Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Telewizja analogowa czy cyfrowa?
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=80&t=10723

Autor:  AntyS [ 20 września 2011, o 17:01 ]
Tytuł:  Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Witam,
Mieszkam w bloku na ulicy Mickiewicza i chcę podłączyć telewizję.
Mam jakieś wyjścia antenowe (prawdopodobnie od Vectry) lecz właściciel mieszkania nie jest pewny.
Próbowałem podłączyć do tego kabel antenowy lecz występuje brak obrazu (stary telewizor z ok 2002r.)

Mam pytanie?
Wertując ofertę Vectry znalazłem możliwość zamówienia telewizji analogowej lecz nie ma cennika
Wie ktoś ile może kosztują pakiety telewizji analogowej?

Czy w blokach nie powinno znajdować się dojście do anteny zbiorczej?
Chcę odbierać tylko podstawowe kanały jak TVP1,2,INFO,TVN, POLSAT

Czy jeżeli kupię telewizor z tunerem MPG-4 będę łapać kanały przez powietrze?

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pytanie nie jest lakoniczne :)

Autor:  aszastra [ 20 września 2011, o 17:16 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

AntyS napisał(a):
Czy w blokach nie powinno znajdować się dojście do anteny zbiorczej?
Chcę odbierać tylko podstawowe kanały jak TVP1,2,INFO,TVN, POLSAT


Jeszcze kilka lat temu prawo gwarantowało dostęp do kanałów TVP ogólnopolskich bez dodatkowych opłat w spółdzielniach mieszkaniowych ( chyba, że była to opłata za domofon :) ).
Dlatego trzeba udać się do spółdzielni i zażądać od nich dostarczenia TVP1, TVP2, Poloni, Polsatu i TVN-u :grin:

Autor:  NOWY(L) [ 20 września 2011, o 17:20 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Z tego co kojarzę,to pakiet podstawowy w Vectrze kosztuje około 30 złotych.Masz wtedy kilkadziesiąt kanałów.W Kwidzynie Vectra niestety nie ma w ofercie telewizji cyfrowej.
Najlepiej jak wybierzesz się do BOK-u Vectry.Daleko nie masz od siebie :D
Kwidzyn, ul. Sokola 7
Tel.: 552799587

Jedna rada: Multimedię sobie odpuść.Chyba że masz duuuuużo wolnego czasu i jesteś baaaaaardzo cierpliwy.

Autor:  AntyS [ 20 września 2011, o 17:43 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Dzięki za odpowiedzi.
Zastanawiam się jeszcze czy zamiast bulić 30 zł miesięcznie nie lepiej zainwestować i kupić telewizor lcd z MPG-4 (do 1000zł dostanę), który rzekomo ma odbierać te kanały z powietrza.

czy ktoś z szanownych forumowiczów odbiera telewizję (z "powietrza" w ten sposób?

Autor:  kornik [ 20 września 2011, o 18:22 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

NOWY(L), w MM załatwia się rzeczy przez telefon :D dzwonisz mówisz i masz:D czekać na operatora to okolu 3 min:D naprawiają, włączają programy,pakiety które chcesz kopic, omawiają się z technikiem by przyszedł podłączył internet... przedłużają umowę itp... ale skoro 90% ludzi musi iść do BOK no to już ludzi wina ze tak długo trzeba czekać:D takie czasy ze wszystko się załatwia przez internet lub telefon a nie wynajmuje się sztab ludzi

Autor:  NOWY(L) [ 20 września 2011, o 18:36 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
le skoro 90% ludzi musi iść do BOK no to już ludzi wina ze tak długo trzeba czekać

Byłeś w kwidzyńskiej MM?Jak mi powiesz ,że godzinne obsługiwanie klienta który chce przedłużyć umowę jest winą tegoż klienta ,to :shock:

Autor:  reflexes [ 21 września 2011, o 12:52 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
czy ktoś z szanownych forumowiczów odbiera telewizję (z "powietrza" w ten sposób?

Ja odbierałem zupełnie przypadkiem jak zapomniałem zapłacić za Polsat i musiałem podłączyć telewizor do starej siatki. Zdziwienie moje było wielkie jak tv wyszukał polsat, tvn i kilka innych. Mam tv z mpeg4 ale możesz również za około 100 plnów kupić na allegro dekoder i podłączyć go pod euro.
http://allegro.pl/tuner-dvb-t-mpeg4-vor ... 16388.html
Nie testowałem.
Więcej o naziemnej telewizji cyfrowej poczytasz http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... rowa-dvb-t

Autor:  AntyS [ 21 września 2011, o 14:16 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Wszystko fajnie :)
tylko czy jak kupię przystawkę podaną przez Ciebie w linku to muszę mieć podłączenie do anteny siatkowej?
Mam "pokojową" antenę, którą załapała tylko śnieżącą się TVP2.

Tak więc do wyboru mam 3 opcje:
-Podpisanie umowy z Vectrą lub MM
-Zakupienie przystawki (nie wiadomo czy będzie działać tv)
-Zakupienie telewizora z tunerem dvb MPEG4

Nie wiem na co się zdecydować. Dla mnie najlepszym wyjściem byłby zakup telewizora, lecz wtedy chciałbym odbierać jakieś podstawowe kanały i nie będę chciał się wiązać żadną umową na wynajętym mieszkaniu.

Największą niewiadomą jest brak dostępu do dobrej anteny siatkowej.

Liczę dalej na jakąś podpowiedź

Pozdrawiam

Autor:  drosik [ 21 września 2011, o 20:08 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Możesz też kupić wiwę tzn tuner WIWA HD-100, jutro zapytam kolesia z pracy jakiej anteny używa, chyba, że sam się "wychyli" na forum :)

Autor:  Komin [ 21 września 2011, o 20:43 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

AntyS, Ja ma Twoim miejscu kupiłbym TV i jakąś dobrą antenę siatkową, w razie przeprowadzki zabierasz wszystko ze sobą.

