Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2010, o 20:10 
Ja paliłem przez 12 lat i ciesze sie ze mam ten nałóg poza sobą.Mi palenie w lokalach generalnie raczej nigdy nie przeszkadzało, tylko ten smród pozostajacy na ubraniu mnie zawsze wnerwiał.U mnie w domu sie nie pali(od tego jest balkon) i nigdy nie bedzie.Natomiast co do palenia w miejscach publicznych takich jak przystanki,dworce itp to popieram zakaz.Ktos kto nie pali nie ma ochoty wachac tego smrodu i ma racje.Zreszta mi smród papierosów tez przeszkadza.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2010, o 20:15 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Zreszta mi smród papierosów tez przeszkadza.


Kto pije i pali ten nie ma robali :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2010, o 20:34 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L), to jak Ty wytrzymujesz na stadionie? Pamiętam, że kibice zawsze jarali jak smoki. Przy bezwietrznej pogodzie na Legii było siwo.

No właśnie, czy nowa ustawa obejmuje też stadiony? Jakoś nie wyobrażam sobie egzekwowania przepisów w takich miejscach. Chyba, że teraz będą wlepiać zakazy stadionowe za palenie :-P

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2010, o 21:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
"a ja palę faję, żuję gumę, palę faję za fają..."- bo lubię :-P - oczywiście szanując zdrowie innych... ;)

( w towarzystwie wypuszczam dym "półgębkiem" w drugą stronę.. :grinka: )

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2010, o 16:42 
Piotr_J napisał(a):
teraz będą wlepiać zakazy stadionowe za palenie

wcale mnie to nie zdziwi...zakaz mozna dostac za"złą koszulke" to tym bardziej za złamanie ustawy :roll:
A jak wytrzymuje?Jakos daje rade, po prostu przekonuja mnie finanse,palenie to teraz strasznie kosztowny nałóg .


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 13:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 20:04
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
a ja tam się cieszę z zakazu bo mnie wnerwiali palący z tym swoim dymem :-D

_________________
umaluj usta bo nigdy nic nie wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 16:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
a dla mnie ,restrykcyjne ograniczenie jest dyskryminacja. wpienia mnie ten antynikotynowy faszyzm. skoro jako palaczka jestem elementem szkodliwym, to niech papierosy stana sie nielegalne. bo dziwny jest ten brak konsekwencji, palacz w miejscu publicznym jest fuj, ale nie kloci sie to z odzieraniem palacza z pieniedzy, by zalatac dziurawy budzet, narzucajac wysoka akcyze. staram sie nie chuchac nikomu w twarz i prosze, by mnie w gettcie dla palaczy nie zamykac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 17:05 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Didi napisał(a):
wpienia mnie ten antynikotynowy faszyzm.


Stasio Tym kiedyś pisał na ten temat dobry polak to ten co -

1. porusza się swoim samochodem - akcyza i podatki dla zarządu RP.
2. chla gorzałę zwłaszcza jeżdżąc samochodem - akcyza i podatki dla zarządu RP oraz ewentualne mandaty i sprawy sądowe.
3. pali tytoń - akcyza i podatki dla zarządu RP.

Zaś polak niedobry to ten co -

1. studiuje na dziennych - straty zarządu RP na dofinansowanie.
2. jeździ komunikacją - straty zarządu RP na dofinansowanie.
3. pije mleko - straty zarządu RP na dofinansowanie.

Niewiele się zmieniło dotychczas :oops: :grinka:


Ostatnio edytowano 7 marca 2010, o 17:33 przez Darek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 17:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ten podzial troche mnie niepokoi, bo spelniam 3 warunki bycia niedobrym polakiem i tylko dwa bycia dobrym. nie ma rownowagi :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 17:33 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Didi napisał(a):
tylko dwa bycia dobrym.


Taki wynik uznaje się i tak nazbyt dobry :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 17:50 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
Didi napisał(a):
bo dziwny jest ten brak konsekwencji, palacz w miejscu publicznym jest fuj, ale nie kloci sie to z odzieraniem palacza z pieniedzy, by zalatac dziurawy budzet, narzucajac wysoka akcyze.


