Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dobra wiadomość dla wszystkich !
PostNapisane: 12 czerwca 2010, o 10:06 
Po wyborach nie będzie końca świata !
Obojętnie kto je wygra, to po drugiej turze w lipcu, jeszcze przez jakiś czas będzie słychać co głośniejszych protestantów, a potem i to minie. Ludzie rozjadą się na wakacje, wrócą opaleni i wyluzowani. Może tylko ci spośród nas, którzy jeszcze teraz z przesadnie gorliwym zaangażowaniem wyręczają w agitacji partyjnych aktywistów, przegrani i wygrani w swych oczekiwaniach, trochę dłużej będą dochodzili do normy. Przecież będzie trzeba jakoś wyhamować propagandowy ferwor (słuszny i niesłuszny) i odbudować nie wiadomo po co napięte relacje z bliźnimi o odmiennych sympatiach politycznych. Chyba, że całodobowe (24h) wspieranie, bądź zwalczanie ambicji upatrzonych sobie polityków jest ważniejsze od normalnych, czyli bez emocjonalnych relacji międzyludzkich.

Dłużej i z większym trudem będzie się odbywał powrót do jako takiej normalności rodaków dotkniętych nieszczęściem powodzi. Przy tak licznych deklaracjach pomocy ze wszystkich stron, kiedyś w końcu i tam ziemia obeschnie, zniknie smród, komary zdechną i zostaną naprawione szkody.

Czy wygra ten, czy tamten, to i tak benzyna zdrożeje, liczba bezrobotnych nie zmaleje, atrakcyjność programów w TV jeszcze bardziej zdziadzieje, a ZUS nadal będzie ukrywał swe bankructwo.
Mając ułamkowy wpływ (chyba około 1/15 mln, czyli jak w totku) na wybór tego, czy owego, to dowolny wybór traktuję tylko jako „dopust boży”. Choć przy teoretycznym zwycięstwie któregoś tam z kandydatów niewątpliwie odczuwałbym pewien dyskomfort estetyczno-moralny, z którym trzeba by żyć dalej. Ale i tak bym się nie pochlastał.

Myślę, że wszystkie zapowiedzi i ogłaszanie jakiegokolwiek „końca świata” po wyborach, bez względu na ich wynik będzie nietrafione, a przynajmniej nie od razu, czyli do zapowiadanego przez niektórych momentu gdy „siądzie” internet, komórki, GPS i inne nasze zabawki.

(Gdy po wygranych wyborach jeden z dzisiejszych liderów sondaży spotka dziada i spyta go: Co robisz? Dziad pewnie na to odpowie: – Spieprzam! Gdy wygra ten drugi, to powie dziadowi: - Nie musisz już spieprzać! Ale gdyby wygrał jakiś trzeci, to pozostałoby mu tylko spytać dziada: - A gdzie ten drugi lider? To ja Jarząbek to ułożyłem - Łubu-dubu.)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2010, o 11:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tak Jureczku, masz 100% racji. Nie dodałeś tylko, że mimo śledztw, powodzi i wyborów - właśnie wczoraj ruszyło
wielkie piłkarskie święto. Ja nie jestem zagorzałym kibicem, ale olbrzymia część społeczeństwa się tym pasjonuje
i kondycja poszczególnych drużyn dla wielu będzie teraz tematem pierwszoplanowym. A jeszcze kanikuła... :) :)

Wybory są i będą ważną częścią wpływu społeczeństwa na swój los, ale interesowanie się nimi post faktum, to już raczej choroba :)

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2010, o 15:11 
oki44 napisał(a):
Ja nie jestem zagorzałym kibicem, ale olbrzymia część społeczeństwa się tym pasjonuje
i kondycja poszczególnych drużyn dla wielu będzie teraz tematem pierwszoplanowym


A ja jestem zagorzałym kibicem :grinka: Ale po 5 minutach słuchania ryku tych trąbek dałem sobie spokój.I wróciłem na e-kwidzyn :grin:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.