Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 5 września 2014, o 20:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
http://allegro.pl/zarowka-led-e27-819-a55-13-smd-6w-520lm-60w-i4530605137.html
Dadzą radę do salonu :?:
Potrzebuję aż 4 sztuki :razz:


Strumień świetlny: 520lm

Przy 4 szt. będzie dość jasno. Na mój "salon" by wystarczyły 3 takie. Mam żarówki Ikea led1221g7 o mocy 6,3, wg producenta dają 400 lm, i tak się zastawiam czy na tej aukcji dane żarówki są prawidłowe. Cena na pewno atrakcyjna. Jeszcze ciekawe jak z barwą światła. Te z Ieka dają idealną, ciepłą barwę do pokoju.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 5 września 2014, o 20:07 
Cytuj:
Mam żarówki Ikea led1221g7

Oglądałem ten model w Ikei w Piasecznie.
Strasznie jestem zły na siebie,że ich nie kupiłem.
Po 14 złotych za sztukę były :!:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 5 września 2014, o 22:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie będą za słabe ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 7 września 2014, o 20:19 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
NOWY(L) napisał(a):
Cytuj:
Ja na przykład przy okazji remontu kuchni parę dni temu zakupiłem takie ledy http://allegro.pl/zarowka-gu10-24-led-4 ... 07894.html

Lekko odświeżę.
reflexes, a możesz pstryknąć fotkę,jakie te żarówki dają światło :?:
Ja się zastanawiam nad takim modelem:
http://allegro.pl/zarowka-led-e27-819-a ... 05137.html
Dadzą radę do salonu :?:
Potrzebuję aż 4 sztuki :razz:

Foty mogę Ci strzelić przy okazji ale obawiam się, że balans bieli będzie wariował w aparacie i nie będzie to odzwierciedlać faktów. Moim zdaniem te żaróweczki, które kupiłem dają zbliżone światło do światła żarowego. Ważne żeby kupić ciepłe, bo ja najpierw kupiłem zimne na zwykłych ledach i to była pomyłka. Te na diodach smd są zdecydowanie lepsze. Ja mam co prawda 6 sztuk w kuchni ale w kuchni musi być jasno i jest. Kuchnia jakieś 14m2. Do salonu też planuję kupić, bo w tej chwili mam świetlówki, które już się kończą więc jak przetestujesz to daj znać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 28 września 2014, o 11:44 
Offline

Dołączył(a): 5 czerwca 2014, o 15:35
Posty: 17
Płeć: Nie wybrano
kapec napisał(a):
Jako, że człowiek przyzwyczaja się do tego co zastane, nie interesowałem się tym, skąd u mnie w mieszkaniu prąd. Do czasu, bo ostatnio co rachunek to większy, a trąbi się o tym, że podobno ceny prądu miały spaść. Więc zacząłem poszukiwania alternatywnego do Energii dostawcy. Macie jakieś doświadczenia? Ktoś inny w Kwidzynie w ogóle operuje?



Nie dajcie się namówić na podpisywanie umów na energię elektryczną z różnymi, dziwnymi firmam (przedstawiciele handlowi nie informują o wszystkich haczykach i ukrytych opłatach). Ceny energii elektrycznej są zazwyczaj niższe na poziomie 2-3 groszy za 1 kWh, lecz dodatkowe OPŁATY HANDLOWE lub OBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIA powodują, że kwoty rachunków zamiast być mniejsze, są duuuużo większe. Przeważnie wypowiedzenie umowy po kilku miesiącach może skutkować dodatkowymi karami. Problemem może też okazać się ponowne zawarcie umowy na dostawę energii elektrycznej z firmą ENERGA, ponieważ w Kwidzynie już tego nie zrobicie. Nową umowę można zawrzeć w Elblągu (2-4 godzin stania w kolejce) lub poprzez internet. Niestety, ale to już jest stracony czas i nerwy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 28 września 2014, o 21:55 
Z tego co wiem,jest w Kwidzynie człowiek,który za opłatą zbiera wypisane kwestionariusze zawarcia umowy z firmą Energa i co dwa tygodnie jeżdzi do Elbląga.
Taką informację otrzymałem w BOK-u Energi W Elblągu.
Dla niezmotoryzowanych jest to jakieś wyjście.
Namiary na tego człowieka można otrzymać na ul Łąkowej :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 8 maja 2015, o 14:59 
Offline

Dołączył(a): 8 maja 2015, o 14:48
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
Od maja nie trzeba już nikomu płacić za "usługę" zawarcia umowy, bo w galerii "Stary Młyn"(w Carrefour) uruchomiony został punkt Energa i umowy zawierane są tam bez żadnych dodatkowych opłat ... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 8 maja 2015, o 20:46 
Offline

Dołączył(a): 11 listopada 2008, o 11:58
Posty: 97
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
W Carrefourze (obok cukierni) pojawił się punkt ENERGA faktycznie można podpisać tam umowę bez dodatkowych opłat i straty czasu na dojazd do Elbląga. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 24 marca 2017, o 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 października 2011, o 07:55
Posty: 13
Płeć: Mężczyzna
Witam,
Czy ktoś ma doświadczenie na temat wyboru taryfy za energię:
zastanawiam się nad dwustrefową G12r a G12w.
Domek jednorodzinny.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 19 kwietnia 2017, o 20:44 
Offline

Dołączył(a): 16 czerwca 2011, o 18:53
Posty: 78
Płeć: Kobieta
ja mam. Mnie się opłaca. Spędzamy w domu więcej czasu w weekendy. Wtedy chodzi pralka ,piekarnik miksery. Mąż też wtedy wierci, stuka puka... Czyli prądu zużywamy więcej. Samemu trzeba przemyśleć i dostosować do własnych potrzeb.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Prąd.
PostNapisane: 21 kwietnia 2017, o 10:02 
Offline

Dołączył(a): 27 września 2016, o 15:00
Posty: 12
Płeć: Nie wybrano
a polecicie jakieś energooszczedne zarowki? rozgladam sie za jakimis od pewnego czasu, ale widze ze sa rozne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.