Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Prąd.
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=80&t=14332

Autor:  kapec [ 24 stycznia 2014, o 15:13 ]
Tytuł:  Prąd.

Jako, że człowiek przyzwyczaja się do tego co zastane, nie interesowałem się tym, skąd u mnie w mieszkaniu prąd. Do czasu, bo ostatnio co rachunek to większy, a trąbi się o tym, że podobno ceny prądu miały spaść. Więc zacząłem poszukiwania alternatywnego do Energii dostawcy. Macie jakieś doświadczenia? Ktoś inny w Kwidzynie w ogóle operuje?

Autor:  kornik [ 24 stycznia 2014, o 15:36 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

"Energetyczne Centrum"... ale pierw przeczytaj w necie o tej firmie:D

Autor:  cromags [ 24 stycznia 2014, o 15:51 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Moja mama uległa czarowi domokrążcy z tej firmy i podpisała umowę. Ale jak sobie na chłodno dnia następnego policzyła wszystko bez czarów pana z EC, to zdecydowała się odstąpić od umowy i odstąpiła. Po pierwsze ta firma oferuje niezmienną cenę prądu przez dwa lata a w związku z tym, że ceny mają tendencję spadkową to masz gwarancję, że twoja cena będzie rosła :)

Autor:  kapec [ 24 stycznia 2014, o 16:59 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Skorzystałem z kalkulatora
http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ur ... r_html.php
Znalazłem coś takiego jak Duon.
http://www.duon.pl/new/index.php
Wyszło mi, że mogę przy moim zużyciu prądu na poziomie 350kWh miesięcznie zaoszczędzić 330zł rocznie. Zastanawiam się, gdzie tu haczyk i chyba chodzi o opłatę handlową, bo w regulaminie jest napisane (o ile dobrze interpretuję), że opłaty za energię nie mogą być wyższe niż opłaty u obecnego operatora. Ale nie wiem, czy to się tyczy obecnych opłat czy przyszłych też.

Autor:  Darek [ 24 stycznia 2014, o 17:10 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

kapec napisał(a):
Wyszło mi, że mogę przy moim zużyciu prądu na poziomie 350kWh miesięcznie zaoszczędzić 330zł rocznie..


Mała uwaga płacisz za energię elektryczną, nie za prąd. (ale to drobiazg)
Każda faktura za energię składa się minimum z dwóch pozycji.
Jedna to zapłata za energię elektryczną.
Druga to za przesył energii.
I tu mogą być jaja, za energię zapłacisz mniej, ale za przesył więcej, tym sposobem faktura końcowa może być zdecydowanie wyższa.

Oczywiście dostawca obroni się przed sądem, bo energię elektryczną sprzedał Ci taniej niż poprzednik. :grin:

Autor:  kornik [ 24 stycznia 2014, o 18:10 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

dokładnie jak Darek, napisał:D od centrum masz energię ele. niższa ale Energa daje tobie większy przesył, bo to oni przesyłają i wychodzisz na 0 albo odrobinę więcej niż płaciłeś:D w gotówce wychodzi tyle samo ale masz to rozbite na 2 rachunki:D

Autor:  sagitarius [ 24 stycznia 2014, o 18:19 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Darek napisał(a):
kapec napisał(a):
Wyszło mi, że mogę przy moim zużyciu prądu na poziomie 350kWh miesięcznie zaoszczędzić 330zł rocznie..




Oczywiście dostawca obroni się przed sądem, bo energię elektryczną sprzedał Ci taniej niż poprzednik. :grin:


Właśnie ! :!: :)
:569: czytajcie forum, czasem na coś się przyda ! ;)
umowy też i to dokładnie ! :568:

Autor:  cromags [ 24 stycznia 2014, o 20:09 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Marek jak chcesz zaoszczędzić na prądzie to słyszałem, że energa ma różne taryfy, do których używania trzeba nowej umowy. Wtedy w określonych godzinach prąd jest tańszy i np. można prać, suszyć w suszarce lub zapalić lampki na choince :). Szczegółów nie znam. Wiem bo tak zrobił mój kumpel, którego żona siedzi w domu i może sobie używać od 12-14 :).