Autor:  jadaj [ 21 września 2011, o 21:04 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Jak antena zbiorcza jest podłączona to może odbierać z gniazdka w ścianie.
Inaczej konieczna będzie inwestycja w antenę pokojową albo zewnętrzną.
Nie są polecane anteny siatkowe bo są szerokopasmowe i zbierają dużo zakłóceń.
Na elektrodzie polecali np. taką: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_16-21-69_dvb-t_A1610.htm
Ja MUX z TVN i Polsatem odbieram bez problemu na małej antence teleskopowej.
Programy TVP są nadawane z mniejszą mocą i pewnie kiedyś zainwestuję w lepszą antenę.

Jakość obrazu i dźwięku rewelacja, zwłaszcza, że np. TVN w piątki puszcza filmy z opcją dźwięku oryginalnego i napisami.

Tuner zewnętrzny jest tanią i fajną alternatywą do wymiany TV, ze względu na możliwość nagrywania programów na dysk USB. Czyli funkcja PVR.

Autor:  reflexes [ 22 września 2011, o 16:15 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Ja mam podłączony tv do zwykłej siatkowej która wisi na mojej chałupie od dawien dawna. Wszystko działa idealnie. Na analogowym sygnale nigny na niej nie mogłem nic złapać poza TVP 1 i 2 a na sygnale cyfrowym śmiga aż miło. Wybór z podanych opcji zależy od ciebie i od kasy jaką chcesz wydać. Za niewiele ponad 100 plnów możesz zakupić dekoder o którym wspominał drosik. Zasada działania taka sama tylko wygląd trochę lepszy.

Autor:  AntyS [ 2 października 2011, o 15:18 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Witam,

Piszę tego posta, ponieważ poruszony przeze mnie problem rozwiązałem.
Być może przyda się to innym użytkownikom tego forum ;)

-Zakupiłem antenę pokojową przystosowaną do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (koszt anteny z przesyłką około 60 zł). Zainteresowanym mogę podać nazwę. Antena ta posiada specjalny wzmacniacz, który jest dostosowywany do wyłapywania zakresu naziemnej telewizji cyfrowej, a stara się pomijać szumy. Wybrałem antenę pokojową bo nie mam wyjścia do anteny zbiorczej, a nie chciałem walczyć z spółdzielnią mieszkaniową o montaż anteny siatkowej.

-Zakupiłem też do starego telewizora tuner MPEG4. Coś na kształt proponowanej tutaj wiwy, lecz tańszy i mający mniej funkcji. Tuner ten podłączyłem bezpośrednio do gniazda SCART w telewizorze do tunera podłączyłem antene pokojową i odbieram 13 kanałów cyfrowych. Szczerze mówiąc jestem zadowolony gdyż dźwięk i obraz są naprawdę wyraźne. Czasami są zakłócenia, i trzeba dobrze ustawić antenę.

Generalnie aby odbierać 13 kanałów cyfrowych wydałem około 150 zł. Jest to wydatek jednorazowy i wystarczy mi do szczęścia.

Dziękuje za pomoc użytkownikom forum i pozdrawiam.

Autor:  reflexes [ 3 października 2011, o 09:35 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Czy kupiłeś coś takiego jak na fotce? Pytam, bo chcę to kupić do drugiego tv w domu który niestety ma tylko mpeg2 i cyfrowej telewizji nie łapie.

Załączniki:
DTR4103A%20copy.jpg
DTR4103A%20copy.jpg [ 187.35 KiB | Przeglądane 27843 razy ]

Autor:  AntyS [ 3 października 2011, o 10:54 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Dokładnie tak, tylko, że ma wejście na usb i podczerwieni na pilota.

Załączniki:
dsci0815.jpg
dsci0815.jpg [ 32.7 KiB | Przeglądane 27825 razy ]

Autor:  reflexes [ 3 października 2011, o 11:36 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
Dokładnie tak, tylko, że ma wejście na usb i podczerwieni na pilota.

Ten który ja pokazałem też zgodnie z opisem z aukcji ma. One wszystkie są chyba takie same tylko zależnie od tego, kto je z Chin sprowadza to mają różne logo producenta.

Autor:  AntyS [ 3 października 2011, o 12:05 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Jestem tego samego zdania.
Jeden producent a logo daje dystrybutor.

Autor:  bloszek [ 23 listopada 2011, o 10:16 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Witam,
podepnę się do tematu. Tylko mam pytanie, jak z jakością odbioru DVBT w naszym mieście oraz jakie dostepne są programy.

Dziś wypowiedziałem umowę MM, bo to poprostu zdzierstwo jest skoro przy przedłużaniu umowy proponują ci wcisnąć dodatkowe usługi, aby utrzymać poprzednią cenę. A co do obsługi telefonicznej to też jest masakra.


Zastanawiam się nad DVB-T oraz nad N-ką. Wiadomo pakiet programów w N-ce jest większy.

Telewizor z tunerem MPEG posiadam, więc pozostaje tylko zakupić antenkę ~60 zł.
Tylko zastanawiam się nad wewnętrzną anteną, żeby nie wiercić za bardzo dziur w ścianach :)

Pozdrawiam

Autor:  MACIEKZB [ 23 listopada 2011, o 11:00 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Ja odbieram w bardzo dobrej jakości na starej antenie siatkowej: Polsat, Posat Sport News, TVN, TVN7, TV4, TV6, TVP1 i 2, TVP Info Gdańsk/Olsztyn, TVP Historia, TVP Kultura, TV PLus.

Autor:  reflexes [ 23 listopada 2011, o 11:42 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
Ja odbieram w bardzo dobrej jakości na starej antenie siatkowej: Polsat, Posat Sport News, TVN, TVN7, TV4, TV6, TVP1 i 2, TVP Info Gdańsk/Olsztyn, TVP Historia, TVP Kultura, TV PLus.

Ja również odbieram na starej sietce, na której wcześniej (analogowo) ledwie TVP1 i 2 odbierało, wskazane kanały. Jakość bardzo dobra chociaż na codzień oglądam z Cyfrowego Polsatu, a z sietki tylko jak zapomnę zapłacić za CP :D .

Autor:  Kiler [ 23 listopada 2011, o 14:36 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

bloszek napisał(a):
Tylko zastanawiam się nad wewnętrzną anteną, żeby nie wiercić za bardzo dziur w ścianach :)


Jeśli masz jakąś starą antenę wewnętrzną to popróbuj, ale wątpię, żeby dobry odbiór na takiej antenie był możliwy. Co antena zewnętrzna to zewnętrzna. Odbiornik, z którego złapiesz sygnał jest w Kisielicach, więc kawałek drogi jest. :) Jakbyś był bliżej nadajnika to może wewnętrzna dała by radę. Ja sobie taką antenę ostatnio sprawiłem: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm

Co do kanałów to tak jak koledzy wyżej wspomnieli: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3. Złapiesz kanały z MUX-2 i MUX-3.

