Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Foteliki samochodowe.
PostNapisane: 24 maja 2011, o 06:11 
Przyjaciel forum

Cytuj:

No to mnie pocieszyłeś. Właśnie wyszło, że nowy fotelik jaki kupiłem dla córki jest gó...o wart.

PostNapisane: 24 maja 2011, o 13:49 
Przyjaciel forum

Kto nie czytał niech koniecznie zajrzy. Artykuł fotelikinfo na temat testów 2011, zmian w metodologii, sposobie oceniania i różnicach w interpretacji wyników pomiędzy poszczególnymi organizacjami w Europie. Wszystko oczywiście pisane przystępnym językiem i po polsku ;) http://fotelik.info/pl/news/testy_fotelikow_2011,208.html

-- 24 maja 2011, 2011 13:09 --

reflexes napisał(a):
Cytuj:

No to mnie pocieszyłeś. Właśnie wyszło, że nowy fotelik jaki kupiłem dla córki jest gó...o wart.

Mam tylko nadzieje że Twoja kieszeń nie ucierpiała zbytnio. Warto sprawdzić testy przed zakupem :)

Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 4 czerwca 2011, o 22:47 
Przyjaciel forum

drosik napisał(a):
bitabob,
Czy będziesz na Dniach Kwidzyna :?: bo coś słyszałem od Jacka T. że może uda się zorganizować jakieś "lekcje" w plenerze dla rodziców którzy mają pociechy i nie do końca wiedzą jak zadbać o ich bezpieczeństwo podczas podróżowania autem.

Raczej będę bo akurat mam wolne ;) Chociaż jest pewien problem... Niewiele wiem o planach Jacka Topolskiego, a próby kontaktu spełzły na niczym. Drosik może Ty masz jakieś informacje? Kiedy, o której godzinie? Tak czy inaczej będę i jeśli się na coś przydam... Służę pomocą.

Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.

PostNapisane: 5 czerwca 2011, o 19:32 
Przyjaciel forum

Akcja ma się odbyć w ramach SLA (Strefy Lokalnej Aktywności) jak będę znał szczegóły to dam znać na forum :)

PostNapisane: 6 czerwca 2011, o 14:31 
Przyjaciel forum

Nie tylko w Kwidzynie coś się dzieje :P
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczyna serię 13 imprez plenerowych w ramach kampanii "Włącz myślenie - ZAPNIJ PASY".
W czasie ich trwania odbędą się darmowe inspekcje fotelików oraz porady dla rodziców. Przewidziane są też zabawy i konkursy. Akcję wspierają merytorycznie eksperci fotelik.info.
Garść szczegółów:
http://fotelik.info/pl/news/fotelik_nie_gryzie,207.html
http://fotelik.info/pl/news/kampania_wlacz_myslenie_szkolenie,209.html
http://www.krbrd.gov.pl/aktualnosci/dziecieca_stolica_2011.htm
Oficjalna strona kampanii ruszyć ma lada chwila, dzięki uprzejmości fotelik.info mapka imprez z naniesionym kalendarzem (stan na dziś).
Wygląda to interesująco... Do Krynicy i Stegny niedaleko :)
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=205926679658017719624.0004a3d01041a933b1f40&ll=52.415823%2C18.786621&spn=6.903684%2C14.128418&z=6

PostNapisane: 13 czerwca 2011, o 10:55 
Przyjaciel forum

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem w samochodzie. Wielu ma problem w poruszaniu się w gąszczu często wzajemnie wykluczających się informacji. Wielu już wie jak to zrobić a mimo to chcą wiedzieć więcej. W czasie trwania dni Kwidzyna 18.06.2011 od godziny 13 do 15 (takie mam informacje na dziś) będzie można posłuchać i zobaczyć w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo dziecku w samochodzie. Spotkanie na terenie stadionu poprowadzi Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kwidzyn podkom. Jerzy Szatkowski, który oprócz swego niewątpliwie bogatego doświadczenia z pracy w policji, uzbrojony będzie również w wiedzę nabytą na szkoleniu "Doradca ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach" zorganizowanym przez ekspertów fotelik.info.
http://fotelik.info/pl/news/Policjanci_na_szkoleniu_o_fotelikach,149.html
http://fotelik.info/pl/news/Wideo_reportaz_ze_szkolenia_POLICJI,156.html
Pomysłodawcą i organizatorem jest pan Jacek Topolski. W akcji weźmie udział też jedna ze szkół nauki jazdy. Informacje uzyskałem bezpośrednio od Jacka Topolskiego i podkom. Jerzego Szatkowskiego.
Ja będę :) A wy?

