Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2007, o 22:23 
Piotr_J napisał(a):
dlaczego na Śląsku

Dziwna lokalizacja, ale chyba jakiś w tym cel jest. Myślę że jeżeli już się zdecydowano na budowę takiego ośrodka to nie dlatego że pomysłodawca był ze śląska ale dlatego iż były ku temu powody.

Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2007, o 22:31 

Adamo napisał(a):
hyba jakiś w tym cel jest

Jak na razie nie widzę żadnego, a Wy? Skoro jest to inicjatywa z przeznaczeniem dla chorych dzieci, to powinno się brać pod uwagę czynnik ekonomiczny. Chciałbym, aby jak najszersze grono potrzebujących miało możliwość korzystania z tej formy leczenia.

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, o 05:22 
Piotr_J napisał(a):
nie widzę żadnego

Nie znamy szczegółów inwestycji, może one by wszystko rozwiały, co do miejsca inwestycji. Sam cel szczytny, miejsce jak piszesz i też się z Tobą zgadzam zostawia dużo do życzenia. Też mi się wydaję że powinno być bliżej Bałtyku, może np połączony w kompleks akwaparku.

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, o 06:23 

Piotr_J napisał(a):
Chciałbym, aby jak najszersze grono potrzebujących miało możliwość korzystania z tej formy leczenia.

Dzięki za dobre słowa w tej sprawie, obejrzyj stronę delfinoterapii to może łatwiej będzie Ci to zrozumieć dlaczego tam a nie nad Bałtykiem, jakoś sponsorom z pomorskiego to nie przeszkadza a delfiny z bliskością morza sobie poradzą mają bardzo rozwinięte zmysły i "intuicję" a co do sprawy czysto ekonomicznej to masz trochę racji że może było by lepiej ale nawet fokarium na Helu próbujące przywrócić naturalny żywot morświnów w Bałtyku ma trochę z tym problemów a nasze morze dla delfinów się nie nadaje, jeden się kiedyś "zgubił" i wylądował w naszym morzu jako atrakcja turystyczna niestety na krótko bo zdechł. A to my robimy problemy nie zwierzęta one wiedzą gdzie ich natura, a delfinki z Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii jeszcze się nie urodziły i ich matki z pokolenia już w niewoli więc instynkt wolności jest lekko uśpiony, wiedz mi proszę że delfiny jak i inne np. ośmiornice bardzo lubią się bawić i tulić jak psy i lubią towarzystwo ludzi jak się ich dobrze traktuje, jak źle to chorują tęsknią i umierają obejrzyj jak chcesz "Big blue"- człowiek gł. aktor jest też wielbicielem tych ssaków- nie bez powodu ten film i jego -tego aktora w przyszlłości może pomoc dla naszego Centrum D. Delfiny mają coś czego ludziom nie raz brakuje-empatię i radość życia i rozumienie problemu i chęć jego rozwiązania
(za wszelkie błędy językowo-stylist.-skrótowo- :-D myślowe-sorrki) :-D :-D :wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, o 12:19 

Z wielkim trudem przeczytałem tekst Leny, jak na moje zdolności postrzegania, za dużo skrótów myślowych.
Jak ktoś jeszcze będzie twierdził o robieniu sobie jaj z tematu niech przeczyta fragment o ośmiornicach przytulankach.

Cytuj:
delfiny jak i inne np. ośmiornice bardzo lubią się bawić i tulić jak psy i lubią towarzystwo ludzi jak się ich dobrze traktuje

