Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2010, o 12:48 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
bitabob napisał(a):
Mam nadzieję że mandat i pouczenie udzielone przez Policję rozjaśni Panu kierowcy i "chyba matce" dziecka w głowach. Tak przy okazji dziękuję za szybką interwencję.


Oby. Niestety niektórych nic nie rusza. To tak jak z pijakami za kółkiem. Zabiorą prawo jazdy, dostanie wyrok w zawieszeniu i kilka miesięcy później znów jeździ po pijaku. :sad:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2010, o 09:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kilka istotnych informacji dotyczących ewentualnego szkolenia kwidzyńskich policjantów w zakresie bezpieczeństwa przewożenia dzieci w samochodach. Otóż złożyłem oficjalne pismo na ręce dyrektora Wydziału Komunikacji, Bezpieczeństwa Obywateli i Zarządzania Kryzysowego Pana Bogdana Dubika. Obiecał zająć się tą sprawą w miarę swoich kompetencji. 21 września odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Powiatu gdzie sprawa szkolenia i dofinansowania ma zostać poruszona i mam nadzieje znajdzie swój szczęśliwy finał. Szkolenie o którym mowa, odbędzie się w dniach 21-22 października 2010 w Warszawie. Więcej informacji w linku poniżej wiadomości. Szkolenie jest bezpłatne, finansowane ze środków UE. Uczestnicy muszą jedynie ponieść koszty dojazdu i noclegu, co niestety stanowiło problem, ale jak już pisałem wyżej mam nadzieję ze uda się go skutecznie rozwiązać. Pozdrawiam forumowiczów i zachęcam do działania.
Szkolenie dla policji 21-22 pazdziernika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: szkolenie dla Policji - dobra wiadomość
PostNapisane: 14 października 2010, o 08:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Na razie sam w to nie wierzę...ale chyba starania wielu ludzi nie pójdą na marne. Dzięki pomocy Pani Magdaleny Giziewicz z fotelik.info i mojemu uporowi, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Kwidzynie weźmie udział w szkoleniu "Doradca ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach", które odbędzie się w dniach 21-22 października 2010. Został wyznaczony przez KWP w Gdańsku jako jeden z 4 funkcjonariuszy z woj. pomorskiego. Parafrazując słowa jednego z forumowiczów: fali nic nie zatrzyma ;)
Informację potwierdziłem w KPP Kwidzyn. Mam nadzieje że to na razie mały krok w poprawie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, a wiedza zdobyta przez kwidzyńskich policjantów pomoże w rozwiązaniu problemu nieprzewożenia dzieci w fotelikach i przyczyni się do podniesienia świadomości rodziców i dzieci poprzez działania edukacyjne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 09:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Rozumiem przeprowadzenie kampanii, bilbordy, artykuły w prasie. Postawiłabym nawet znaki na większych parkingach przypominające o konieczności zapięcia dziecka w foteliku, ale nadal nie rozumiem jakie przełożenie będzie miał uświadomiony na szkoleniu policjant na bezpieczeństwo przewożonych, małych pasażerów. Czego ten policjant jeszcze nie wie? :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 10:06 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rachel napisał(a):
Czego ten policjant jeszcze nie wie? :roll:

Nie wie, do czego służy szkolenie.
Proste! ;) :-) :grin:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 10:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rachel napisał(a):
Rozumiem przeprowadzenie kampanii, bilbordy, artykuły w prasie. Postawiłabym nawet znaki na większych parkingach przypominające o konieczności zapięcia dziecka w foteliku, ale nadal nie rozumiem jakie przełożenie będzie miał uświadomiony na szkoleniu policjant na bezpieczeństwo przewożonych, małych pasażerów. Czego ten policjant jeszcze nie wie? :roll:

