Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
dzwonek napisał(a):
jak będę miał okazję to zrobię zdjęcie i pokaże o co mi kaman :D

Chyba każdy to zna, najgorsze jest to, że żadne służby nic z tym nie robią :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 01:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 stycznia 2009, o 00:00
Posty: 263
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
krzyzak napisał(a):
Ktoś pomyśli : znalazł się podpier..acz.


żadne podpier***nie.Kwidzyn to małe miasto-samochodów coraz wiecej.Kazdy odczuwa brak miejsc do parkowania.Problem parkowania swietnie obrazuje parking pod Jabilem,mimo wyznaczonych miejsc wielu kierowców ma problemy z wjechaniem miedzy linie.Ostatnio doszlismy do wniosku z kumplem że jak zabierana była by premia to ludzie w mig nauczyliby sie jak parkowac.I to jest klucz do sprawy-wystaczy konsekwentnie karac ludzi zle parkujących i bedzie po sprawie.Ale jak jest,kazdy wie..............


Zgodzę się z przedmówcą, z jednym ALE... Kiedy Jabil (wcześniej Philips) stawiał odpowiednią poprzeczkę intelektualną zatrudnianym pracownikom nie było takich problemów. Obecnie pracuje tu banda "buraków" z okolicznych wiosek, którzy nie mają szacunku dla innych. Głownie chodzi mi o obite drzwiami, aż do blachy ze wszystkich stron auto. Na chwilę obecną, jak tylko jest miejsce stawiam na taką szerokość żeby nie można było uderzyć mojego samochodu. Sorki, ale skoro ja szanowałem innych i parkowałem "ciasno" żeby i inni mieli miejsce parkingowe, a inni nie uszanowali mnie niszcząc moje auto, to niech teraz parkują w krzakach. Obecnie gdybym chciał naprawić usterki lakiernicze musiałbym wydać ok. 2000zł. Tyle w temacie parkingu Jabila. Co do miasta to już inna opowieść :-(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 07:14 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Czy pracowników Poczty Polskiej obowiązują inne przepisy ruchu drogowego?!
Przykład z wczoraj. Parking pod urzędem pracy prawie pusty, parking pod sklepem do którego pewnie podjechała poczta też, a gość staje na środku chodnika.

Fotki z telefonu wieć sorki za ich jakość a właściwie jej brak.


Załączniki:
DSC01404.JPG
DSC01404.JPG [ 52.71 KiB | Przeglądane 3899 razy ]
DSC01403.JPG
DSC01403.JPG [ 49.02 KiB | Przeglądane 3899 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 07:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 listopada 2008, o 16:29
Posty: 46
Lokalizacja: Semper Invicta
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Czy pracowników Poczty Polskiej obowiązują inne przepisy ruchu drogowego?!
Przykład z wczoraj. Parking pod urzędem pracy prawie pusty, parking pod sklepem do którego pewnie podjechała poczta też, a gość staje na środku chodnika.

Fotki z telefonu wieć sorki za ich jakość a właściwie jej brak.


w niektorych miastach po wizycie pierwszego rowerzysty w tym miejscu mialby kreche na calej dlugosci... ale w sumie to i tak nie jego, a poczty, wiec co sie bedzie martwil


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 11:51 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Czy pracowników Poczty Polskiej obowiązują inne przepisy ruchu drogowego?!

Jeżeli chodzi o samochód pocztowy ,to nie wiem jak wygląda to teraz.
Ale za moich czasów, kiedy w latach osiemdziesiątych pracowałem też w tej firmie, jako Kierowca -konwojent. (Myślę że, nawet niektórzy z naszego forum, wiedzą o tym i pamiętają ). ;)
Jeździło razem ze mną trzech ludzi, dwóch konwojentów i Inkasent. Praca nasza polegała na zbieraniu pieniędzy ze sklepów, kiosków"Ruchu" restauracji, zakładów pracy, itd. Mieliśmy do zebrania kasę, z ponad dwustu punktów (miejsc ) w mieście . A potem tą całą furę pieniędzy wwoziliśmy do banku i tam ją zdawaliśmy.
Nasz samochód, miał specjalne przywileje.
Miałem w samochodzie specjalną przepustkę W która zwalniała mnie do jakiejkolwiek kontroli służb mundurowych i nie tylko.
Na przykład jak wjeżdżaliśmy na teren celulozy, ochrona wewnętrzna zakładu, nie miała prawa mnie zatrzymać a tym bardziej kontrolować.
A ówczesna Milicja była zobligowana, pomóc mi, (gdyby taka pomoc była potrzebna) w bezpiecznym przejeździe- dojeździe, postoju itd.., w czasie mojej pracy.
I dla tego ta moja przepustka (glejt), zezwalała mi na wjazd do zakładów pracy, zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, w miejscach zakazu a nawet na chwilowe wstrzymanie i utrudnienie ruchu. Po prostu moim obowiązkiem było samochód trzymać-parkować w danym momencie jak najbliżej inkasenta który odbierał pieniądze.
Z takiego przywileju (przepustki) korzystały też inne samochody Poczty, ale tylko wtedy, kiedy z uzbrojonym konwojentem odbierali wartościowe przesyłki i pieniądze z placówek pocztowych w mieście, albo w innych podobnych sytuacjach.
Dlatego jak widzicie stojący samochód Poczty na zakazie ,ścieżce rowerowej (jak w tym przypadku) to się nie denerwujcie i nie myślcie że to jest widzi mi się kierowcy.
reflexes ! To nie jest tak: Czy Mu wolno? , czy może?
To jest jego prawo. a nawet obowiązek, ale tylko w danej i konkretnej sytuacji.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 12:44 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
krzyzak napisał(a):
reflexes ! To nie jest tak: Czy Mu wolno? , czy może?
To jest jego prawo. a nawet obowiązek, ale tylko w danej i konkretnej sytuacji.