Autor:  Kropka [ 23 listopada 2011, o 18:38 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

MACIEKZB napisał(a):
Ja odbieram w bardzo dobrej jakości na starej antenie siatkowej: Polsat, Posat Sport News, TVN, TVN7, TV4, TV6, TVP1 i 2, TVP Info Gdańsk/Olsztyn, TVP Historia, TVP Kultura, TV PLus.


A TV Trwam też " ściąga " ? :D

Autor:  MACIEKZB [ 23 listopada 2011, o 19:11 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Kropka napisał(a):
MACIEKZB napisał(a):
Ja odbieram w bardzo dobrej jakości na starej antenie siatkowej: Polsat, Posat Sport News, TVN, TVN7, TV4, TV6, TVP1 i 2, TVP Info Gdańsk/Olsztyn, TVP Historia, TVP Kultura, TV PLus.


A TV Trwam też " ściąga " ? :D
Nie ale zaraz ściągnę Cię do kasztanów :027:
:D

Autor:  bloszek [ 25 listopada 2011, o 11:45 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

http://allegro.pl/antena-delta-tv-dvb-t ... 74060.html

ja raczej bym się skłonił ku tej, tylko nie wiem czy łapała bym mi jako wewnętrzna. A siatkowej nie mam...

Powinna łapać z Kisielic, a jak nie, to przedziurawię ścianę :)

Widziałem że sąsiad ma taką:
http://allegro.pl/antena-active-telmor- ... 30081.html

Autor:  Piotr_J [ 25 listopada 2011, o 11:57 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Wczoraj spróbowałem na stary studencki sposób, czyli wieszak metalowy z pralni chemicznej. :)
Złapałem 8 kanałów, ale niestety sygnał jest zrywany. Muszę dodać do tego kawałek przewodu i umieścić wieszak dalej od telewizora, bo na razie wieszak jest wsadzony bezpośrednio w gniazdo antenowe. :D

Autor:  Kiler [ 25 listopada 2011, o 12:09 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

bloszek: Nie inwestuj kasy w takie anteny. Wystarczy zwykła antena, pokroju takiego jak Ci podałem. Jeśli masz dobre warunki, czyli otwartą przestrzeń, brak jakiś zabudowań to pożycz od kogoś wewnętrzną antenę i spróbuj. Jak wcześniej wspominałem lepsza jednak jest zewnętrzna. Skoro to już jest cyfrowy sygnał i masz porządny telewizor to chyba warto czerpać przyjemność z oglądania. :P Jeśli nie chcesz wiercić w ścianie to są przejściówki okienne, tylko okno nie może być często otwierane, bo się przerwie przejściówka. http://www.satnet.pl/-produkty/kid,65/Przejsciowki-okienne

Tak w ogóle bloszek to czy my przypadkiem razem w rękę w podstawówce nie trenowaliśmy ? :P Romek ? :)

Autor:  bloszek [ 25 listopada 2011, o 12:50 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Heheheheh pewnie tak, grałem :grinka:

Sygnał mam zamiar odbierać z Polnej. Przejściówka to sprytne rozwiązanie.

Ew. można by spróbować postawić antenę na parapecie tylko musiałby to być jakiś poręczny odbiornik a nie "grabie" ;)

Autor:  Kiler [ 25 listopada 2011, o 13:33 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Na tym forum wszystko Ci doradzą. Tutaj jest specjalny temat. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=1021. Określ dokładnie lokalizację, zasłonięcie terenu, piętro na którym mieszkasz, odległość do nadajnika. Tutaj jest strona do obliczenia profilu: http://www.dvbtmap.eu/. Jak im podrzucisz konkretne informację to oni Ci pomogą. Ja tak zrobiłem i wszystko śmiga, aż miło. :)

Autor:  reflexes [ 25 listopada 2011, o 14:18 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
Jak im podrzucisz konkretne informację to oni Ci pomogą. Ja tak zrobiłem i wszystko śmiga, aż miło.

Strasznie dużo zachodu. Ja wsadziłem kabel do gniazda do którego podłaczona jest stara siatka ustawiona na bliżej niezidentyfikowany kierunek i działa aż miło. :D Tak też polecam zrobić. Sygnał wydaje się (po tym co napisał Piotr_J) być na tyle silny, że wystarczy podłacz cokolwiek co będzie przypominało antenę i sprawdzić. Jak nie będzie działać to wtedy zacznij odwiedzać wskazane fora i szukać przyczyny.

Autor:  Kiler [ 28 listopada 2011, o 08:59 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Próbować zawsze warto. :D Ja teraz siedzę w Gdyni, niby mieszkam na 6 piętrze i mam otwartą przestrzeń na nadajnik oraz niewielką odległość do niego, a ze względu na słabą moc, tylko 15 kW dla MUX - 3 oraz ukształtowanie terenu nie łapię tych kanałów. Na Kisielice dla MUX -3 jest 50 kW, więc wygląda to lepiej.

Wiadomo, że do odbioru nie trzeba super wypaśnej anteny. Masz zwykłą siatkę i odbiera. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że wewnętrzna antena może nie starczyć i, że jest bardzo dobre forum, które pomóc może. Wybór należy do zainteresowanego. :P

Autor:  Hedon [ 1 grudnia 2011, o 11:11 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Wszystkim zainteresowanym telewizją cyfrową , która świetnie odbiera w Kwidzynie nawet czasem na kawałku drutu polecam artykuł:

http://www.ntvc.pl/aktualnoci/79-tunery ... -plus.html

Bardzo prawdopodobne jest, że większość zakupionych do tej pory tunerów za kilka miesięcy może zamilknąć z braku +AC3. A sprzedawcy nie informują klientów i starają się szybko wyprzedać swój towar po promocyjnych cenach. :neutral:

Autor:  jurgo [ 1 grudnia 2011, o 13:36 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Polecam model Comsat TE 2040HD ,sam go oczywiście używam . pozdrawiam ...
PS mam go na siatkowej antenie ,ale nie polecam tej opcji , musi być kierunkowa antena .pozdrawiam ...