To oczywiste że policjanci posiadają wiedzę...na temat przepisów. Jeżeli chodzi o wiedzę praktyczną z tym już gorzej. Nie jest problemem stwierdzenie czy dziecko jest czy nie jest w foteliku. Zdarza się jednak ze fotelik jest nieprawidłowo zamontowany lub użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem (grupy wagowe, montaż wbrew instrukcji). Na własne oczy widziałem fotelik 0-13 kg (montaż tyłem) zamontowany przodem do kierunku jazdy. Zdarza się też że rodzice przewożą swoje dzieci w fotelikach z drugiej ręki (często trzeciej i czwartej) z nieaktualną homologacją. Problem fotelików bywa ignorowany... i dlatego co roku w wypadkach komunikacyjnych w Polsce ginie średnio pięćdziesięcioro dzieci. W Niemczech przy dwukrotnie większej populacji liczba wypadków śmiertelnych jest podobna. A w Szwecji gdzie duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo dzieci w samochodach, oscyluje w granicach 4-5 wypadków śmiertelnych. Poza tym wyedukowana policja będzie w stanie przekazać tę wiedzę dalej, na przykład w przedszkolach i szkołach i tutaj upatruję główny sens tego szkolenia.Każde działanie mogące poprawić bezpieczeństwo jest warte uwagi i poświęcenia mu czasu. Kampanie, bilbordy...ok tylko kto za to zapłaci? I jaki odniesie to skutek?. Nie tak dawno była ogromna burza na temat fotelików w TVN i kto tym pamięta? Wystarczy poobserwować co się dzieje Kwidzynie. Wykorzystajmy możliwości jakie mamy a potem bilbordy, akcje, fety i imprezy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 10:55 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
bitabob napisał(a):
Poza tym wyedukowana policja będzie w stanie przekazać tę wiedzę dalej, na przykład w przedszkolach i szkołach i

To znaczy trzeba wyszkolić policjantów, żeby szkolili rodziców?

bitabob napisał(a):
Na własne oczy widziałem fotelik 0-13 kg (montaż tyłem) zamontowany przodem do kierunku jazdy. Zdarza się też że rodzice przewożą swoje dzieci w fotelikach z drugiej ręki (często trzeciej i czwartej) z nieaktualną homologacją. Problem fotelików bywa ignorowany..

A nie lepiej szkolenie zrobić rodzicom?

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 11:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Założyłbyś stowarzyszenie może wszedł we współpracę z organizacją Bezpieczny Kwidzyn, zbierał fundusze i działał konkretnie. Nękasz policję, a oni swoje obowiązki doskonale znają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 21:30 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
Rachel napisał(a):
Nękasz policję, a oni swoje obowiązki doskonale znają.

Dobre. Ale dowcipy to chyba w innym dziale.

Zamiast szkolić
bitabob napisał(a):
Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego
- który przepisy powinien znać może faktycznie zainwestować w ulotki, płyty etc rozdawane rodzicom w szpitalu przy wypisie noworodka? Wydaje mi się, że takie akcje, plus konsekwentne egzekwowanie obowiązującego prawa przy każdej kontroli dają dużo lepsze efekty niż szkolenie człowieka który z racji zawodu powinien temat znać od podszewki! Albo mi się zdaje, albo to są wolontariusze którzy "uczą szewca butów szyć". Dla mnie bzdurne marnowanie czasu, pieniędzy i energii które można by wykorzystać dużo efektywniej. Do szkół i przedszkoli niech nie chodzą policjanci - przedszkolanki są od tego, żeby przypomnieć dziecku ( jeśli rodzic "zapomni"), że bez pasów, fotelika do samochodu nie wsiadamy, stoimy na czerwonym i przechodzimy tylko na pasach. Policja niech się zajmie tym do czego została powołana!
ustawodawca napisał(a):
Policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Naukę i wychowanie pozostawmy rodzicom, nauczycielom i wychowawcom.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2010, o 07:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie dyskutuję z metodami jakie obrał fotelik info. Fakt jest taki że od jakiegoś czasu temat fotelików jest nagłaśniany. A od dnia w którym to w testach ADAC kilku producentom fotelików "nie wyszło", rozpętała się rzekłbym nawet burza. Nie ma telewizji w której temat nie zostałby poruszony przez Pawła Kurpiewskiego. I co? I nic. Programy są ulotne, bilbordy też. Jedyną metodą jest edukacja od najmłodszych lat. Proszę zadzwonić do KMP w Szczecinie i zapytać o efekty szkolenia ( Wydział Ruchu Drogowego KMP Szczecin Komendant Dariusz Zajdlewicz tel. (91) 8213090) Dzięki wiedzy jaką posiedli funkcjonariusze drogówki i akcjom prowadzonym wśród rodziców i ich pociech, problem nie używania przez rodziców fotelików praktycznie zniknął. Masz rację że to rodzice mają obowiązek nauczyć dzieci pewnych zachowań...Zapraszam na przykład na ul. Kopernika w pobliżu PBS lub Chopina koło milenium. Wystarczy chwila aby zaobserwować jak rodzice trzymając dzieci dla bezpieczeństwa za rękę uczą je że przez jezdnię można przejść wszędzie lub gdziekolwiek, a pasy należy ignorować...

