Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, o 09:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 września 2006, o 23:01
Posty: 263
Lokalizacja: KWIDZYN
Płeć: Mężczyzna
Jak donoszą specjalistyczne służby miejskie, platan rośnie w kierunku na Grudziądz (za torami jak tomik uno słusznie zauważył) niedaleko PPSP.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, o 11:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lipca 2006, o 21:43
Posty: 357
Lokalizacja: Sadlinki/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Hehe !! Dokładnie tam :) Specjalistyczne służby się spisały ;)

_________________
Szczęście jest czymś, co przychodzi pod wieloma postaciami, więc któż je może rozpoznać? E.H.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Jest takie drzewo w Kwidzynie
PostNapisane: 25 maja 2007, o 11:59 
Nie pamiętam w którym to miejscu w Kwidzynie widziałem rosnący buk purpurowy albo miedziany. Łatwo go rozpoznać zwłaszcza w maju, bo wtedy jego liście najpierw czerwienieją a potem ciemnieją aż do sepii. Cała korona przybiera barwę koloru ulubionego przez Leonarda Da Vinci - violet caput mortuum.

(Mam u siebie trzy buki purpurowe, w tym jeden pomnikowy i jeden własnego chowu już 7 metrowy)


Załączniki:
Buk w maju.jpg
Buk w maju.jpg [ 152.29 KiB | Przeglądane 5568 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, o 15:00 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
violet caput mortuum

Ostatnio taki kolor widziałem na swym palcu, po doświdczeniach przy wbijaniu gwoździ :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, o 17:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lipca 2006, o 21:43
Posty: 357
Lokalizacja: Sadlinki/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Nie pamiętam w którym to miejscu w Kwidzynie widziałem rosnący buk purpurowy albo miedziany


Albo czerwony :P Ale już spieszę z pomocą. Widziałeś go tam gdzie drzewo z tematu tego wątku :) Mianowicie przy tęczowej niedaleko owego miłorzębu. Jest ich w Kwidzynie jeszcze wiele. Chociażby na terenie Jedynki na górce od strony Chopina. Na warszawskiej na skarpie od strony spółdzielczej. I jeszcze kilka :)

_________________
Szczęście jest czymś, co przychodzi pod wieloma postaciami, więc któż je może rozpoznać? E.H.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, o 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Wnoszę poprawkę do swojego postu o kwitnącym na czerwono kasztanowcu. Rzeczywiście przy Kościuszki, ale nie koło przedszkola lecz na przeciwko postoju taksówek przy PKP. W głębi za narożną kamienicą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2007, o 18:28 
Zwłaszcza byli uczniowie LO na Konarskiego mogą pamiętać dwa szpalery klonów rosnących wzdłuż tej ulicy.
Wśród ofiar wojny polsko-jaruzelskiej byli nie tylko ludzie, ale przydarzało się to również drzewom.
Gdy odbywały się spotkania niedobitków „Solidarności” w moim mieszkaniu, to było to oczywiście monitorowane przez SB z dyżurki woźnego w „Ogólniaku” po drugiej stronie ulicy. Na linii obserwacji rosły dwa dorodne klony, które choć bezlistne o tej porze roku, to musiały przeszkadzać w pełnieniu służby.
Któregoś mroźnego poranka ekipa Zieleni Miejskiej wycięła dwa klony, tłumacząc mi się, że taki dostali rozkaz.
Wśród dramatów i prawdziwych nieszczęść stanu wojennego były więc i takie nieme ofiary absurdów wymyślanych przez nadgorliwych funkcjonariuszy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, o 23:26 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Nie pamiętam w którym to miejscu w Kwidzynie widziałem rosnący buk purpurowy


Jak chcesz zobaczyć, to 3 rosną u mnie. :-D Wielkie dzięki. :-)

A teraz opowiem Wam o trzech innych drzewkach, do których mam sentyment, ponieważ sadził je mój nieżyjący już dziadek.

Na pierwszym zdjęciu po prawej orzech włoski, który ma ok. 40 lat. Po lewej jarzębina o obwodzie pnia 106 cm, którą sadziłem z dziadkiem kiedy miałem 4 lata (ostatnio mocno przycięta przez konserwatorów zieleni). Zatem drzewo ma 28 lat licząc z wiekiem sadzonki.

Na drugim zdjęciu w centrum dąb, który ma również ok. 26-28 lat. Wszystkie trzy drzewa rosną na skwerze przy ul Bat. Chłopskich.


Załączniki:
Komentarz: Orzech i jarzębina
IMG_3636.JPG
IMG_3636.JPG [ 245.26 KiB | Przeglądane 5105 razy ]
Komentarz: Dąb
IMG_3632.JPG
IMG_3632.JPG [ 189.56 KiB | Przeglądane 5105 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2010, o 09:24 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Trwa wycinka lip przy ulicy Długiej. Powodów nie znam, ale krajobraz mocno się tam zmieni.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.