Autor:  reflexes [ 14 grudnia 2011, o 08:04 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Wczoraj kurier dostarczył mi dekoder Wiwa HD-50. Zakup był wyniekiem lektury artykułu, który wrzucił Hedon. Z podanej tam listy dekoderów z dzwiękiem AC3 wybrałem najtańszy ponieważ jest mi to potrzebne do okazjonalnego oglądania tv w starym kineskopowym telwizorze.
Jak już wcześniej wspominałem, antena to zwykła siatka. Jak tylko pogoda się poprawi (pewnie na wiosnę) poeksperymentuję z jej ustawieniem, bo sygnał jednak jest trochę słaby, szczególnie w MUX2 (ok. 40-50%). Żeby wogóle złapać sygnał musiałem podłączyć wzmacniacz, który jest we wtyczce od anteny siatkowej. Z MUX3 sygnał super (ok. 70-80%).
Jest to dekoder wpinany bezpośrednio w gniazdo SCART i po zainstalowaniu go widać tylko odbiornik IR, który na kabelku trzeba wyciągnąć gdzieś tak by działał pilot. Po zainstalowaniu i wyszukaniu kanałów zdziwienie moje było wielke. Obraz bardzo dobrej jakości, dzwięk stereo, spore możliwości regulacji. Bardzo ciekawą funkcją, która działa po podłączeniu pamięci jest PVR i możliwość odtwarzania multimediów z dysku czy pendrive. Dekoder poradził sobie bez problemu z 500GB dystkiem i odtwarzaniem filmów z napisami, z czym np. Sony Bravia ma spore problemy. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Produkt wart swojej ceny. Cena wraz z przesyłką 116 plnów.

Autor:  Hedon [ 20 grudnia 2011, o 20:32 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Nie wiem w jakiej części Kwidzyna odbierasz, ale na Zatorzu II odbieram oba MUX w jakości 80% na takiej antenie:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm

Na antenie siatkowej, które wszystkie są zaopatrzone we wzmacniacz powinno być jeszcze lepiej. Jestem przekonany, że albo masz wadliwą instalację, albo nie działa wzmacniacz. Warto sprawdzić :-) Najprościej wyłącz zasilacz do anteny, jak nic się nie zmieni to wynik jest oczywisty. Kabel, albo wzmanciacz do wymiany.

Autor:  reflexes [ 20 grudnia 2011, o 21:17 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
Na antenie siatkowej, które wszystkie są zaopatrzone we wzmacniacz powinno być jeszcze lepiej. Jestem przekonany, że albo masz wadliwą instalację, albo nie działa wzmacniacz. Warto sprawdzić :-) Najprościej wyłącz zasilacz do anteny, jak nic się nie zmieni to wynik jest oczywisty. Kabel, albo wzmanciacz do wymiany.

Wzmacniacz działa, bo po jego odłączeniu na mux2 sygnał ginie całkiem. Jak jeszcze pogoda pozwoli to przestawię antenę na Kisielice i zobaczę. Jeżeli to nie pomoże to pewnie faktycznie coś w instalacji szwankuje. Niestety z tym będzie kłopot, bo poprzedni właściciele mojego domu rozbudowali ją dość mocno a ja średnio wiem gdzie są wszystkie kable. Jedyne co znalazłem to rozdzielnia, która zbiera sygnał z siatki i rozsyła go po całej chałupie. Dodatkowo wyposażona została w modulator, który zmienia sygnał AV np z DVD na sygnał analogowy antenowy, który też mi rozsyła po wszystkich pokojach.

Załączniki:
uvs111220-001.JPG
uvs111220-001.JPG [ 16.51 KiB | Przeglądane 9020 razy ]

Autor:  Kiler [ 21 grudnia 2011, o 11:52 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

To na jaki nadajnik masz teraz ustawioną antenę ? Kisielice to chyba najlepsze rozwiązanie, bo moc nadajnika to 100 kW.

Autor:  reflexes [ 21 grudnia 2011, o 12:21 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
To na jaki nadajnik masz teraz ustawioną antenę ? Kisielice to chyba najlepsze rozwiązanie, bo moc nadajnika to 100 kW.

Tego dokładnie nie wiem ale jak patrzę na mapę to gdzieś tak mniej więcej między Kisielicami a Trzeciewcem :D .

Autor:  reflexes [ 7 lutego 2012, o 10:53 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Pozwolę sobie na post pod postem (proszę o połączenie). Po długich poszukiwaniach usterki, której ostatecznie nie znalazłem, bo musiałbym pruć ściany i wyciągać kable odkryłem, że tuner Wiwa HD 50 najlepiej działa na kawałku kabla owiniętym na rurce od grzejnika. Od kiedy to zrobiłem czyli jakieś 2 tygodnie temu sygnał ciągle jest na 100%. Zero jakichkolwiek zakłóceń czy pikselozy w obrazie i dzwięku. Czekam na uruchomienie w naszym rejonie mux1, które ma nastąpić do 31 maja 2012.

P.S. Przy opisie posiadanego tunera zapomniałem wspomnieć o jakże przydatnej funkcji jaką w nim odkryłem. Tą funkcją są fluorescencyjne guziki pilota, którego dzięki temu łatwo znaleźć wieczorem w ciemnym pokoju :D .

Autor:  Großvater [ 6 maja 2012, o 16:03 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

W carrefour'e pojawiły się tuner DVB-T Manty DVBT02 (USB, HDMI, COAXIAL, SCART) za 99zł. Podejrzewam że funkcjonalnością nie odbiega od innych modeli w przedziale cenowym do 150zł. Czy ktoś ma jakieś bliższe doświadczenia z eksploatacją tego modelu?.

Autor:  jadaj [ 6 maja 2012, o 18:13 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Od kilku dni z Kisielic jest nadawana emisja testowa MUX1.
W sumie można odbierać ponad 20 kanałów DVB-t.

-- 6 maja 2012, 2012 17:13 --

Od kilku dni z Kisielic jest nadawana emisja testowa MUX1.
W sumie można odbierać ponad 20 kanałów DVB-t.

