Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2010, o 13:55 
reflexes napisał(a):
Pozornie wychodzi taniej ale przelicz sobie koszty utrzymania m2 powierzchni, która to jest jednym z wyznaczników komfortu mieszkania.

Tzn? Uważasz że na rynku wtórnym czynsze są tańsze niż 300 zł?
reflexes napisał(a):
Poza tym nowe wcale nie znaczy lepsze biorąc pod uwagę fuszerki budowlane i czystą chęć zysku czy to dewelopera, spółdzielni czy samego wykonawcy.

Na pewno znajdą się braki ale jestem pewny że teraz budują lepiej jakościowo niż mieszkania 20 lat temu gdzie przy wykańczaniu nie używano poziomicy.
reflexes napisał(a):
Mój osobisty kolega na Sybiraków tyle płaci za kawalerkę z aneksem kuchennym.

Tu akurat jestem przekonany na 100% że za 50m2 płaci się ok. 850 zł bo widziałem i nawet mam gdzieś w domu ksero rachunku kolegi gdzie są dokładne wyliczenia - czynsz wyszedł niecałe 300 zł w jego przypadku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2010, o 14:05 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2008, o 11:34
Posty: 121
Lokalizacja: Sztum
Płeć: Mężczyzna
Renawa w Sztumie, mieszkanie 2 pok., 53 m/2
wkład własny ok. 58 tys., czynsz + kredyt + CO + ogrzewanie wody - 700 zł. do tego trzeba dodać en. elektr i zimna woda z liczników


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: renawa bs tbs
PostNapisane: 26 maja 2010, o 14:35 
Tutaj jeszcze artykuł o przeniesieniu własności:
"Spółdzielnia zobowiązana jest zawrzeć z nami umowę przeniesienia własności lokalu przed notariuszem w terminie sześć miesięcy od dnia złożenia wniosku (dotychczas były to mało realistyczne trzy miesiące), po dokonaniu przez nas spłaty:
• przypadających na nasz lokal części zobowiązań spółdzielni związanych z budową, w tym w szczególności odpowiedniej części zadłużenia kredytowego spółdzielni wraz z odsetkami,
• zadłużenia z tytułu opłat i kosztów związanych z eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości w częściach przypadających na nasz lokal (czyli potocznie czynszu), oraz eksploatacją i utrzymaniem nieruchomości stanowiących mienie spółdzielni zgodnie z postanowieniami statutu."
Źródło:
http://nieruchomosci.wieszjak.pl/spoldz ... -roku.html
Niektóre wypowiedzi typu "mieszkanie nigdy nie będzie Twoje" wg mnie wynikają z nieznajomości aktualnego prawa.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2010, o 14:48 
drosik napisał(a):
Naprawiają bez większych dyskusji.

Potwierdzam. Wielu moich znajomych reklamowało sporo rzeczy ale wszystko zostało naprawione i teraz jest prościutko. Oczywiście wszystko za free. Gwarancja z tego co się orientuje jest 2 lata na całe mieszkanie. Także zrobi Ci się pęknięcie na suficie po roku? Zgłaszasz i naprawiają.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2010, o 20:44 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
szefo85 napisał(a):
Tzn? Uważasz że na rynku wtórnym czynsze są tańsze niż 300 zł?

Nic takiego nie twierdzę. Twierdzę tylko, że w bloku jest pozornie taniej. Przelicz sobie koszty mieszkania i domku na m2. Wyjdzie podobnie albo taniej.
Gdzieś w tym temacie porównywałem się z Drosikiem. Koszty miesięczne wyszły praktycznie takie same z tą tylko różnicą, że u mnie za 100m2 powierzchni mieszkalnej i 500m2 ogródka a u niego za jakieś 60 z hakiem. Poza tym zapominasz jeszcze, że większość ludzi płacąc czynsz w spółdzielni spłaca jeszcze kredyt zaciągnięty na wkład własny. Co za tym idzie mieszkanie nie kosztuje ich tylko 850 zł ale jeszcze ratę kredytu.
szefo85 napisał(a):
Na pewno znajdą się braki ale jestem pewny że teraz budują lepiej jakościowo niż mieszkania 20 lat temu gdzie przy wykańczaniu nie używano poziomicy.