Brak konsekwencji - palacz ma raka i z czyich składek jest ten rak leczony - tylko palaczy? Palacze są w mniejszości, więc dlaczego większość ma się truć? Dlaczego ludzie którzy nie palą są zmuszeni przebywać w lokalach w których jest mnóstwo dymu? Ani to zdrowe, ani przyjemne - w imię wolności wyboru palaczy? Chcesz się truć - ok, wszystko jest dla ludzi - ale rób to świadomie - sam. Chcesz palić - nie narażaj innych na koszty leczenia ( moim zdaniem pieniądze z papierosów powinny iść na leczenie. Póki co wygląda to tak, że palacze trują innych, narażają ich na koszty i jeszcze - co widać na przykładzie powyżej - mają pretensje, że państwo stara się im utrudnić uprzykrzanie życia innym. Piszesz o dyskryminacji - nikt nie zabrania Ci palić - ustawodawca chce tylko dać szanse tym którzy uznali, że nie chcą się truć.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 20:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
magzeust napisał(a):
Brak konsekwencji - palacz ma raka i z czyich składek jest ten rak leczony

Z akcyzy płaconej przez palaczy można wyleczyć nie tylko ich, ale całe społeczeństwo, i nie tylko z raka :)

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 22:20 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
NFZ - według planu - będzie miał w tym roku trochę ponad 53mld zł. -
Wpływy z akcyzy około 15 mld zł
Wpływy z ZUS do budżetu NFZ - ok 50 mld
KRUS - 3,2 mld
Akcyza - 0!

Czy całe społeczeństwo - wątpię - sumy są za małe - jak widać na powyższym przykładzie - NFZ kosztuje dużo więcej - a opieka w jego ramach i tak jest słaba, fundusz wciąż niedofinansowany. Sporo kosztów leczenia jest przerzucanych na prywatne kliniki i prywatne pieniądze - więc rynek opieki medycznej w Polsce to dużo więcej niż wspomniane 50 mld zł. Jak w takim układzie wyleczyć całe społeczeństwo za 15mld?

To jest tak jak z podatkiem drogowym i akcyzą płaconą w cenie paliwa - gdzie idą te pieniądze? Według ustawy - na budowę i utrzymanie istniejących dróg - faktycznie - rząd obiecuje dofinansowanie z tej puli PKP.

Rak płuc jest najbardziej śmiertelnym nowotworem na świecie - jest najczęściej spotykanym nowotworem złośliwym. W Polsce około 10% żyje z nim dłużej niż 5 lat - w krajach "zachodnich" - ten odsetek wzrasta do 15! Czy decydują tylko kwoty przeznaczone na leczenie - na pewno nie - choć na pewno gdyby było ich więcej na diagnostykę, łatwiejszy dostęp do specjalistów itp - to ten odsetek by nie spadł! Póki co akcyza łata dziurę w budżecie a palacze leczeni są z 9% wszystkich pracujących.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2010, o 23:50 
Paliłem 10 lat i cieszę się, że mam to już za sobą. Szkoda, że nowa ustawa nie wprowadziła całkowitego zakazu w lokalach bo faktycznie, smród po fajkach na ciuchach po imprezie jest odrażający :/
Jako były palacz rozumiem pretensje tych, którym nowa ustawa się nie podoba, ale w chwili obecnej jako bierny palacz wiem co przeżywają niepalący.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2010, o 08:38 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Gdybym wiedział i wierzył, że ustawodawcom zatrudnionym za nasze pieniądze w semie chodzi naprawdę o dobro społeczeństwa był bym za.
Z racji wieku i doświadczenia wiem, że to kolejne tematy na których można coś ukręcić przed wyborami, nie tak dawno tematem nr.1 była aborcja ale się temacik wypalił.
Jeżeli ktoś jeszcze wierzy, że taki natłok ustaw przed wyborami jest naturalny - to niech wierzy, głupich nie sieją sami się rodzą :evil: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.