Autor:  Darek [ 24 stycznia 2014, o 20:14 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

cromags napisał(a):
którego żona siedzi w domu i może sobie używać od 12-14 :).



Marnie tylko dwie godziny, ciekawe czy kumpel o tym wie?

Przy zużyciu 350 kWh miesięcznie nikt nie dostanie licznika dwu-taryfowego.

Autor:  cromags [ 24 stycznia 2014, o 20:35 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Żeby nie być gołosłownym Darku chodziło o rozwiązanie dwustrefowe. Ale widzę że się trzeba nieźle pilnować coby nie włączyć choinki poza tanią strefą

http://www.energa.pl/dla-domu/oferta-ta ... podstawowe

Autor:  reflexes [ 24 stycznia 2014, o 22:30 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Cytuj:
Przy zużyciu 350 kWh miesięcznie nikt nie dostanie licznika dwu-taryfowego.

Nie chce mi się szukać rachunków ale mam takie cudo od dość dawna. Czy są z tego realne oszczędności to nie liczyłem. Pewnie tak, bo zużycie mam mniej więcej po połowie w taryfie dziennej i nocnej. Tyle, że mieszkam w domku i mam ten komfort, że najbardziej prądożerne maszyny (pralka i zmywarka) włączam w nocy na "drugiej" taryfie.

Autor:  electro_nick [ 24 stycznia 2014, o 23:30 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Mogę od siebie jedynie dodać tyle: w miejscu gdzie obecnie przebywam energia kosztuje 0.22PLN/KWh całą dobę. Zasilanie w 97% z elektrowni wodnych-to w sumie nie powinno nic zmieniać... No ale polaka to trzeba przetrenować-włącz, wyłącz, zapomniałeś to zapłać jak za zboże... Znam niezłe przypadki np programator czasowy na bojlerze wody czy stycznik włączający tylko w danej taryfie gniazda w połowie kuchni. Mieszkańcy bloków nie mają wyboru, ale wszystkim "domkowiczom" ze znajomością fachu elektrycznego polecam panele słoneczne z chin i oświetlenie ledowe. Na początek dwie instalacje w domu-24V i 230V a później stopniowe przejście na niższe napięcie. Cel-uniezależnienie się od dostawcy energii i "wdupiemanie" elektrowni. Wbrew pozorom całkiem wykonalne. To tylko takie moje wywody dla rodaków-ja kombinować nie muszę ani nie zamierzam. Jeśli ktoś potrzebuje więcej info zapraszam na pw...

Autor:  chanbord [ 24 stycznia 2014, o 23:33 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

350 kWh? To dużo zużywasz Kapeć. U mnie średnie zużycie to ok. 120 miesięcznie - cztery osoby, wszystko na prąd (bez gazu).

Załączniki:
energia.jpg
energia.jpg [ 47.75 KiB | Przeglądane 23202 razy ]

Autor:  kapec [ 25 stycznia 2014, o 14:07 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Najwięcej prądu żrą u mnie komputery dzieciaków, które w ferie czy weekendy są w zasadzie non stop włączone. Do tego tv (jakieś 250W), ale ten akurat w tygodniu włączamy o 19. Piekarnik jeszcze mamy na prąd i dość często używamy. No i tyle wychodzi. Światło to pryszcz, bo tam gdzie się często świeci mamy żarówki energooszczędne.
Na stronie Energii był kiedyś kalkulator, gdzie wprowadzało się dane odnośnie zużywania prądu w konkretnych godzinach i mi wychodziło, że dla mnie odpowiedniejszą jest normalna taryfa g11.

Autor:  aszastra [ 25 stycznia 2014, o 15:06 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

electro_nick napisał(a):
...ale wszystkim "domkowiczom" ze znajomością fachu elektrycznego polecam panele słoneczne z chin i oświetlenie ledowe. Na początek dwie instalacje w domu-24V i 230V a później stopniowe przejście na niższe napięcie. Cel-uniezależnienie się od dostawcy energii i "wdupiemanie" elektrowni. Wbrew pozorom całkiem wykonalne.


O jakich panelach słonecznych myślałeś ? Fotowoltaicznych ?
Jeśli tak, to w przybliżeniu powiedz mi jaki jest koszt takiej inwestycji ( zakładamy że oddzielna instalacja elektryczna już jest ), skupmy się na razie na samym oświetleniu domku, czyli potrzeba przynajmniej 200 W.