Autor:  reflexes [ 7 maja 2012, o 06:53 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
Czy ktoś ma jakieś bliższe doświadczenia z eksploatacją tego modelu?.

Sprawdź tylko czy obsługuje kodowanie dźwięku, które docelowo ma być nadawane. Była o tym mowa we wcześniejszych postach.

Cytuj:
Od kilku dni z Kisielic jest nadawana emisja testowa MUX1.
W sumie można odbierać ponad 20 kanałów DVB-t.

Muszę to dzisiaj sprawdzić. Zgodnie z harmonogramem nadawanie powinno się rozpoczęć do końca maja 2012.

Autor:  Kiler [ 7 maja 2012, o 08:52 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

reflexes napisał(a):
Cytuj:
Muszę to dzisiaj sprawdzić. Zgodnie z harmonogramem nadawanie powinno się rozpoczęć do końca maja 2012.


Oficjalny start do końca maja 2012, ale teraz nadają testowo. Mogą być przerwy w nadawaniu, spadki sygnału i różne takie. Z Chwaszczyna z Gdyni też nadają.

Autor:  Großvater [ 8 maja 2012, o 12:07 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Dzięki za info.

Bardziej szukałem informacji o sprawowaniu się ww. modelu tunera w naszych kwidzyńskich warunkach.
Z opisu wynika że obsługuje format dźwięku AC3

Autor:  reflexes [ 8 maja 2012, o 13:21 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Wczoraj włączyłem skanowanie i faktycznie mój tuner odbiera w tej chwili 22 kanały. 3 z nich się dublują (TVP1 i 2 oraz TVP INFO Gdańsk) a na PULS2 cały czas cisza więc do oglądania jest 18 kanałów.

Autor:  jurgo [ 4 kwietnia 2013, o 10:50 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Odświeżę temat , bo mam braki od dwóch tygodni w kanałach: historia , kultura , polonia , tvp2 hd .
Jak to wygląda w Kwidzynie na indywidualnych antenach ? pozdrawiam ...

Autor:  marmeg [ 4 kwietnia 2013, o 11:23 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

W nadajniku DVB-T w Limży nastąpiła zmiana kanałów:

MUX1 - kanał 38
MUX2 - kanał 24
MUX3 - kanał 48

Autor:  jurgo [ 4 kwietnia 2013, o 12:16 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Widać tak jak planowałem , zmienię antenę siatkową na kierunkową , bo mimo sporych sygnałów na dwóch muxach , trzeci do mnie nie dolatuje . pozdrawiam ...

Autor:  bloszek [ 5 kwietnia 2013, o 05:40 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Ja używam tunera na PC (TV podpięty pod komp "media center") i mam kanały:
1. TVP 1 HD
2. TVP 2 HD
3. Polsat
6. TVN
7. TV4
8. TV Puls
9. TVN Siedem
10. Puls 2
11. TV6
12. TVP Info Olsztyn
13. TVP Historia
14. TVP Polonia
15. Polsat Sport
16. TVP Info Gdańsk
17. Eska TV
18. TTV
19. ATM Rozrywka

Mój zestaw to Tuner Media Tech: http://www.media-tech.eu/produkty/tuner ... usb/MT4163

Do tego antena pokojowa PHILIPS: http://www.eukasa.pl/rtv/sklep/1382719/ ... _campaign=

Autor:  jurgo [ 5 kwietnia 2013, o 12:11 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Przestawiłem antenę siatkową w kierunku południowym i wróciło do normy (mux3 ma moc 50 kw ), czyli mniej niż pozostałe dwa o 50 % . pozdrawiam ...

Autor:  Hedon [ 9 kwietnia 2013, o 11:08 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

4 kwietnia były kolejne wyłączenia telewizji analogowej i przy okazji emisja została przesunięta na inne kanały. Najzwyczajniej zaprogramuj tuner od zera i powinny pojawić się wyszytkie programy.

Autor:  jurgo [ 9 kwietnia 2013, o 11:42 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Umiejętność znalezienia wyszukania kanałów u mnie nie była problemem :) , lecz,antena siatkowa ( szerokopasmowa )
czasem nie radzi sobie tak jak antena kierunkowa ,a taką powinno się zastosować ,by nie było zakłóceń w odbiorze sygnału .
Pewnie jak nadejdzie prawdziwe ciepło to wymienię antenę ,jednak gdy zajdzie taka potrzeba .pozdrawiam ...

Autor:  Kiler [ 7 lipca 2013, o 20:33 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Multimedia uruchomiła przekaz NTC poprzez kabel. Jak ktoś ma telewizor z MPEG 4 to może się pobawić i wyszukać kanały.

Autor:  Komin [ 8 lipca 2013, o 09:51 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Korzystam z tego od miesiąca.

Autor:  Kiler [ 8 lipca 2013, o 10:29 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

To trzeba było informować, nie każdy jest obeznany w nowinkach. :)

Autor:  Komin [ 8 lipca 2013, o 11:04 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Miałem to zrobić, ale jakoś wypadło mi z głowy :(

Autor:  NOWY(L) [ 24 stycznia 2014, o 18:46 ]
Tytuł:  Re: Odp: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Pojawiły się nowe kanały tv w MM.
AXN BLACK i SPIN ,tvp rozrywka oraz Tvp Sport HD .
Oczywiście dostępne w zależności od pakietu .

Autor:  kapec [ 16 listopada 2014, o 19:48 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

NOWY(L) napisał(a):
Warto zauważyć,że zamiana tychże kanałów,nie jest podstawą do wypowiedzenia umowy . :neutral:
\
A to nowość. Bo wg mojej wiedzy zmiana oferty programowej właśnie jest podstawą do wypowiedzenia umowy.

Autor:  Komin [ 16 listopada 2014, o 21:12 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Niestety nie :/

Autor:  NOWY(L) [ 17 listopada 2014, o 01:57 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Kapec przeczytaj umowę.
MM tak konstruuje umowy, ze musi zagwarantować określoną ilość kanałów, a nie konkretne kanały.

Autor:  kapec [ 17 listopada 2014, o 09:44 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

NOWY(L) napisał(a):
Kapec przeczytaj umowę.
MM tak konstruuje umowy, ze musi zagwarantować określoną ilość kanałów, a nie konkretne kanały.

