Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 2 stycznia 2012, o 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zapodaj cennikiem to może ktoś się skusi, chyba że robisz pro bono

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 3 stycznia 2012, o 08:37 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Robson482, jak możemy się określać nie znając cen, jakości wykonania, jakiegokolwiek Twojego doświadczenia w lakiernictwie itd.

W chwili obecnej mam rozebrany motocykl i przygotowuję niektóre elementy do malowania. Myślałem nad pomalowaniem lusterek. Być może zleciłbym wykonanie hydrografiki, ale nie wiem, czy podejmiesz ryzyko pracy z tak wrednym klientem jak ja. Przed rozpoczęciem prac wymagam zobowiązania, że wykonawca odkupi nowe, oryginalne lusterka, jeśli źle wykona malowanie. Dodatkowo wymagam minimum 12 miesięcy gwarancji, że lakier nie zejdzie. Do tego cena musi być ustalona przed usługą.

Sam widzisz, że zakupienie sprzętu, to dopiero początek długiej drogi.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 3 stycznia 2012, o 14:44 
Offline

Dołączył(a): 18 grudnia 2011, o 00:12
Posty: 17
Płeć: Nie wybrano
Witam,

To jest wstępny cennik:

Deska rozdzielcza .............................................................. 200 - 300zł

Różnego rodzaju elementy nadwozia i wnętrza samochodu
tj. panel środkowy, obudowy lusterek,kołpaki,
dokładka zderzaka itp. ......................................................... 30 - 150zł

Obudowy:
akumulatora, komputera, pokrywy zaworów,
skrzynki bezpieczników,
telefonów komórkowych, itp. ................................................... 30 - 150zł

Alufelgi (komplet 4 szt. zależy od wielkości)................................ 800 - 1200zł

-- 3 stycznia 2012, o 14:53 --

Kolego Piotrze_J
Hydrografika to jest proces nanoszenia obrazu przez udział wody na powierzchnie trójwymiarowe.
Nie ma tu nic wspólnego z malowaniem. Wybierasz sobie wzór folii jaki chcesz mieć naniesiony na lusterka, a ja Ci to nanoszę i lakieruję bezbarwnym lakierem.

Zakupienie sprzętu to dość duży wydatek więc po to najpierw robię badanie rynku.

Jak pisałem na początku miałem zacząć styczeń - luty ale wszystko się przeciąga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 3 stycznia 2012, o 15:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Za jakiś czas bedę miał kilka obudów komputerowych :)

Masz jakieś wzorki do wyboru? :)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 3 stycznia 2012, o 16:08 
Offline

Dołączył(a): 18 grudnia 2011, o 00:12
Posty: 17
Płeć: Nie wybrano
Na miejscu będę miał ok 30 - 50 różnych wzorów. Reszta na zamówienie (kwestia jednego dnia).

Obecnie posiadam katalog od producenta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 3 stycznia 2012, o 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
robson482 napisał(a):
Kolego Piotrze_J
Hydrografika to jest proces nanoszenia obrazu przez udział wody na powierzchnie trójwymiarowe.
Nie ma tu nic wspólnego z malowaniem. Wybierasz sobie wzór folii jaki chcesz mieć naniesiony na lusterka, a ja Ci to nanoszę i lakieruję bezbarwnym lakierem.


Chyba Twój interes nie wypali.

1. Podstawa to przygotowanie powierzchni. W przypadku nowych elementów większych problemów nie ma, ale już stare używane elementy (choćby baki, obudowy silników itp.) gdzie mamy do czynienia z resztkami smarów to już problem każdego lakiernika.
2. Pod folię kładziemy pierwszą warstwę farby w odpowiednim kolorze. Każdy zaciek, każda pora, bo źle przygotowana powierzchnia i dziękujemy bardzo.
3. Po nałożeniu foli znowu lakierowanie. Bardzo ważne, bo będzie decydowało o twardości powłoki.

