Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Śnieżka na wózku?
PostNapisane: 7 lutego 2014, o 06:47 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
LisuCFH, dziwny widok dla nas... bo my się jeszcze potrafiliśmy czymkolwiek zająć, bawić.
Dla tych dzieci, to jest tak zwyczajne, jak bułka z masłem.

krzyzak, właśnie. Zauważyłeś pewną rzecz- skłonność Polaków do przesady. Gdyby to było w jakiejś normalnej formie, bez zbytniej przesady i bez nasilonej intensywności, byłoby ok. Gorzej, gdy ktoś zacznie trzepać na temacie niepełnosprawności sporą kasę. Wtedy zacznie się ta paskudna odmiana robienia kasy na dzieciach: moda na coś (w tym przypadku na niepełnosprawność).

Podsumowując: Waszym (i moim również) zdaniem, to rodzice powinni zadbać głównie o to by pielęgnować, rozwijać w dzieciach tolerancje wobec inności. Skoro wszyscy tak sądzą, to dlaczego- jakąkolwiek osobę, z jakąkolwiek niepełnosprawnością zapytam, czy czuje się akceptowana, odpowiada "nie" lub "nie do końca"?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Śnieżka na wózku?
PostNapisane: 7 lutego 2014, o 07:48 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Problem jest w tym, że widok niepełnosprawnego, oczywiście myślę tu o takiej niepełnosprawności, którą widać jest wciąż rzadkością. Niepełnosprawni wciąż się mało pokazują i dziecko idące ulicą tak czy inaczej zwróci uwagę na osobę na wózku czy bez nogi. Znając dzieci pewnie też czasem wypali głupim tekstem, bo takie są dzieci i nie ma co ich za to winić. Tolerancji najbardziej uczy obycie z takimi osobami. Moje dzieci mają z osobami niepełnosprawnymi ciągły kontakt ponieważ żona z nimi pracuje i nie mam żadnego problemu z głupimi tekstami czy pytaniami. Dla nich to norma, to koleżanki i koledzy.
A tak całkiem przy okazji przypomina mi się historyjka z przed ponad 10 lat jak żona jeszcze studiowała i w ramach jakiegoś przedmiotu opiekowała się chłopakiem z porażeniem mózgowym (pełzający, śliniący się, bełkoczący 6-7 latek). Raz stwierdziła, że zabierzemy go na pizze do knajpy. Żeby było ciekawiej spakowaliśmy małolata do tramwaju i pojechaliśmy do Sfinxa w koło Neptuna w Gdańsku. Wielka była konsternacja klientów i obsługi jak zobaczyli, że dwójka młodych ludzi wjechała z wózkiem z tak chorym dzieckiem (nawet nie chcę wiedzieć co o nas myśleli). Oczywiście w lokalu było full ale było kilka dużych stolików gdzie siedziały po 2 osoby. Długo szukaliśmy miejsca ale ostatecznie ktoś się nad nami zlitował i pozwolił się dosiąść. Oczywiście byli to obcokrajowcy. Mało nas z tego lokalu niewyrzucony kiedy młody pod koniec jedzenia puścił sobie klasycznego beka jak chłop po dwóch browarach, ciesząc się przy tym niemiłosiernie. :)
Ogólnie rzecz ujmując wszyscy twierdzą, że są tolerancyjni ale, w przenośni mówiąc, przy stoliku z takim człowiekiem siedzieć nie chcą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śnieżka na wózku?
PostNapisane: 7 lutego 2014, o 11:32 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Ogólnie rzecz ujmując wszyscy twierdzą, że są tolerancyjni ale, w przenośni mówiąc, przy stoliku z takim człowiekiem siedzieć nie chcą.


To jest zjawisko odwiecznej hipokryzji, utrwalane dziesiątkami lat w narodzie.
Ludzie nie są nauczeni do samodzielnego myślenia.
Widać to po rankingach partii, gdyby myśleli na arenie politycznej zostały by góra dwie.
Jakie nie napiszę, niech każdy pomyśli samodzielnie. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Śnieżka na wózku?
PostNapisane: 7 lutego 2014, o 13:09 
Darek napisał(a):
To jest zjawisko odwiecznej hipokryzji, utrwalane dziesiątkami lat w narodzie.
i cynizmu a to ostatni przykład :evil:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Śnieżka na wózku?
PostNapisane: 7 lutego 2014, o 13:11 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
i cynizmu a to ostatni przykład :evil:



O proszę, a Wy opowiadacie o ułomnych księżniczkach w bajkach. :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Śnieżka na wózku?
PostNapisane: 7 lutego 2014, o 15:43 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
Darek, tak, opowiadamy.
Zupełnie nie zrozumieliście o co mi chodziło. A szkoda.

reflexes, skąd ja znam takie zachowania ludzi. I to w Gdańsku, gdzie te osoby są jednak bardziej widoczne. A u nas mimo DPSów w okolicy, 2 WTZów.... 3-stopniowej szkoły specjalnej, przedszkola specjalnego,integracyjnego, szkół z oddzialami integracyjnymi, tolerancja i akceptacja niepełnosprawności jest na poziomie krajów 3 świata.

O ile osoby z niepełnosprawnością fizyczną są już bardziej akceptowane, to osoby z niepełnosprawnością intelektualną nadal są w naszym społeczeństwie nie nadającymi się do niczego debilami.

A takich sytuacji jak z parkingiem jest całe gro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Śnieżka na wózku?
PostNapisane: 7 lutego 2014, o 16:13 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Lilith napisał(a):
Darek, tak, opowiadamy.
Zupełnie nie zrozumieliście o co mi chodziło. A szkoda..



Ja zrozumiałem, ale udaję debila. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Śnieżka na wózku?
PostNapisane: 28 lutego 2014, o 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2010, o 22:37
Posty: 279
Lokalizacja: Kwidzyn\ Gdańsk
Płeć: Kobieta
A kapitan hak? Niepełnosprawny z czarnym charakterem. Powinien być tym dobrym?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Śnieżka na wózku?
PostNapisane: 28 lutego 2014, o 16:33 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
are_the, dla czego miałby być dobrym? Nie sakralizujmy niepełnosprawności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.