Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 13:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 20:59
Posty: 42
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Może ktoś z Was wie, jak to jest z tym 3 D... zrymowało mi się :D Mój synek chętnie ogląda bajki, kinowe wersje też - nie nudzi się na nich - ogląda od początku do końca (3,5 lat). Tylko, że moim zdanem jest jeszcze za mały na 3 D. I teraz tak - czy film w 3 D można tez puścić w 2 D? Czy to jest osobna sprawa? Niedawno był Hobbit i były wersje do wyboru w 2 D i 3 D. Szkoda, że dla bajek nie ma takiego wyboru... Niestety, żeby obejrzeć bajkę w 2 D najbliżej chyba do Grudządza. A ja chcę chodzić do kina w Kwdzynie! Wiem, że wszystkim nie da się dogodzić, ale w całym miesięcznym repertuarze nie dałoby się puścić chociaż jednej takiej bajki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 14:03 
Dokładnie też o tym myślałem.
Z chęcią bym zabrał córkę ,ale jest jeszcze zbyt mała na 3D.

Na pewno przydałyby się zwykłe seanse bajkowe.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 14:49 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Tyle czasu czekaliśmy na cyfrowy projektor, filmy w 3d i filmy w rozsądnych terminach od premiery a teraz Wam się zachciewa filmów w 2d :shock:
Dlaczego sądzicie, że Wasze dzieci są za młode na 3d? Jeżeli są w stanie wysiedzieć cały film to i okulary powinny przeżyć. Moja córka był na 3d pierwszy raz jak miała z 3 lata i poza oczywiście problemem z wysiedzeniem przez 2 godziny na fotelu innych problemów nie było.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 15:24 
reflexes, bardzo się cieszę ,że mamy 3d iti itp.Ale uważam,że powinno być miejsce na jedno i drugie.Chyba kino nie jest aż tak zawalone projekcjami,żeby nie mogło zrobić zwykłego sensu z bajkami :?:
Cytuj:
okulary powinny przeżyć. Moja córka był na 3d pierwszy raz jak miała z 3 lata i poza oczywiście problemem z wysiedzeniem przez 2

A ja swojej w tym wieku wole jeszcze oszczędzać wzrok.Mogę?Mogę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 20:59
Posty: 42
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
reflexes napisał(a):
Tyle czasu czekaliśmy na cyfrowy projektor, filmy w 3d i filmy w rozsądnych terminach od premiery a teraz Wam się zachciewa filmów w 2d

ja na przykład nie mogę oglądać filmów w 3 D... chyba mam coś z błędnikiem ;P
Wybór seansu dla dzieci powinien być wyborem rodzica. Nie chciałabym zabierać syna na 3 D tylko dlatego, że jest dostępny - pediatra twerdzi, że trzeba zaczekać przynajmniej do 5 roku życia.
Ciekawa jestem, czy to duży problem z tą zmianą formatu... Może to kwestia zakupu? Jeśli chcieliby kupić w 2 D to dodatkową kasę się płaci?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 15:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3647
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A, nie lepiej zadzwonić i zapytać u źródła ?

Kino-Teatr, ul. Katedralna 18
tel: (55) 279 34 24
fax: (55) 279 20 08
gg:2418289


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 16:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 20:59
Posty: 42
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
I dostanę co chciałam :)
Okazuje się, że nie ma bajek w 2 D w naszym kinie bo nikt nie zgłaszał wcześniej takich uwag. Pan kierownik kina (nazwa gg :)) poinformował mnie, że jak najbardziej znajdą się bajki w 2 D w repertuarze marcowym (żeby były teraz, na zmiany już za późno). Poruszył też film Hobbita - był w 2 D, ale nie cieszył się popularnością - co jeśli wziąć pod uwagę do jakiego widza film jest skierowany i jakie miał efekty specjalne nie może dziwić. Ale co innego dzieci - mam nadzieję, że rodzice dzieciaków 3-5 letnich będą teraz mogli wybrać się do naszego kina, a nie jeździć do Grudziądza :) :)
Podrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 17:19 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
A ja swojej w tym wieku wole jeszcze oszczędzać wzrok.Mogę?Mogę.

