Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowy operator GSM z ... Torunia.
PostNapisane: 13 lipca 2009, o 17:24 

Niedawno na forum pojawiło się pytanie o pomysł na dobry biznes a tu gotowe przykłady na "kręcenie lodów"

Cytuj:
Ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu gazecie codziennej! Oczywiście należącemu do niego "Naszemu Dziennikowi". Powodem była doroczna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja oraz start dwóch wielkich projektów: telefonii komórkowej "wRodzinie" oraz ofercie bankowej "W kręgu rodziny" stworzonej z kasą ''Skok Stefczyka''

Więcej tu oraz szczegóły oferty

W ofercie jest m.in. aparat komórkowy … MaxCom
Cytuj:
... zaprojektowany we współpracy z naukowcami
:shock:

Ciekawe co na to prałat parafii św. Brygidy który już wcześniej miał chrapkę na zajęcie pasma GSM ze swoja siecią komórkową?.

Wehikuł czasu - to byłby cud

Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, o 17:36 

Großvater napisał(a):
W ofercie jest m.in. aparat komórkowy … MaxCom
Cytat:
:shock:

Pomijając sprawy wokołobiznesowe, to sam aparat jest OK. Mojej mamie pancia w salonie wcisnęła aparat samsung rozsuwany coś tam z czymś tam, wypasiony jak kosmiczna pralka :wink: i wtedy dla 70-letniej osoby zaczęła się jazda. Tu jest idealnie. Zielona, czerwona słuchawka, bukwy, że widać bez okularów.

Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, o 17:41 
Przyjaciel forum

wczoraj w tv o tym gadali i co do aparatu to został specjalnie zaprojektowany z myślą właśnie o starszych osobach, słuchaczach i telewidzach TYCH stacji :)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, o 18:08 

Sama konstrukcja aparatu z dużymi klawiszami jest jak najbardziej dla mnie zrozumiała, szczególnie jeżeli mają z niej korzystać osoby w podeszłym wieku, natomiast zwróciłem uwagę na ten dyskretny chwyt marketingowy

Cytuj:

Co ci naukowcy takiego innowacyjnego wprowadzili do tego aparatu że było to warte wspomnienia, duże klawisze?
Z drugiej strony trzeba przyznać że obecni producenci aparatów GSM nie uwzględniają wymagań (dość podstawowych) klientów w podeszłym wieku.
I dlaczego te "rodzinne" aparaty o.Rydzyka są takie drogie 330zł? Przecież ich producent MaxCom nie jest raczej zbyt popularnym producentem aparatów komórkowych, a jego aparaty stacjonarne nalezą raczej do modeli z tej, niższej półki. Jeżeli to ma być produkt skierowany do osób starszych czyli z reguły emerytów i rencistów, to trochę drogo to wychodzi? W tej cenie to swobodnie można nabyć 3 szt nówki prostych modeli np. Nokii czy Samsunga, inna sprawa że tam trzeba mieć wzrok i palce nastolatka :wink:
Zbyszek ile Cię "uczynił" zakup tego aparatu?

Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, o 18:18 

Cytuj:
Zbyszek ile Cię "uczynił" zakup tego aparatu?

Nie pytaj :evil: Zadzwoniłem tylko do pańci i grzecznie jej zasugerowałem mój punkt widzenia, że mamę bezczelnie wyr........ła. Telefon jest na kartę, kosztował ok. 40 zł, ale koszt połączeń jest kosmiczny. Faktem jest, że rodzicielka ma, nawet nie powiedziała, że chce telefon, tylko poszła i sobie załatwiła :grinka: Jedynym rozwiązaniem teraz jest, że nauczyłem ją puszczać strzałkę i wtedy ja dzwonię, mam taniej.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, o 06:24 
Przyjaciel forum

Großvater napisał(a):
inna sprawa że tam trzeba mieć wzrok i palce nastolatka

Przesadzasz, za taką kasę to można conajmniej kilka modeli telefonów z w miarę przyzwoitymi klawiszami wybrać i co najważniejsze renomowanych producentów.

A z całą przykrością muszę stwierdzić, że ojciec dyrektor Tadeusz R. wcale na tych aparatach tak dużo nie zarabia. One tyle kosztują http://www.ceneo.pl/2205988.

Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2009, o 13:10 

Zbyszek napisał(a):
... Telefon jest na kartę, kosztował ok. 40 zł, ale koszt połączeń jest kosmiczny....

Aparat za 40zł na kartę?, to chyba piszesz o wspomnianym wcześniej Samsungu? Pierwotnie wywnioskowałem że po Twojej interwencji w "saloonie" wymieniono Ci aparat ma ww. Max-Com'a.

reflexes napisał(a):
Przesadzasz, za taką kasę to można co najmniej kilka modeli telefonów z w miarę przyzwoitymi klawiszami wybrać i co najważniejsze renomowanych producentów...

Za 100zł? Jakiś czas temu szukałem aparatu pod kątem osoby starszej i w sumie na nic ciekawego nie trafiłem (może źle szukałem), fakt że ograniczyłem się tylko do modeli Nokii do których niezawodności się przyzwyczaiłem.

reflexes napisał(a):
... muszę stwierdzić, że ojciec dyrektor Tadeusz R. wcale na tych aparatach tak dużo nie zarabia. One tyle kosztują...

