Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dobro powraca...?
PostNapisane: 20 maja 2010, o 14:35 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, o 14:03
Posty: 6
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam ,chciałem opowiedzieć swoją historie która mi sie ostatnio przydarzyła i chciałbym zapytać się o zdanie Was ,drodzy forumowicze...

Tak więc w piątek ,kiedy wracałem ze szkoły przechodziłem obok rynku (tego przy basenie) usłyszałem dźwięk dzwoniącego telefonu.Spojrzałem się na kiosk ,przy którym stała kobieta więc pomyślałem że to jej dzwoni telefon.Jednak nie.Jako że słuch mam dobry to usłyszałem że dźwięk wydobywa się niedaleko od kratki kanalizacyjnej to pomyślałem że telefon wpadł do tej kratki.Tak patrzałem na tą kratke i zobaczyłem leżąca na ziemii Nokie wartą ok 1000zł
Nie powiem ,wziąłbym ten telefon , ponieważ mój k750 nie ma dżojstika,ale nie chciałem robić sobie wstydu ,ponieważ na straganie siedziała moja koleżanka.Zapytałem się czy to jej jej telefon ,ale ona powiedziała że nie.Postąpiłem wedle zasady "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe".Znalazłem numer domowy i zadzwoniłem.Odebrało jakieś dziecko,powiedziałem że znalazłem telefon.Jako że chłopiec powiedział że nie ma nikogo dorosłego w domu to powiedziałem że zadzwonie później.W drodze do domu zadzwoniła do mnie kobieta (domyślam się że żona). Powiedziałem że moge zanieść aparat do domu ,gdyż jestem niedaleko.Zaniosłem ten telefon.Chłopak który otworzył drzwi poprosił mnie o swój numer telefonu "bo mama prosiła" więc , oddałem telefon i poszedłem.
I tu spotkało mnie przykre doświadczenie ,bo do dzisiaj nikt nie zadzwonił... z podziękowaniami chociażby...jestem ciekaw dlaczego tylko. Dodam tylko że mam 17 lat i pewnie dlatego zostałem olany.
A co Wy o tym myślicie ?
Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 14:45 
Bisqp napisał(a):
nie chciałem robić sobie wstydu ,ponieważ na straganie siedziała moja koleżanka


I znowu wszystko przez kobiete :grinka: :grin:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 14:45 
Mam małą radę dla ciebie - Czyń dobre uczynki i nie oczekuj podziękowań. Karma i tak cię znajdzie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 15:02 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bisqp napisał(a):
Nie powiem ,wziąłbym ten telefon , ponieważ mój k750 nie ma dżojstika,ale nie chciałem robić sobie wstydu ,ponieważ na straganie siedziała moja koleżanka.

Poczekaj, bo nie bardzo rozumiem :-|
Nie wziąłeś tego telefonu ze względu na koleżankę która siedziała na straganie i widziała jak znalazłeś telefon?
Czy nie wziąłeś tego telefonu ze względu na to jesteś uczciwy, zrobiłeś tak jak robi to uczciwy znalazca. Oddałeś telefon właścicielowi?

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 15:24 
Wygląda, że już cały tydzień gryzie go "sumienie" (1000zł ! :572: ) za to że oddał.
Przynajmniej tak to jest napisane.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 15:35 
Budslavsky napisał(a):
cały tydzień gryzie go "sumienie" (1000zł ! :572: ) za to że oddał.

Tez tak to odebrałem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 16:01 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky, NOWY(L),
Nie tylko Wy, tak żeście to odebrali. :-)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Koledzy nie tak.
1000 zł to w wieku 17 lat astronomiczna suma.
Zapewne bisqp w jakiś sposób chciał wyrazić wartość znaleziska i ewentualną chęć jego posiadania.

Bisqp oddałeś i to się liczy. Fakt,że chociaż sms lub telefon z podziękowaniami by się przydał. Jak napisał Canario ( może nieco dziwnie :) ) ktoś zapewne ci kiedyś podziękuje lub odwzajemni się podobnym uczynkiem .

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 18:40 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Brawo. Jesteś wielki Bisqp. Gdybym to ja był właścicielem na pewno oddzwoniłbym, podziękował i nagrodził jakimś upominkiem albo też 100 złotowym banknotem o ile telefon byłby wartości 1000zł.
Brak odzewu świadczy tylko o chamstwie właściciela telefonu. Przykre to.

Taka uczciwość w innych krajach jest na porządku dziennym... u nas niestety to wyjątki.

Bądź z siebie dumny Bisqp. :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 19:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ujmę to tak, Bisqp zaprezentował się nam jako młody i uczciwy człowiek, chociaż jak sam przyznał targały nim grzeszne myśli, ale zgasił je w zarodku i zwrócił własność właścicielowi. Był wobec na szczery, wyraził żal że liczył chociażby na małe dziękuje a większość komentarzy w tym wątku dość negatywnie opiniują targające Bisqp wątpliwości.
Z powyższej opowiastki wypływają dwa wnioski:

1. być może następnym razem kolega Bisqp dwa razy się zastanowi zamiast zada sobie trud szukania właściciela komórki, portfela, dokumentów itp., bo szkoda będzie czasu.
2. tym razem właścicielowi komórki się udało bo trafił na uczciwego znalazcę, ale drugim razem dzięki swojej i jemu podobnych obojętności może nie będzie miał takiego farta, po prostu ktoś sobie przywłaszczy znalezisko.

Doceńmy to że są jeszcze wśród nas ludzie uczciwi i co najważniejsze potrafią być przy tym szczery.

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 21:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2008, o 20:29
Posty: 1219
Lokalizacja: Berlin
Płeć: Kobieta
Bisqp, najpierw kilka słów do Ciebie, zachowałeś się wspaniale, tak jak każdy powinien... uczciwość jest jednak coraz rzadziej doceniana czego też sam doświadczyłeś...
kiedyś przytrafiła mi sie podobna sytuacja... znalazłam torebke męska z portfelem, a więc pieniązkami i dokumentami oraz między innymi z telefonem komórkowym... wiedziałam jak należy postąpić... były dokumenty, więc adres miałam... zaniosłam... właścicielem był znajomy mojego dobrego znajomego nawet znał mnie z widzenia... i niestety nawet dziękuję nie powiedział... od tego czasu minęło 7 lat, a ja dziś i tak jakbym znalazła rzeczy tego samego człowieka poszłabym znów i oddała...
bo wierzę w to, że dobro do nas powraca... między innymi zupełnie obcy nienznai mi prędzej ludzie z tego forum udowodnili to pomagając mi kiedyś przy przeprowadzce...jeszcze raz Wam za to dziękuję! warto być dobrym... życie prędzej czy pózniej odwdzięczy się tym samym :grin:

_________________
Życie jest piękne!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 21:35 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2010, o 01:50
Posty: 12
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
spoko, dobra karma wraca (zła też) :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 21:40 
Zachowanie godne pochwały. Gratuluję!

A ta karma to skojarzyła mi się z serialem 'Na imię mam Earl' ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 22:32 
Offline

Dołączył(a): 11 stycznia 2010, o 01:50
Posty: 12
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Sadze ze powinna sie skojarzyc ze wschodnimi religiami O_o


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2010, o 22:38 
saha napisał(a):
Sadze ze powinna sie skojarzyc ze wschodnimi religiami O_o


Będziesz mi teraz wybierać skojarzenia? O_o


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.