PostNapisane: 18 czerwca 2011, o 19:39 
Przyjaciel forum

Jeszcze ciepłe fotki ;) Jedna na zachętę, reszta w linku. https://picasaweb.google.com/bitabob/DniKwidzyna2011?authkey=Gv1sRgCILwrtPm0O7rHQ&feat=directlink

Załączniki:
Komentarz: Warunki skromne, aura niesprzyjająca...Zdobyte doświadczenie: bezcenne Do zobaczenia za rok!
DSCF0312.JPG
DSCF0312.JPG [ 171.28 KiB | Przeglądane 3611 razy ]

PostNapisane: 18 czerwca 2011, o 23:05 
Przyjaciel forum

Kurcze, a ja nie odwiedziłem tego stanowiska z fotelikami :(

PostNapisane: 19 czerwca 2011, o 09:49 
Przyjaciel forum

Za rok będziesz miał okazję się poprawić ;)

PostNapisane: 24 czerwca 2011, o 18:13 
Przyjaciel forum

Ta informacja wprawiła mnie w osłupienie. Tak skrajnej głupoty... Brak mi słów, a te które cisną się na usta... Można odnieść wrażenie że bezpieczeństwo dzieci w Polsce dla poniektórych nie ma żadnej wartości. Przykre że Ci ludzie to najczęściej rodzice lub osoby bliskie dziecku http://www.radio.opole.pl/2011/czerwiec/wiadomosci/wypadek-ucierpialo-8-miesieczne-dziecko.html
Wypadki się zdarzają to fakt. Przykład powyżej pokazuje że niektóre są wręcz nieuniknione i tragiczne w skutkach. Całe szczęście rodzice bez wyobraźni, taką mam nadzieję, są w mniejszości. Dla równowagi przykład drugiego wypadku gdzie dobrze zamontowany fotelik uratował dziecku zdrowie, o może nawet życie http://fotelik.info/pl/news/fotelik_uratowal_dziecku_zycie,220.html

PostNapisane: 24 czerwca 2011, o 19:30 
Przyjaciel forum

bitabob,
To smutna rzeczywistość z jaką musimy żyć :roll: tak jak napisałeś, wypadki się zdarzają i być może rodzice, którzy czytają nasze forum, potraktują tego posta jako przestrogę.

Dziś widziałem jak Panowie skodą z firmy "A****d" przewozili dziecko na kolanach na przednim siedzeniu, mam nadzieje, że szczęśliwie dotarli do celu.

Ludziska troche wyobraźni, delikatne hamowanie i dziecko leci na spotkanie z przednią szybą :roll:

PostNapisane: 24 czerwca 2011, o 19:43 
Nazywanie narąbanych jak świnie ludzi rodzicami jest nie na miejscu.
Kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu, jego 20-letnia żona miała 1 promil.
To mają być rodzice?To mają być dorośli ludzie?Trzeba mieć w życiu jakieś zasady,jakieś granice których się nie przekracza.Kto wsiada po alkoholu za kierownicę?A tym bardziej z dzieckiem?Mam nadzieje że zgniją w pierdlu.Bo jak na starcie swojego życia dziecko ma taki wypadek,to później też nic dobrego go nie spotka przy takich bezmózgach.

