Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Smoleńsk - trudna blizna
PostNapisane: 22 października 2012, o 21:16 
10 kwi 2010 jako pierwszy na naszym Forum przekazałem wiadomość o katastrofie w Smoleńsku. To było o godz. 08:48 :arrow: viewtopic.php?f=67&t=7185&hilit=Katastrofa+samolotu i do dzisiaj zastanawiam się dlaczego jeszcze nie zwinęły mnie wszystkie połączone antyterrorystyczne służby polsko-sowieckie , skoro przewidziałem katastrofę która nastąpiła dopiero 8 minut później (ciekawe skąd o tym wiedzieliśmy już 10 minut wcześniej w Sadlinkach).

Wprawdzie redaktor TVP przebywający wówczas w Katyniu otrzymał informację o katastrofie jeszcze wcześniej , ale podawana jest godzina 8:56 ( http://www.youtube.com/watch?v=_96X6s2eRvI ) więc i tak byłem pierwszy.

Obecnie oficjalne rosyjskie dokumenty podają, że w dniu 20.04.2010 r. o godzinie 11 minut 00 na nastąpiła katastrofa lotnicza samolotu Tu-154M, na którego pokładzie znajdowało się 88 pasażerów i 8 członków załogi" – czytamy w oficjalnym dokumencie rosyjskiej prokuratury z 29 kwietnia 2010 r.( źródło - :arrow: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/652 ... etnia.html )

Naszych radzieckich braci wypada tu pozostawić w ich własnym świecie ich teorii i interesów, bo powinniśmy wiedzieć, że od nich nie odstąpią, a nam w interesie własnej przyzwoitości wypada raczej przytoczyć tu kolejną historyczną datę, już w pomniejszej, bo lokalnej skali, bo ograniczonej tylko dla naszego Forum, gdy nakazano nam (co ciekawe, bez nawet jednego głosu sprzeciwu) byśmy jako Polacy zamknęli mordę na ten niewygodny (niewygodny dla kogo?) temat w naszym lokalnym czasie :arrow: 14 mar 2012, 14 mar 2012, 2012 11:492012 viewtopic.php?f=67&t=7185&hilit=katastrofa+samolotu&start=195%28co

:arrow: 11:49 http://forum.e- kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=67&t=7185&hilit=Katastrofa+samolotu&start=195
Wtedy to po moim poscie z 13 mar 2012, 2012 22:57 nastąpiły kwiki i prześmiewki łącznie z panikarskim i skutecznym apelem o zamknięcie wątku nagrodzone po czasie awansem autora apelu na funkcję modo-cenzo-ratora ( forum 14 mar 2012, 2012 11: )

Okazuje się, ze nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że ktoś nami wszystkimi, jako Polakami poniewiera, przy przyzwoleniu naszych władz , jak i niestety wielu z nas samych, co chyba nie przysparza nam chluby. Chociaż miarka chyba się przebrała i rządząca Polską ekipa chyba się już zreflektowała, że dalej już tak nie można, o czym świadczy najnowsza wypowiedź b. ministra sprawiedliwości PO: "mamy prawo mówić o swoich oczekiwaniach także w relacjach na linii Polska- Rosja". :arrow: źródło

Dedykuję to zamykaczowi tematu , naszemu adminowi Drosikowi (jeśli to on tu jeszcze rządzi) , bo ciekaw jestem co będzie kiedyś tam wyjaśniał swoim potomnym po przyszłym ogłoszeniu werdyktu międzynarodowej komisji smoleńskiej. Oby nie musiał się tak gimnastykować jak mój komunistyczny prof. od historii na UW, który na egzaminie tłumaczył się przede mną, że Katyń to była konieczność historyczna, po czym cisnął we mnie indeksem w którym zdążył jednak dopisać do piątki należny mi ideologicznie minus.
(Jak znajdę swój indeks to pokażę ten skan z oceną)

Post scriptum: Przecież tu nie chodzi o żadne wzajemne przekonywanie się odnośnie takich , czy innych szczegółów technicznych, na których się nie znamy. Ktoś (nie tylko z Rosji) nam pluje w twarz, czy musimy się z tym godzić?
Gdy moje dzieci dowiedziały się już o Katyniu, to pytały mnie już nie o poznane fakty, ale żądały świadectwa czy dochodziłem prawdy. To jest kwestia sumienia tych osób, które je mają.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Smoleńsk - trudna blizna
PostNapisane: 22 października 2012, o 22:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky, nie szkoda Ci klawiatury? Polska to słaby kraj, nawet prezydent nie ma zapewnionego bezpieczeństwa, sami sobą poniewieramy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Smoleńsk - trudna blizna
PostNapisane: 22 października 2012, o 22:05 
Nie związane z Kwidzynem. Wystarczy Smoleńska u Pospieszalskiego. Wątek zamykam.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.