Sporo znajomych się ostatnio buduje i widziałem ostatnio tą lepszą jakość. Wiele się ona nie różni od tej z przed 20 lat.
Ja kupowałem swoje pierwsze mieszkanie w bloku z lat 70 czy 80-tych. Znalazłem wyprostowane, z wymienionymi instalacjami i było ok. Żadnych reklamacji przez ponad 2 lata.
szefo85 napisał(a):
Potwierdzam. Wielu moich znajomych reklamowało sporo rzeczy ale wszystko zostało naprawione i teraz jest prościutko. Oczywiście wszystko za free. Gwarancja z tego co się orientuje jest 2 lata na całe mieszkanie. Także zrobi Ci się pęknięcie na suficie po roku? Zgłaszasz i naprawiają.

Oczywiście, że tak. Mam świetny przykład kolegi, który kupił segment od jednego z naszych rodzimych deweloperów. Wszystko było pięknie. Zbudowane na czas, wszystko zgodnie z projektem. Mieszkanie wykończył i się wprowadził. Po kilku tygodniach jak już wszyscy sąsiedzi zamieszkali okazało się, że przez ściany słychać jak sąsiad z sąsiadką spędzają wieczory, jak puści bąka na kanapie itp. itd. Owszem deweloper uznał reklamację, znalazł rozwiązanie i pokryje koszty ale na 2 tygodnie z chałupy wyprowadzić się musi, bo czeka go remont całego mieszkania.


P.S. Na zakończenie dodam tylko, że kłócił się z nikim nie będę. Każdy kupi to na co ma ochotę albo kasę. Mieszkałem całe życie w bloku. Ponad 2 lata na własnym mieszkaniu ponosząc wszelkie koszty jego utrzymania. Różnicy nie widzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2010, o 23:32 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Pozornie wychodzi taniej ale przelicz sobie koszty utrzymania m2 powierzchni, która to jest jednym z wyznaczników komfortu mieszkania.


Kilka dodatkowych merów, ogród który jest "troszkę" większy niż balkon - sąsiada spotykasz przed domem a nie na balkonie obok. Nie budzi cię woda odkręcana 5 pięter niżej w klatce obok... itp... Wymieniać można w nieskończoność, moim skromnym zdaniem warto poświęć trochę grosza na domek z ogrodem zamiast kupować "metry" w betonowej płycie...

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 08:20 
magzeust napisał(a):
Kilka dodatkowych merów, ogród który jest "troszkę" większy niż balkon - sąsiada spotykasz przed domem a nie na balkonie obok. Nie budzi cię woda odkręcana 5 pięter niżej w klatce obok... itp... Wymieniać można w nieskończoność, moim skromnym zdaniem warto poświęć trochę grosza na domek z ogrodem zamiast kupować "metry" w betonowej płycie...

Oczywiście że mieszkanie w domku jest wygodniejsze, co do tego nie ma wątpliwości. Tytuł tego posta jednak nosi nazwę Renawa vs. TBS, a ja do tytułu dodałbym jeszcze "vs. rynek wtórny", ponieważ jeśli ktoś pyta o spółdzielnie to nie ma go co namawiać do mieszkania na poza miastem w domu, bo jest zdecydowany na mieszkanie w bloku. Nie skreślałbym jednak spółdzielni, szczególnie renawy, ponieważ są to już mieszkania sprzedawane na innych warunkach niż kiedyś (mówie o Sybiraków). Te mieszkania będą w 100% własnościowe po spłacie kredytu także nie ma obawy, że będziemy płacić całe życie kase i nic z tego nie będziemy mieli.
To czy mieszkanie w domku czy w bloku jest droższe czy tańsze zostawiłbym na inny temat, jednak jak już wspomniałem z doświadczenia mieszkanie w domku nowym jest tańsze ale taki domek kosztuje sporo więcej. Domek dwudziestoletni może kosztować tyle samo co mieszkanie w bloku ale tu już zaczynają się remonty niestety.
Wracając do oryginalnego tematu wg mojej opinii spółdzielcze mieszkania są potrzebne, a jeśli ktoś chce mieć je na własność to od listopada zeszłego roku Renawa daję taką możliwość przez zaciągnięcie kredytu w banku komercyjnym. Przepisy wyraźnie mówią o przeniesieniu własności lokalu u notariusza na lokatora.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 09:01 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Pewnie, że są potrzebne ale w tym konkretnym przypadku do ubiegłego roku miało to sens (oszywiście jest to moje zdanie i nie musi się z nim ktoś zgadzać). Od czasu kiedy Renawa sponsoruje budowy w komercyjnym banku dla mnie opłacalność jest średnia. 85000 plnów wkładu (często też na kredyt) i 850 plnów czynszu to dużo jak za mieszkanko w bloku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 09:37 
reflexes napisał(a):
Od czasu kiedy Renawa sponsoruje budowy w komercyjnym banku dla mnie opłacalność jest średnia. 85000 plnów wkładu (często też na kredyt) i 850 plnów czynszu to dużo jak za mieszkanko w bloku.