Jeżeli piszesz, że nie ma ta technika nic wspólnego z malowaniem to przepraszam, ale Tobie nic nie dam zarobić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 3 stycznia 2012, o 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 września 2006, o 01:25
Posty: 1454
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Masz rację waldek2, od koloru lakieru bazowego (pod folią) zależy cały efekt finalny. Kombinacji lakierów bazowych i folii jest ogromna. Czyli z malowaniem hydrografika ma wiele wspólnego.

_________________
"They got money for wars but can't feed the poor" T. Shakur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 3 stycznia 2012, o 22:11 
Offline

Dołączył(a): 18 grudnia 2011, o 00:12
Posty: 17
Płeć: Nie wybrano
Jeżeli chodzi o podkład i lakierownie końcowe no to fakt faktem jest to malowanie.
Ale pisząc, że nie ma tu nic wspólnego z malowaniem miałem na myśli samo malowanie całego elementu.

Tu dałem plamę albo po prostu źle to napisałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 4 stycznia 2012, o 08:45 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mam tylko jedno pytanie. Ile razy w życiu kładłeś lakier bezbarwny na element o skomplikowanym kształcie?

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 4 stycznia 2012, o 12:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 stycznia 2012, o 12:41
Posty: 30
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie zapominaj o jednym malutkim szczeguliku - o ile chcesz prowadzić ten interes legalnie to musisz wystąpić o pozwolenie na użytkowanie lakierni a w związku z tym:

1. Musisz posiadać pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza
2. Składać do Urzędu Marszałkowskiego wykazy zawierające informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska
3. Jeśli wyliczona w w/w wykazie opłata przekracza 400 zł, to musisz to wpłacić na konto UM
4. Jeśli lakiernia podlega standardom emisyjnym to musisz robić bilans LZO i pomiaru (okresowe, czyli raz w roku lub ciągłe)
5. Posiadać karty charakterystyki na wszystkie preparaty i substancje stosowane w lakierni
6. I pewnie pozwolenie na wytwarzanie odpadów (lakiery, rozpuszczalniki itd. stosowane w lakierni) lub program gospodarki odpadami niebezpiecznymi.

Nie wspomnę tu o kosztach związanych z kabiną lakierniczą filtrami itp. itd.

Taki interes to fajna sprawa ale w przypadku kiedy posiadasz np lakiernię i chcesz wzbogacić swój wachlarz usług.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 6 stycznia 2012, o 11:57 
Offline

Dołączył(a): 18 grudnia 2011, o 00:12
Posty: 17
Płeć: Nie wybrano
*MakiaVelli*

Pozwolenie na prowadzenie firmy zajmującej się wykonywaniem
hydrografiki nie potrzeba.

Przy wykonywaniu hydrografiki najbardziej istotnym momentem ,w którym
potrzebne jest lakierowanie to pokrycie przedmiotu bezbarwnym lakierem który będzie przeprowadzany w profesjonalnym zakładzie lakierniczym z którym mam już podpisaną wstępną umowę współpracy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 7 lutego 2012, o 10:13 
Offline

Dołączył(a): 29 lipca 2011, o 19:55
Posty: 103
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
robson482, A więc witam konkurencję;) ja nad wprowadzeniem tej uslugi pracuję od roku w mojej firmie;) (może jestem mniej pojętny) powiem Ci, że tajemnicą nie jest że to baaaardzo trudna sprawa, podpowiem tylko, że zamów dobrą folię bo się zrazisz, na początku raz wychodzi a raz nie więc przed zakladaniem firmy nie mając o tym pojęcia (z tego wnioskuje, że pooglądaleś filmów na youtube i chcesz to robić, ale mogę się mylić) lepiej poćwiczyć w jakimś akwarium (zestaw do ćwiczeń to koszt okolo 1000zl). 20tys ci wystarczy (na profesjonalny sprzęt i jeszcze zostanie, bo wannę na początek kupisz za 5-7 tys do tego kompresor jakiś pistolet, do tego trzeba mieć pojęcie o lakierowaniu tworzyw sztucznych. Pozdro

