Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2009, o 19:59 
Cytuj:
Wymoderowano treści obrażające innych użytkowników tego forum
A to nowość. Tak trzymać.

Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2010, o 21:49 

Trochę późno, ale coś napiszę.
1. do przedmówcy, który mówi, ze może wystawić lepszą warte - Dlaczego nie zaproponujesz swojej pomocy w Urzędzie (bo to urząd miasta prosi harcerzy o wystawienie) Skoro jesteś w stanie, to zrób coś dla miasta i pokaż jak powinno wyglądać, wystarczy iść i zaproponować pomoc.
2. Pojawiła się opinia "niech zrobią coś dla miasta".
Więc informuje
- Szałamaja - impreza muzyczna organizowana w 100% przez harcerzy co roku w marcu.
- Mikołajki organizowane w podstawówkach
- Piegus zabawy dla dzieci w miejskich
- Konkurs fotograficzny dla mieszkańców miasta
- Niektóre środowiska mają w zwyczaju pod koniec października udawać się na cmentarz i zadbac o porzucone groby (oczywiscie nie wszystkie)
- Światełko betlejemskie przywożą również harcerze

O podnoszeniu frekwencji na uroczystościach państwowych nie mówię... Bo nie podoba się to z tego co zauważyłam

3. yyy a czym i w czym walczyli powstańcy ? Bronią "made in Poland" i w polskich mundurach ? Może miałam ciulowych historyków, ale uczyli mnie, ze powstańcy brali to co się dało. Zabito Niemca - ściągano jego mundur odpruwano gapy brało się broń i walczyło dalej.

4. Kałachy wyglądały beznadziejnie - zgadzam się.

Pozdrawiam Kaś.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2010, o 22:11 
Przyjaciel forum

Kasiekg napisał(a):

Dlaczego nigdy i nigdzie o tym nie słyszałem? Czyżby kolejna "impreza organizowana przez harcerzy, dla harcerzy i z nagrodami dla harcerzy?
Kasiekg napisał(a):
Niektóre środowiska mają w zwyczaju pod koniec października udawać się na cmentarz i zadbac o porzucone groby (oczywiscie nie wszystkie)

Chwała im za to.
Kasiekg napisał(a):
Światełko betlejemskie przywożą również harcerze

Napisze dobitnie i chamsko: Gila mnie to światełko, skąd jest, kto je przyniósł i ile razy po drodze zgasło. Nikt od tego raczej zdrowszy się nie zrobił, dzieci w afryce też od tego mniej głodne nie są...
Kasiekg napisał(a):
O podnoszeniu frekwencji na uroczystościach państwowych nie mówię...

Do tego trzeba po prostu dorosnąć, nie widzę sensu w podnoszeniu frekwencji...

Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2010, o 22:25 

Kasiekg napisał(a):

Ufff, już myślałem, że to zdanie nie padnie. Cieszę się, że środowisko harcerskie też to zauważyło. Szkoda tylko, że w porę nie wybiło tej głupoty z głowy komendanturze.

Kasiekg, kilku z nas było harcerzami i nie możemy zrozumieć kompletnego braku dyscypliny mundurowej wśród obecnych drużyn ZHP. ZHR jakoś sobie daje radę.

Kasiekg napisał(a):
3. yyy a czym i w czym walczyli powstańcy ? Bronią "made in Poland"

A tak. Przynajmniej po części:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_m ... a_w_Polsce
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_m ... 82yskawica

Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2010, o 23:18 

Kasiekg napisał(a):
Trochę późno, ale coś napiszę.
1. do przedmówcy, który mówi, ze może wystawić lepszą warte - Dlaczego nie zaproponujesz swojej pomocy w Urzędzie (bo to urząd miasta prosi harcerzy o wystawienie) Skoro jesteś w stanie, to zrób coś dla miasta i pokaż jak powinno wyglądać, wystarczy iść i zaproponować pomoc.
2. Pojawiła się opinia "niech zrobią coś dla miasta".
Więc informuje
- Szałamaja - impreza muzyczna organizowana w 100% przez harcerzy co roku w marcu.
- Mikołajki organizowane w podstawówkach
- Niektóre środowiska mają w zwyczaju pod koniec października udawać się na cmentarz i zadbac o porzucone groby (oczywiscie nie wszystkie)
- Światełko betlejemskie przywożą również harcerze

O podnoszeniu frekwencji na uroczystościach państwowych nie mówię... Bo nie podoba się to z tego co zauważyłam

3. yyy a czym i w czym walczyli powstańcy ? Bronią "made in Poland" i w polskich mundurach ? Może miałam ciulowych historyków, ale uczyli mnie, ze powstańcy brali to co się dało. Zabito Niemca - ściągano jego mundur odpruwano gapy brało się broń i walczyło dalej.

