Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Kwidzyn - dostawcy internetu
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=80&t=1511

Autor:  caballarius [ 5 czerwca 2007, o 12:28 ]
Tytuł:  Kwidzyn - dostawcy internetu

Witajcie,
Chcę zainstalować mamie internet. Nie mieszkam teraz w Kwidzynie, więc już od paru lat nie jestem na bieżąco z ofertą kwidzyńskich providerów.


Janusz

Autor:  KrzaQ [ 5 czerwca 2007, o 12:46 ]
Tytuł: 

Myślę, że jeśli mama jest abonentem którejś z telewizji kablowych to spokojnie można polecić je jako dostawcę stabilnego i taniego internetu dla średnio wymagających. Są w prawdzie limity transferu gdzieś na poziomie 20GB miesięcznie ale nie sądzę aby mama chciała ciągnąć filmy i mp3 przez cały miesiąc :-)

Autor:  caballarius [ 5 czerwca 2007, o 12:51 ]
Tytuł: 

No cały miesiąc to nieeeeee ;-)
Dzięki za odpowiedź w okamgnieniu!

Mama ma telewizor HD i naprawdę marną jakość obrazu dostarczanego przez kablówkę. Myślę o zamontowaniu jakiejś cyfrowej telewizji, ale chyba w kwidzynie nie ma żadnego dostawcy hdtv, prawda?
W związku z tym skazani jesteśmy (tak mi się wydaje) niestety na coś w stylu CYFY+. I tu trzebaby skorzystać z usług innego providera internetu.... Co wtedy? Którego wybrać?
Internet potrzebny głównie do www i skype.

Janusz

Autor:  KrzaQ [ 5 czerwca 2007, o 13:07 ]
Tytuł: 

caballarius napisał(a):
kwidzynie nie ma żadnego dostawcy hdtv, prawda?


Multimedia dostarcza obraz w standardzie HDTV
http://www.multimedia.pl/cc48de1cf5aa74 ... bbfc9ee235
w Kwidzynie również. Pozostaje jeszcze telewizja N.

Autor:  caballarius [ 5 czerwca 2007, o 13:29 ]
Tytuł: 

Dzwoniłem do nich przed chwilą. Mają dziwnie wysokie ceny.... :(

Autor:  drosik [ 5 czerwca 2007, o 13:41 ]
Tytuł: 

caballarius napisał(a):
Mają dziwnie wysokie ceny.... :(

co znaczy dziwnie wysokie :?: , musisz pamiętać, że u Nas w mieście nie ma wielkiej konkurencji, więc i ceny mogą być ciut wyższe od cen w Wawce ;)

Autor:  KrzaQ [ 5 czerwca 2007, o 13:46 ]
Tytuł: 

Oglądałem ostatnio fakturę za internet kolegi z Torunia, dostawca Mulimedia i muszę powiedzieć, że ceny mają tam dużo wyższe niż u nas.
Jeśli nie kablówka to pozostaje jeszcze TPSA, NETIA, oraz lokalni dostawcy internetu bezprzewodowego : ASKO, ENERGO MSI

Autor:  warzek [ 5 czerwca 2007, o 13:50 ]
Tytuł: 

Netia daje dostęp po łączach Tepsy.

Autor:  drosik [ 5 czerwca 2007, o 13:50 ]
Tytuł: 

warzek,
witaj na forum zapraszam do działu:Poznajmy się

Autor:  KrzaQ [ 5 czerwca 2007, o 13:56 ]
Tytuł: 

warzek napisał(a):
Netia daje dostęp po łączach Tepsy.

A jakie to ma znaczenie? Jest dostawcą internetu w dodatku konkurencyjnym w stosunku do TPSA działając na ich kablach.

Autor:  omen [ 5 czerwca 2007, o 14:00 ]
Tytuł: 

KrzaQ napisał(a):
Są w prawdzie limity transferu gdzieś na poziomie 20GB miesięcznie ale nie sądzę aby mama chciała ciągnąć filmy i mp3 przez cały miesiąc


w tej chwili już nie ma limitów transferowych od 1 kwietnia Multimedia Polska zniosła limity transferu danych (na bazie fali znoszenia ograniczeń limitów przez TP S.A.) Osobiście polecam Multimedię bądź inną wersją "kablowego" internetu, z uwagi na fakt stabilnego działania, zewnętrzne IP oraz bardzo małch "pingów" (nie uwzględaniając ruchu na linii TP S.A. <- :arrow: WP.PL)

Autor:  Darek [ 5 czerwca 2007, o 19:03 ]
Tytuł: 

omen napisał(a):
zewnętrzne IP

Co to jest? :wink:

Autor:  omen [ 5 czerwca 2007, o 19:11 ]
Tytuł: 

Darek napisał(a):
Co to jest?


"Mamy dwa rodzaje adresów: zewnętrzne (widziane w internecie np. 217.96.171.100) oraz wewnętrzne (np. 192.168.0.10). IP zewnętrzny jest jedyny i niepowtarzalny na całym świecie, natomiast wewnętrzny może się powtarzać różnych domowych sieciach (choć oczywiście w jednej sieci jest niepowtarzalny)."

pozwala to np na łaczenie się programami do video-konfenrecji, rozmów głosowych, p2p bez używania przekierowywania portów - pokrótce mając ades zewnetrzny jesteśmy bezpośrednio dostępni z internetu

Autor:  ShrekPL [ 5 czerwca 2007, o 20:18 ]
Tytuł: 

Alo.

TVK Vectra limitow nie ma, tyle ze max na ta chwile to 512 (tak mi sie zdaje nie zagladalem dawno). Uzytkuje sobie toto od paru miesiecy i mozna przezyc. Co do telewizorow HD i telewizji jako takiej to naprawde dobry odbior uzyskasz tylko z dedykowanych (drogich) telewizji satelitarnych. Nie daj sie nabrac na "HDTV" z Multimedii. Popularna eNka tez pozostawia wiele do zyczenia, ale co nieco mozna wylapac. W Polsce na ta chwile jedynym slusznym rozwiazaniem dla maniakow HD jest download materialow z grup binarnych (to nielegalne;)) i emitowanie ich z kompa na telewizorek. Tutaj jakosc obrazu i dzwieku powala. Naprawde mozna sie zachwycic - polecam, polecam, polecam.

Pozdrawiam.

Autor:  kiLLmas [ 24 listopada 2007, o 23:19 ]
Tytuł:  Internet - Multimedia czy Vectra ?

Witam Wszystkich bardzo serdecznie,

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zmiany obecnego providera internetowego na firmę która będzie świadczyła usługi na wyższym poziomie. Skłaniam się ku ofertom telewizji kablowych Multimedi lub Vectry. Zanim podejmę decyzję chciałbym zapytać Szanownych "Forumowiczów", którzy już w tej chwili korzystają z ofert wspomnianych firm, jakie są ich wrażenia ...
- jak często zdarzają się awarie(brak łączności)? i jak szybko firmy je usuwają?
- jak z transferami? czy bez problemu da się osiągnąć przepustowość za która się płaci? Może jest tak że swobodnie z internetu można korzystać tylko w nocy :)
- jak ze wsparciem technicznym, łatwością kontaktu ?

Z góry dziękuje za wszystkie opinie.

pozdrawiam

Autor:  dzajant [ 25 listopada 2007, o 16:30 ]
Tytuł: 

ja mam multimedie od ponad 2 lat i nie narzekam...

Autor:  drosik [ 25 listopada 2007, o 21:36 ]
Tytuł: 

a Trytonit narzeka :D

Autor:  lord vader [ 26 listopada 2007, o 09:23 ]
Tytuł: 

wcześniej (ponad rok temu) miałem mm i nie narzekałem, zrobili się mniej konkurencyjni więc przeszedłem na dialog gdzie jakość usług jest naprawdę dobra obecnie mam drugie łącze z vectry (założone dosłownie przed minutami) :) więc za jakiś czas będę mógł się wypowiedzieć w co i jak ... wstępnie nie jest źle :)

pozdrawiam

Autor:  KrzaQ [ 28 listopada 2007, o 08:00 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
a Trytonit narzeka :D

Trytonit ma Vectrę i z tego co wiem to już nie narzeka bo (podobno) jakość usług zdecydowanie się poprawiła. Ja od mniej więcej korzystam z usług Multimedii i jestem bardzo zadowolony.