Na allegro również nic taniej.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2009, o 06:20 
Przyjaciel forum

Großvater napisał(a):
Za 100zł?

Pisząć "za taką kasę" miałem na myśli cenę tego max-com oferowanego przez ojca dyrektora Tadeusza R. czyli 330 pln. Za tą kasę spokojnie kupisz np. Nokie 3310 classic.

Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2009, o 08:23 
Przyjaciel forum

Cytuj:
Nokie 3310 classic.

Mam na sprzedaż Nokię 3330 ze skórzanym pokrowcem w dobrym stanie i Nokię 6510 z radiem + słuchawki. Obie na chodzie :)

Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2009, o 11:42 

chanbord, ceny chopie ceny podaj ;)

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2009, o 11:53 

A co z tymi źródłami geotermalnymi Rydzyka? Dokopał się już do piekła :?: :-D

Tytuł:
PostNapisane: 15 lipca 2009, o 13:16 

reflexes napisał(a):
...Pisząć "za taką kasę" miałem na myśli cenę tego max-com oferowanego przez ojca dyrektora Tadeusza R. czyli 330 pln....

To się dogadaliśmy :grinka: . Ja tu rozważałem aparat dostosowany nie tylko do kondycji psychofizycznej abonenta-emeryta ale również do jego kieszeni. Kwota 330zł to dla wielu starszych ludzi znaczny wydatek, przekraczający często 50% ich miesięcznych środków na życie :sad: .
Odnośnie Nokii to ja bym zaproponował Nokię 3310 ale z tych pierwszych modeli, są na allegro za ok 60zł, praktycznie niezniszczalne, proste w obsłudze z czytelnym wyświetlaczem. :-)
I mała ciekawostka w kwestii aparatów GSM. Jeżeli Rydzyk uważa że część jego "abonentów" stać na aparat za 330zł to dziwię się dlaczego w swojej ofercie nie umieścił aparatów stacjonarnych GSM. Fantastyczna rzecz, aparat GSM w tradycyjnej obudowie telefonu stacjonarnego, niestety nie są tanie (używki na allegro 170-400zł) ale dla wielu użytkowników stanowiłyby doskonałą alternatywę zamiast aparatu przenośnego (nie wszyscy w tym wieku są już tacy mobilni, no i kwestia przyzwyczajenia do tradycyjnego pudełka).

Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, o 07:09 
Bardzo znamienna i rzeczowa wymiana zdań na temat nowego produktu telefonii komórkowej i jego promocji.
Charakterystyczne jest tu rzeczowe omawianie zalet i wad nowego telefonu a równoczesne pomijanie okoliczności miejsca i przebiegu tej promocji. Dowodzi to tylko tego, że nikogo już nie zadziwi, ani nie zaskoczy żadne kolejne publiczne pośmiewisko dla antyklerykałów tego toruńskiego politykiera i biznesmena w sutannie.
Chyba już przywykliśmy do tych wszystkich skandali i przyjmujemy kolejne numery zarówno tego księdza, jak i innych polityków jako coś normalnego w obecnym życiu publicznym. Z jakimś zrozumieniem i jako nieuniknione ustrojowo postrzegamy wszelkie zabiegi napędzające kasę, albo wyborców.
Na Jasnej Górze, gdzie ludzie oczekują jakichś doznań duchowych odbył się nachalny „geszeft” w wykonaniu pazernego ks. Rydzyka wespół z Jarosławem Kaczyńskim żałośnie nie przebierającym już w środkach w szukaniu ratunku dla rozwalanej przez samego siebie swojej partii. Żadnego poczucia obciachu, wstydu, ani zażenowania, bo te pojęcia dla ludzi „ze świecznika” są już nieznane. A coraz częściej i opinii publicznej.
Jak dla mnie, to występy w/w panów, nie tylko jak ten w Częstochowie, kojarzą się raczej z popisami na trampolinie.
Cytuj:
dowcip o chłopcach zdumionych tym, że wyrzucono ich z basenu za sikanie do wody. „Jak to, przecież inni to robią?!” – bronili się skrzywdzeni malcy. „Owszem, ale tylko wy z trampoliny”.

Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, o 07:27 

Budslavsky napisał(a):
Chyba już przywykliśmy do tych wszystkich skandali i przyjmujemy kolejne numery zarówno tego księdza, jak i innych polityków jako coś normalnego w obecnym życiu publicznym.

"Ten ksiądz" to folklor, tolerowany cyrkowiec odwracający uwagę od interesów, jakie robi reszta ubierając się przy tym w piórka autorytetów moralnych. Przykład z dziś: http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35 ... rawo_.html

Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, o 12:20 

Dlatego coraz więcej ludzi (wiernych) przestaje jeździć -chodzić na pielgrzymki na Jasną Górę, ponieważ zaczynają się tam czuć, jak na wiecach PIS-owskich, lub na prezentacjach reklamowych Rydzyka.
Winą za to obarczam dostojników Jasnej Góry, i Zakon Paulinów za to że z tego największego i najważniejszego, świętego miejsca , sanktuarium Polaków zrobili miejsce interesów polityczno-biznesowych. ( Podejrzewam że nie bezinteresownie)

http://www.dziennik.pl/polityka/article ... rkach.html

A jeszcze na dodatek Rydzyk i dostojnicy PiS-u zrobili z Jasnej Góry kabaret.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1864d

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1