Pozdrawiam Kaś.

Ręce opadają, a może w 1939 roku to tylko z flagą na ramieniu ?. A może zamiast stroju powstańczego, czyli tego co było zastosujemy się do 1918-39 albo tego co mamy teraz. A broń ?, AK47 było używane na wojnie.. tak było ! ale tylko w czterech pancernych, parodia.. gdzie ta magiczna pamięć o poległych. Jeżeli macie finanse to naprawdę dwa mundury z oporządzeniem na 1939 rok poskładam wam, bo jakieś pojęcie mam.

Tytuł:
PostNapisane: 9 października 2010, o 06:39 

InicjatywaKwn napisał(a):
Jeżeli macie finanse to naprawdę dwa mundury z oporządzeniem na 1939 rok poskładam wam, bo jakieś pojęcie mam.

a to ciekawe .... po ile taki mundurek od Pana z pojęciem ???

Tytuł:
PostNapisane: 9 października 2010, o 09:14 
Przyjaciel forum

VOO1 napisał(a):
po ile taki mundurek od Pana z pojęciem ???

Nie bądź złośliwy, On Ci tylko powie czy wszystko zgodne z prawdą historyczną, sam walczył to wie :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 9 października 2010, o 09:20 

Piotr_J napisał(a):
Szkoda tylko, że w porę nie wybiło tej głupoty z głowy komendanturze.

Działając czynnie w tej organizacji w latach 1994-2004 zauważyłem jedno - komendantura widzi tylko [wymoderowałem się sam].

electro_nick napisał(a):
Dlaczego nigdy i nigdzie o tym nie słyszałem? Czyżby kolejna "impreza organizowana przez harcerzy, dla harcerzy i z nagrodami dla harcerzy?

Prawdopodobnie - pierwsze słyszę o tej akcji.

Piotr_J napisał(a):
Kasiekg, kilku z nas było harcerzami i nie możemy zrozumieć kompletnego braku dyscypliny mundurowej wśród obecnych drużyn ZHP.

Ci na zdjęciach Jerzego to 29 KDH "Zośka" tylko oni noszą takie maskowania.
W kwidzyńskim ZHP zawsze był problem z jednolitym umundurowaniem.

Kasiekg napisał(a):

To akurat mogę potwierdzić - sam brałem w czymś takim udział.

InicjatywaKwn napisał(a):
Jeżeli macie finanse to naprawdę dwa mundury z oporządzeniem na 1939 rok poskładam wam, bo jakieś pojęcie mam.

Najlepiej niech harcerze sami poskładają sobie mundury ,ale HARCERSKIE wg regulaminu.

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE

Tytuł:
PostNapisane: 9 października 2010, o 09:56 

Tak się wtrącę odnośnie :
Kasiekg napisał(a):
yyy a czym i w czym walczyli powstańcy ? Bronią "made in Poland"

Mauser wz. 29, VIS, Błyskawica, Browning wz. 1928. i wiele wiele innych.
Nikt z pomocą się nie oferował, ponieważ nikt o tą pomoc nie prosił.
To coś jak z tymi imprezami robionymi przez harcerzy dla harcerzy....

Najlepsze reprodukcje ma firma poniżej (to nie jest reklama).

http://www.lancier.neostrada.pl/index.html

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 9 października 2010, o 18:08 

GSXR Browning to troche inna sprawa :twisted:, a słyszałeś historie o naszym sławnym urugwajczyku, czyli Ur-ze. Albo tajemnicy wyrobu hełmów wz. 31 czyli salamanderek pod szyldem garnków na potrzeby wojska hehe, i skąd produkcja, a raczej przykład brano ? i dlaczego Polacy wymyślili tylko wz. 28. A kiedy rozdano ''28'' dla dwóch plutonów to zaraz wypierniczyli do straży, bo pewien żołnierz nie mógł strzelać. Ponieważ nie widział nic przez daszek hehe. ? Normalnie temat na godziny, szczególnie o Urugwajczyku.

