Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 11:38 
Zbanowany

Przez kilka zaledwie dni było was/nas stać na okazanie należytego szacunku zmarłym. Smutne to i jak wiele mówi o Polakach jako społeczeństwie. Wawel był tylko zapalnikiem pozwalającym dalej prowadzić idiotyczną walkę polityczną wysługując się interesom ich - koniecznie trzeba pogrubić, żeby nikt nie mógł nam zarzucić uczestnictwa w tym festiwalu żenady.

Ludzie odważniejsi, dojrzalsi a na pewno mądrzejsi - jak Z. Krasnodębski potrafią wprost powiedzieć co myślą o sytuacji która zapanowała w kraju po sobotniej katastrofie. Piszą i mówią to co myślą - bez kalkowania haseł wymyślanych na potrzeby niekończącego się festiwalu wyborczego. Ludzie "mali" - jakże michnikowskie określenie - powtarzają niesmaczne żarty a gdy ktoś zwróci im uwagę, że nie czas i miejsce wycofują się zasłaniając się, żartem, dystansem do siebie czy "podpuszczaniem".

Czy na prawdę Darku jesteś tak płytką osobą, że nie potrafisz uszanować go nawet po śmierci? Nawet jeśli nie ma w Tobie krzty szacunku - zamilcz - zamiast silić się na udawany żal. Dziennikarze płaczą przed kamerami, mimo że kilka dni temu go wyśmiewali - ale to ich praca i oni dostają pieniądze za kompromitowanie się na forum publicznym. Ty nie musisz więc oszczędź nam i sobie tego żenującego przedstawienia.

Tekst który wg Ciebie miał pokazać autora w dobrym świetle i wyalienować od społeczeństwa był alienacją ale nie od społeczeństwa - był - wg. mnie - własną opinią odcinającą się od aspołecznej grupy nie potrafiącej uszanować zarówno pamięci zmarłego jak i uczuć religijnych większości tegoż społeczeństwa. Nie wmawiać, że patologia jest większością. Większość zazwyczaj milczy będąc zagłuszana przez hałasujący margines.

Polska polityka spolaryzowała się do tego stopnia, że dla wielu nie ma już świętości, łamane są wszelkie dogmaty współżycia społecznego w imię walki pomiędzy "znienawidzonymi" przedstawicielami klasy próżniaczej. Czyż nie jest ironią losu, że tak silnie akcentując swoją nienawiść do polityków i ich metod działania - sami tymi metodami się posługujecie. Przypomina to sytuację, gdy idące na rzeź barany obśmiewają bezrobotnego rzeźnika! "Głupi naród" obśmiewający swoją własną głupotę. Oczywiście wszystkich poza samym "oświeconym". Ale z większej perspektywy wszystkie te barany wyglądają identycznie.

Wawel wg. mnie jest dobrym miejscem - nie ze względu na samego prezydenta - ale na okoliczności w jakich zginął. Jestem pewien, że znajdzie się tam miejsce na tablicę z nazwiskami reszty pasażerów i notka dlaczego tam lecieli. Nie będzie tu beatyfikacji, nie będzie zmartwychwstania - pozostaną jedynie archiwa gazet i for internetowych osmarowujących prezydenta, nie mających za wiele merytorycznych argumentów oceniających jego prezydenturę. Historycy za kilka/kilkanaście lat opiszą to wszystko i pozostanie po nim notka jak po Michale Wiśniowieckim.

Odnośnie "niedźwiedziej przysługi" - za 50 lat nikt nie będzie pamiętał walki politycznej PiS - PO - ludzie będą mieli grobowiec symbolizujący walkę o pamięć ofiar Katyńskich.

KrzaQ napisał(a):
Teraz jedyna przysługą, jaką można im uczynić jest godny pochówek, modlitwa i pamięć.

Jednym zdaniem streściłeś całą dyskusję.

Na tym zakończę udział w tym wątku - bo dyskutuje się z argumentami a nie "podpuszczaniem", dowcipami i "dystansem do siebie". Dodam jedynie, że osoba dojrzała chwilę pomyśli zanim coś powie/napisze - co później nie zmusza jej do uciekania się do tego rodzaju forteli.

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 13:04 
Przyjaciel forum

Tosia napisał(a):
No to idźmy za ciosem. Kiedy beatyfikacja?

Idźmy dalej, kiedy zmartwychwstanie?

Chyba "wyłączyliście" MYSLENIE klikając takie brednie, myśle, ze w realu jestescie innymi ludzmi, a tu sie mozna popisac "marnym polotem"

A ja też jestem ciekawy kiedy beatyfikacja ???

