Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 07:42 
Przyjaciel forum

Budslavsky napisał(a):
"zamawiający piwo" sieg heilem pomyślał kiedykolwiek choć przez chwilę

Właśnie w tym stwierdzeniu jest zawarta odpowiedź, bo ani nie pomyślał, ani przez chwilę. Często odnoszę wrażenie że takich ludzi jest wokół mnie coraz więcej, na szczęście jest to tylko złudzenie, po prostu oni są bardzo (medialni) widoczni.
Dużo podróżuję i często korzystam z kawiarń i barów, lubię słuchać tego o czym rozmawiają ludzie młodzi, zresztą sam lubię z nimi rozmawiać. Niestety niezbyt często mi się to udaje i to nie z braku chęci ale z tematu rozmów jakie prowadzą. Wyciągam jednak wniosek że nawet najbliższa historia własnego kraju jest im zupełnie obca.
Ludzie z którymi rozmawiam na tym forum wydają się elitą wśród młodzieży i nie tylko.
Jest takie stare powiedzenie że naród który zapomina swojej historii przestaje być narodem, może o to chodzi, nie wiem jestem zbyt głupi :sad:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 08:25 

Darek napisał(a):
Jest takie stare powiedzenie że naród który zapomina swojej historii przestaje być narodem

Powiedzenie nie może być stare, bo koncepcja narodu jest nowa. :)
PS. Fajnie się Was czyta, a z Budslavsky'im chyba pierwszy raz zgadzam się w pełni.

Tytuł: Re: Przeszłość widziana z daleka i z bliska
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 12:12 

Budslavsky napisał(a):
Np. Czy którykolwiek małpiszon od Giertycha "zamawiający piwo" sieg heilem pomyślał kiedykolwiek choć przez chwilę, co by było z nim i z jego przodkami, gdyby ich idolom od Adolfa udało się w przeszłości.
Jak ich uczyli w szkole historii?

Myślę sobie, że dla młodego pokolenia II wojna światowa i jej okropieństwa
to historia tak odległa i bez żadnego znaczenia jak dla starszych wojny napoleońskie.

A podniesioną ręką pozdrawiali i manifestowali swoją przynależność do grupy
ludzie już od początku świata.Więc może jednak działają szatani których widuje ostatnio taki jeden i bezmyślne gesty przerabiają na ...

Tytuł: Re: Przeszłość widziana z daleka i z bliska
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 12:24 

PanHavranek napisał(a):
A podniesioną ręką pozdrawiali i manifestowali swoją przynależność do grupy ludzie już od początku świata.

Być może, ale w tym przypadku zbieżności z hitleryzmem jest znacznie więcej niż, w zasadzie niewinne, pozdrowienie.

Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 12:53 

Zapytam przekornie czy Niemiec nie ma zbieżności z hitleryzmem znacznie więcej niż, w zasadzie niewinne, pozdrowienie. ?
Jak się chce to diabła można można zobaczyć we wszystkim tylko po co ?
Może lepiej dostrzegać zwykłą głupotę ?

Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 13:13 

PanHavranek napisał(a):
Jak się chce to diabła można można zobaczyć we wszystkim tylko po co ?

Ależ ja nie chcę, a widzę. :smile: Zakrywanie oczu nie zmieni rzeczywistości.

Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2007, o 13:53 

Corzano napisał(a):
Zakrywanie oczu nie zmieni rzeczywistości.

Demona czy diabła łatwo obudzić wystarczy że "rozum śpi",ale położyć go spać na powrót
to długa i wyboista droga.
Zwróć uwagę jak budzą się powoli demony w sprawie odzyskania swojej własności
przez "Niemców" z Nart.

Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2007, o 11:02 

Budslavsky napisał(a):
widziały jak z polecenia już polskiej władzy ludowej, w budynku b.Królewskiego Gimnazjum w kotłowni palono tamtejszymi zbiorami bibliotecznymi a do 1945 r. było tam ponad 10 tys. woluminów tylko samych starodruków, więc starczyło sowietom, szabrownikom z głębi kraju i na jeden sezon grzewczy.

Przechadzając się ostatnio po Kaliszu trafiliśmy na taki oto pomnik poświęcony książkom. Dobrze pokazuje kto to wszystko zaczął. Choć bardzo mi szkoda utraconych woluminów, to jednak staram się zrozumieć tych z władzy ludowej. Może byli z Kalisza?

Wojna jest straszna. :sad:

Załączniki:
Kalisz_pomnik książki.jpg
Kalisz_pomnik książki.jpg [ 225.66 KiB | Przeglądane 1696 razy ]

Tytuł: Studenci przegonili Erikę Steinbach
PostNapisane: 28 maja 2008, o 06:23 
Szefowa Związku Wypędzonych (BdV) nawet nie mogła rozpocząć wykładu na uniwersytecie w Poczdamie. Erika Steinbach miała rozpocząć serię wykładów na temat niemieckiego osadnictwa na Wschodzie i przymusowych wysiedleń po II wojnie światowej. Ale studenci powitali ją okrzykami „Spieprzaj”. (relacja)

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, o 09:19 

PanHavranek napisał(a):
Zapytam przekornie czy Niemiec nie ma zbieżności z hitleryzmem znacznie więcej niż, w zasadzie niewinne, pozdrowienie. ?
- czytając Waszą dyskusję przypomniał mi się Kapuściński. Pisał gdzieś (teraz trudno mi to zlokalizować) o młodych Niemcach pozdrawiających się podniesieniem ręki. Właśnie o tym, że trochę demonizujemy ten gest. Że te grupy - szczególnie w mniejszych ośrodkach czy na przedmieściach Berlina mało mają pojęcia o ideologii. To są grupy z tzw. marginesu społecznego, których głównym celem jest sprowokowanie "zadymy" w imię czegokolwek.

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, o 09:39 

Ten margines społeczny już raz w historii tego kraju dał o sobie znać. Zaciera się pamięć, wypacza się historię i oto jesteśmy świadkami jak coraz dumniej podnoszą głowę sięgając po stanowiska urzędów państwowych.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1