Autor:  electro_nick [ 25 stycznia 2014, o 15:50 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Polecam ten temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... ?t=2603993
Panele fotowoltaiczne amorficzne można dostać w okolicach 200PLN/100W(obecnie ciężko znaleźć w takiej cenie-nie wiem czemu).
Trzeba niestety mieć bufor na noc w postaci akumulatora-tutaj polecam "zużyte" akumulatory z ciężarówek-mają zbyt mały prąd rozruchowy ale do pracy buforowej są całkiem dobre. Stelaż pod panele to cena złomu plus trochę spawania. Poza tym jeśli chcemy 230V AC to trzebaby kupić jakiś UPS z wyjściem sinus. Kontroler ładowania to już groszowe sprawy.

Autor:  aszastra [ 25 stycznia 2014, o 20:47 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

electro_nick napisał(a):
Polecam ten temat http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... ?t=2603993
Panele fotowoltaiczne amorficzne można dostać w okolicach 200PLN/100W(obecnie ciężko znaleźć w takiej cenie-nie wiem czemu).
Trzeba niestety mieć bufor na noc w postaci akumulatora-tutaj polecam "zużyte" akumulatory z ciężarówek-mają zbyt mały prąd rozruchowy ale do pracy buforowej są całkiem dobre. Stelaż pod panele to cena złomu plus trochę spawania. Poza tym jeśli chcemy 230V AC to trzebaby kupić jakiś UPS z wyjściem sinus. Kontroler ładowania to już groszowe sprawy.


Czyli pełna prowizorka, nie wiem czy takie rozwiązanie chciałbym zastosować w swoim domku. :)
Jeśli panele fotowoltaiczne miałyby być zastosowane w gospodarstwie domowym do oświetlenia jak i do zasilania innych odbiorników ( zmywarka,TV, lodówka, komputery,piekarnik,czajnik itp itd) kasa wyłożona na profesjonalną instalację nie spłaciła by się nigdy :grin:

Autor:  beria [ 25 stycznia 2014, o 22:15 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

aszastra napisał(a):
Czyli pełna prowizorka, nie wiem czy takie rozwiązanie chciałbym zastosować w swoim domku. :)
Jeśli panele fotowoltaiczne miałyby być zastosowane w gospodarstwie domowym do oświetlenia jak i do zasilania innych odbiorników ( zmywarka,TV, lodówka, komputery,piekarnik,czajnik itp itd) kasa wyłożona na profesjonalną instalację nie spłaciła by się nigdy :grin:


A myślisz, że Ci od profesjonalnej instalacji robią coś innego niż ta prowizorka? ;)

Autor:  electro_nick [ 25 stycznia 2014, o 23:31 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Prowizorka? Na tyle na ile sam ją wykonasz. Ja podałem najtańsze opcje-sam robisz wszystko. I w tym przypadku można liczyć na zwrot inwestycji pod warunkiem że zrobi to się z głową i wie się co się robi. Panele mają gwarancję 90% sprawności na 10 lat. Raz wykładasz pieniądze i nie martwisz się czy będą podwyżki czy jeszcze większe podwyżki(kiedy były ostatnie obniżki cen energii?)... Wbrew pozorom największymi odbiornikami w domu będzie kuchenka, suszarka do włosów oraz żelazko czyli urządzenia które używane są tylko sporadycznie(no może oprócz kuchenki). Przez większość dnia pobór mocy w domu to będzie kilkaset wat. W nocy przeważnie tylko oświetlenie i tu proponuje ledy lub świetlówki... Panele amorficzne działają całkiem dobrze nawet przy całkowitym zachmurzeniu (podałem link do tematu na elektrodzie) więc nie musisz się martwić o słoneczne dni... Oczywiście jeśli kiedyś się zdecydujesz na totalne odłączenie od ZE to backup w postaci taniego generatora jest jak najbardziej pożądany, ale jak już wspominałem przy przemyślanym projekcie wcale nie musi być potrzebny.