Rachel napisał(a):
Założyłbyś stowarzyszenie może wszedł we współpracę z organizacją Bezpieczny Kwidzyn, zbierał fundusze i działał konkretnie

A to co zrobiłem jest mało konkretne? Jak do tej pory w naszym pięknym mieście nikt tym problemem się nie przejmował...czyżbym zburzył czyiś spokój?


Ostatnio edytowano 16 października 2010, o 20:20 przez bitabob, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Akcje Policji w Gliwicach
PostNapisane: 16 października 2010, o 16:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Niby tak wiele się o tym mówi a problem nie znika. Rodzice ignorują prawo i podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ale to nie wszystko. Zwróćcie uwagę na chłopca który mówi że jest mu to obojętne. Dramat. Nieodpowiedzialni, głupi rodzice wychowują swoich następców... Zajrzyjcie pod link Dziecko w foteliku TV Silesia W reportażu akcja Policji w Gliwicach przeprowadzona przy współpracy z fotelik info

Linki alternatywne:
Komenda Miejska Policji w Gliwicach
Fotelik info


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2010, o 20:37 
Offline

Dołączył(a): 21 października 2010, o 20:20
Posty: 3
Lokalizacja: kwidzynkowo
Płeć: Kobieta
HMM zgadzam sie ze foteliki sa b.wazne ale zadajcie sobie pytanie czemu duzo ludzi ich nie ma bo sa drogie a kasa ucieka i mysla ze w ten oto sposob beda mogli sobie zaoszczedzic <ale jakim kosztem> nie lepiej pomoc i zbierac rzeczy od ludzi ktorzy nie korzystaja jakis tam rzezczy i oddac bidnym ja mam fotelik 0-3 miesiaca i oddam za free oooo albo zobacznie jak wyglada teraz młodzież jak sie zachowuje i jak gardzi starszymi ludzmi wiec moze lepiej zaczac od uczenia szacunku nasza kwidzynska mlodziez i to wcale nie bedzie trudne wystarcz naglosic to po przez plakaty ulotki o tolerancji a wtedy straz miejska sie tym juz zajmie bo sorry ale co oni robia???

_________________
Dobrze jest budzić się z przekonaniem, że dzień , który się zaczyna, wniesie dużo dobrego do mojego życia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 października 2010, o 21:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Poniżej link do relacji ze szkolenia Policjantów zorganizowanego przez fotelik info.
Szkolenie fotelik info dla Policji


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2010, o 16:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bardzo fajnie, że to szkolenie doszło do skutku. Mam tylko nadzieje, że ta wiedza zostanie przekazana wszystkim kwidzyńskim funkcjonariuszom, a oni zaczną "ganiać" tych co sobie przepisy olewają.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Foteliki samochodowe.
PostNapisane: 5 listopada 2010, o 08:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W dzisiejszym numerze "Kuriera Powiatu Kwidzyńskiego" ukazała się informacja na temat szkolenia fotelik info.
To kolejna informacja w mediach poruszająca problem fotelików w naszym powiecie. Mam nadzieję że nie ostatnia gdyż to co się ukazało można potraktować jako informację o szkoleniu jakie odbył komisarz Jerzy Szatkowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP.
Do tej pory ukazał się też artykuł w portalu kwidzyniacy.pl, za co redakcji dziękuję. Każda taka publikacja daje czytelnikom, rodzicom możliwość zapoznania się z zasadami użytkowania fotelików i przyczynia się do szerzenia informacji na ten temat. A jak widać w naszym otoczeniu edukacja rodziców jest niezwykle potrzebna.
Link http://kwidzyniacy.pl/index.php/puls-kwidzyna/56-wydanie-on-line/1973-elementarne-zasady-bezpieczenstwa.html

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.