętniło pozytywnymi myślami ;)
Tamte pozytywne myśli były udziałem ludzi wolnych i odważnych, którzy nie dawali sobie zakładać klapek na oczy, ani dyktować sobie o czym można mówić, a co jest zakazane. Ileś tam tysięcy im podobnych w całym kraju wywalczyło wolność, której należy ciągle strzec, albo jej się wyrzec, co niestety widać nie tylko tutaj. Kto nie chce tego widzieć, ten prędzej niż później sam sobie zrobi krzywdę.
Lekceważy się fakt, że z obywateli robi się u nas bezmyślną zbieraninę, która pozwala sobą manipulować i potem niewiele rozumie ze świata w którym żyje. Żal mi młodzieży, która ogólnie nie jest zła, ale jest bezradna wobec obowiązującej propagandy i zdając sobie sprawę ze swojego niedostatku po prostu wycofuje się z życia publicznego. Takim sposobem wychowano już zatem całe pokolenia bezradnych niewolników. Zdolnych do roboty (jak ją znajdą), bo sprawy publiczne odstępują ludziom władzy.
Używając metafory o „pozytywnym myśleniu w Białkach”, to nie jest ono możliwe, gdy godzimy się na zakładanie knebla. A mnie tylko dziwi to jego dobrowolne zakładanie sobie samym. Ktoś na tym zyskuje, ale i ktoś traci, choć może tego sobie już nie uświadamiać.

@Marmeg. Ze szpitalem sprawa jest ewidentnie polityczna, wynika z celów realizowanych przez rządząca Platformę ale jakieś głębsze jej omówienie jest tutaj, jak sam wiesz zakazane. Czy u Ciebie też przejeżdżaja jakieś lokomotywy?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 27 lipca 2012, o 00:57 
Jak pewnie wiesz, w niektórych środowiskach Polityka i Religia to tematy zwane "metalami ciężkimi". A metale ciężkie nie reagują dobrze z innymi metalami. Ja już się nauczyłem, że lepiej o polityce i religii ( szczególnie o tym drugim ) nie rozmawiać publicznie. Możemy sobie w prywatnym gronie przy piwku podumać, ale na forum publicznym kończy się to tylko niepotrzebnymi nerwami.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 27 lipca 2012, o 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Racja, wielu jest ludzi, którzy są przewrażliwieni na punkcie polityki i religii. W szczególności w Polsce.

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 27 lipca 2012, o 18:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 11:28
Posty: 274
Lokalizacja: Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):

@Marmeg. Ze szpitalem sprawa jest ewidentnie polityczna, wynika z celów realizowanych przez rządząca Platformę ale jakieś głębsze jej omówienie jest tutaj, jak sam wiesz zakazane. Czy u Ciebie też przejeżdżaja jakieś lokomotywy?


Przejeżdżają, ale dość daleko o mojego domu. Poza tym nie podobają mi się kolory obecnie kursującego taboru, a dawno nie widziałem na torach koloru czarnego z białymi napisami Pt 47, czerwono malowanymi kołami i z kłębami pary po bokach. To były pociągi :D .

_________________
Każdy problem ma swoje rozwiązanie,
jeżeli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu (znalezione w sieci).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, o 12:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lutego 2007, o 10:54
Posty: 25
Lokalizacja: stąd
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Jedyny zakaz na tym forum, to polityka i odkąd pożegnaliśmy się z tym działem mamy mniej wyzwisk i wzajemnego obrzucania się błotem.


A to widzę, że forum zostało przez jakieś siły pewnie POlityczne zmuszone do "ocenzurowania" http://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzura
A wiadomo jakie siły rządzą w naszym mieście i pewnie było im coś nie na rękę.
Sam prawie nie udzielam się na forum, ale z chęcią je przeglądam i to, że jest ocenzurowane straciło na atrakcyjności. Może jakieś niezależne forum polityczne? Wiadomo, że polityka jest wpisana w życie, była jest i będzie i nie da się jej zakazać.

Co do wyzwisk i obrzucania się błotem to jest na porządku dziennym w mediach. Może nie do słownie, ale od czego jest administracja forum, aby to kontrolować i podobnie jak w innych mediach takie zdarzenia "wypikać" - czyli "wygwiazdkowć" tekst.
No ale pewnie adminom się nie chce takiej małej obyczajowej cenzury przeprowadzać. A najlepiej niewygodne, ale ciekawe działy na których coś się dzieje więcej, niż to, że przez miasto przejechała lokomotywa, usunąć.
Albo sprawa jest taka jak wyżej przepuszczam.

Czekam na czasy jak podobnie do zakazu fotografowania na kolei zniknie zakaz obrzucania błotem, w przyzwoity sposób ludzi publicznych którzy nie spełniają swoich obowiązków i kpią ze swojego stanowiska.

Cytuj:
Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Dobrze że tam jest uśmiech na końcu, choć przymrużenie oka było by właściwsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, o 14:42 
Powiem szczerze, że czasami nawet chciałbym żeby forum było "zależne". Podejrzewam, że mielibyśmy mniej kłopotów organizacyjnych i może jakieś wsparcie finansowe udałoby się załatwić. A tak admini i moderatorzy działają kompletnie nieodpłatnie, w własnym wolnym czasie, często narażając się na różne nieprzyjemności. I nie mówię tu tylko o nieprzyjemnościach w postaci narzekania użytkowników forum. To w porównaniu z niektórymi naciskami jest pikuś.

Zauważcie, że nie zabroniliśmy rozmowy o LOKALNEJ polityce. Sprawy naszego miasta zawsze będą dla nas priorytetem. A jak ktoś chce uprawiać teorie spisku, czy wyzywać innych od POpaprańców lub PISiorów to lepiej niech sobie pójdzie na inne forum.

Podkreślę jeszcze raz: Forum utrzymujemy z własnych prywatnych środków i z datków Przyjaciół. Nikt nam nie mówi co mamy tutaj pisać a czego nie. My też chcemy czerpać przyjemność z uczestniczenia w życiu tego wirtualnego miejsca a stawianie się w roli notorycznego rozjemcy zaangażowanych politycznie adwersarzy kompletnie to uniemożliwiało. Bądźmy odpowiedzialni.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Refleksja kolejowa
PostNapisane: 2 sierpnia 2012, o 14:48 
Dokładnie.
Chcecie pisać o centralnej.polityce?
Zalozcie sobie forum, to trwa dosłownie chwilę.Wybierzecie sobie modow i jazda.
Nikt nikomu nie zabrania.
Dobrze Krzysiek napisał.O lokalnej polityce i politykach można przecież bez problemu dyskutować.Przykład to odpowiedni wątek o naszym szpitalu.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.