VOO1 napisał(a):
InicjatywaKwn napisał/a:

a to ciekawe .... po ile taki mundurek od Pana z pojęciem ???

Nie jest tanio, ale dwa mundurki przy składkach,albo dotacji miasta (jeżeli to możliwe) to piękna sprawa, do tego Mauserek, oczywiście kopia, i coś pięknego. A tam, jakim pojęciem... daleko mi do tego. A jeżeli nie to... jednakowe mundury ZHP. I te AK47 na zabawe w ASG, ale nie pod pomnik. Chyba że.. jeżeli powstańcy walczyli w różnych ubraniach.. zgadzam się, walczyli. Tylko gdyby były dostępne mundury to walczyliby w mundurach. Hmmm jeżeli trzymamy się już tak powstańców, cholera oni też nie walczyli z AK47.. co najwyżej MP40....., taka charakterystyczna, popularna broń. Kupno kopi takiej broni to nie jest problem, nie mówie o plastikach za 25 zł, ale chociażby za 500-800 full metal. Widok Polskich mundurów z 39 roku... coś pięknego, jak coś to mogę być tym trzecim :wink:.

Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2010, o 11:02 

InicjatywaKwn, przeczytaj jeszcze raz Twój tekst. Nie chcę nic insynuować, ale zauważam u Ciebie słowotok, gonitwę myśli... niedobrze, oj niedobrze. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2010, o 11:52 
[Kasztan mode on]
Nałóż czapkę skinie, skinie nałóż czapkę
Kiedy wicher wieje, gdy pogoda w kratkę
Uszka się przeziębią, kark zlodowacieje
Resztki myśli z mózgu wiaterek przewieje
[Kasztan mode off]

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :-D

Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2010, o 12:48 

canario napisał(a):
Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać :-D

Wujek cięta riposta :twisted:

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE

Tytuł:
PostNapisane: 12 października 2010, o 16:48 

Witam ponownie Odpowiem na zarzuty

- Konkurs fotograficzny był imprezą dla Mieszkańców miasta i wygrał go nieharcerz. Nie pamiętam nazwiska, zgłoszeń z miasta było dużo. A jak ktos nie słyszał, to bardzo mi przykro, ja też nie o wszystkich imprezach w KN słysze. Świeto chleba tegoroczne np było BARDZO mizernie reklamowane.

- Na Piegusie co roku jest duza frekfencja dzieci miejskich, Obiecuje, że skoro rodzice biorący udział w życiu forum nie słyszeli to mogę dawać informacje na forum.

Wiem, że polska broń w powstaniu tez była, acz nie zaprzeczycie, ze jak zdobyli niemiecką to tez jej używali

Jeśli chodzi o mundury, to obecnie jest z nimi zamęt, ponieważ jest nowy regulamin, nowy krój munduru i nowe normy. Nowe mundury są drogie, Wielu ma jeszcze stare, bo nie ma ochoty wydawać 150zł kiedy mundur po mamie jeszcze dobry. (np. Ja). (Ale owszem też mi się kolorowe kurteczki nie podobają).

Padł głos, ze do uroczystości państwowych trzeba dorosnąc... W takim razie 90% mieszkańców chyba nie dorosła, bo ja poza harcerzami, kombatantami i przedstawicielami rady miasta naprawde niewielu "cywili" widuje...

A i elektro - dla niektórych to światełko betlejemskie jest ważne - nie patrzmy na czubek własnego nosa. Widziałeś kiedyś wdzięcznośc w oczach staruszki z DPS "bo to od pana Jezusa przyjechało" ? Ja widziałam. więc kilku ludzi szczęsliwych i chyba jakiś sens to ma.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 12 października 2010, o 17:20 

Kasiekg,
Nie wiem w jakim wieku jesteś, ale uważam że dałaś bardzo dorosłą odpowiedź.

NDIE

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1