Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 13:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 grudnia 2010, o 13:31
Posty: 5
Płeć: Nie wybrano
Witam na forum - jestem tu nowa! To mój pierwszy post :)

Chciałabym zapytać szczęśliwe Mamy, które niedawno przywitały na świecie swoich Maluszków, czy chciałyby wrócić po urlopie macierzyńskim do pracy, a swoje Pociechy oddać do mini-żłobka, w którym byłoby max 15 dzieci, tyle, że lokalizacja tego mini-żłobka byłaby w Marezie, bliziutko zjazdu z ul.Łąkowej, więc praktycznie na obrzeżach miasta. Pewnie jeszcze dużo zależałoby od kosztów, niestety nie orientuję się ile kosztuje żłobek w mieście, ale na pewno nie chciałabym żeby była to wygórowana cena. Proszę tylko mi powiedzieć, czy w ogóle brałybyście taką opcję pod uwagę.

Mam 27 lat. Noszę się z zamiarem otworzenia takiego mini-żłobka. Mam lokal mieszkalno-użytkowy, dużo powierzchni, dużo zieleni. Sama skończyłam pedagogikę i mam obecnie 6,5miesięcznego Synka. W pracy umowa kończyła mi się w czasie urlopu macierzyńskiego, więc naturalnie nie została mi przedłużona. :/ Od listopada szukam pracy i niestety nigdzie mnie nie chcą, więc postanowiłam sama zorganizować pracę dla siebie, przy okazji zatrudniając jeszcze kilka osób. :)
Z góry dziękuje za odpowiedź. Mam nadzieję, że temat wątku pasuje do działu, jeśli nie to proszę przenieść go w bardziej stosowne miejsce!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 19:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 listopada 2008, o 21:18
Posty: 293
Lokalizacja: (:KWIDZYN:)
Płeć: Kobieta
pomysł fajny. Na pewno przyda się takie miejsce bo żłobek i przedszkola są przepełnione


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 20:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A tatusiów nie chcesz zapytać :?: szkoda :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 20:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 grudnia 2010, o 13:31
Posty: 5
Płeć: Nie wybrano
drosik napisał(a):
A tatusiów nie chcesz zapytać :?: szkoda :roll:


W gruncie rzeczy chciałabym zapytać każdego, kto ma kontakt z młodymi Rodzicami, bo nie wiem, czy młode Mamy mają czas na forumowanie, choć patrząc po sobie na wszystko można znaleźć czas. :) Zatem proszę o odpowiedź Tatusiów oraz inne osoby zainteresowane tematem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 20:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ok, więc się wypowiem.

Taki żłobek byłby fajną sprawą pod warunkiem, że jego koszty nie przekroczą 200-300 zł, ponieważ, że ok 400-500 zł można znaleźć nianie, która będzie przychodziła o określonej godzinie do naszego maleństwa.

Być może nasze miasto byłoby zainteresowane takim żłobkiem i dołożyłoby coś kasy, ale to trzeba przedyskutować z R. Bera (v-ce burmistrzem odpowiedzialnym za szkolnictwo) czy byłaś już u niego :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 grudnia 2010, o 13:31
Posty: 5
Płeć: Nie wybrano
drosik napisał(a):
Ok, więc się wypowiem.

Taki żłobek byłby fajną sprawą pod warunkiem, że jego koszty nie przekroczą 200-300 zł, ponieważ, że ok 400-500 zł można znaleźć nianie, która będzie przychodziła o określonej godzinie do naszego maleństwa.

Być może nasze miasto byłoby zainteresowane takim żłobkiem i dołożyłoby coś kasy, ale to trzeba przedyskutować z R. Bera (v-ce burmistrzem odpowiedzialnym za szkolnictwo) czy byłaś już u niego :?:


Ten pomysł na razie jest jedynie w mojej głowie, mój Tato uważa, że nie znajdę chętnych, którzy przywiozą do mnie swoje dzieci. Ja uważam, że to nie jest problem.
Właściwie to moim marzeniem jest żeby dziewczyny, które będą ze mną pracowały, nie zarabiały "5zł" na godzinę, tylko znacznie więcej. Uważam, że opieka nad dziećmi jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem i nie rozumiem, dlaczego księgowa zarabia więcej niż opiekunka. Ale to temat na inny wątek. Więc niskie czesne nie pozwoli mi realizację tego punktu mojego planu. Ale gdyby miasto czy gmina dołożyła do mojego "interesu" (tak jak dokłada do przedszkoli w mieście), to już byłoby łatwiej.
Nota bene - nie wiedziałam, że nianie w Kwidzynie są tak "tanie".
Jestem rodowitą kwidzynianka, jednak ostatnich 6 lat spędziłam w Trójmieście, a do Kwidzyna wróciłam na początku września, więc mam trochę inne wyobrażenie o kwestiach finansowych opieki nad maluszkami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 21:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ta kwota za nianię to taka orientacyjna, wszystko zależy od tego jak pracują rodzice i ile godzin opiekunka ma się zajmować maluchem, średnia stawka godzinowa, bo lepiej będzie tą podać to 5 zł.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 21:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 grudnia 2010, o 13:31
Posty: 5
Płeć: Nie wybrano
No tak, tyle że żłobki podlegają pod Ministerstwo Zdrowia, a nie Oświaty, tak jak przedszkola.
W prawdziwym żłobku musi być zatrudniona pielęgniarka, dietetyk, kucharka. Placówkę trzeba zgłosić do sanepidu itp... Poza tym musi być osobne pomieszczenie na brudną bieliznę, i wiele innych pomieszczeń.
A ja chciałabym, żeby to był mini-żłobek. Chciałabym założyć działalność gospodarczą, co pozwoliłoby mi uniknąć wszystkich tych procedur. Byłam w kilku takich miejscach w Gdyni i wiem jak załatwia się sprawę kuchni. Wiadomo, że min. 3 główne pomieszczenia muszą być - sypialnia, bawialnia i jadalnia. I tak się zastanawiam czy miasto dołoży do takiego czegoś? Poza tym Mareza należy do Gminy i tu jest kolejny problem. A wynajmowanie lokalu w centrum miasta też raczej bym mi się nie opłacało. I jestem w kropce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 21:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Może miasto ma taki lokal? Warto iść pogadać, to nic nie kosztuje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 21:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 grudnia 2010, o 13:31
Posty: 5
Płeć: Nie wybrano
drosik napisał(a):
Może miasto ma taki lokal? Warto iść pogadać, to nic nie kosztuje.

Zdecydowanie muszę zakręcić się wokół tego mojego planu. Dziękuję za wszelkie sugestie! Ja już idę spać. Dobranoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 21:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Trzymam kciuki i czekam na info.

Tatuś 7 tygodniowego Szymusia :)

-- 19 gru 2010, 2010 21:38 --



Załączniki:
DSC_9762 copy synuś prezesa.JPG
DSC_9762 copy synuś prezesa.JPG [ 139.27 KiB | Przeglądane 7325 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 21:58 
drosik napisał(a):
Tatuś 7 tygodniowego Szymusia :)
Szymuś i Szymuś a Czaruś co, poszedł w odstawkę? :evil: ;) :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 20 grudnia 2010, o 15:22 
Synuś Prezesa :D :D :D :D

Ulcia myślę ze taki pomysł ma szanse powodzenia.

ulcia007 napisał(a):
więc postanowiłam sama zorganizować pracę dla siebie, przy okazji zatrudniając jeszcze kilka osób.


Tutaj miałbym dla Ciebie pewna propozycję.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 20 grudnia 2010, o 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zostawienie dziecka w żłobku kosztuje 300-350zł. Dodatkowo żłobek do każdego dziecka dostaje dofinansowanie z miasta, więc za jedno dziecko może miec nawet 700-800zł.
Ulcia007 w ten sposób możesz przeliczyc ile byś miała zysku po opłaceniu wszystkiego.
Z dowożeniem dzieci na Marezę myślę, że rodzice nie robiliby problemu. Wszystko zależy w jakich warunkach rodzice pozostawiają swoje dzieci.
Powodzenia w rozkręcaniu interesu.

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: pomysł mini żłobka w Marezie
PostNapisane: 20 grudnia 2010, o 20:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Chester, miasto nie dofinansuje biznesu poza jego terenem, może to zrobić tylko gmina :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.