W takim razie porównajmy.
Mieszkanie na rynku wtórnym, przyjmijmy 50m2:
koszt zakupu: 150.000
nasz wkład 58 tys.
Kwota kredytu - 92 tys.
Rata (przykładowo kalkulator internetowy polbanku w PLN) - 674 zł
Czynsz ok. 300 zł
Razem rata + kredyt = 974 zł

Mieszkanie z Renawy
koszt zakupu: 160.000
nasz wkład 58 tys.
Kwota kredytu - 102 tys.
Rata - 550 zł
Czynsz ok. 300 zł
Razem rata + kredyt = 850 zł

Dla wyliczenia przyjąłem że te 58 tys. wkładu mamy swoje. Jeśli nie mamy to w obu przypadkach trzeba wziąć kredyt.
Mieszkając w mieszkaniu ze spółdzielni oszczędzasz ponad 100 zł miesięcznie w porównaniu do mieszkania z rynku wtórnego a mieszkanie masz nowe.
Porównuje tylko mieszkania w bloku.
Wniosek - wcale nie jest tak drogo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2010, o 23:59 
Offline

Dołączył(a): 12 sierpnia 2010, o 23:53
Posty: 1
Lokalizacja: Sztum
Płeć: Kobieta
szefo85 napisał(a):
Kwota kredytu - 102 tys.
Rata - 550 zł


Jestem ciekawa, jak przy wyższym kredycie wyszła ci niższa rata, wydłużyłeś okres kredytowania?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, o 00:31 
Offline

Dołączył(a): 13 sierpnia 2010, o 00:24
Posty: 2
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To jak wezme mieszkanie na Sybirakow,
a za rok lub dwa zdecyduje sie na kupno domku to oddadza mi wklad (72000) plus to co splacilem razem z czynszem (1200= 400czynsz+800 rata), czy bede mial problemy z odzyskaniem kasy :idea:

_________________
************


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, o 06:50 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Dlaczego ktoś ma Ci oddać czynsz, skoro czynsz to są kosztu bieżącego utrzymania bloku.
Ostatnimi czasy jk kolega zdawał mieszkanie do Renawy to oddali mu cenę wolnorynkową pomniejszoną o pozostały do spłaty kredyt. Wyszedł na tym całkiem dobrze ale mieszkał w mieszkaniu 10 lat. Po roku czy dwóch to raczej będzie średni biznes.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, o 12:09 
Offline

Dołączył(a): 21 lipca 2008, o 17:40
Posty: 45
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z tego co wiem to na Sybiraków odzyskasz wkład + czść tego co zainwestowałeś po oszacowaniu rzeczoznawcy, tak bynajmniej mi mówili. Niby z jakiej okazji mieli by oddać czynsz i ratę?? Wyszło by na to ze mieszkałbyś za darmo, też tak bym chciał.Jak by nie było czynsz płacić trzeba a rata kredytu też jest konieczna, spółdzielnia ma kredyt, który ty jako lokator zgodziłeś się spłacać. Minusem tego są wysokie opłaty miesięczne, plusem to że za 30 lat wiec na emerturkę będziesz miał mieszkanie własnościowe.
Na Sybiraków jest chyba najbardziej dogodny uklad dla lokatora w porównaniu z innymi blokami Renawy czy TBS.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, o 16:36 
Offline

Dołączył(a): 13 sierpnia 2010, o 00:24
Posty: 2
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Napisalem "...plus to co splacilem razem z czynszem" - chodzilo mi o sama rate.
A z tych 800zl to ile to odsetki , a ile rata?? (jak po 24 miesiacach wyciagne wklad 72000 to ile jeszcze uzyskam z tych wplat po 800zl??) :?:

_________________
************


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, o 20:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
slav,
Wybierz się do Renawy. Tam są spece, którzy Ci powiedzą wszystko i będziesz miał rzetelną informacje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.