Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Prawidłowy dobór fotelika
Ankieta wygasła 12 stycznia 2011, o 17:40
Dziecko jest zbyt małe do fotelika, główka powinna znajdować się w obrębie zagłówka. 0%  0%  [ 0 ]
Dziecko jest zbyt małe do fotelika, główka powinna znajdować się w obrębie zagłówka. 0%  0%  [ 0 ]
8 miesięczne niemowlę powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy. Ten fotelik nie nadaje się dla dziecka widocznego na zdjęciu. 17%  17%  [ 3 ]
8 miesięczne niemowlę powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy. Ten fotelik nie nadaje się dla dziecka widocznego na zdjęciu. 17%  17%  [ 3 ]
Dziecko waży ponad 9kg i można bezpiecznie przewozić je w tym foteliku gdyż jest on przeznaczony dla wagi od 9-36kg. 33%  33%  [ 6 ]
Dziecko waży ponad 9kg i można bezpiecznie przewozić je w tym foteliku gdyż jest on przeznaczony dla wagi od 9-36kg. 33%  33%  [ 6 ]
Liczba głosów : 18
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 14:09 
drosik napisał(a):
bitabob,
Możesz mi podpowiedzieć, jak przewozić dziecko ze złamaną nogą :?: gips jest założony od pachwiny, aż po same palce i mam nie lada zagadkę jak jechać z dzieckiem do lekarza :roll:

mialam ten sam problem i niestet wozilam dziecko w wozku inwalidzkim, tylem do kiedrunku jazdy w busie z wyjetym srodkowym rzedem siedzen.
moj syn jak zlamali mu noge byl zapewne starszy niz Twoj (mial 9.5 roku), wiec musial byc wiekszy, ale wyobrazam sobie ze i z mniejszym dzieckiem bedziesz mial te same problemy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 14:33 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
dziecko do fotelika na tylną kanapę, fotel pasażera na maxa do produ (wyłaczamy go z użytkowania), można pochylić jego oparcie na max do przodu zyskasz trochę miejsca. Jeśli noga potrzebuje podparcia można spróbować oprzec ją o przedni fotel. Może jakaś podpórka...np koc zwinięty w wałek.

Sprawdz jeszcze skrajne położenia oparcia przedniego fotela. Możesz go przesunąć max do przodu i rozłożyć na plasko oparcie i na nim położyć obie nogi małego. Możesz też zrobić wyciąg i podwiesić nogę korzystająć np z pałąka od zagłówka. Możliwości jest całkiem sporo, tylko trzeba pokombinować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 2 lutego 2011, o 21:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzięki wszystkim za podpowiedzi :)

Wydaje mi się, że uda mi się myk z przesunięciem przedniego fotela na maxa do przodu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 3 lutego 2011, o 09:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ustawienie przedniego fotela jest o tyle ważne, gdyż w razie czego (odpukać) nie trudno wyobrazić sobie skutki uderzenia usztywnioną gipsem nogą w oparcie fotela. Uraz biodra murowany. Tak więc rozłożenie oparcia fotela pasażera, jest jak najbardziej pożądane.

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 8 lutego 2011, o 13:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Poradziłem sobie tak, wyciągnąłem zagłówek z przedniego fotela, przesunąłem przedni fotel na maxa do przodu i rozłożyłem oparcie prawie na płasko, tak by dziecko mogło oprzeć nogi na oparciu siedzenia przedniego, dziecko oczywiście siedziało w swoim foteliku.

Nie miałem zbytnio czasu, na cykanie fotek, ale jedno zdjęcie zrobiłem dla zobrazowania sytuacji:


Załączniki:
DSC_0680 copy.jpg
DSC_0680 copy.jpg [ 160.46 KiB | Przeglądane 4922 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 8 lutego 2011, o 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bezpiecznie i wygodnie dla malucha. Dodatkowo młodzieniec zadowolony musi byc, że ma widok jakby siedział na przednim fotelu. Najważniejsze, aby szybko wrócił do zdrowia.

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 8 lutego 2011, o 14:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja też życzę zdrowia Twojemu dziecku.
Mam tylko nadzieje że po zrobieniu fotki poprawiłeś pasy uprzęży (zsunął się z lewego ramienia, zbyt luźny). Ciężko ocenić na podstawie zdjęcia zrobionego pod tym katem, ale chyba już pora na zmianę fotelika na wyższą grupę. Wydaję mi się że głowa wystaje już znacznie poza zagłówek, przekraczając linię oczu.