Autor:  lord vader [ 28 listopada 2007, o 09:12 ]
Tytuł: 

ostatnio w nocy miałem transfery rzędu 500kb/s (czyli 4Mbit/s) sam byłem mile zaskoczony :)

w dzień gdy prędkość jest normalna czyli w mojej taryfie 1Mbit/s wszystko ładnie chodzi bez zastrzeżeń.

Zachęcam też do korzystania z OpenDNS zamiast normalnych serwerów DNS przydzielanych przez operatora.

Autor:  witas147 [ 3 grudnia 2007, o 08:18 ]
Tytuł: 

powiem wam szczerze że do tej pory miałem dialog w pierwszych dniach transfer był zawrotny ale po paru miesiącach nastąpiła zmiana zrobił sie mulator może komuś dobrze śmiga ale ja już ich nie chcę.............

Autor:  caballarius [ 4 grudnia 2007, o 00:38 ]
Tytuł: 

Moja mama zamówiła dzisiaj pakiet tv, telefon i internet 1Mb/s w Multimedia. Ciekawe jak to będzie działało.

Autor:  stardust [ 4 grudnia 2007, o 15:36 ]
Tytuł: 

witas147 napisał(a):
powiem wam szczerze że do tej pory miałem dialog w pierwszych dniach transfer był zawrotny ale po paru miesiącach nastąpiła zmiana zrobił sie mulator może komuś dobrze śmiga ale ja już ich nie chcę.............


Ja jestem w Dialog'u yyyy....6/7 lat i nie narzekam

Autor:  lord vader [ 4 grudnia 2007, o 16:09 ]
Tytuł: 

jak pisałem wcześniej na Dialog też nie narzekam :) na Vectrę też nie (choć mam ją od niedawna)

Autor:  bloszek [ 5 grudnia 2007, o 10:25 ]
Tytuł: 

A ja mam MSI - jeszcze kotoś korzysta z tego dostawcy;-) oprócz mnie...?

Po częśtych problemach z dostepem do internetu osoby się przenosiły do innych dostawców.

Teraz jakośc usługi chyba się poprawiła (mowa o łączu kablowym a nie o radiu)

Autor:  drosik [ 5 grudnia 2007, o 16:11 ]
Tytuł: 

bloszek napisał(a):
jeszcze kotoś korzysta z tego dostawcy;-) oprócz mnie...?

msi ma ponad 1000 abonentów ;) między innymi mnie ;) bardzo zadowolonego klienta :D

Autor:  oki44 [ 5 grudnia 2007, o 17:39 ]
Tytuł: 

Łącze stałe w MSI mam "od zawsze", Obecnie 2Mb.
Od kilku miesięcy nie mam żadnych zastrzeżeń, polecam.

Autor:  Darek [ 5 grudnia 2007, o 17:43 ]
Tytuł: 

Ja tylko czekam na 2012 pewnie cały krajowy ruch padnie z powodu przeciążenia serwerów :oops: :oops: :oops:

Autor:  oki44 [ 5 grudnia 2007, o 18:06 ]
Tytuł: 

Do tego czasu Darku, to sobie wynajdziemy jakiś system łączności wewnętrznej
i niezależnej od kłopotów globalnych. :-D

Autor:  stardust [ 6 grudnia 2007, o 09:23 ]
Tytuł: 

Ja tylko dodam od siebie że często rozbijam się po wielu domach w celu nareperowania kompa
no i w większości jest to internet który nie działa z powodu winy że tak powiem dostawcy , i statystycznie wygląda to tak (na oko) :

70% - telekomunikacja
10 % - Dialog
10 % - Asco
5% - Multimedia
5% - pozostałe....

Telekomuna raczej zdziwienia nie robi że ciągle są z nią problemy , ale czasami mogli by w jakiś sposób informować klientów że sieć im padała lub mają z nią inne problemy itp... nie było by w tym nic aż tak złego ale spotykałem się z przypadkami że z winy dostawcy net nie śmigał nawet kilka tygodni

Autor:  drosik [ 6 grudnia 2007, o 09:48 ]
Tytuł: 

stardust napisał(a):
z winy dostawcy net nie śmigał nawet kilka tygodni

i co w takiej sytuacji robił klient :?: zapłacił za brak dostępu :?:

Przyznam się szczerze, że pierwsze słyszę, aby tyle czasu trwała awaria :roll:

Autor:  warzek [ 6 grudnia 2007, o 09:53 ]
Tytuł: 

stardust napisał(a):
statystycznie wygląda to tak (na oko) :

70% - telekomunikacja
10 % - Dialog
10 % - Asco
5% - Multimedia
5% - pozostałe....



Statystyka sama w sobie dość ciekawy temat. Twoje oko Cię cie myli. Zgadzałoby się to z innym statystycznym zestawieniem, z którego wynika,że wina dostawców za uszkodzone łącza jest porównywalna.

http://media2.pl/telekomunikacja/29111- ... rynku.html

Z danych wynika, że największym dostawcą nadal pozostaje Telekomunikacja Polska (1 mln 864 tys. łączy), ale jej udział w rynku spadł do 63,8 proc. z 64,2 proc. na koniec I kwartału i 67,7 proc. na koniec II kwartału 2006 roku, czytamy w Gazecie.

Autor:  stardust [ 6 grudnia 2007, o 10:02 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
stardust napisał(a):
z winy dostawcy net nie śmigał nawet kilka tygodni

i co w takiej sytuacji robił klient :?: zapłacił za brak dostępu :?:

Przyznam się szczerze, że pierwsze słyszę, aby tyle czasu trwała awaria :roll:


Powiem ci że nie wiem , przychodzę stwierdzam zgon , oraz znajduję sprawcę :-D i przekazuję całe info aby przedzwonić wyjaśnić i nie dać się z płatnością , bo moja rola się na tym kończy :wink: bo jestem typowym domownikiem który pomaga znajomym znajomych z znajomej rodziny od strony kuzynki itd...itd... :-)
Ale i tak większość osób nie reaguje na to że musi płacić za coś czego nie otrzymał , a szkoda bo jakby w kraju tych ludzi nazbierać to telekomuna miałaby nieźle przechlapane :mikolaj: :mikolaj: :mikolaj:

Autor:  beria [ 6 marca 2008, o 21:36 ]
Tytuł:  Internet lokalni dostawcy

Hej, od 1 kwietnia przeprowadzam się do miasta zwanego Kwidzynem. Potrzebuje namiarów na lokalnych dostawców.

Lokal wynajmuję na co mam stosowną umowę. Czy w takim przypadku jest jakiś lokalny ISP który mnie obsłuży. Pytam bo nie znam tego rynku w Kwidzynie.

A może ktoś zna ceny i wysokości abonamentu, jaki transfer itp...?

Autor:  malgos [ 6 marca 2008, o 21:44 ]
Tytuł: 

Przeniosłam i scaliłam. W tym temacie może znajdziesz odpowiedź.

Autor:  beria [ 6 marca 2008, o 21:50 ]
Tytuł: 

Dzięki, z lenistwa nie przeglądnąłem wcześniej :) teraz nadrobiłem ale odpowiedzi wciąż brak :)

Autor:  drosik [ 7 marca 2008, o 07:51 ]
Tytuł: 

beria,

MSI Kwidzyn, ul. Batalionów Chłopskich 25 tel./fax (055) 279 11 22, (055) 279 72 40, boa@msi.pl

firma Asko- siedzibę mają na ulicy Sztumskiej, na przeciwko Stabila, ale nie wiem jaki tam do nich jest numer, poszperaj w internecie :)

Autor:  canario [ 7 marca 2008, o 08:48 ]
Tytuł: 

Zalezy gdzie bedziesz mieszkal. Jezeli mieszkanie w bloku to idz w kablowke w Multimedia albo jakis ADSL od TP czy Dialog. Wifi zostaw sobie w ostatecznosci bo z tym w Kwidzynie jest roznie. Zreszta co ja ci bede tlumaczyl... IT support jestes to wiesz :)

Z firm wifi bardziej polecam MSI (siec kablowa tez maja) bardziej niz (FI)Asko. MSI to przynajmniej szyfruje polaczenie, chociaz WEP'a ma i tak otwartego (wiec jak ktos chce sie przypiac na krzywulca to i tak sie przypnie). No i ciut lepszy cutomer service mają. Ogolnie rzadna rewela, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.