PostNapisane: 25 czerwca 2011, o 06:10 
Przyjaciel forum

Jak łatwo się zorientować obserwując polską rzeczywistość, karanie nie na wiele się zdaje. Bo wprawdzie prowadzenie pod wpływem to przestępstwo i kary dotkliwsze niż jeszcze kilka lat temu, lecz mimo to kierowców na "podwójnym gazie" nie ubywa. Nie chcę nawet zastanawiać się dlaczego tak jest, bo tak być po prostu nie może. Ale sam wsiadając z kimś do auta i czując że kierowca jest co najmniej nieświeży, dziękuję za jazdę. Dziecko nie ma takiego wyboru, nie ma też wyboru gdy dorośli przewożą je bez stosownych zabezpieczeń, lub też zabezpieczone błędnie. Jestem za karaniem, ale jeszcze bardziej za edukacją. Być może wyda się to dziwne niektórym z was, ale mam świadomość iż picie i wsiadanie za kółko dla wielu jest tak normalne jak dla nas nie wsiadanie w takich sytuacjach. Całe szczęście przyzwolenie reszty kierowców na taki stan rzeczy jest coraz słabsze i coraz częściej zdarzają się odważni którzy interweniują w sytuacjach gdy jakiś nieodpowiedzialny typ (można zastąpić dowolnym epitetem) po kilku piwkach, lub nocnym balu, staje się śmiertelnym zagrożeniem na drodze.

PostNapisane: 27 czerwca 2011, o 06:41 
Przyjaciel forum

Cytuj:
Bo wprawdzie prowadzenie pod wpływem to przestępstwo i kary dotkliwsze niż jeszcze kilka lat temu, lecz mimo to kierowców na "podwójnym gazie" nie ubywa.

Bo kary niby są dotkliwsze niż kiedyś ale nadal są dość niskie. Jazda po pijaku bez wypadku to kilka miesięcy w zawieszeniu plus odebrane uprawnienia na kilka miesięcy. Wiekszość tych ludzi i tak później jeździ samochodami, bo niestety kontrole drogowe są raczej rzadkość (tak na marginesie jeżdżę autem od 15 lat, średnio pewnie jakiej 15 tyś km rocznie i miałem 2 kontrole drogowe). Metoda jest prosta, bo ludzi najbardziej bolą kary finansowe. Moim zdaniem za takie coś zero zawiasów, tylko bezwzględna odsiadka i wysokie kary pieniężne w wysokości np kosztów najdroższej akcji ratunkowej na drodze w danym roku kalendarzowym. Za spowodowanie wypadku dodatkowo zwrot wszelkich kosztów. Kierowca musi wiedzieć, że jazda po paru lufach może go zrujnować na kilka lata albo nawet do końca życia. No i oczywiście jako warunek konieczny musi ta kara być w 100% przypadków wyegzekwowana.

PostNapisane: 27 czerwca 2011, o 15:45 
Przyjaciel forum

reflexes napisał(a):
Cytuj:
Większość tych ludzi i tak później jeździ samochodami, bo niestety kontrole drogowe są raczej rzadkość (tak na marginesie jeżdżę autem od 15 lat, średnio pewnie jakiej 15 tyś km rocznie i miałem 2 kontrole drogowe).

Tu się zgadzam, kontrole są zbyt rzadkie. Jednak bardziej niż to, martwi mnie społeczne przyzwolenie na taki stan rzeczy. Często pijani kierowcy przewożą pasażerów, którzy nie protestują. Często trzeźwi ludzie są świadkami takich zachowań i tez nie protestują. To samo dotyczy przewożenia dzieci jak worki kartofli. Brak naszej reakcji, prędzej czy później skończy się tragedią. Sam wiem jakie to trudne i znam to uczucie wstydu... Ale widząc na przykład dziecko bez fotelika,pijanego wsiadającego do auta, podchodzę proszę, działam pozbawiając tych ludzi niewidzialności. Gdy trzeba dzwonię do odpowiednich służb. Powiem Ci że to działa. Przynajmniej jest im głupio (nie licząc pijanych ;) ) i czują że jednak to co robią nie jest akceptowane.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1