Sam sposób przewożenia dziecka ze złamaniem nogi jak najbardziej poprawny... i jak widać wcale nie taki niemożliwy w polskich warunkach.

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 23 sierpnia 2011, o 08:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Trochę odgrzejemy temat:)
Foteliki podzielone są na grupy wagowe, to zapewne już wiecie. Wybierając powinniśmy sprawdzić wynik niezależnych testów, dobrać go do wagi i wieku dziecka i oczywiście przed zakupem przymierzyć fotelik w aucie. Wiecie już zapewne jakie różnice są pomiędzy testami ADAC i homologacją. Dzieci powinny jak najdłużej podróżować tyłem do kierunku jazdy, to też już wiecie :) Nie wolno montować fotelików montowanych tyłem na przednim siedzeniu pasażera gdy auto wyposażone jest w poduszki powietrzne, a najbezpieczniejsze miejsce, o ile to technicznie możliwe, to środkowe miejsce tylnej kanapy. To oczywiste :) Fotelik zmieniamy na większy gdy dziecko przekroczy wagę zalecaną dla danego modelu fotelika, gdy nie można prawidłowo zapiąć uprzęży, gdy w przypadku foteli montowanych tyłem głowa dziecka zaczyna wystawać poza górna krawędź oparcia, a w fotelach przodem ta krawędź jest na linii oczu. To zapewne też wiecie :) Zapewne wiecie też że sama podstawka bez wysokiego oparcia (fotel 15-36 kg), nie zapewni dziecku bezpieczeństwa, szczególnie przy zderzeniu bocznym. Wiemy tez ze przewozimy dzieci w fotelikach do 12 roku życia i osiągnięcia 150 cm wzrostu. Wiecie już duuuuużo :!: :)

Dlatego mam do was pytanie. Co zrobić w tym przypadku. Dziecko ma 9 lat około 145 cm wzrostu i waży ponad 38 kg. Powinno jeździć w foteliku czy nie? Waga przekracza wagę określoną w europejskiej homologacji... Co wy na to? Jak sobie poradzić z tym problemem. W zamian za najlepszą odpowiedź oferuje słodką niespodziankę :)

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 23 sierpnia 2011, o 17:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Śmiało, na pewno ktoś ma jakiś pomysł :) Duży wedel z orzechami... mniam:)

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 25 sierpnia 2011, o 17:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wedel nie pasuje? :) A może problem zbyt trudny? Niestety takie jest życie :) Ciągle jakieś problemy. Być może ktoś z was miał podobny? Na część pytania odpowiem. Dziecko na pewno powinno jeździć w foteliku. Co prawda ma blisko 150cm wzrostu, ale jego wiek a co za tym idzie rozwój układu kostnego (miednica, efekt nurkowania...) przemawiają za tym by nadal używało fotela z pełnym oparciem, co wbrew pozorom jest możliwe. Jakiego typu fotela? Odpowiedź nie jest prosta, ale od czego mamy wujka google ;) Podpowiem że warto poszukać rozwiązania za wielką wodą, na tej stronie http://www.nhtsa.gov/Safety/CPS, niestety wymagana znajomość języka Szekspira. Nie polecam używania amerykańskich foteli ze względu na brak homologacji EU. Używanie foteli bez homologacji jest niezgodne z polskim prawem. Ale modele homologowane w EU, testowane i sprzedawane są również w USA... Może tu kryje się jakieś rozwiązanie? Liczę na panów, udzielali się do tej pory dzielnie :) Liczę też na panie, przecież to wy bardzo często zajmujecie się wyborem fotelika.

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prawidłowy wybór fotelika.
PostNapisane: 17 września 2011, o 14:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Okazuje się ze nikt wedla nie chce:) Zeżrę sam w zaciszu swojego pokoju, otoczony fotelikami i laleczkami voodoo klasy Q:) Ale jako ze z uporem maniaka narzucam wam temat wyjaśnię o co chodzi. Fotele w USA homologowane są według podobnych zasad jak w EU. Oczywiście są znaczne i ważne różnice, jak chociażby test zderzenia bocznego, większa prędkość, czy używanie o wiele cięższych manekinów. I tak fotel grupy II/III homologowany w EU ma ograniczenie wagowe do 36 kg, ten sam fotel testowany w USA otrzymuje homologację od 80lb (36kg) do 100lb (45kg) a czasem 120 lb (54kg). Informacji na ten temat można szukać tutaj na stronie http://www.nhtsa.gov/nhtsa_eou/info.jsp?type=booster

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.