Autor:  beria [ 7 marca 2008, o 19:56 ]
Tytuł: 

Mieszkał będę na Kasprowicza w bloku za dawną Edeka i dawnym RojalMarketem, co do kablówki to już tam jest ale na właściciela, a ja bym wolał coś wziąć na siebie. Muszę popytać popisać i podzwonić, dzięki za kontakty :)

Autor:  drosik [ 7 marca 2008, o 20:07 ]
Tytuł: 

beria napisał(a):
co do kablówki to już tam jest ale na właściciela, a ja bym wolał coś wziąć na siebie.

no to bierz msi ;) najtaniej i najlepiej, a jaki to blok na Kasprowicza :?: może 20D :?: :D

Autor:  beria [ 7 marca 2008, o 20:13 ]
Tytuł: 

20D w istocie :)

A orientujesz sie moze jaka jest oplata "aktywacyjna"?

Autor:  drosik [ 7 marca 2008, o 20:18 ]
Tytuł: 

beria napisał(a):
20D w istocie :)

mieszkałem tam przez ładnych "kilka" lat :D

beria napisał(a):
A orientujesz sie moze jaka jest oplata "aktywacyjna"?

umowa na 2 lata, opłata 1 zł ;) i chyba 3 pierwsze m-ce za 50% ceny z cennika :)

Autor:  canario [ 7 marca 2008, o 22:22 ]
Tytuł: 

Tylko najpierw weź wybadaj sytuację ... tzn np ja przed instalacja wifi dowiedziałem się z poufnych źródeł, że lepiej bym poczekał z podpisaniem umowy 3 dni :) poczekałem i... przez 3 miesiące płaciłem 1 zł :)

Autor:  beria [ 25 marca 2008, o 21:04 ]
Tytuł: 

A gdzie MM ma swoja siedzibe?

Autor:  dzajant [ 25 marca 2008, o 21:18 ]
Tytuł: 

beria,
Najbliższe Biuro Obsługi Klienta dla Miasta: Kwidzyn znajduje się w:
ul. Spółdzielcza 1
Kwidzyn
Telefon: infolinia- 0- 801 706-666, z tel. komórkowych- 024 357 50 00
Fax: (055) 279 62 89
Tel. serwisowy: infolinia- 0- 801 706-666, z tel. komórkowych- 024 357 50 00

Biuro czynne:
poniedziałek-piątek: 8.00-16.00
sobota: 9.00-12.00

za strażą miejską ;)

Autor:  stardust [ 15 stycznia 2009, o 19:22 ]
Tytuł: 

no ja dziś doznałem szoku gdy zadzwoniłem do dialogu i dowiedziałem się że nie są w stanie puścić mi 6mb :/ no i teraz jestem w kropce bo niby mieszkam w centrum , ale większość dostawców nie jest w stanie podłączyć u mnie internet :???: bo skromne 2mb mi nie wystarczają , więc jedynie co mi zostało to asco (ma ktoś może aktualną ich ofertę ?) i MSI (jeśli oczywiście będzie możliwość założenia)

Autor:  warzek [ 15 stycznia 2009, o 20:06 ]
Tytuł: 

Cytuj:
mieszkam w centrum


Daj mi znać na priw gdzie dokładnie to centrum . Może coś wymyślimy.

Autor:  electro_nick [ 15 stycznia 2009, o 20:14 ]
Tytuł: 

stardust napisał(a):
jedynie co mi zostało to asco (ma ktoś może aktualną ich ofertę ?) i MSI (jeśli oczywiście będzie możliwość założenia)

Jeśli chcesz bezprzewodowo to sam mogę Ci to podłączyć...

Autor:  stardust [ 15 stycznia 2009, o 20:21 ]
Tytuł: 

warzek napisał(a):
Cytuj:
mieszkam w centrum


Daj mi znać na priw gdzie dokładnie to centrum . Może coś wymyślimy.


Wysłane ;)

electro_nick napisał(a):
stardust napisał(a):
jedynie co mi zostało to asco (ma ktoś może aktualną ich ofertę ?) i MSI (jeśli oczywiście będzie możliwość założenia)

Jeśli chcesz bezprzewodowo to sam mogę Ci to podłączyć...


Najpierw trzeba znaleźć dostawce ;) i poprzeglądać kilka ofert czy są warte zachodu

Autor:  Mikrus [ 15 stycznia 2009, o 20:30 ]
Tytuł: 

stardust napisał(a):
Ja tylko dodam od siebie że często rozbijam się po wielu domach w celu nareperowania kompa
no i w większości jest to internet który nie działa z powodu winy że tak powiem dostawcy , i statystycznie wygląda to tak (na oko) :

70% - telekomunikacja
10 % - Dialog
10 % - Asco
5% - Multimedia
5% - pozostałe....

Telekomuna raczej zdziwienia nie robi że ciągle są z nią problemy , ale czasami mogli by w jakiś sposób informować klientów że sieć im padała lub mają z nią inne problemy itp... nie było by w tym nic aż tak złego ale spotykałem się z przypadkami że z winy dostawcy net nie śmigał nawet kilka tygodni

Z tym sie zgodzić nie mogę. Od kilku lat mam neta z tpsa i z tego co pamietam zaliczyłem aż 2 awarie z ich winy, które po kilku godzinach naprawili. Uważam ze tpsa to najmniej awaryjne łącze czego nie moge powiedzieć o multimedii :/

Autor:  stardust [ 15 stycznia 2009, o 20:42 ]
Tytuł: 

Mikrus napisał(a):
stardust napisał(a):
Ja tylko dodam od siebie że często rozbijam się po wielu domach w celu nareperowania kompa
no i w większości jest to internet który nie działa z powodu winy że tak powiem dostawcy , i statystycznie wygląda to tak (na oko) :

70% - telekomunikacja
10 % - Dialog
10 % - Asco
5% - Multimedia
5% - pozostałe....

Telekomuna raczej zdziwienia nie robi że ciągle są z nią problemy , ale czasami mogli by w jakiś sposób informować klientów że sieć im padała lub mają z nią inne problemy itp... nie było by w tym nic aż tak złego ale spotykałem się z przypadkami że z winy dostawcy net nie śmigał nawet kilka tygodni

Z tym sie zgodzić nie mogę. Od kilku lat mam neta z tpsa i z tego co pamietam zaliczyłem aż 2 awarie z ich winy, które po kilku godzinach naprawili. Uważam ze tpsa to najmniej awaryjne łącze czego nie moge powiedzieć o multimedii :/


Tylko że ....
w/w dane to moje spostrzeżenia odnośnie reperacji systemu u różnych osób , gdzie głównym winowajcą był dostawca , aktualnie sam mogę przyznać że jeśli chodzi o tepse to spotykam się z coraz mniejszą ilością błędu ze strony operatora , no chyba że ktoś inny teraz się tym zajmuję :-D
No i trzeba też dodać że w 70% przypadkach są to straty na bramce domyślnej z winy operatora (100%) i takie awarie są usuwane w przeciągu 10-20 min.