-- 7 lutego 2012, o 09:43 --

Sorka, teraz doczytałem, że faktycznie musisz się sporo nauczyć na temat podkładów przyczepnościowych do tworzyw, musisz się nauczyć kiedy wygonić klienta, bo zmierzasz do tego, że ktoś z błyskiem w oku (albo sam będzie nieświadomy) przyniesie Ci tworzywo którego nie zrobisz;) on to wie (bo już ktoś go pogonił) a ty myślę, że nie. Co do rodzaju takich tworzyw, zapraszam do poszukiwań, proponuję od razu zacząć unikać PL stron bo nic nie ma, najlepiej siedzą w tym temacie Niemcy. Chcesz robić alufelgi i twierdzisz że nie trzeba nic lakierować, a więc po 2-3 miesiącach wszyscy wrócą ale nie z czekoladką na dziękuję tylko z prawnikiem po odszkodowanie. No i główny Twój błąd czyli mam 20tys brak pomysłu i pytam innych, tak się nie zakłada biznesu, chyba że jesteś kimś z duużym fartem i trafisz w niszę, ale wyprowadzę Cię z błędu to już nie jest nisza spóźniłeś się o jakieś 4 lata. Usługi estetyczne to najtrudniejszy temat (ale najbardziej satysfakcjonujący). Zainteresowanie tematem jest jak widać po ilości wyświetleń ale to raczej zainteresowanie nowinką techniczną i chwytliwą nazwą niż samą usługą.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Sklep-ro ... 4067055823


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 26 lutego 2014, o 21:15 
Offline

Dołączył(a): 26 lutego 2014, o 20:37
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
Poczytałem trochę ten temat. Powiem szczerze ze tez przymierzam się do tego biznesu. W mojej kwestii jest inaczej,posiadam warsztat lakierniczy komorę itp. Chciałem jednak rozszerzyć działalność o Hydrografie, sprawa polega na tym ze nie mam pojęcia od czego zacząć kupno wanny to najmniejszy problem grafiki tez są tanie.
Jest parę spraw o które chciałbym spytać osób doświadczonych lub znających temat,
Jakie lakiery bezbarwne po tym stosować i jakim odstępie czas, od razu po wyschnięciu czy można na drugi dzień,chodzi o to jak ta grafika się zachowuje np trzeba ja matować obrabiać przed bezbarwnym?
jakie podkłady,można bezpośrednio na bazę czy muszą być jakieś specjalne,czy matować przed nałożeniem grafiki? czy można wygrzewać?
Niem mam na celu robić nikomu tzw konkrecji mieszkam zagranica i to tu właśnie chce taki biznes otworzyć z uwagi ze jeszcze nie spotkałem tego rodzaju działalności.
Praca ta wydaje się bardzo wdzięczna sam dla siebie zrobił bym parę fajnych grafik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hydrografika!
PostNapisane: 28 lutego 2014, o 00:36 
Offline

Dołączył(a): 29 lipca 2011, o 19:55
Posty: 103
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
Kładziesz to bezpośrednio na bazę tak samo jak lakier bezbarwny. Jeżeli na tworzywach to ważny jest PZP. Na to dajesz bezbarwny jaki Ci się podoba ja używam HS (możesz dolać plastyfikatora jak tworzywo). Traktujesz to tak jak zwykłą bazę tylko oczywiście przed bezbarwnym musi wyschnąć woda i to cała różnica. Masz o tym tonę materiałów w necie. Hydrografika, Watertransferdruck, water printing to są pojęcia po których się szuka. O i ważna jest temperatura 32 stopnie jak dobrze pamiętam.

_________________
https://www.facebook.com/pages/Sklep-ro ... 4067055823


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Hydrografika!
PostNapisane: 28 lutego 2014, o 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 września 2006, o 01:25
Posty: 1454
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bielek robisz czasami hg?

_________________
"They got money for wars but can't feed the poor" T. Shakur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.