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 13:32 
Cytuj:
Dodam jedynie, że osoba dojrzała chwilę pomyśli zanim coś powie/napisze - co później nie zmusza jej do uciekania się do tego rodzaju forteli.

Ewentualnie przeprosi. Trwanie w błędzie "mimo wszystko" jest najgorszym rodzajem głupoty.

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 14:20 

Zwisa* mi, gdzie zostanie pochowany prezydent.
Tak jak za góra dwa tygodnie będzie to zwisać wszystkim oponentom i zwolennikom tego czy innego miejsca pochówku. (Chyba, że do końca życia mają zamiar chodzić w poczuciu krzywdy, która spotkała obywatela).
Co polecam pod rozwagę wszystkim dziś tak namiętnie rozgorączkowanym i oburzonym.

* Kolokwializm użyty wyłącznie dla zaakcentowania (bez)sensu i płytkości takich sporów.

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 15:10 

A wg mnie to po prostu kolejna "szopka"- zainicjował ją Kościół w osobie kard. Dziwisza a potem podchwycili to politycy różnego szczebla i media... W końcu ze swojego baracku na pogrzeb przyjeżdża Obama - SHOW MUST GO ON... :evil:
I to właśnie najbardziej mnie boli i wkurza. Ja nie chcę, żeby Państwo Kaczyńscy zostali pochowani na Wawelu, ale z bardziej ludzkich powodów, niż różnice poglądów czy polityczne. Mają Oni prawo spocząć wśród rodziny i o ich pochówku nie mają jakiegokolwiek prawa, tym bardziej moralnego, decydować ani Kościół, ani politycy, ani media. Moim zdaniem tylko jedna osoba powinna decydować o miejscu i czasie pogrzebu Państwa Kaczyńskich - osoba która straciła ojca i mamę - Ich córka Marta...

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 15:22 

Cytuj:
I to właśnie najbardziej mnie boli i wkurza. Ja nie chcę, żeby Państwo Kaczyńscy zostali pochowani na Wawelu, ale z bardziej ludzkich powodów, niż różnice poglądów czy polityczne. Mają Oni prawo spocząć wśród rodziny i o ich pochówku nie mają jakiegokolwiek prawa, tym bardziej moralnego, decydować ani Kościół, ani politycy, ani media

No bo Tobie nie zależy na promocji miasta Krakowa.

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 16:02 
Jak to mój znajomy powiedział: "Co tam Wawel... Piramidy!!!"

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 18:22 

W Krakowie niektórzy są przeciwko, pochówkowi Pary Prezydenckiej na Wawelu.
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... Wawel.html

Ale niektórzy w Krakowie są też za , zwłaszcza hotelarze.
http://www.fakt.pl/Hotel-w-Krakowie-kos ... 262,1.html

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 19:04 
Przyjaciel forum

Ale macie problemy :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=gzACDJCfQvs

"..Nadszedł już czas,
najwyższy czas,
nienawiść zniszczyć w sobie."

Tytuł:
PostNapisane: 14 kwietnia 2010, o 19:10 
Przyjaciel forum

chanbord napisał(a):
najwyższy czas,
nienawiść zniszczyć w sobie.

Niby jak? nienawiść jest silna jak miłość :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2010, o 11:01 

moim zdaniem na wawelu chowa się ludzi wybitnych i zasłużonych. Kaczyński, ani jego szanowna małżonka nie zrobili dla polski nic ważnego. Być może nawet wyjdzie po latach to co mówił prezydent Białorusi, że to prezydent na pokładzie samolotu decyduje czy lądować, czy nie i być może po latach to Kaczyński zostanie okrzyknięty tym, który spowodował śmierć 95 ludzi.

Więc ostrożnie z tym chowaniem na Wawelu, bo tam się chowa za zasługi, a nie za to , że się tragicznie zmarło.

Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2010, o 11:06 
Przyjaciel forum

Azarael napisał(a):
być może po latach

Po czterdziestu bo na tyle czasu utajniono zapisy :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2010, o 19:21 
Cytuj:
Dziwny jest ten świat,
gdzie jeszcze wciąż
mieści się wiele zła.
I dziwne jest to,
że od tylu lat
człowiekiem gardzi człowiek.
(…)
Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.

http://www.youtube.com/watch?v=Gizg-rKt ... xt_from=ML

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2010, o 21:07 

Dziekuję Ci bardzo MAGZEUST - jesteś jedyną osobą, która napisała coś ważnego w tym temacie - wyraziłeś w sowich postach mądrość, której reszcie niestety brakuje.
Jak widać łatwo nazywać się Polakiem, trudniej jednak spełnić się w tej roli.
Jeszcze raz - wielkie dzięki.

Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2010, o 05:53 

Piękną pogodę będzie miała dzisiaj Para Prezydencka .
RIP

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1