Autor:  mad-len1 [ 21 kwietnia 2009, o 09:00 ]
Tytuł: 

Dzień dobry! Czy może ktoś wie z jakiego internetu mozna skorzystać w Korzeniewie ?
Od jakiegoś czasu mieszkam tam i łącze się przez i-plusa ,ale nie jest to najlepsze łącze na tym terenie .Kontaktowałam się z tp ,ale twierdzą ,że nie można .Jedynie proponują dołączenie się do sąsiada i dokopanie kabla na własną rękę ,ale dla mnie to rozwiązanie odpada. Może ktoś jest w temacie i coś podpowie?

Autor:  reflexes [ 21 kwietnia 2009, o 12:27 ]
Tytuł: 

Myślę, żeMSI i ewentualnie ASKO (niestety www nie mają ale w necie znajdziesz na nich namar. Biuro mają na ul. Sztumskiej.) ze swoimi sieciami bezprzewodowymi mogę Ci coś zaoferować.

Autor:  Kropka [ 24 sierpnia 2011, o 20:24 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Widzę, że ostatni post napisano daawno temu, więc chciałabym odświeżyć temat - jak wiadomo 2 lata to dość długo :) od września chciałabym zmienić dostawcę internetu z netii na jakiegoś innego. Przegladając mozliwości zastanawiam się nad przewodowych od MSI, może ktoś zna ich aktualną ofertę? W necie znalazłam, ale z zeszłego roku.

Autor:  dzwonek [ 24 sierpnia 2011, o 22:52 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Kropka napisał(a):
Widzę, że ostatni post napisano daawno temu, więc chciałabym odświeżyć temat - jak wiadomo 2 lata to dość długo :) od września chciałabym zmienić dostawcę internetu z netii na jakiegoś innego. Przegladając mozliwości zastanawiam się nad przewodowych od MSI, może ktoś zna ich aktualną ofertę? W necie znalazłam, ale z zeszłego roku.

Aktualna cena www.msi.pl.

gdzie miałby być założony internet ?

Autor:  beria [ 24 sierpnia 2011, o 23:00 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Tam naprawdę jest 20 Mbit/s? I niby jak i czym oni to robią? :)

A moja lokalizacja - Sokola, jestem zywo zainteresowany tymi 20 Mbit/s

Autor:  dzwonek [ 25 sierpnia 2011, o 08:33 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

jest 20 Mbit/s. Przesyłane drogą światłowodową ;)

Na ul. Sokolej jest możliwość podłączenia takiego internetu.

Autor:  Kropka [ 25 sierpnia 2011, o 09:58 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

a jak wygląda to na staszica? ale z tymi 20 Mbit/s to nie chce mi się wierzyć :shock:

Autor:  reflexes [ 25 sierpnia 2011, o 10:02 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

dzwonek, skoro jesteś tak zorientowany w ofercie MSI to napisz jak możesz czy radiówka z MSI ma już zasięg w rejonie ulicy Południowej i Koło.

Autor:  dzwonek [ 25 sierpnia 2011, o 10:21 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Kropka, Na ul. Staszica w blokach Staszica 26, 28, 30,32,34,36, 50 i 54 jest możliwość podłączenia 20 Mbit/s.

reflexes, Niestety na ul. Południowej nie ma możliwość podłączenia internetu z MSI. W tamtym rejonie jedyne budynki jakie mogą być podłączone to te przy ul. Łużyckiej.

Autor:  beria [ 25 sierpnia 2011, o 10:34 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Jak mniemam jesteś "od nich" ;)

Sokola 3, jest w waszym "zasięgu"?

Autor:  dzwonek [ 25 sierpnia 2011, o 11:03 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

beria napisał(a):
Jak mniemam jesteś "od nich" ;)

Sokola 3, jest w waszym "zasięgu"?



dobrze mniemasz... pracuje tam.

tak jest w zasięgu.

Autor:  beria [ 25 sierpnia 2011, o 11:08 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

No dobra, światłowody, światłowodami, ale czym kończy się dostęp u mnie? Tzn. jaki kabel, gniazdko, wtyczka, i co mogę z tym internetem zrobić? Te 20 Mbit/s jest gwarantowane? Jaki jest upload? Stałe publiczne IP?

Autor:  dzwonek [ 25 sierpnia 2011, o 11:37 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Na osiedle dostarczane jest światłowodem. Do klienta zwykłą skrętką i jest zarobiony wtyczką rj45 bez gniazdek. Internet jest przypisany do jednego adresu MAC.. Gwarancji nigdy nie można dać. Aktualnie prędkości tam na osiedlu są osiągane. Nawet te 20 Mbit/s. Upload jest 5 Mbit/s przy 20 Mbit/s a adres IP jest niepubliczny. Dopłacając 10 zł do abonamentu otrzymujesz IP publiczne.

Autor:  beria [ 25 sierpnia 2011, o 11:53 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Proszę Cię... jak to nie da się zagwarantować? :) Da się tylko, trzeba mieć odpowiednio dużą rurę na świat :) Niestety nie podejrzewam Was o posiadanie wyjścia rzędu 1Gbps ;)

Autor:  dzwonek [ 25 sierpnia 2011, o 12:32 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Znaczy jeśli chodzi o gwarancje to oczywiście że jest to osiągalne ale nie da się z racji tego iż czasami występuje jakaś awaria która powoduje że ta prędkość spada. Awaria jest bardzo rzadka. Na osiedlu piastowski zerowa więc tam nie ma problemu z osiąganiem prędkości. Ogólnie na osiedlu piastowskim jest połączenie 1Gbps.

Autor:  beria [ 25 sierpnia 2011, o 12:42 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Ok, ale ten 1 Gbps jest "na świat?"

Autor:  dzwonek [ 25 sierpnia 2011, o 12:48 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Niestety do klientów nie ma tyle.

Autor:  beria [ 25 sierpnia 2011, o 12:53 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Dobra ja rozumiem, ale pytanie jakie łącze łączy Waszą lokalną sieć z internetem.

Autor:  dzwonek [ 25 sierpnia 2011, o 13:24 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Takiej informacji nie mogę udzielić niestety...

jeśli chodzi o samo działanie to jeden z pracowników u nas korzysta z tej sieci, mam znajomych którzy korzystają i nie narzekają. Prędkości uzyskują, problemów z działaniem nie mają. No chyba że są to jakieś poważne awarie ale zazwyczaj nie trwają one dłużej niż 1 godzina... Większość ludzi kieruje się opinią osób które miały internet 3-5 lat temu. Nie ma co porównywać tej technologi do tamtej która była bo zmieniła się bardzo...

ok jak ktoś jest zainteresowany to więcej odpowiedzi udzielą ludzie pod numerem: 552791122.

Autor:  cromags [ 26 listopada 2013, o 09:34 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Witajcie. A może ktoś używa MSI na Krańcowej i podpowie jak to działa?

Autor:  xKlaudiax [ 28 grudnia 2013, o 18:07 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Jeśli ktoś chce podpisać umowę z MSI to radzę się dobrze zastanowić. Mieszkam na osiedlu piastowskim, umowę mieliśmy podpisaną niestety na rok. Rachunek za 4Gb był w wysokości 40 zł. Co kilka godzin brak internetu lub prędkość spadała poniżej 1 Gb. Ciągłe dzwonienie, zawsze się słyszało, że u nich wszystko jest w porządku, więc i u Nas musi być...Kilkukrotnie wymieniane skrzynki, dawały efekt na kilka dni. Niestety płaciliśmy za coś czego tak naprawdę nie dostawaliśmy. Współpraca z tą firmą polecana dla osób, które mają dużą cierpliwość. Teraz współpracujemy z firmą Vectra i płacimy tyle samo za 10Gb. No i jest infolinia, bo w MSI, jako sieci lokalnej, tego nie ma.

Autor:  kornik [ 28 grudnia 2013, o 18:39 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

no cóż czyli po staremu dalej u nich:)

Autor:  oki44 [ 29 grudnia 2013, o 21:24 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

EXPRESSNET przy dwuletniej umowie:
4Mb/s - 39zł
8Mb/s - 49zł

tel: 790 588 588
Realna prędkość zwykle trochę niższa

Autor:  kapec [ 29 grudnia 2013, o 22:55 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Ze wszystkich przetrenowanych osobiście przeze mnie najstabilniej działa vectra.