Wszystko się zgadza i zgadzam się z tym co piszesz. W końcu wiesz to z doświadczenia. Z tym, że w tym konkretnym przypadku w okolicy tego auta są tylko dwa sklepy przed którymi jest parking i był on w tym momenci wolny. Dodatkowo żadnych panów z kałachami tam nie widziałem, auto było zaparkowane i puste tzn. bez kierowcy. Ale oczywiście możesz mieć rację, że wykonywali oni w tym momencie swoje obowiązki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 13:06 
drosik napisał(a):
dzwonek napisał(a):
jak będę miał okazję to zrobię zdjęcie i pokaże o co mi kaman :D

Chyba każdy to zna, najgorsze jest to, że żadne służby nic z tym nie robią :roll:

Nie zrobią bo parkingi przy sklepach nie są drogami publicznymi tylko prywatnymi (należą do sklepów). Nawet mandatu nie mogą wlepić. Ponoć ma się to zmienić.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jest pewien sposób na zobligowanie kierowców do prawidłowego parkowania, który w praktyce sprawdza się w 100%. Rozwiązanie dotyczy miejsc gdzie parkuje się auta pod kątem. Patent polega na tym że miejsce parkingowe "wrzyna" się w trawnik/chodnik na kształt zębów piły. Każde auto zajmuje takie jedno "wycięcie" mające szerokość auta. Unika się w tym przypadku sytuacji kiedy:
MACIEKZB napisał(a):
(...) jedna osoba stanie źle to pozostali są zmuszeniu do nieprawidłowego parkowania.(...)

Minusem podanego przeze mnie przykładu jest potrzeba "wyprofilowania" linii krawężnika co przy istniejących parkingach wymaga pewnej przebudowy, ale nie jest to aż tak znaczny nakład kosztów czy robót a efekt jest "murowany".

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 13:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 listopada 2008, o 16:29
Posty: 46
Lokalizacja: Semper Invicta
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
krzyzak napisał(a):
reflexes ! To nie jest tak: Czy Mu wolno? , czy może?
To jest jego prawo. a nawet obowiązek, ale tylko w danej i konkretnej sytuacji.

Wszystko się zgadza i zgadzam się z tym co piszesz. W końcu wiesz to z doświadczenia. Z tym, że w tym konkretnym przypadku w okolicy tego auta są tylko dwa sklepy przed którymi jest parking i był on w tym momenci wolny. Dodatkowo żadnych panów z kałachami tam nie widziałem, auto było zaparkowane i puste tzn. bez kierowcy. Ale oczywiście możesz mieć rację, że wykonywali oni w tym momencie swoje obowiązki.


no, no... ze zdjęcia mozna wywnioskowac, ze panu ze sklepu car audio musi dobrze biznes isc skoro konwoj pocztowy musi kase od niego odbierac :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 13:58 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
2fast4you napisał(a):
panu ze sklepu car audio musi dobrze biznes isc


Myśli to i ma :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 14:04 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Wszystko się zgadza i zgadzam się z tym co piszesz. W końcu wiesz to z doświadczenia. Z tym, że w tym konkretnym przypadku w okolicy tego auta są tylko dwa sklepy przed którymi jest parking i był on w tym momenci wolny. Dodatkowo żadnych panów z kałachami tam nie widziałem, auto było zaparkowane i puste tzn. bez kierowcy. Ale oczywiście możesz mieć rację, że wykonywali oni w tym momencie swoje obowiązki.


reflexes! Ja napisałem:ale tylko w danej i konkretnej sytuacji.

Ja nie piszę o sytuacji z Twojej fotki.
Tutaj, w tym przypadku, masz rację może być nadużycie przez kierowce.
Kierowca mógł pójść np. z doręczeniem paczki, do sklepu, a nawet na śniadanie.

Großvater napisał(a):
Rozwiązanie dotyczy miejsc gdzie parkuje się auta pod kątem. Patent polega na tym że miejsce parkingowe "wrzyna" się w trawnik/chodnik na kształt zębów piły. Każde auto zajmuje takie jedno "wycięcie" mające szerokość auta. Unika się w tym przypadku sytuacji kiedy:

Tak jak przed Urzędem Miasta.

2fast4you napisał(a):
panu ze sklepu car audio musi dobrze biznes isc skoro konwoj pocztowy musi kase od niego odbierac :lol:


Niestety Poczta już kasy nie odbiera. :-)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 14:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2008, o 20:29
Posty: 1219
Lokalizacja: Berlin
Płeć: Kobieta
Hedon napisał(a):
Kiedy Jabil (wcześniej Philips) stawiał odpowiednią poprzeczkę intelektualną zatrudnianym pracownikom nie było takich problemów. Obecnie pracuje tu banda "buraków" z okolicznych wiosek, którzy nie mają szacunku dla innych


przeczytalam te slowa i zdebialam

pomysl 3 razy nim cos napiszesz

nauki parkowania moze nie posiadac
Hedon napisał(a):
banda "buraków" z okolicznych wiose

ale moze jej tez nie posiadac elita umyslowa ze stolicy

pomysl czasami czy takimi slowami kogos nie urazisz

_________________
Życie jest piękne!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 14:50 
catani napisał(a):
na bramie siadaja mi tylko ptaszki

nie boją się?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 19:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Byłem dzisiaj pod Kaulandem . Szkoda,że bez aparatu i telefonu. Naliczyłem 17 aut na 30 miejscach parkingowych.

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2009, o 19:35 
Hopeczka, chłopaka poniosło,tyle.nie ma sensu komentowac.
warzek, -mogło byc gorzej...... :-D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.