Czy są jakieś medyczne przeciwwskazania do tego żeby dziecko obejrzało 1 góra 2 filmy w miesiącu w 3d? a dokładniej czy film 3d jest bardziej szkodliwy niż 3d? Proszę o poważne źródła a nie jakieś tam domysły.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 18:05 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Cytuj:
a dokładniej czy film 3d jest bardziej szkodliwy niż 3d? Proszę o poważne źródła a nie jakieś tam domysły.


Poważnie informuję, że film 3d od filmu 3d niczym się nie różni. Najwyżej treścią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 29 stycznia 2013, o 18:39 
reflexes, nie zrozumiałeś mnie.Nie interesują mnie żadne opinie lekarza.Ja uważam ,że na kino 3d jest dla mojego dziecka za wcześnie i tyle.
Cytuj:
Mogę?Mogę.

Cytuj:
Proszę o poważne źródła a nie jakieś tam domysły.

Nie chcę mi się szukać,ani tym bardziej Ci czegokolwiek udowadniać bo nie o to tu chodzi która prawda jest mojsza a która najmojsza..Pierwsze 2 wyniki w google dla hasła "wpływ kina 3d na wzrok" 1 i 2 Czyli jednak coś jest na rzeczy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 30 stycznia 2013, o 07:36 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Nie chcę mi się szukać,ani tym bardziej Ci czegokolwiek udowadniać bo nie o to tu chodzi która prawda jest mojsza a która najmojsza.

A ja nie chcę się przepychać tylko chcę się dowiedzieć jeżeli faktycznie coś jest na rzeczy. Córka ma już prawie 7 lat ale rośnie drugi szkodnik, który jeszcze nie ma dwóch i pożytecznej wiedzy nigdy za dużo.

Cytuj:
Pierwsze 2 wyniki w google dla hasła "wpływ kina 3d na wzrok" 1 i 2 Czyli jednak coś jest na rzeczy.


Pierwszy jest o konsolach a drugi aż zacytuję:
"Póki filmy 3D oglądamy sporadycznie, nie stanowi to problemu. Kiedy jednak zaczynamy je oglądać na co dzień, może to ujemnie wpłynąć na nasze zdrowie."
oraz "Są to cały czas jednak sporadyczne, a więc i niegroźne sytuacje, zwłaszcza, że oglądany obraz jest daleko od oczu. Gdy jednak zaopatrzymy się w telewizor z funkcją oglądania filmów w trójwymiarze z bliska, okazji automatycznie robi się znacznie więcej, a na dodatek format 3D może wówczas mieć negatywny wpływ na oczy dzieci, pozostawionych przed odbiornikiem bez kontroli starszych. " i dalej twierdzę, że jeżeli będzie to jeden, góra dwa filmy w miesiącu (a tylko na tyle na razie pozwala nasze kino) to żadna tragedia się nie zdarzy. Myślę, że większym problemem jest ślepienie się w domu w zwykły telewizor niż kino 3d. Wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem, a temat jest chyba jeszcze zbyt młody aby kategorycznie stwierdzać, że na pewno plusy są ujemne albo dodatnie :) .

P.S. W ramach rozluźnienia sytuacji, co prawda o mamach ale tyczy się również facetów, stare też jak świat ale mnie cały czas bawi. Ja jestem na levelu dwa i oby tak zostało do końca :D
Cytuj:
Twoje ubrania:
Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę.
Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da.
Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi ciuchami.
* * *
Przygotowanie do porodu:
Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.
Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.
Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.
* * *
Ciuszki dziecięce:
Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.
Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.
Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?
* * *
Płacz:
Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.
Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko.
Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku.
* * *
Gdy upadnie smoczek:
Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.
Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.
* * *
Przewijanie:
Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta.
Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.
Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.
* * *
Zajęcia:
Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo,do teatrzyku itp.
Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.
Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.
* * *
Twoje wyjścia:
Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.
Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.
Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew.
* * *
W domu:
Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.
Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.
Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi.
* * *
Połknięcie monety:
Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.
Drugie dziecko: Czekasz aż wysra .
Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.
* * *
WNUKI: Nagroda od Pana Boga za nie zamordowanie własnych dzieci.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bajki w kwidzyńskim kinie TYLKO w 3 D
PostNapisane: 30 stycznia 2013, o 13:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 stycznia 2012, o 20:59
Posty: 42
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ja tylko powtórzę - wybór seansu dla dzieci powinien być wyborem rodzica. Najważniejsze jest to, że kino nie pozostaje głuche na prośby. Proponuję zamknąć temat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.