Autor:  chanbord [ 29 grudnia 2013, o 23:07 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Mi leci 4 rok z MSI i nie narzekam. 24 zł i pełne 1 mega z publicznym IP :) Przerwy zdarzają się dość rzadko i najważniejsze, że mnie nie irytują, może dlatego, że mam awaryjne dwie karty sim z darmowym Aero2. Skoro mowa o przerwach, to ilościowo będzie ich kilka na rok więc nie odbiega to wiele od innych dostawców. Na razie nie planuję zmiany, bo nie ma tańszych abonamentów. :)

Autor:  drzewko [ 30 grudnia 2013, o 00:09 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Sam posiadałem parę lat internet z MSI.
Na początku awarie, przerwy były bardzo częste, najdłuższa jak w Elblągu przecięli światłowodowy.:). Jakiś większych zastrzeżenie do nich nie miałem. Aktualnie posiadam internet z multimedi, gdyż MSI u mnie nie podłącza.

Autor:  stardust [ 31 grudnia 2013, o 09:40 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Multimedia , łącze 60MB :D czasami są takie dni że transfer podczas ściągania osiąga fenomenalne 45MB :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

także walczę dalej z usterką wisząc na telefonie ... z tęsknotą oczekując serwisanta :567:

Autor:  beria [ 31 grudnia 2013, o 10:04 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

stardust napisał(a):
Multimedia , łącze 60MB :D czasami są takie dni że transfer podczas ściągania osiąga fenomenalne 45MB :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

także walczę dalej z usterką wisząc na telefonie ... z tęsknotą oczekując serwisanta :567:

60Mbit to nie 60MB :)

Też mam tą opcję i na kablu daje mi radę (tzn oscyluje w granicach 30-58Mbit ;) ). Ten wynik masz z laptopa z WiFi czy po kablu?

Autor:  NOWY(L) [ 31 grudnia 2013, o 11:36 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Odnośnie "Multimedii" polecam wątek na forum sat kuriera.
Czasami można się nieźle pośmiać i nadziwić z ludzkiej(czyt.pracowników MM) głupoty :D

Autor:  stardust [ 31 grudnia 2013, o 14:39 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

beria napisał(a):
stardust napisał(a):
Multimedia , łącze 60MB :D czasami są takie dni że transfer podczas ściągania osiąga fenomenalne 45MB :wink:

także walczę dalej z usterką wisząc na telefonie ... z tęsknotą oczekując serwisanta :567:

60Mbit to nie 60MB :)

Też mam tą opcję i na kablu daje mi radę (tzn oscyluje w granicach 30-58Mbit ;) ). Ten wynik masz z laptopa z WiFi czy po kablu?


Modem MM cisco -> Router cisco e120 (czyli nie aż taki zły) -> macbook (ale nie połączony przez wbudowany airport tylko przez zewnętrzną kartę asus usb-n10, mając łącze 20mb nie było żadnych problemów.
Jeśli chodzi o połączenie kablowe to jest problem że komp z (windows oraz mac osx) łączy się bez problemu ,ale żaden transfer (internet) nie chce ruszyć , dlatego oczekuję serwisanta

Autor:  kapec [ 1 stycznia 2014, o 13:40 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

stardust napisał(a):
dlatego oczekuję serwisanta

Rok temu oddałem multimediom ich graty po tym, jak przez 3 miesiące próbowali u mnie sprawić, żeby internet działał stabilnie i z odpowiednią prędkością. Serwisant miał pojawić się kilka razy (umówiony wcześniej na konkretny dzień i godzinę), nie był ani razu. W BOK w Kwidzynie kolejki na 2 godz stania to nic dziwnego. Omijać szerokim łukiem.

Autor:  beria [ 1 stycznia 2014, o 14:00 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

stardust napisał(a):
beria napisał(a):
stardust napisał(a):
Multimedia , łącze 60MB :D czasami są takie dni że transfer podczas ściągania osiąga fenomenalne 45MB :wink:

także walczę dalej z usterką wisząc na telefonie ... z tęsknotą oczekując serwisanta :567:

60Mbit to nie 60MB :)

Też mam tą opcję i na kablu daje mi radę (tzn oscyluje w granicach 30-58Mbit ;) ). Ten wynik masz z laptopa z WiFi czy po kablu?


Modem MM cisco -> Router cisco e120 (czyli nie aż taki zły) -> macbook (ale nie połączony przez wbudowany airport tylko przez zewnętrzną kartę asus usb-n10, mając łącze 20mb nie było żadnych problemów.
Jeśli chodzi o połączenie kablowe to jest problem że komp z (windows oraz mac osx) łączy się bez problemu ,ale żaden transfer (internet) nie chce ruszyć , dlatego oczekuję serwisanta

A spróbuj podłączyć kompy bezpośrednio do modemu MM. Tylko pamiętaj, żeby wyłączyć modem z prądu na kilka minut. :)

Autor:  NOWY(L) [ 1 stycznia 2014, o 15:29 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

kapec napisał(a):
stardust napisał(a):
dlatego oczekuję serwisanta

Rok temu oddałem multimediom ich graty po tym, jak przez 3 miesiące próbowali u mnie sprawić, żeby internet działał stabilnie i z odpowiednią prędkością. Serwisant miał pojawić się kilka razy (umówiony wcześniej na konkretny dzień i godzinę), nie był ani razu. W BOK w Kwidzynie kolejki na 2 godz stania to nic dziwnego. Omijać szerokim łukiem.


A jak to się dla Ciebie skończyło?
Pisałeś kiedyś,że masz zamiar iść z tym do sądu?

Autor:  drzewko [ 1 stycznia 2014, o 16:43 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

U mnie co włączenie lub włączenie ze stanu wstrzymania, nie am internetu.

Wina modemu z mm?

Autor:  beria [ 1 stycznia 2014, o 17:51 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

drzewko napisał(a):
U mnie co włączenie lub włączenie ze stanu wstrzymania, nie am internetu.

Wina modemu z mm?

Nie. Ustawień zarządzania energią w laptopie :)

Autor:  kapec [ 1 stycznia 2014, o 19:39 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

NOWY(L) napisał(a):
A jak to się dla Ciebie skończyło?
Pisałeś kiedyś,że masz zamiar iść z tym do sądu?

Nie skończyło się. Jest w toku.
MM za swoje rzekome usługi i za zerwanie umowy przeze mnie zażądała zapłaty w kwocie niecałych 1700pln, przy czym gdybym tej umowy nie zerwał to z racji podpisania umowy na rok zapłaciłbym im jakieś 1250pln. Takie rozwiązanie jest oczywiście oszustwem, więc olałem sprawę na pół roku. Zaczął do mnie wydzwaniać Kruk, bo puścili dług do windykacji i wciągnęli mnie na listę dłużników. Napisałem zatem pismo do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, opisałem dokładnie działania mm i to, w jaki sposób mnie potraktowano. O dziwo po chwili dostałem z UKE pismo, które wysłali do mm z prośbą o wyjaśnienie. I znów o dziwo mój rzekomy dług nagle zmalał do 800pln, bo rzekomo pomylili się wystawianiem faktur i cośtam policzyli mi 2x (oczywiście gdybym płacił tyle ile chcą nie sądzę, żeby przyznali się do pomyłki i kasę oddali). Ale też napisali do UKE odpowiedź z wyjaśnieniem, że rzeczywiście usługa nie działała jak należy przez co całkowicie znoszą mi opłatę za
internet, mam zapłacić tylko za tv i tel. Oczywiście nie zamierzam im płacić nic, tym bardziej, że sami przyznali się że usługa nie działała jak powinna. A z samego internetu zrezygnować nie mogłem, bo usługa była paczką.
Jak znam życie to sytuacja będzie wyglądała tak, że za chwilę znów zacznie mnie naciskać jakiś kruk, później sprawa pójdzie do E-sądu i zostanę z automatu zaocznie skazany. Tyle, że na taki wyrok można złożyć sprzeciw i sprawa pójdzie do rozpatrzenia na normalnym posiedzeniu sądu. I chętnie wtedy wybiorę się na rozprawę i przedstawię swoje racje i pokażę, jak się mm kompromitują.