Autor:  chanbord [ 26 stycznia 2014, o 01:03 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Przeczytałem kiedyś artykuł, że najbardziej energochłonnym urządzeniem w gospodarstwie domowym jest lodówka. Nie sprawdziłem tego w praktyce ale wydaje się być logicznym, że urządzenia o dużej mocy, takie jak kuchenka, czajnik elektryczny, mikrofala, czy żelazko używane dorywczo nie nakręcą nam licznika tak jak lodówka, która pomimo dużo mniejszej mocy pracuje "na okrągło".

http://www.energia.wse.edu.pl/data/uplo ... adnik2.pdf

Załączniki:
Nowy obraz mapy bitowej.jpg
Nowy obraz mapy bitowej.jpg [ 83.37 KiB | Przeglądane 11058 razy ]

Autor:  anduel [ 26 stycznia 2014, o 08:58 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Fakt, opisywane rozwiązanie to prowizorka. W zeszłym roku byłem w Belgii i przyglądałem się typowemu rozwiązaniu problemu. Niestety żeby instalacja miała sens to trzeba nieźle zainwestować. Inwestycja zwraca się przez 10 - 15 lat, przy jakimś preferencyjnym kredycie. Znajomy przez ostatni rok miał dodatni bilans, więcej wyprodukował niż zużył. Gdyby była możliwość zastosowania nocnej taryfy (pranie i zmywanie) to czas spłaty instalacji z powodzeniem zmieściłby się w mniej niż 10 latach. Tam jest tak że energia którą wyprodukujesz jest kupowana po cenie wyższej niż ta pobierana z sieci. Niestety jest też chęć pobierania kasy za tzw. przesyłowe. Instalacja którą znajomy posiada to 16 paneli 300 watowych i inwerter, cena instalacji b. wysoka (belgijska). Rozwiązanie ogniwo - akumulator to ok. 40% strat mocy a po zastosowaniu UPS-a te straty są jeszcze większe. No i jeszcze jeden aspekt, te 100 wat na co by miało wystarczyć, może jakieś Led-owe oświetlenie - nic więcej.

Autor:  NOWY(L) [ 30 stycznia 2014, o 16:33 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Trzymając się blisko tematu.
Jakie używacie żarówki energooszczędne?
Możecie polecić jakiś konkretny model?

Autor:  GSXR [ 30 stycznia 2014, o 16:47 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

anduel, jakich paneli używa znajomy? Te 300W mnie zastanawia...Na naszym terenie jakoś mało to sensowne rozwiązanie... Raz słoneczko dwa temperatury...

Autor:  reflexes [ 31 stycznia 2014, o 07:31 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Cytuj:
Jakie używacie żarówki energooszczędne?
Możecie polecić jakiś konkretny model?

Ja na przykład przy okazji remontu kuchni parę dni temu zakupiłem takie ledy http://allegro.pl/zarowka-gu10-24-led-4 ... 07894.html . 6 sztuk w mojej 14m2 kuchni spokojnie daje radę. Wczoraj widziałem takie "na oko" identyczne, też 24 diody na sztukę w Netto w cenie 35 zł za 3 sztuki.
W pozostałych świetlówki energooszczędne, raczej z tych tanich marketowych. Wszystkie dają radę. W salonie (21m2) mam 2x18w, mają kilka lat więc już trochę długo się rozgrzewają ale ogólnie świecą spoko. W akwarium (70l) 2x9w, u córki w pokoju (16m2) 4x9w - aż razi w oczy itd, itd. Z tego co pamiętam te co mam u córki to kupowałem w Carrefourze i jest to produkt marki własnej, 5-6 sztuk (dokładnie nie pamiętam) na jednym blistrze w cenie coś koło 30pln. W salonie mam z Leroy Merlina, też jakieś najtańsze, świecą chyba już ze 3 lata. Do akwarium kupowałem w Bricomarche. Mieli całkiem niedawno duży rzut tanich świetlówek. Niestety tam padają szybciej ale to przez "mokrą" atmosferę.

Autor:  MACIEKZB [ 31 stycznia 2014, o 08:23 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Mam inny problem. U mnie świetlówki energooszczędne muszę zmieniać ok co najmniej raz w roku. Z opisów i reklam wynika, że powinny żyć kilka razy dłużej od tradycyjnej żarówki. Nie wiem z czego to wynika bo nie ma znaczenia czy montuję markowe czy marketowe. Czy coś nie tak z instalacją elektryczną czy po prostu pech?