No to jak sobie ktoś dał wcisnąć taką umowę to... gratuluję :)
Często wybiera się ofertę konkretnego nadawcy na okoliczność określonej oferty programowej. Podpiszę umowę, a nadawca za miesiąc zamiast kanałów typu discovery wstawi mi telewizję trwam? Żart jakiś.
Niedawno zerwałem umowę z vectrą, bo też coś zmieniali. Oczywiście zaraz podpisałem następną, lepszą, z szybszym internetem i większą ilością kanałów tv i wszystko to taniej niż było dotychczas. Ża
Przy okazji zwrócę uwagę tym, którzy nie mieli z tym wcześniej do czynienia.
Żona moja udała się złożyć wypowiedzenie umowy na okoliczność zmian. Pyta: jak mam napisać wypowiedzenie? Niech pani pisze co chce.
Minął czas jakiś, przychodzi pismo, że wypowiedzenie jest napisane źle i będą kary za wcześniejse zerwanie umowy (przy czym należy podkreślić, że miałem już podpisaną drugą umowę i od miesiąca korzystałem z następnej oferty). Wpadłem do biura zapytać o co chodzi. Pani z rozbrajającą szczerością i nieskalanym myśleniem wyrazem twarzy powiedziała, że ona wiedziała, że to wypowiedzenie jest źle napisane, ale ona tam nie jest od tego, żeby klientom mówić jak mają pisać wypowiedzenia. Ożesz k*&&^$ jego mać!!!
Wystosowałem skargę nie przebierając w słowach do działu reklamacji. Przysłali przeprosiny, umowa oczywiście została rozwiązana i działa nowa.
Także uważajcie na to, jak formułujecie wypowiedzenia, bo czasem jedno słowo lub jego brak może spowodować, że je odrzucą.

Edyta

Poczytajcie sobie
http://www.infor.pl/prawo/prawa-konsume ... umowy.html

Cytuj:
Zmiana oferty stanowi zmianę zakresu świadczonych usług. Zgodnie z przepisami Prawa telekomunikacyjnego w przypadku takiej zmiany abonentowi przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy.

Przy wypowiedzeniu umowy operatorowi nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze, jak również zwrot ulgi.

W praktyce bardzo często zdarza się jednak, że operatorzy starają się ograniczyć prawa konsumenta stosując niedozwolone klauzule umowne.

Zabronione jest przede wszystkim stosowanie postanowień umownych, które dają operatorowi swobodę kształtowania oferty programowej, bez możliwości wypowiedzenia umowy.

Dostawca zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w ofercie programowej, łącznie z prawem wyłączenia programu.

Za niedopuszczalne ograniczenie praw konsumenta można uznać niektóre sposoby informowania o zmianach regulaminu czy umowy.

Zawiadomienie Abonenta o zmianie oferty programowej następuje za pomocą komunikatów telewizyjnych oraz przez wywieszenie informacji na tablicy ogłoszeń.



Także jak widać można śmiało olać to co jest w umowie. Ja już z multimediami wojuję, czekam na rozprawę, zobaczymy, kto wygra. Nie omieszkam poinformować.

Autor:  NOWY(L) [ 17 listopada 2014, o 11:19 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Z tego co wiem, MM wszystkim proponuje takie umowy.Ludzie ślą skargi do odpowiednich urzędów. Na razie bez skutku.

Autor:  kapec [ 17 listopada 2014, o 18:03 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Bo to sie nie sle skarg, tylko pisze wymowienie a potem czeka, co bedzie dalej. A jak skieruja sprawe do esadu to sie pisze sprzeciw i czeka na normalna rozprawe u nas w sadzie. Ja wlasnie na taka sprawe oczekuje :-)

Autor:  NOWY(L) [ 17 listopada 2014, o 18:13 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Żeby Ciebie tylko wyrok nie zadziwil.

Autor:  kapec [ 17 listopada 2014, o 19:08 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Ta. Tak wlasnie podchodzi wiekszosc klientow mm. Wcisneli mi lipe, no coz, musze z tym zyc. Po co sie wychylac, po co walczyc o swoje... Kilka razy juz w zyciu wywalczylem to, co mi sie nalezalo wiec i tym razem nie odpuszcze. Nie mozna oszukiwac klienta, nie mozna sprzedac czegos co nie dziala. Ba. Chcialem zerwac umowe na okolicznosc niezgodnosci towaru z zamowieniem, oczywiscie odpisali mi, ze sie nie zgadzaja. A po czasie sami napisali, ze przeznaja, ze usluga nie dzialala wlasciwie ale tak czy inaczej nie moge umowy zerwac. Absurd. Pozyjemy, zobaczymy. Po konsultacjach prawnych jestem dobrej mysli.

Autor:  NOWY(L) [ 17 listopada 2014, o 19:51 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Źle mnie zrozumiałeś. Pamiętam Twoją historię z netem z MM. Zgadzam się,ze trzeba walczyć o swoje. Ale jeśli dochodzi do łamania praw Konsumenta na dużą skalę, to jest od tego odpowiedni urząd.

Autor:  beria [ 18 listopada 2014, o 08:13 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Co zdecydowanie nie zamyka drogi sądowej :) pamiętaj, że żyjemy w państwie prawa i po to są sale sądowe aby rozstrzygać i takie spory. Mi się udało też parę razy, choć wszyscy w około pukali się w czoło "nie wygrasz" mówili... A ja wygrałem. :)
Wygrałem raz sprawę o zaległe OC (tak tak), raz sprawę o zwrot świadczeń dla pracodawcy :)
Nie można odpuszczać. "get rich or die trying" :)

Autor:  Kiler [ 18 listopada 2014, o 09:39 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Mam nadzieję, że MM nie strzeli sobie w stopę, nie przedłużając umowy z Discovery. Ponoć Discovery przejęło Eurosport i dlatego on też może zniknąć. Swoją droga nie wierzę, żeby jeszcze nikt nie złożył skargi do UOKiK-u w sprawie tych gwarantowanej ilości kanałów. Skoro nie było jeszcze żadnych kar to może faktycznie umowa jest skonstruowana poprawnie. Szkoda, że w internecie nie ma żadnych informacji o jakiś bataliach klientów z MM.