Autor:  stardust [ 1 stycznia 2014, o 20:55 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

beria napisał(a):
A spróbuj podłączyć kompy bezpośrednio do modemu MM. Tylko pamiętaj, żeby wyłączyć modem z prądu na kilka minut. :)


bezpośrednio właśnie podłączałem , ale modem odcinałem na 10-20 sek. a o minutach jeszcze nie słyszałem , ma to aż takie znaczenie ?

Autor:  MACIEKZB [ 2 stycznia 2014, o 08:42 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

kapec, napisz jeszcze skargę do UOKiK.

Autor:  kapec [ 3 stycznia 2014, o 14:39 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

MACIEKZB napisał(a):
kapec, napisz jeszcze skargę do UOKiK.

he he he ...:)
W Kwidzynie w Starostwie siedzi powiatowy rzecznik konsumenta. Był pierwszym człowiekiem, do którego poszedłem. Odnoszę wrażenie, że ani on ani nikt inny nie wie, po co on tam siedzi. Wyłożyłem problem jak chłop krowie, drapał się po łbie gadając od rzeczy, a w zasadzie to rada jakiej mi udzielił to mniej więcej: niech pan im założy sprawę w sądzie. Jak całe UOKiK działa tak samo to kompletnie nie ma sensu tam uderzać. UKE zadziałało błyskawicznie i jakiś efekt jest.

Autor:  punky [ 3 stycznia 2014, o 15:33 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

kapec napisał(a):
MACIEKZB napisał(a):
kapec, napisz jeszcze skargę do UOKiK.

he he he ...:)
W Kwidzynie w Starostwie siedzi powiatowy rzecznik konsumenta. Był pierwszym człowiekiem, do którego poszedłem. Odnoszę wrażenie, że ani on ani nikt inny nie wie, po co on tam siedzi. Wyłożyłem problem jak chłop krowie, drapał się po łbie gadając od rzeczy, a w zasadzie to rada jakiej mi udzielił to mniej więcej: niech pan im założy sprawę w sądzie. Jak całe UOKiK działa tak samo to kompletnie nie ma sensu tam uderzać. UKE zadziałało błyskawicznie i jakiś efekt jest.


Dzięki za tę wypowiedź, sam się zastanawiałem do tej pory nad wizytą u naszego rzecznika - mam problem z operatorem komórkowym. Oszczędziłeś mój czas.


Jeśli chodzi o UKE to ja znam ich także z dobrej strony, bo wydają mi uprawnienia "radio" - jest to nieliczny przykład urzędu który działa tak jak powinien. Bez kolejek, zbędnej papierologii, zbędnego czekania, większość spraw można załatwić zdalnie, bez fatygowania się z oryginałami dokumentów (co niestety w 99% naszych urzędów jest niezbędne) można po prostu zrobić skan - wysłać PDF itd, itp. Z tego co pamiętam moja przygoda z nimi zaczęła się w 2004r kiedy UKE nazywało się jeszcze URTiP i od tamtego czasu trzymają wysoki poziom usług.

Autor:  MACIEKZB [ 3 stycznia 2014, o 19:47 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Nie chodziło mi o rzecznika tylko UOKiK. To są dwie różne instytucje.

Autor:  Rider [ 14 maja 2015, o 14:22 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Witam,

Szukam dostawcy internetu w miejscowości Tychnowy. Może ktoś z Was wie coś na ten temat?

Z góry dzięki ;-)

Autor:  NMI [ 14 maja 2015, o 14:42 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

wpisz Expressnet/danar tel.790588688 ja mam u nich bezprzewodowy, mecze oglądam bez problemów.myślę że w Tychnowy nie powinno być problemów.

Autor:  Rider [ 22 maja 2015, o 14:30 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

NMI napisał(a):
wpisz Expressnet/danar tel.790588688 ja mam u nich bezprzewodowy, mecze oglądam bez problemów.myślę że w Tychnowy nie powinno być problemów.



Dziękuje :)

Autor:  cynamonekx [ 22 maja 2015, o 14:39 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Multimedia i ich przerwy po przerwie :evil:

Autor:  El ChiChi [ 22 maja 2015, o 18:06 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Coś więcej na ten temat?
Miałeś problemy z internetem?
Kiedy i jaki rejon?

Autor:  cynamonekx [ 22 maja 2015, o 19:31 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Zatorze 2, o północy i do 1 albo i później( bo już spałem) nie było internetu. Czasem się pojawiał na 30 sekund ._.
Na szczęście dawno już nie było takich przerw, ale kiedyś to co jakiś czas regularnie w okolicach 20-24 lub 12-14 na godzinę nie było łącza.

Autor:  El ChiChi [ 22 maja 2015, o 19:47 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Wczoraj?
Miałem to samo,generalnie niedaleko Ciebie.
Nawet byłem w BOK-u,ale twierdzili,że nie ma żadnej awarii.
W końcu po południu po kilku resetach i "rewitalizacji" okablowania net zadziałał.

Autor:  Printex [ 24 lipca 2015, o 14:05 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Od pewnego czasu w Kwidzynie, oraz okolicach miasta (również w małych miejscowościach) usługę Internetu świadczy firma Geckonet, o której jeszcze tu nie wspominano.
Łącza bezprzewodowe 5 Mbit/s, 10 Mbit/s, 20 Mbit/s oraz 30 Mbit/s.
Przykładowe łącze 10 Mbit/s za 49 złotych miesięcznie.

Mapkę z zasięgiem można znaleźć w tym miejscu: http://geckonet.pl/zasieg-uslug
A tutaj jest FB firmy: https://www.facebook.com/phuGeckoNET
Jakbyście mieli jakieś dodatkowe pytanka, możecie je kierować w temacie lub pisać do mnie wiadomość prywatną.

Autor:  Grzechu [ 24 lipca 2015, o 16:52 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Możesz dać namiar na tę firmę Kolplastjan Sp. z o.o.?
Chciałbym ich wypytać o parę spraw przed podjęciem decyzji...

:grinka:

Autor:  Printex [ 24 lipca 2015, o 19:07 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

@Grzechu chodzi ci na stronie Geckonet dział referencje?
Jeżeli tak się zgłębiłeś w naszą stronkę to miło mi. Jak zapewne widziałeś stronka jest nowa i jest jeszcze kilka nieukończonych działów, w tym referencje, a to o czym wspominasz, to taki szablon przygotowany przez agencję interaktywną zamiast standardowego "lorem ipsum". Jeszcze w sierpniu będziesz mógł na naszej stronie podejrzeć już referencje wystawione przez firmy i gminy. Tymczasem oceny możesz podglądać na Facebooku: https://www.facebook.com/phuGeckoNET?sk=reviews

A nawet teraz zobaczyłem, że już się kiedyś jedna firma na forum Kwidzyna na temat Geckonet wypowiadała, o tutaj, ostatni post w tym temacie: viewtopic.php?f=80&t=12228
Warto zacytować:
Cytuj:
"Po prawie półtorej roku korzystania w firmie z internetu od geckonet moge z czystym sumieniem polecić. 1 awaria nie zawioniona przez nich (burza) z piatku na sobote. Usunieta nim zdazylem sobie kawe w firmie zrobic."


Jakbyś miał jeszcze jakieś pytanka śmiało pisz, chętnie na nie odpowiem :)

Autor:  Grzechu [ 24 lipca 2015, o 20:18 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

To oczywiście był żart z mojej strony!
Może niezbyt wyszukany, ale zapewniam, że niezłośliwy.

Chociaż rzeczywiście miał pewien podtekst - chodziło o to, by zwrócić uwagę, że stronka póki co jest nie do końca rzetelna.
Ale skoro piszesz, że jeszcze trwa jej dopracowywanie, to OK, wszystko jasne.