Autor:  Darek [ 31 stycznia 2014, o 10:11 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

MACIEKZB napisał(a):
Czy coś nie tak z instalacją elektryczną czy po prostu pech?


Pamiętaj o jednej zasadzie, jak włączysz staraj się ich jak najdłużej nie wyłączać (częste włączanie i wyłączanie zabija je)
I bardzo ważna sprawa, czy napięcie zasilania ma 230V +/- 5%.

Autor:  reflexes [ 31 stycznia 2014, o 10:19 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

U mnie cała instalacja wymieniona. Napięcia nie mierzyłem ale faktycznie jest tak, że jak zapalam teraz powiedzmy o 16 w salonie i akwarium światło to świeci się do minimum 22-23. W łazience na przykład mam tradycyjne ze zwierciadłem, bo włącza się je często i na krótko, a tradycyjne żarówki się nie rozgrzewają tylko do razu świecą całą swoją mocą.

Autor:  MACIEKZB [ 31 stycznia 2014, o 11:24 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Darek napisał(a):
MACIEKZB napisał(a):
Czy coś nie tak z instalacją elektryczną czy po prostu pech?


Pamiętaj o jednej zasadzie, jak włączysz staraj się ich jak najdłużej nie wyłączać (częste włączanie i wyłączanie zabija je)
I bardzo ważna sprawa, czy napięcie zasilania ma 230V +/- 5%.
Napięcie raczej mam stabilne, przynajmniej wtedy kiedy mierzyłem nie było niepokojących odchyleń. Natomiast z tym włączaniem-wyłączaniem różnie bywa :P

Autor:  Darek [ 31 stycznia 2014, o 11:26 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

MACIEKZB napisał(a):
Natomiast z tym włączaniem-wyłączaniem różnie bywa :P



To Masz odpowiedź.

Autor:  NOWY(L) [ 5 września 2014, o 19:18 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Cytuj:
Ja na przykład przy okazji remontu kuchni parę dni temu zakupiłem takie ledy http://allegro.pl/zarowka-gu10-24-led-4 ... 07894.html

Lekko odświeżę.
reflexes, a możesz pstryknąć fotkę,jakie te żarówki dają światło :?:
Ja się zastanawiam nad takim modelem:
http://allegro.pl/zarowka-led-e27-819-a ... 05137.html
Dadzą radę do salonu :?:
Potrzebuję aż 4 sztuki :razz:

Autor:  Slay [ 5 września 2014, o 20:00 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

NOWY(L) napisał(a):
http://allegro.pl/zarowka-led-e27-819-a55-13-smd-6w-520lm-60w-i4530605137.html
Dadzą radę do salonu :?:
Potrzebuję aż 4 sztuki :razz:


Strumień świetlny: 520lm

Przy 4 szt. będzie dość jasno. Na mój "salon" by wystarczyły 3 takie. Mam żarówki Ikea led1221g7 o mocy 6,3, wg producenta dają 400 lm, i tak się zastawiam czy na tej aukcji dane żarówki są prawidłowe. Cena na pewno atrakcyjna. Jeszcze ciekawe jak z barwą światła. Te z Ieka dają idealną, ciepłą barwę do pokoju.

Autor:  NOWY(L) [ 5 września 2014, o 20:07 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Cytuj:
Mam żarówki Ikea led1221g7

Oglądałem ten model w Ikei w Piasecznie.
Strasznie jestem zły na siebie,że ich nie kupiłem.
Po 14 złotych za sztukę były :!:

Autor:  Komin [ 5 września 2014, o 22:50 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Nie będą za słabe ?