Autor:  NOWY(L) [ 18 listopada 2014, o 09:53 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
Ponoć Discovery przejęło Eurosport

Zgadza się.
Cytuj:
Szkoda, że w internecie nie ma żadnych informacji o jakiś bataliach klientów z MM.

Dość uważnie śledzę temat na forum satkuriera i nie słyszałem,żeby doszło do jakiś większych sporów z MM.
Może już czas.

Autor:  Kiler [ 18 listopada 2014, o 10:03 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Jak zabiorą Discovery i Eurosporty to na pewno zgłoszę sprawę do UOKiK-u, bo polityka MM do normalnych nie należy. Na pismo UOKiKu odpowie i człowiek wreszcie będzie mądrzejszy. :)

Autor:  NOWY(L) [ 18 listopada 2014, o 10:11 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Zobaczymy co będzie w styczniu.
Z tego co wiem,już kiedyś była taka sytuacja,że zabrali Eurosport i jeszcze jakieś "chodliwe" kanały na ponad rok.
Cytuj:
pewno zgłoszę sprawę do UOKiK-u

Nie widzę problemu.Możemy wysłać wspólnie.

Autor:  Kiler [ 18 listopada 2014, o 10:28 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Zabrali kiedyś na pewno Polsat Sport na rok bodajże. Ogólnie śmieszne jest to, że kanały sportowe zastępują bajkami. Równie dobrze mogą wyrzucić parę polskich kanałów wrzucić jakieś azerbejdżańskie, rumuńskie albo nigeryjskie i wszystko będzie grało. :D Cwane ludzie w tej MM siedzą. :)

Na satkurierze pojawił się post, który odwołuje się do artykułu w To&Owo, że jednak gwarantowana ilość kanałów jest zgodna z prawem...

Autor:  NOWY(L) [ 18 listopada 2014, o 13:31 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Na chwilę obecną jest to tylko test.
W jaki sposób zmieni się lista kanałów na razie nie wiadomo.
MM ma taką organizację,że do ostatniego dnia nie będzie informacji.

Autor:  kapec [ 18 listopada 2014, o 13:58 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

To oprocz uokik zglasza sie tez do uke i oni sprawdza swoja droga. Ja tam juz tez pisalem i o dziwo moj dlug w stsunku do mm zmalam z 1700 do 800pln, bo "sie pomylili" :-)

Autor:  NOWY(L) [ 18 listopada 2014, o 14:56 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
oprocz uokik zglasza sie tez do uke i oni sprawdza swoja droga

O tym piszę.
Instancja sądu cywilnego,to ostateczna ostateczność. 8) 8)

Jestem ciekawy,jak to się zakończy.
Przeczuwam,że przy obecnej obecności portali społecznościowych w organizowaniu się społeczeństwa,MM już nie będzie miała tak łatwo.

Autor:  drzewko [ 18 listopada 2014, o 16:43 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Bajek na mm jest wystarczająca a oni chcą kolejne. :572: :572: :572: :572: :571: :569: :shock:

Paranoja

Autor:  NOWY(L) [ 18 listopada 2014, o 17:10 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Nie zgadzam się.
Chyba ,że nie interesuje Ciebie jakie bajki oglądają Twoje dzieci.
Boomerang katuje ciągle to samo.
MiniMini jest ok,ale do pewnego pułapu wiekowego.
Mi akurat brakuje kanałów Disneya.
Z chęcią zamieniłbym je za jakieś "rozmowy w toku" i inne "dlaczego ja".
:D

Autor:  drzewko [ 31 grudnia 2014, o 23:43 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

9 nowych kanałów w sieci Multimedia. Znikają stacje National Geographic i FOX


Sieć kablowa Multimedia Polska w czwartek 1 stycznia 2015 roku dołączy do oferty dziewięć nowych kanałów, w tym Disney Channel, Polsat Romans oraz Telewizję Republikę. Jednocześnie operator zaprzestanie dystrybucji wszystkich stacji FOX International Channels Poland.

Z oferty Multimediów 31 grudnia br. znikną kanały National Geographic Channel, Nat Geo Wild, FOX Life i FOX, nadawane zarówno w jakości SD jak i HD. Operator nie odpowiedział nam wczoraj, dlaczego zdecydował się na wyłączenie stacji należących spółki FOX International Channels Poland.

- Staramy się zapewnić dostęp do naszych kanałów jak najszerszej widowni, jednak nie zawsze jest to zależne tylko od nas. Stale prowadzimy rozmowy ze wszystkimi dostawcami usług satelitarno-kablowych w Polsce, w tym także z Multimedia Polska - informuje Wirtualnemedia.pl Izabella Siurdyna, PR manager FIC Poland. - Wierzymy, że w krótkim czasie uda nam się rozwiązać te przejściowe trudności - dodaje.

Przypomnijmy, że w 2008 roku Multimedia zdecydowały się na wyłączenie z oferty tak popularnego kanału jak Eurosport (więcej na ten temat). Wrócił on do niej po roku nieobecności. Sieć nie oferowała też dotąd nadającego od 2006 roku kanału dziecięcego Disney Channel. 1 stycznia 2015 roku stacja ta pojawi się jednak w jej ofercie w pakietach StartBox, MiniBox, SuperBox i MaxBox. Multimedia włączą też pozostałe stacje The Walt Disney Company jak Disney XD i Disney Junior. Pierwsza z pojawi się w pakietach MiniBox, SuperBox i MaxBox, a druga w pakietach SuperBox i MaxBox.

Poza tym 1 stycznia sieć wprowadzi do oferty stacje Polsat Romans i Motowizja HD (znajdą się one w pakietach MiniBox, SuperBox i MaxBox) oraz Comedy Central HD, Polsat Viasat Nature i TV Republika (znajdą się w pakietach SuperBox i MaxBox). Zaś do pakietu Sport Extra HD trafi Eurosport 2 HD.

Z kolei 1 lutego w ofercie Multimediów pojawią się kanały TVN24 HD, TVN7 HD i TVN Turbo HD. Oglądać je będą mogli abonenci pakietów StartBox, MiniBox, SuperBox i MaxBox.

Na koniec września br. sieć Multimedia Polska miała 366,1 tys. klientów telewizji cyfrowej.



Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/9- ... phic-i-fox

Autor:  dixi [ 1 stycznia 2015, o 12:11 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

No to mnie wkurzyli. Wybrałam Multimedie ze względu na FOX, a Vectra tego kanału nie miała, a dzisiaj... :evil:

Autor:  NOWY(L) [ 1 stycznia 2015, o 18:32 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Rozmowy trwają.Wszystko jest możliwe.
Dla mnie zmiany na plus.
Szczególnie zadowolony jestem z kanałów Disney'a.

Autor:  Komin [ 1 stycznia 2015, o 19:46 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

National zabrali łobuzy !

Autor:  dixi [ 14 stycznia 2015, o 17:53 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Niezadowoleni ze zmian w Multimedii zaczęli się nieśmiało zbierać: https://www.facebook.com/NIEdlaMM?fref=ts

Autor:  drzewko [ 15 stycznia 2015, o 10:33 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

UOKiK nałożył ponad 490 tys. zł kary na spółkę Vectra



Cytuj:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył na operatora telewizji kablowej, dostawcę internetu spółkę Vectra, karę 493 252 zł za przedłużanie bez zgody klientów umów zawartych na czas określony - poinformował urząd.
Vectra automatycznie przedłużała umowy zawarte na czas określony na sześciomiesięczny okres. Klienci spółki nie mieli możliwości podjęcia samodzielnej decyzji o dalszym korzystaniu z usług. Jak informuje w komunikacie UOKiK, Vectra zaprzestała już takich działań.

Postępowanie przeciwko operatorowi zostało wszczęte w lipcu 2013 roku. Wątpliwości Urzędu wzbudziło automatyczne przedłużanie umów zawartych z konsumentami na czas określony, który wynosił 6 miesięcy.

"W związku z tą praktyką, konsument nie miał możliwości podjęcia świadomej decyzji o dalszym korzystaniu z usług Vectry" - czytamy w komunikacie. Zdaniem UOKiK, gdy kończy się zawarta umowa, przedsiębiorca, który chce przedłużyć kontrakt na kolejny czas określony - powinien złożyć konsumentowi odpowiednią propozycję.

Urząd zakwestionował też nieinformowanie w umowach o warunkach ich zmian wbrew obowiązkowi, jaki nakłada prawo telekomunikacyjne.

Decyzja Urzędu nie jest ostateczna, spółka odwołała się do sądu.

W oświadczeniu przesłanym PAP Vectra poinformowała, że nie zgadza się z decyzją UOKiK, dlatego odwołała się od niej.

"W trakcie postępowania przedstawiliśmy Urzędowi szereg uzasadnień swojego stanowiska, informując o korzyściach dla abonentów płynących z automatycznie przedłużanej umowy oraz ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa" - podała Vectra.

Dodatkowo spółka poinformowała, że zaprzestała wiosną 2013 roku stosowania procedury automatycznego przedłużania umowy, którą zakwestionował UOKiK.



Zródło: http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title, ... omosc.html

Autor:  NOWY(L) [ 1 marca 2015, o 16:31 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Cytuj:
Już od jutra w pakietach SuperBox i MaxBox pojawi się nowy, wyczekiwany przez Was kanał Polsat Viasat Explore


Prawdopodobnie w marcu pojawią się też Polsat News HD i Polsat Film HD.
Ma być jeszcze coś,ale na razie MM nie chce puścić pary z ust.

Autor:  kapec [ 1 marca 2015, o 17:25 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Jako że obiecałem kiedyś, że opiszę moją sprawę do końca, opisuję.
Na początek przypomnienie - multimedia założyły mi internet, który więcej działał niż nie działał. Po 3 miesiącach zwodzenia, umawiania na wizytę majstra, który oczywiście nie przychodził, spakowałem graty i odniosłem do BOK na Spółdzielczą, nie płacąc za pakiet ani grosza, gdyż już przy montażu zaznaczyłem, że jeżeli będą problemy, to nie płacę. Multimedia naliczyły mi 1700 pln do zapłaty, po interwencji w UKE nagle kwota zmalała do 800pln. Kilka miesięcy wydzwaniała do mnie jakaś firma windykacyjna, po czym dostałem zaoczny wyrok nakazu zapłaty z e-sądu. Złożyłem skuteczny sprzeciw i spokojnie oczekiwałem na rozwój sytuacji. Sprawa została skierowana do sądu w Kwidzynie.
Po prawie roku dostałem z naszego sądu pismo o umorzeniu sprawy. Powód, w tym wypadku firma windykacyjna, nie złożył w odpowiednim czasie pełnomocnictwa do występowania w imieniu multimediów.
Tym samym ja na razie mam problem z głowy, oby już na amen.

Autor:  NOWY(L) [ 1 marca 2015, o 18:31 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

No niestety.W naszym kochanym systemie prędzej czy później każdy trafi do sądu.
Bardzo dobrze ,że się postawiłeś.

Autor:  El ChiChi [ 3 września 2015, o 19:28 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Gdyby ktoś nie wiedział.
Do końca miesiąca MM odkodowała kanały Canal+Sport Hd i Canal+Sport2 HD.

Autor:  beria [ 8 września 2015, o 20:13 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

W ramach rekompensaty od C+ za stracone ligi - hiszpańską, włoską i francuską. Teraz canal+ sport nie jest kanałem typu "premium" :)

Autor:  El ChiChi [ 8 września 2015, o 20:18 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Moim zdaniem,szukają na gwałt nowych klientów.
Aczkolwiek po tym ,o czym wspomniałeś w swoim poście,będą mieli cholernie ciężko.

Autor:  El ChiChi [ 8 września 2016, o 17:24 ]
Tytuł:  Re: Telewizja analogowa czy cyfrowa?

Sobie odświeżę.
Jako ,że poziom obsługi w lokalnym BOK-u Multimedii nie poprawił się ani trochę,polecam zainteresowanym wypowiedzieć pisemnie umowę i negocjować nowe warunki z Działem Utrzymania Klienta.A jako,że od 1 września,okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc(wreszcie :!: ),można to bardzo szybko załatwić.
Ja wypowiedzenie wysłałem w ubiegłą środę,godzinę temu odbyłem miłą rozmowę i będę płacił mniej za więcej.
I BOK na Spółdzielczej mogę omijać szerokim łukiem. :D

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/