:piwo:

Autor:  Mirrr [ 25 lipca 2015, o 10:37 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Aero2 - darmowy ,a za niewielką opłatą ,bez umowy do 3 mb/s
http://aero2.pl/Internet-bez-CAPTCHA/Informacje

Autor:  beast [ 25 lipca 2015, o 18:51 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Jeśli chodzi o geckonet to podtrzymuje swoje zdanie. Prawie 3 lata i 0 problemów.

Autor:  ^Krzysiek [ 12 sierpnia 2015, o 11:40 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Multimedia ma znowu awarie? Stare Miasto, brak telefonu, tv i internetu. Infolinia zajęta.

Autor:  dreds11 [ 12 sierpnia 2015, o 23:21 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Czy ktoś coś wie o awarii Vectry w okolicach szpitala?Nie mam internetu ani tv.Infolinia to :x

Autor:  Piter80 [ 16 lutego 2016, o 13:04 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Witam
Na koniec lutego wracam do Kwidzyna po wieloletniej emigracji i mam
pytanie.Jaki jest najlepszy dostawca internetu stacjonarnego na ul.Kasprowicza?
Zastanawiam sie nad multimedia i neostrada,na oba ludzie narzekaja.
Glownie chodzi mi o predkosc 30-60MB/s i stabilnosc a ponoc u obu wymienionych ze stabilnoscia jest slabo.
Dziekuje za wszelka ewentualna pomoc

Autor:  kornik [ 16 lutego 2016, o 18:19 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Ja na MM nie narzekam, mam 30 "mega" i te 30 "mega" jest praktycznie 99% przez cały rok z niskimi pingami. Jeśli chodzi o stabilność to ludzie strasznie narzekają, a łącze jak 4 razy w roku na 1-2 h padnie to tragedia i non stop nie działa.

A jeśli chodzi o neo to nic nie nie zmieniło i jak było najgorsze ze stacjonarnych tak jest dalej:)

Autor:  Piter80 [ 16 lutego 2016, o 21:05 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Dzieki

Autor:  gdzwonek [ 17 lutego 2016, o 19:53 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Ja mam od wielu lat multimedię i nigdy nie było kłopotu.Teraz mam 30 i śmiga jak wariat.Polecam

Autor:  dzwonek [ 22 lutego 2016, o 17:32 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Polecam Multimedie. Jeśli chodzi o Kwidzyn to miałem do czynienia z Internetem w Neostradzie oraz w MSI i żadne z nich nie umywa się co do jakości w mm. Jeśli chodzi o awaryjność to jedynie co dało się zauważyć to braki Internetu 3-4 razy w roku po ok max 1 godzinę i to z reguły ok. godz. 1 w nocy więc obstawiam, że to nie awaria, a pewnie jakieś oko serwisowe.
Aktualnie mieszkam w Gdańsk i mam tutaj Internet z UPC bo z mm nie mogłem mieć i szkoda bo MM bije UPC na głowę. Wolałbym nawet dopłacić 10 zł, a mieć MM.

Autor:  beria [ 28 lutego 2016, o 17:34 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

5 lat temu pisałeś co innego ;)

Autor:  Komin [ 28 lutego 2016, o 22:49 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Widać idzie ku lepszemu.

Autor:  dzwonek [ 29 lutego 2016, o 15:57 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Zgadzam się, że pisałem, ale to było 5 lat temu jak słusznie zauważyłeś ;)
Od tamtego czasu naprawdę multimedia podniosła poziom usługi - przynajmniej tam gdzie korzystałem.

Autor:  El ChiChi [ 1 marca 2016, o 15:56 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

beria napisał(a):
5 lat temu pisałeś co innego ;)


5 lat temu Panie,to hooo hooo :grinka:

Autor:  beria [ 2 marca 2016, o 15:43 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Czyli ten światłowód z MSI to gra nie warta świeczki?

Autor:  rash [ 16 marca 2016, o 00:53 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

witam

mam pytanie
jacy operatorzy kablowi sa dostepni w Kwidzynie?. interesuja mnie tylko lokalizacje wysoka zabudowa (bloki)
:grinka:

pozdr

Autor:  beria [ 16 marca 2016, o 08:23 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Multimedia, Vetctra, MSI - http://www.msi.pl/

Autor:  jurgo [ 20 września 2016, o 22:40 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Kończy mi się umowa na internet z'' Netia '' i raczej zmienię dostawcę . Radiowy mnie nie bardzo satysfakcjonuje ,zdaje się wrócę do ''Tp'' .Mieszkam na oś Bajkowym kablówka tu nie dociera . Zna ktoś ciekawą ofertę ? pozdrawiam ...

Autor:  lumix [ 15 czerwca 2017, o 15:13 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

hej,
jakiego dostawcę internetu polecacie w kwidzynie?

Autor:  cynamonekx [ 18 czerwca 2017, o 21:33 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

lumix napisał(a):
hej,
jakiego dostawcę internetu polecacie w kwidzynie?


Na pewno nie multimedię ;)

Autor:  chanbord [ 18 czerwca 2017, o 23:08 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Na Vectre nie narzekam więc moge polecić. W multimediach nie byłem więc nie wiem ale do MSI na pewno nie wrócę.

Autor:  Verdan [ 19 czerwca 2017, o 06:09 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Rozumiem, że Vectrę polecacie z czystym sumieniem (stabilne połączenie, awarie występują rzadko, obsługa klienta, etc.)? Obecnie korzystam z MM i narzekać nie mogę, ale z tego co widzę, to Vectra ma w chwili obecnej lepsze ceny za internet.

Autor:  bąk_z_d [ 19 czerwca 2017, o 07:23 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Verdan napisał(a):
Rozumiem, że Vectrę polecacie z czystym sumieniem (stabilne połączenie, awarie występują rzadko, obsługa klienta, etc.)? Obecnie korzystam z MM i narzekać nie mogę, ale z tego co widzę, to Vectra ma w chwili obecnej lepsze ceny za internet.


MM 120Mb/s za 40pln

Vectra ma lepsza ofertę? :)

Autor:  Verdan [ 19 czerwca 2017, o 15:32 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

bąk_z_d napisał(a):

MM 120Mb/s za 40pln

Vectra ma lepsza ofertę? :)


Ale taka cena w MM to chyba w pakiecie z TV? Ja miałem na myśli sam internet (bez telewizji).

Na stronie internetowej MM (przy umowie na 24 miesiące) wygląda to następująco:
1) 30 Mb/s - 39,00 zł
2) 60 Mb/s - 49,00 zł
3) 120 Mb/s - 59,00 zł

Teraz dla porównania dane ze strony Vectry:
1) 30 Mb/s - 34,90 zł
2) 50 Mb/s - 39,90 zł
3) 100 Mb/s - 49,90 zł
4) 150 Mb/s - 59,90 zł

Patrząc na oba cenniki (stan na dzień 19 czerwca 2017 r.) to Vectra wypada lepiej.

Autor:  lumix [ 19 czerwca 2017, o 17:09 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Cytuj:
ale do MSI na pewno nie wrócę.

Dlaczego?

Cytuj:
MM

Chodzi o multimedie?

Internet będzie na ul. Kasprowicza w kwidzynie :)

Autor:  chanbord [ 19 czerwca 2017, o 23:03 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Dlaczego nie wrócę do MSI? Miałem dwa razy z nimi do czynienia i już więcej nie chcę. Awaryjność większa. Stabilność łącza kiepska. Grałem sobie w Diablo 3 i co chwilę opóźnienia pingu, grę muliło i wylogowywało często. Do przeglądania stron ok, nie było to dostrzegalne, że ping był gorszy, ale już do gier sieciowych makabra. Traciłem postacie jedna po drugiej. Z chwilą gdy zacząłem korzystać z Vectry było po problemie. Grałem sobie i nie martwiłem się, że stracę postać ze względu na duży ping, albo przerwę kilkusekundową i wylogowanie z gry. A jak sobie przypomnę te dziesiątki telefonów do nich i ciągłe wmawianie mi, że jest wszystko ok i pewnie to wina mojego kompa i wirusów....... Dziękuję bardzo. Vectre sobie chwalę. Wiadomo, czasami zdarzy się coś, ale jest to naprawdę rzadkie.

