Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Świeczka ku pamięci prof. Bronisława Geremka
PostNapisane: 14 lipca 2008, o 23:39 
Jak to w życiu bywa... ludzie odchodzą w najmniej oczekiwanych momentach.
Jako, że w naszym środowisku zapewne są osoby lepiej znające pana profesora to prośba o przybliżenie jego postaci, osobom młodszym, mniej wiedzącym (lub takich jak ja "inteligentnych inaczej").
Dziękuję

[']

Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2008, o 23:44 
Ten "na górze" mógł już pozwolic umrzec Mu śmiercią naturalną, zdążyłby się pożegnac z bliskimi, a tak.. Mało się słyszy na co dzień, żeby tak starzy ludzie ginęli w wypadkach samochodowych...

[*]

Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2008, o 05:35 
O Prof. Geremku najpierw dowiedziałem się z audycji „Wolnej Europy”, a potem korzystałem z każdej okazji, gdy mogłem słuchać go na Komisji Krajowej „Solidarności” w latach 1980-81. „Wkradałem” się na posiedzenia nieformalnie, wykorzystując różne znajomości i do dziś mam niezapomniane wrażenia jakie wynosiłem stamtąd po wysłuchaniu przemówień tego wpływowego doradcy „Solidarności”. Przy czym bardziej interesował mnie poziom i ton intelektualny przemówień Profesora, niż wymowa polityczna jego wystąpień. Poza nim, jeszcze Karol Modzelewski i Ryszard Bugaj „trzymali” wysoki poziom, bo reszta uprawiała raczej polityczną pyskówkę.
Kilka zdań wymieniłem jeszcze z Profesorem w niezbyt przyjemnych okolicznościach na spacerniaku więzienia w Iławie w grudniu 1981 roku. Trafił tam aresztowany gdzieś po drodze z Gdańska do Warszawy. Pewnego dnia, zupełnie nieoczekiwanie wyprowadzono mnie w pojedynkę na tzw. mały spacerniak, po którym krążyliśmy tylko we dwójkę. Oczywiście strażnik nie dał „pogadać”, a mnie pozostała zaledwie przechwałka o tym spotkaniu.

Spośród wielu pojawiających się teraz publikacji o Bronisławie Geremku polecam artykuł Symbol demokratycznej opozycji i niepublikowany dotąd wywiad z nim: Zapomniano o Europie chrześcijańskiej.

Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, o 10:25 
Przyjaciel forum

Budslavsky,

Nie wiem jak Tobie, ale Prof.Geremek przypominał mi bardzo J.Waldorfa, mówił z podobną swadą ale i dużą wiedzą i kulturą.
To byli ludzie uszyci na inne czasy. :cry: :cry: :cry:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1