Temat budowy delfinarium na Śląsku uważam za hucpiarski.
Po pierwsze jak już pisałem wcześniej nie jestem przeciwnikiem delfinoterapii, wręcz uważam że jest bardzo potrzebna dając nadzieję wielu matkom.
Czy ktoś jest w stanie znaleźć delfinarium położone niespełna pięćset kilometrów od morza w jednym z najbardziej zanieczyszczonych rejonów Europy?
Nawet w tak bogatym kraju jak Niemcy nikomu nie przyszłoby do głowy zbudować delfinarium np. w zagłębiu Rhury. Cóż, Polak potrafi, wiele aspektów wyjaśnia post Shreka, więc nie będę się powtarzał na temat dodatkowych kosztów, a widać że Shrek jest człowiekiem który w tej kwestii wie co mówi.
Interesuje mnie kadra z prawdziwego zdarzenia, nie ludzie którzy sporadycznie pracowali w delfinariach. Wygląda na to, że chcą się uczyć na błędach, podziwiam odwagę matek które odważą się na spotkanie ich dzieci z nie do końca wytresowanymi delfinami. W delfinariach krymskich korzysta się z kilkudziesięciu lat doświadczeń w pracy nad delfinami.
Kolejna kwestia - strona internetowa delfinarium nie pokazuje struktury organizacyjnej tego Centrum, nie jest to ani fundacja, ani stowarzyszenie tylko najzwyklejsze przedsięwzięcie biznesowe w formie spółki z o.o. Jakimże to prawem zbiera datki na działalność sensu stricte zarobkową.
Konia z rzędem temu kto znajdzie rozliczenie datków i zrealizowane inwestycje.
Świetnie, jakieś niejasne teksty o staraniu się o kredyt ale już wiadomo kto będzie pracował w tym Centrum.
Gdyby w całej tej inicjatywie dobro chorych dzieci było na pierwszym miejscu, moim zdaniem założonoby fundację która propagowałaby np. wymianę dzieci pomiędzy Polską a Ukrainą.
U nas hipoterapia ukraińskich dzieci w wielu doskonałych ośrodkach a na Krymie delfinoterapia dla naszych dzieci. Biorąc pod uwagę, że pogłowie koni na Ukrainie jest stosunkowo małe, co jest efektem postsowieckiej gospodarki, mogłaby to być bardzo atrakcyjna propozycja.
Taka fundacja miałaby przejrzyste finanse i mogłaby przy rozsądnym zarządzaniu wygospodarować środki na budowę małego delfinarium w jakimś nadmorskim uzdrowisku z bazą sanatoryjną. (Kołobrzeg, Świnoujście a nawet Ciechocinek ze względu na solanki).
Z tym delfinarium jest trochę jak z lustracją, wiadomo że jest to wielka hucpa ale nie można być przeciw, pomimo widocznych braków bo godzimy w wartości.
Rozumiem zaangażowanie emocjonalne Kajuszki, mam znajomych z niepełnosprawnymi dziećmi i wbrew pozorom znam ich problemy.
Nikt w postach nie śmiał się z idei delfinarium jako takiego czy z delfinoterapii tylko teksty Leny wywołały kontrreakcję.
Mam wrażenie, że Lena bardzo kogoś nie lubi z tych co zaangażowali się w tarnogórskie Centrum i swoimi postami bardzo chce ośmieszyć delfinoterapię. Taka prowokatorka.

Porcellus

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, o 05:48 

Porcellus napisał(a):
Temat budowy delfinarium na Śląsku uważam za hucpiarski.

..."Społeczeństwo składa się z jednostek i każdy z nas powinien próbować wpływać na kierunek, w którym podążamy jako gatunek. Jeśli chcesz działać w pojedynkę, ważne jest, abyś najpierw zgromadził odpowiednie dane, a później występował w obronie swoich racji z całą stanowczością;..." "Uśmiech delfina" Lisa Tenzin-Dolma

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, o 06:54 
Przyjaciel forum

[quote="Lena"][/quote]
Pamiętam niezbyt dawne wystąpienie pani poseł jakiejś Konopczyny czy cóś, to stwierdzenie w jej wersji brzmiało cytuję: "Społeczeństwo składa się z przypadkowych jednostek" :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, o 07:33 

Lena napisał(a):
..."Społeczeństwo składa się z jednostek i każdy z nas powinien próbować wpływać na kierunek, w którym podążamy jako gatunek. (...)

Szkoda, że Lena nie doczytała już w jakim kontekście autorka napisała te słowa.
Ma się to nijak do hucpiarskich przedsięwzięć i pani Lisa zapewne zgodziłaby się z moimi wypowiedziami.
Generalnie jestem zadowolony, jest to pierwszy post Leny napisany bez błędów. :grinka:

Porcellus

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, o 07:35 

Darek napisał(a):
przypadkowych jednostek" :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka:

nie wierzę w przypadki- ale to moje zdanie. :-D
sądzę, że Pani Liza nie zgodziła by się z tobą ani trochę Porcellus!- no chyba że z nią rozmawiałeś i czytałeś tę pozycję wydania :grin:

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, o 07:54 

Lena napisał(a):
czytałeś tę pozycję wydania

O pozycjach, w tym pozycjach wydania możemy podyskutować w Hyde Parku :grinka:

Porcellus

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, o 08:13 

Przepraszam za wtrącenie 3 groszy bez związku z tematem, ale "pozycja wydania" bardzo mi się podoba i chciałem dać temu wyraz. :-)

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, o 08:31 

Corzano napisał(a):
le "pozycja wydania" bardzo mi się podoba i chciałem dać temu wyraz.

hi hi hi "ja wiedziałem że tak będzie"... :razz:

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, o 08:38 

Lena napisał(a):
"ja wiedziałem że tak będzie"..

I sprawa się wyjaśniła Lena jest on a nie ona.
Po prostu Len jakiś podszywa się pod Lenę Roszak.

Porcellus

Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, o 08:49 

Porcellus napisał(a):
"ja wiedziałem że tak będzie"..
http://www.smiesznefilmy.net/video/19_Grzegorz_Halama_-_Ja_wiedzialem_ze_tak_bedzie.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1