Autor:  JanKol [ 20 czerwca 2017, o 17:47 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

bąk_z_d napisał(a):
Verdan napisał(a):
Rozumiem, że Vectrę polecacie z czystym sumieniem (stabilne połączenie, awarie występują rzadko, obsługa klienta, etc.)? Obecnie korzystam z MM i narzekać nie mogę, ale z tego co widzę, to Vectra ma w chwili obecnej lepsze ceny za internet.


MM 120Mb/s za 40pln

Vectra ma lepsza ofertę? :)


60 megsów za 21,99. :D
W MM oczywiście.

Autor:  bąk_z_d [ 20 czerwca 2017, o 21:24 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

też negocjowałeś indywidualnie? :)

Autor:  JanKol [ 23 czerwca 2017, o 15:07 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Tylko i wyłącznie.
Można ciekawe promocje ugrać z działem utrzymania klienta.
Wysyłać wypowiedzenie i czekac na telefon :D

Autor:  lumix [ 24 czerwca 2017, o 08:53 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

chanbord
a zamulało przy oglądaniu filmów w internecie u dostawcy MSI??

Autor:  drzewko [ 27 czerwca 2017, o 11:40 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Ja tak samo MSI nie polecam, korzystałem parę lat z ich usługi i było dużo awarii! nie wiem jak teraz.

Aktualnie internet mam z MM, ;) źle nie jest ale zaczęli mi sami doliczać dziwne kwoty i pakiety do TV których nie brałem. Nie wspomnę o ich księgowaniu rachunków.o.O

Autor:  ikar [ 11 lipca 2017, o 21:18 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Dzisiejszy internet w MSI nie ma nic wspólnego z doświadczeniami z przed lat.

1. jakość Internetu w technologii (kablówek) ma się co najmniej słabo w porównaniu do światłowodu.
2. jesteś w zasięgu światłowodu MSI ? zamów na miesiąc na próbę bez zobowiązań.
3. 100 Mb/s wysyłanie 50 Mb/s 50 zł
200 Mb/s wysyłanie 100 Mb/s 60 zł
300 Mb/s wysyłanie 150 Mb/s 70 zł
4. Ranking prędkości dostępu do Internetu w Kwidzynie
http://www.speedtest.pl/ranking_isp/1/1 ... -0-190-0-1
5. Dla tych co graja ważny ping, a tu słupki i wykresy mówią same za siebie...

na hasło: "MSI FTTH" miesiąc Internetu gratis do końca 2017 r.

Autor:  JanKol [ 18 października 2017, o 07:37 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

W nocy nastąpila cyfryzacja w MM.
Dzięki wyłączeniu kanałów analogowych,zyskaliśmy dostęp do pełnej oferty cyfrowej telewizji w MM.
Polecam aktualizować listę kanałów w dekoderach i modułach CAM.
Warto nadmienić ,że wiele miast w dalszym ciągu nie ma podstawowej oferty,więc mamy z czego sie cieszyć.

I niezmiennie polecam wypowiadac umowy przed koncem ich trwania ,olać miejscowy BOK i negocjować normalne warunki i ceny.

Autor:  qra [ 18 października 2017, o 09:39 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Rozumiem, że wypoweidź jest sarkastyczna.
Usunięcie analogowych kanałów spowodowało zniknięcie połowy kanałów, które były tak mozolnie ustawiane.

Autor:  JanKol [ 18 października 2017, o 10:22 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Nie.
W żadnym wypadku.
Usunięcie analogu jest jak najbardziej słuszne.

Autor:  Unf [ 18 października 2017, o 16:00 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Oczywiscie, ze sluszne, biorac pod uwage interes Multimedii, bo przeciez nie klienta. Masz 2 telewizory? Chcesz miec programy, ktore ci zabralismy? Zaplac nam za drugi dekoder. Proste.

Autor:  JanKol [ 18 października 2017, o 16:44 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

Cytuj:
uwage interes Multimedii, bo przeciez nie klienta

Błąd.MM wyłączyła analog z powodu...postępu.Aby wprowadzić pełną ofertę cyfrową musieli to zrobić.2 kanały analogowe to 1 cyfrowy.Takie są prawa rynku.Wygrywa ten ,kto ma bogatszą ofertę.A w tej kwestii MM w całej Polsce mocno nadrabia zaległości.
Oczywiście taka zmiana może być uciążliwa,szczególnie dla klientów starszych wiekiem.Ale to też sprawi,że pozmieniają swoje umowy,w których mocno przepłacają w stosunki do oferty .O jakości nie wspomnę.
Cytuj:
Zaplac nam za drugi dekoder. Proste.

Co do finansów.Będę powtarzał do znudzenia.Kończy się umowa?Poświęć 10 minut na Poczcie i wysyłaj wypowiedzenie.
Naprawdę jest inna rozmowa.Pamiętam jak było w BOK-u na Spłódzielczej:"U Pana oferta cyfrowa niedostępna,chce Pan zmienić sprzęt?A co stary nie działa?I tak nie da rady....itp,itd"O czasie nie wspominam nawet :evil: A po wysłaniu wypowiedzenia dzwoni miła Pani i zadaje sakramentalne pytanie:"czy możemy porozmawiać na temat tego wypowiedzenia i ewentualnej oferty dla Pana?".
Warto też założyć konto na EBOK-u.
Faktury on-line,bardzo szybkie wsparcie techniczne(kiedyś dzwonili do mnie 30 minut po złożeniu zapytania,czyli o ..18.45).
Ja mimo że jestem klientem MM,od 3 lat nie byłem w lokalnym BOK-u.Z pożytkiem dla moich nerwów.

Autor:  Unf [ 19 października 2017, o 14:48 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

JanKol napisał(a):
Oczywiście taka zmiana może być uciążliwa,szczególnie dla klientów starszych wiekiem.Ale to też sprawi,że pozmieniają swoje umowy,w których mocno przepłacają w stosunki do oferty .O jakości nie wspomnę.


To zeby zyskac na jakosci to ci starsi wiekiem beda tez musieli zmienic telewizory... ~~ A i Ci starsi to sa wlasnie pierwsi do golenia przez "uczciwych" doradcow.

Cytuj:
Co do finansów.Będę powtarzał do znudzenia.Kończy się umowa?Poświęć 10 minut na Poczcie i wysyłaj wypowiedzenie.
Naprawdę jest inna rozmowa.Pamiętam jak było w BOK-u na Spłódzielczej:"U Pana oferta cyfrowa niedostępna,chce Pan zmienić sprzęt?A co stary nie działa?I tak nie da rady....itp,itd"O czasie nie wspominam nawet :evil: A po wysłaniu wypowiedzenia dzwoni miła Pani i zadaje sakramentalne pytanie:"czy możemy porozmawiać na temat tego wypowiedzenia i ewentualnej oferty dla Pana?".
Warto też założyć konto na EBOK-u.
Faktury on-line,bardzo szybkie wsparcie techniczne(kiedyś dzwonili do mnie 30 minut po złożeniu zapytania,czyli o ..18.45).
Ja mimo że jestem klientem MM,od 3 lat nie byłem w lokalnym BOK-u.Z pożytkiem dla moich nerwów.


A to akurat dobra porada :)

Autor:  drzewko [ 18 stycznia 2020, o 12:58 ]
Tytuł:  Re: Kwidzyn - dostawcy internetu

UOKiK: Vectra może kupić Multimedia Polska bez sieci w 8 miastach


Zgoda na transakcję bez sieci w 8 miastach W piątek poinformowano, że UOKiK zgadza się na przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę pod dwoma warunkami. Zgodnie z pierwszym Vectra musi sprzedać sieć własną lub Multimediów w ośmiu miejscowościach: Gorzowie Wielkopolskim, Kwidzynie, Łowiczu, Olsztynie, Ostródzie, Pogórzu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/v ... 8-miastach

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/