Autor:  reflexes [ 7 września 2014, o 20:19 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

NOWY(L) napisał(a):
Cytuj:
Ja na przykład przy okazji remontu kuchni parę dni temu zakupiłem takie ledy http://allegro.pl/zarowka-gu10-24-led-4 ... 07894.html

Lekko odświeżę.
reflexes, a możesz pstryknąć fotkę,jakie te żarówki dają światło :?:
Ja się zastanawiam nad takim modelem:
http://allegro.pl/zarowka-led-e27-819-a ... 05137.html
Dadzą radę do salonu :?:
Potrzebuję aż 4 sztuki :razz:

Foty mogę Ci strzelić przy okazji ale obawiam się, że balans bieli będzie wariował w aparacie i nie będzie to odzwierciedlać faktów. Moim zdaniem te żaróweczki, które kupiłem dają zbliżone światło do światła żarowego. Ważne żeby kupić ciepłe, bo ja najpierw kupiłem zimne na zwykłych ledach i to była pomyłka. Te na diodach smd są zdecydowanie lepsze. Ja mam co prawda 6 sztuk w kuchni ale w kuchni musi być jasno i jest. Kuchnia jakieś 14m2. Do salonu też planuję kupić, bo w tej chwili mam świetlówki, które już się kończą więc jak przetestujesz to daj znać.

Autor:  Akiku [ 28 września 2014, o 11:44 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

kapec napisał(a):
Jako, że człowiek przyzwyczaja się do tego co zastane, nie interesowałem się tym, skąd u mnie w mieszkaniu prąd. Do czasu, bo ostatnio co rachunek to większy, a trąbi się o tym, że podobno ceny prądu miały spaść. Więc zacząłem poszukiwania alternatywnego do Energii dostawcy. Macie jakieś doświadczenia? Ktoś inny w Kwidzynie w ogóle operuje?



Nie dajcie się namówić na podpisywanie umów na energię elektryczną z różnymi, dziwnymi firmam (przedstawiciele handlowi nie informują o wszystkich haczykach i ukrytych opłatach). Ceny energii elektrycznej są zazwyczaj niższe na poziomie 2-3 groszy za 1 kWh, lecz dodatkowe OPŁATY HANDLOWE lub OBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIA powodują, że kwoty rachunków zamiast być mniejsze, są duuuużo większe. Przeważnie wypowiedzenie umowy po kilku miesiącach może skutkować dodatkowymi karami. Problemem może też okazać się ponowne zawarcie umowy na dostawę energii elektrycznej z firmą ENERGA, ponieważ w Kwidzynie już tego nie zrobicie. Nową umowę można zawrzeć w Elblągu (2-4 godzin stania w kolejce) lub poprzez internet. Niestety, ale to już jest stracony czas i nerwy.

Autor:  NOWY(L) [ 28 września 2014, o 21:55 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Z tego co wiem,jest w Kwidzynie człowiek,który za opłatą zbiera wypisane kwestionariusze zawarcia umowy z firmą Energa i co dwa tygodnie jeżdzi do Elbląga.
Taką informację otrzymałem w BOK-u Energi W Elblągu.
Dla niezmotoryzowanych jest to jakieś wyjście.
Namiary na tego człowieka można otrzymać na ul Łąkowej :)

Autor:  babaa [ 8 maja 2015, o 14:59 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Od maja nie trzeba już nikomu płacić za "usługę" zawarcia umowy, bo w galerii "Stary Młyn"(w Carrefour) uruchomiony został punkt Energa i umowy zawierane są tam bez żadnych dodatkowych opłat ... :)

Autor:  Jolka [ 8 maja 2015, o 20:46 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

W Carrefourze (obok cukierni) pojawił się punkt ENERGA faktycznie można podpisać tam umowę bez dodatkowych opłat i straty czasu na dojazd do Elbląga. :)

Autor:  Karaś [ 24 marca 2017, o 11:14 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

Witam,
Czy ktoś ma doświadczenie na temat wyboru taryfy za energię:
zastanawiam się nad dwustrefową G12r a G12w.
Domek jednorodzinny.
Pozdrawiam

Autor:  oka [ 19 kwietnia 2017, o 20:44 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

ja mam. Mnie się opłaca. Spędzamy w domu więcej czasu w weekendy. Wtedy chodzi pralka ,piekarnik miksery. Mąż też wtedy wierci, stuka puka... Czyli prądu zużywamy więcej. Samemu trzeba przemyśleć i dostosować do własnych potrzeb.

Autor:  zdynek [ 21 kwietnia 2017, o 10:02 ]
Tytuł:  Re: Prąd.

a polecicie jakieś energooszczedne zarowki? rozgladam sie za jakimis od pewnego czasu, ale widze ze sa rozne

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/